Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

u nas nocki wciąż pięknie przesypiane ale ja weekend miałam koszmarny. Otóż pierwszy raz doznałam bólu jaki wiąże się z zapaleniem piersi.... Zbyt dużo pokarmu a Weruska nie wyciągała wszystkiego a ja jeszcze "mądra" wspomagałam laktację i co się narobiło...
dostałam niestety antybiotyk ale już dziś czuję się o niebo lepiej bo piątek i sobota to 39,0'C temp. Ból niesamowity przy karmieniu ale nie poddałam się i walczyłam jak lwica :Oczko: teraz już dobrze, wszystko dochodzi do normy :Śmiech:

a co do truskawek to wczoraj jadłam biszkopot z truskawkami i galaretką-pycha!!!! :D
mam nadzieję, że będzie ok bo już wcześniej tak na próbę zjadłam jedną truskawkę i nic nie było.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Witam się i ja:in_love:
Od forumowej cioci dla wszystkich forumowych dzieciaczków gorące buziaki z okazji Dnia Dziecka :angel_star::36_3_19::36_27_2:
Nareszcie u nas słonko wyszło. Dzisiaj przynajmniej konkretny spacer:)
Dzisiaj idziemy do przychodni na ważenie... mieliśmy iść jutro, ale mleczko do dokarmiania się kończy i muszę iść po receptę
Chociaż po cichu liczę że już nie trzeba będzie dokarmiać
anya to musiałaś się nacierpieć bidulko, fajnie że już wszystko dobrze:brawo: A jak ty to robisz że masz tyle mleka??? Dałbyś mi ten nadmiar hii chętnie wezmę:sofunny:

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

dorotea72
patrycja`81 jeszcze nie jadlam truskawek bo nie widziałam odmiany którą lubię a na te kwaśne jakoś nie mam ochoty hehehe, Rodzice kiedyś mieli plantację truskawek i na długie lata owoce mi obrzydły, więc muszą być naprawdę dobre żebym się skusiła.


u mnie co prawda nie bylo plantacji,ale mielismy troszke truskawek za stodolka w moim domku rodzinnym-w tym roku sie nam z mezem zamarzylo,zeby pojechac do Pl na truskawki,jesc takie prosto z krzaka,niestety mezu ma urlop dopiero wlipcu

wczoraj kupilismy sobie,ale byly nie za bardzo,ale sie nie zrazilismy:wink:
uwielbiam truskawi:usmiech:

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

Wszystkiego najlepszego dla cycusiowych dzieciaczkow i juz tych co z cycusia wyrosly:oczko:


bylam dzis u gina na i wizycie-dzieciatko mi pomachalo lapkami-slodziutko:usmiech:


a unas tak goraco ze Emilia po domku biega w samej pieluszce,wkoncu mozna cieszyc sie sloncem:D

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla wszystkiech dzieciaczkow!!!!!

kalinah milego powrotu do pracy :))
dorotea z ta pogoda to tragedia i rzeczywiscie ciezko jest ubrac maluszka...ale moze w koncu sie jakos unormuje...
AgulaMamula zycze z calego serduszka aby po dzisiejszym wazeniu bylo TYLKO cycusiowe karmienie...
Anya oj....zapalenie nic przyjemnego,nacierpialas sie biedulko oby juz wszystko bylo ok...
Patrycja super....
zazdroszcze sloneczka bo u nas tylko deszcz,wiatr i zimno...

u nas jak na razie sie karmimy....mala ladnie je :))
wczorajszy wieczor byl okropny,mala tak mi sie rozplakala ze nie wiedzialam jak ja uspokoic....dobre pol godziny mi plakala nic nie pomagalo,posmarowalam jej dziaselka zelem i jakos wkoncu sie uspala....umeczylam sie razem z nia...
normalnie biedne te nasze dzieciaczki zawsze cos...

Bartosz
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/0a694a5d.gif

Klaudia
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/e4a0d712.gif

http://agunia.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png

http://olaf-maksymilian.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/8872cbf1.gif

aniołek * 6.2010(11 tc)

Odnośnik do komentarza

AgulaMamula

anya to musiałaś się nacierpieć bidulko, fajnie że już wszystko dobrze:brawo: A jak ty to robisz że masz tyle mleka??? Dałbyś mi ten nadmiar hii chętnie wezmę:sofunny:

Agula to u mnie chyba genetyczne :Oczko: moja mama jak mnie urodziła to przez prawie dwa tygodnie karmila mnie i jeszcze dziecko swojej koleżanki-i wszyscy byli zadowoleni-no może moja mama mniej bo była totalnie "powyciągana" :Oczko:
a co ja robię jeszcze oprócz tego dziedziczenia?: piję okolo 2l wody dziennie i dodatkowo Karmi-rewelacja na laktację. Niesamowity przypływ pokarmu-u mnie świetnie się sprawdza, próbowałaś? Jeśli nie, to naprawdę polecam.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

magda_79 ponoć pierwszy ząbek najbardziej boli dlatego współczujemy Michałkowi,

anya gratuluję wytrwałości i rozumiem twój ból:( przebyłam zapalenie piersi w listopadzie, z tym że byłam niemądra i początkowo leczyłam się sama apapem bo myślałam że to zwykły zator, jak poszłam do lekarza to się okazało że mam gronkowca wtedy zaczeły się moje problemy z laktacją, dodatkowo Krzyś słabo ssał bo zaczął ząbkować - czego nie byłam świadoma, ale jakoś się udało i mamy mleczko do dziś,

AgulaMamula miejmy nadzieję że Karolcia nie będzie już musiała jeść sztuczności trzymamy kciuki za ważenie

miska271 współczuję wczorajszego dzionka

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

No my już po ważeniu. Karolinka waży 3900 i jutro szcepienie:36_27_1: Dostaliśmy pozwolenie na zmniejszenie ilości dokarmień. Tzn mam jej dawać jak widzę, że niedojadła z cyca, ale ja i tak już w tym tygodniu zamias 7 dawalam jej 4-5 razy mieszanke... to teraz zmniejszymy do 2-3 razy dziennie... jescze trochę cierpliwości.
Czekam na nowy laktator z alegro, bo mam dwa i zaden nie ściąga pokarmu:what:
Kupiłam więc aventa, pamiętam, że przy starszym sprawdził mi się rewelacyjnie, a też kilu próbowalam i zaden inny nie potrafił mi mleka ściągnąć...no zobaczymy jak ten się spisze, mam nadzieje że nie wywalę pieniędzy w błoto:what:

Odnośnik do komentarza

AgulaMamula gratulacje dla Karolci

AgulaMamula
Czekam na nowy laktator z alegro, bo mam dwa i zaden nie ściąga pokarmu
Kupiłam więc aventa, pamiętam, że przy starszym sprawdził mi się rewelacyjnie, a też kilu próbowalam i zaden inny nie potrafił mi mleka ściągnąć...no zobaczymy jak ten się spisze, mam nadzieje że nie wywalę pieniędzy w błoto:what:

Polecam laktatory medeli, osobiście posiadam elektryczny i jest naprawdę super, ale ręczne też są. Położna mi poleciła i jestem zadowolona.
Aventa miałam od koleżanki ale ręczny i nic nie leciało a co się namachałam to moje...

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

dorotea72
AgulaMamula gratulacje dla Karolci

AgulaMamula
Czekam na nowy laktator z alegro, bo mam dwa i zaden nie ściąga pokarmu
Kupiłam więc aventa, pamiętam, że przy starszym sprawdził mi się rewelacyjnie, a też kilu próbowalam i zaden inny nie potrafił mi mleka ściągnąć...no zobaczymy jak ten się spisze, mam nadzieje że nie wywalę pieniędzy w błoto:what:

Polecam laktatory medeli, osobiście posiadam elektryczny i jest naprawdę super, ale ręczne też są. Położna mi poleciła i jestem zadowolona.
Aventa miałam od koleżanki ale ręczny i nic nie leciało a co się namachałam to moje...

No widzisz... co cycki to inny laktator:sofunny: Ja już wyprubowałam elektryczny tuffi czy jakoś tak... zwykły wyglądający jak strzykawka... no zobaczę ten aventa... kiedyś był super na moje cyce, mam nadzieję, że nic się nie zmieniło.:what:

Odnośnik do komentarza

Witajcie Cycuisowe :)

My już po przeprowadzce:) Rozpakowani, aklimatyzujemy się w nowym miejscu, a jest naprawde gdzie... Gdynia jest super, lasy, lasy, lasy... i morze (tak, właśnie w tej kolejności!) Jestem zauroczona, bo pochodzę z Mazur i przez te warszawskie lata tęskniłam za lasami i woda, a tu mam jednego i drugiego pod dostatkiem.
Dominik spisał się przez ten czas na medal. Był jak anioł i wzruszam się, jak pomyślę o tym. Wiecie, ze ostatniego wieczoru w Warszawie, gdy usypiałam go juz na noc, musiałam odłożyć go do naszego łóżka, bo jego było juz złożone. No i jak odłożyłam, to otworzyła jak zwykle na chwilę oczy, ale jak zobaczył zdziwiony, że nie lezy w swoim łóżeczku, to zaczął harcować. A tu jeszcze tyle roboty przede mną :/ Mówię do niego, kochanie, to ty tu leż i się baw, a ja musze pakować, nie ma rady. No i zaczełam sie krzątać. Po jakimś czasie słysze jęki z pokoju. Myślę sobie, dopakuję jeszcze ten karton i lecę go usypiac od nowa. Dopakowałam karton, wchodze do pokoju, a mój syn własnie odpływa w objęcia morfeusza! Pierwszy raz udało mu się samemu usnąc :) I to akurat w sytuacji tak trudnej dla mnie. Po prostu anioł nie dziecko. Po drodze też nie marudził i wytrzymał tyle godzin w swoim foteliku, chociaż nie przepada za podróżowaniem. Mój dzielny facet.

Nisetety mieliśmy też mały problem, bo mały od jakiegoś czasu męczy się z zaparaciami i przez tydzien nie robił kupy :/ Po tygodniu jak zaczeła wychodzic, to darł sie w niebogłosy. Do tego w trakcie popękał mu odbyt. Jej, to było straszne. Do tego my w obcym miescie, nie znamy zadnego lekarza. Poszperałam troche w necie i znalazłam takiego doktora starej troche daty, ale bardzo na topie z nowinkami i do tego pediatre-hematologa. Super gosc. Ustawił nam diete małego.Powiedzia, ze zaparcia to od zelaza. Wiekszosc dzieci ma po nim rozwolnienia, ale Dominik nalezy do tej mniejszosci, które reaguja odwrotnie. Kazał odstawic zelazo, za dwa tygodnie zrobic morfologie i jak bedzie dalej problem z anemia, to sprowadzimy preparat z Niemiec, który jest u nas niedostepny, a jest zrobiony specjalnie dla dzieci i ponoc super sie wchłania.

Agula mamula baaaardzo gratuluję Karolince i tobie samozaparcia. Jesteś super mamą! Powiem Ci, ze mi jak kazano dokarmiać Dominika sztucznym, zaraz po podcięciu mu wędzidełka, bo za mało przybierał, to moja matczyna intuicja podpowiedziała mi, zeby zamiast dokarmiań położyć się z Domkiem do łożka na dwa dni, i za każdym razem, jak się obudzi serwować mu cyca. Tak rozhuśtaliśmy laktację i nie musieliśmy już dokarmiać sztucznym. Ale to moje doświadczenia i nie musisz oczywiście z nich korzystać. Cieszę sie, ze sonda pomogła.

Odnośnik do komentarza

Czesc cycusiowe.
U nas w domku chorobsko panuje:temperature: :leeee: mala zakatarzona i kaszelek ma,mnie glowa peka z nosa leci wszystkie miesnie bola...bylismy u lekarza i osluchowo jest wporzadku....:ehhhhhh: :kiepsko: normalnie sie wcale nie czuje...
ale mala ma apetyt takze chociaz to dobre...

jeszcze na dodatek zabki dwa na raz wychodza.........:ehhhhhh:

AgulaMamula :brawa: dla Karolci !!!!!!!

Bartosz
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/0a694a5d.gif

Klaudia
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/e4a0d712.gif

http://agunia.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png

http://olaf-maksymilian.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/8872cbf1.gif

aniołek * 6.2010(11 tc)

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Krysiak zazdroszczę przeprowadzki nad morze:in_love:Kocham morze i tez bym mogła tam mieszkać.
Ja właśnie zamierzam zrobićsobie maraton jedzeniowy, ale nie bardzo mam cas...wczoraj wazenie i dzien dziecka...dzisiaj szczepienie...ale od jutra obiecuję ze zacznę.Bo tez bym chciała to wszystko unormować.W nocy jest ok bo mała spi ze mną i ssie kiedy chce.a w dzien widac pustki w cycach bo brak czasu... ale jutro sie biore:in_love:

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamuski!

pisze z palcami lekko lepkimi od ciepla - zamknelam okno bo mala spi, (mieszkamy przy ulicy i halas jest spory) - tak jest u nas cieplo...Czuje sie jak w ciazy - napuchnieta :D :D :D

Krysiak - no wreszcie jestescie! brawa dla Dominiczka za dzielnosc przy przeprowadzce! naprawde masz aniolka! :) wspolczuje tego zaparcia bidulek strasznie sie meczyl, dobrze ze znalazlas tego pediatre-trzymam kciuki za powodzenie w zelaznej materii! Ja tez zazdroszcze lasow i morza - moje ulubione :)

Agula - gratulacje dla Karolinki - oby tak dalej! ja tez robilam tak jak Krysiak - ale nie mialam przy tym drugiego dziecka do opieki.. niemniej jednak mam nadzieje ze uda sie ci zorganizowac dla was maraton :) Twoja dzielna coreczka ma dzielna mamusie :) Co do laktatorow - elekt. medela jest super - w niektorych miastach jest mozliwosc jej wypozyczenia,bo to spory wydatek. Ja uzywalam tez zwyklego recznego-ale teraz zadnego,jak juz to ja sama :) Powodzenia na szczepieniu!

Mama Monika - ja tez lubie tu czytac :) i juz teraz - powodzenia dla Twojej malutkiej latorosli!

Dorotea - ale mialas historie z tym zapaleniem! nawet nie wiedzialam ze moze byc az tak. Jak zabki synka?

Anya - dla ciebie zdrowka, mam nadzieje ze juz sie wyleczylas z zapalenia!

Magda - jak Michalka zabki? ruszylo sie cos?

Patrycja - oj goraco.. a truskawki - ja tez uwielbiam! ale tylko swieze od mojej babci :D nawet nie kupuje bo za miesiac bede miala te najlepsze!! Super ze dzidzia ci pomachala! a jak sie czujesz w ta pogode?

Magdaloza - co u was? :)

My wkrotce idziemy do miasta, wczoraj kupilismy walizke, dzis nadal dokupywanie prezentow, troche tego jest. Wole teraz wszystko kupic niz zostawiac na ostatnia chwile.
Patrycja -a stosujesz jakis krem dla Emilki? Ja pierwszy raz jak bylismy z Maja na dworze przy sloncu dwa tyg temu to zapomnialam, potem miala czerwone przedramionka, ale ladnie zeszlo,teraz stosuje ambre solair filtr 20 i nie ma zadych czerwonych niespodzianek, jest odrobinke brazowa na raczkach i kolankach. Jest przykryta w wozku budka i parasolka i kapelutkiem,daje jej czesto wode,jest przewiewnie ubrana - nie wiem jak traktowac dizdzie w taka pogode szczerze mowiac....
Maja raczkuje :D co prawda przy trudniejszych wyprawach jak np "dobrac sie do plyt tatusia" uzywa pelzania bo to jej lepiej wychodzi.
Ide pod prysznic bo juz nie moge :) Marzy mi sie :pool:
Buziaczki serdeczne i zycze milego dzionka kobietki! :)
:solar::solar::solar:

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

Wiajcie Cycuiowe:)
na poczatku brawa dla Aguli i jej coreczki:brawo:dobrze,wiadomo za co:oczko:
Krysiak super,ze juz przeprowadzona a synek dzielny maly mezczyzna:brawo:

Wszystkim Mamom Dzieciatek wybijajacych si ezebaczy-powodzenia i szybkiego ladnego pojawienia sie zebolkow:usmiech:


no u mnie zow pada deszczem:( pikne goracasne dni zniknely:(
Ninnare podczas upalow smarowalam tylo buzinke Emilkowa kremem dla dzieci na slonce
noi Emilka dostala podjrzewam uczulenia od truskawkow,ale raczej tych co sama zjadla,no coz-musi dorosnac do rarytasow:D

moja tez nie dawno zaczela raczkowac,i podobnie jak Maja jak musi gdzies szybciej to wlancza pelzanie

dobra musze konczyc bo moj marudnik niejadek marudzi jak opetana(cos mi znow slabo je,rozumiem podczas upalow,ale teraz w dzisiejszym dniu??? bedzimy patrzec i obserwowac bobasa,cyca je :D)

Odnośnik do komentarza

Witam!
U nas zebowy koszmar trwa. To juz ponad 2 m-ce i jestesmy wszyscy wykonczeni. Najgorsze, bo mam wrazenie, ze przez to Michał nie moze sie normalnie rozwijac. Bo i jak skoro przez wiekszosc czasu cos gryzie lub jeczy :((( Serce mnie boli, ale juz nie wiem jak mu pomoc. Zele niezbyt pomagaja.

Ja wlasnie wciagnelam miche makaronu z jogurtem i ... truskawkami. Mmmmm, pychotka. Zobaczymy czy jutro mlody nie bedzie wysypany.

U nas tez piekna pogoda, ale od jutra niestety zimno. Bleee!

Patrycja Brawa dla Emilki za raczkowanie!
Ehhh, i chyba zazdroszcze Ci tej machajacej fasolinki :) Super, ze wszystko ok!
A Ty jak sie czujesz?

Agula :o_master: dla Ciebie i Twojej corci. Teraz to juz z gorki :)

Krysiak fajnie, ze juz do nas wrocilas! Ogromne brawa dla dzielnego Dominika! Bidulek sie tak nacierpial, ale dobrze ze trafiliscie na madrego lekarza!

Miska zdrowka dla Was!

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Karolcia widząc jaką ma zalataną mame, wzięła sprwy w swoje rece, a raczej buzie:sofunny:juz dzisiaj postanowiła zaczac maraton:what: wisiała na cycu od 16-18:30. troche ssała mocniej a przewaznie w półsnie pomalutku...a spróbowałabym ją odłozyc do łózeczka... zaraz ryk:sofunny:
potem zrobiła przerwe na guganie a teraz chce znowu:what:

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

no to Agula sie zaczelo wiszenie na cycu:D

Magda nie martw sie ,nawet jak to wrazenie ze Michalek nie moze sie normalnie rozwijac,jest prawdziwe-to jak tylko wyjda zabki,to migusiem nadrobi-mysle,ze sie nie ma czym martwic-
mojej kumpeli syn nic a nic nie przybral na wadze,podczas zabkowania,a tylko wyzly zebiszcza od arzu zaokraglony na buzince
wiem ze waga a rozwoj to odmienne sprawy-ale podejrzewam ze w przypadku zebiszczy jest podobnie:wink:


a ja sie czuje dosc dobrze,co prawda sa jeszcze mdlosci,i senosc dokucza,ale daje rade:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...