Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

magdaloza współczuję ci z powodu niepewności odnośnie lotu samolotem, miejmy nadzieję że Amelka jakoś zniesie podróż!

Maka cały czas myślę jak oduczyć maleństwo zasypiania przy cycu ale muszę przyznać że sama nie jestem gotowa, krysiak i ninnare chyba czujecie podobnie tym bardziej że macie mniejsze dzieci ode mnie, o magda_79 też się zgadza:) Po za tym dzieci zwykle zasypiają przy piersi a ja mojego Krzysia wręcz usypiam przystawiając. Może to źle ale póki co cieszę się bliskością tej chwili. Liczę że nastanie dzień kiedy dziecko samo zdecyduje iż pora zasypiać samodzielnie... Na szczęście daje się go odłożyć do łóżeczka gdzie przesypia całą nockę:)

krysiak powodzenia przy przeprowadzce będziesz m ieszkać bliżej mnie:), przeżyliśmy to na początku roku i właściwie do tej pory część kartonów nie rozpakowaliśmy. No i podróż z maluchem który nie lubi jeździć buuu, będziecie chyba musieli robić częste postoje więc podróż zajmie 2 razy tyle, miejmy nadzieję że dacie dradę!

ninnare
brawa dla Majeczki, mój urwis miał podobnie nogi mu się plątały i darł się w niebogłosy żeby mu pomóc:)

kalinah1
całusy dla Roberta na 9 miesiączek:*
No i nie ma co zmuszać dziecka na siłę bo to będzie miało odwrotny skutek a tylko oboje będziecie w stresie, od mocnego płaczu dziecko może dostać przepukliny

Udanego weekendu

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

Witam weekendowo :)
Krysiak - powodzenia w środę z przeprowadzką, oby Dominik ją jak najlepiej zniósł, no i żebyście się szybko zadomowili :)

U nas dziś pogoda zmiennia - trochę słońce, trochę deszcz - chcieliśmy iść na spacerek, ale akurat padało, a teraz położyłam ją do łóżeczka i chyba zasypia, więc nie będą ją teraz wyrywać, zresztą te ciężkie chmury są co chwilę, więc nie wiem czy zdążylibyśmy...

Wszystkim cycysiowym mamusiom miłego weekendu!!!

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

newania
ZOSTAŁY TYLKO 2 TYGODNIE DO POWROTU DO PRACY :kiepsko::36_1_4:


Wspolczuje i to bardzo
powodzenia dla Ciebie i Dzieciatka:usmiech:

krysiak
Witajcie dziewczyny, ale się rozpisałyście :)

A zrezsztą, nie wiem, czy pamiętacie, bo dawno jużo tym pisałam, ale przeprowadzamy się do Gdyni i teraz straszny chaos panuje w domu, kręca się różni ludzie, którzy pomagją się nam pakować i w nas wiele emocji i tak nie mam serca dodawac mu nowych atrakcji. ALe cały czas sobie obiecuje, ze w Gdyni wezmę się za to. Zobaczymy co to będzie...
Trzymajcie kciuki, bo wielki dzień już w srodę, tzn. dzień kiedy jedziemy z małym. A on strasznie nie lubi jeżdzić i zazwyczaj włącza syrenę :)


powodzeni w pakowaniu,rozpakowaniu,i jak najszybszego zaklimatyzowania sie Pociechy:usmiech:


magda_79
ninnare
Witajcie!

Maka - no niestety z tym zasypianiem - wieczorem maluszek zazwyczaj wymeczony, ssanie to tez nie lada wysilek, robi sie cieplutko, milutko,mamusia bliziutko... wiec maluszek odplywa.. :D ja lubie widok mojej malej jak jest"opita" mleczkiem, spiaca, jakas kropelka jej zostanie, swiadczaca o niecnym uczynku jakiego wlasnie dokonala i tak smiesznie leci przez rece :D


Ninnare super to napisalas! Ja wczoraj wieczorem karmiac i usypiajac Michała zastanawialam sie czy na pewno to jest takie zle. I chyba nie jest. Skoro m\jemu jest tak dobrze, ja to uwielbiam to dlaczego mielibysmy z tego rezygnowac??? Wiem, ze w ten sposob jestem jak na smyczy, ale co tam. Jak dlugo Michał bedzie niemowlakiem? Tak szybko ten czas leci, chce wykorzystac te bliskosc jak tylko sie da :)


pieknie,Dziewczyny pieknie:D
piszcie tak dalej,a ja sie nie uwolnie od cycolinki naprawde do 18-tki:sofunny:
a tak na powaznie,to tez uwielbiam,jak zasypia i kropelki mleczka na buzce zostaja,jak u takiego malego slodkiego kotka,ktory jeszcze na chwiejnych lapkach wypija miseczke mleczka:kitty_l:

Odnośnik do komentarza

Kalinah - przekaz Robertowi buziaczki urodzinowe! :) Wszystkiego najlepszego :) :36_3_19:

Newania - u nas tez tak zmiennie, na spacer wypadaloby zabierac folie p.deszczowa i parasolke p.sloneczna.. Kiedy wreszcie bedzie laato...?

Dorotea - zobaczylam ze jestes z Ustki - bylam tam pare ladnych lat temu na wakacjach, mile wspominam morze, pojechalabym ponownie :)

Magda - a propos tego bycia niemowlakiem - ja tesknie do Majki-noworodka, lub takiego kilkumiesieczniaka.. Biore ja w chuste jak mnie tak czulosc nachodzi i tule tule caluje stopki raczki buzie.. Moze dla niektorych takie zachowanie to rozpieszczanie dziecka, ale nam to odpowiada, bo jak widze jak Majka rosnie, to chcialabym ja zatrzymac taka malutka jak najdluzej.. Pewnie tez tak macie, to chyba normalne..? ;)

Kalinah - u nas jak Majcia nie usnie przy karmieniu i ja odkladam to powiem ci ze koszmar sie dzieje, placze jakbym nie wiem co jej robila. Wiec przyjelismy z Lubym taka taktyke, ze Mala nie jest zmeczona i nie chce spac, wiec bierzemy ja na lozko do nas i sie spokojnie bawimy. Potem zaczyna marudzic, jedzonko i usypia. A jak robilam tak, ze trzymalam ja w lozeczku na sile wrecz,uspokajajac co chwile - to porazka totalna-dziecko mi nie chcialo sie w ogole uspokoic,bylo tylko gorzej.
Nie wiem czy to dobra metoda, ale dziala :)

My po spacerze, teraz sluchamy muzyki, Majka na macie, relax :)
Aha, u nas znowu protest anty-jedzeniowy - od wczoraj nic nie udalo mi sie wcisnac, nawet kaszki.. Nie wiem o co cho.
Zycze dziewczyny milego weekendowania, buziaki! :)

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny

dziękuję za życzenia dla Robercika, wzruszyłam się :)
Całusy dla Was!

Ninnare-ja tez kocham Roberta przytulac, całowac, ściskac - mysle,ze na razie to bardzo lubi choc często ciągle odwraca głowę w innym kierunku, zaciekawiony tym co sie dzieje. Ale mysle, ze podswiadomie czuje,ze jest kochany,chciany.
I strasznie mi szkoda,ze musze wrócic do pracy i go "zostawic".

Widzę,ze nie tylko ja mam problemy z odłożeniem spiącego dziecka do łózeczka.Mam nadzieje,ze kiedys polubi w nim spac.

Odnośnik do komentarza

Czesc cycusiowe...
Troszke mnie nie bylo...ale naklikalycie....troszke poczytalam ale jeszcze nie wszystko....
Witam nowe mamusie...
U nas jak na razie bez zmian....W dzien jest tak samo tak co die trzy godziny cycusia drzemki sa rozne tak w sumie spi 4-5 godzin w dzien...w nocy jest roznie budzi sie roznie..Jak na razie to spi w lozecku dopiero z rana biore ja do siebiei jeszcze troszke spimy razem...
Pozdrawiam wszystkie...

Bartosz
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/0a694a5d.gif

Klaudia
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/e4a0d712.gif

http://agunia.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png

http://olaf-maksymilian.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/8872cbf1.gif

aniołek * 6.2010(11 tc)

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Witam sie po krótkiej przerwie:36_27_1:
U nas jakoś leci, z karmieniem dajemy radę:36_27_1:
Malutka nie zawsze chce jeść mieszankę. Czasami zamiast zjeść 6 porcji zjada 5 .. oby do jutra jutro ważenie, ale już na oko widać, że jest grubsza. Kupiłam sobie tabletki na laktację. Nazywają się Lactinatal i muszę powiedzieć, że działają:taniec1: I nie trzeba pić tych strasznie smacznych herbatek:brawo:
A Karolka dostała katarku.. ( jak nie urok to... katarek:sofunny:) Czyścimy nosek wodą morską i fridą, pomaga. Miłego dnia:in_love:

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

Agula - trzytmam kciuki juz dzis za wazenie! A te tabletki - nawet nie wiedzialam ze jest cos takiego. Jak nocki wygladaja? mam nadzieje ze szybko zwalczycie katarek!

Miska - ja tez na poczatku odkladalam Mala ale po paru mcach skapitulowalam - mam nadzieje ze u was bedzie inaczej :D Dobrze ze karmienie idzie wam dobrze :) Widze ze masz oprocz Malenstwa jeszcze dwa inne skarby - podziwiam ze dajesz rade! ja przy jednej czasami padam na pyszczek..

Kalinah - na pewno nie jest Ci latwo, ale wszystko sie ulozy, zycze wam jak najlepiej!! Maja tez nie lubi zbytnio jak ja przytulam, woli ogladac otoczenie :D Mam nadzieje ze jak najszybciej dzieciaczki polubia przytulanka! to takie kochane! :)

Patrycja - wreszcie fotki Emilii!! ale piekny twoj paczuszek! jaka grzyweczka :) no i slicznie stoi! W ogole duza z niej dziewczynka, chyba moja jest najmniejsza :)

U nas rowniez sloneczko - wczoraj bylo tak pieknie ze spedzilismy pol dnia w parku na trawce-Maja zadowolona,zamarudzila tylko raz na jedzonko,potem zdrzemnela sie w wozku.Dzis przed poludniem (jako ze jest swieto :D ) tez poszlismy-ale wrocilismy po2godz, wialo, slonce za chmurami malo przyjemnie..Ale opalilam sie ciutke, Majka zlapala slonko na przedramionkach mimo kapeluszowego ronda. Generalnie super :D Chcialabym zeby taka pogoda byla czesciej, ale na prawdziwe lato obawiam sie ze bede mogla liczyc dopiero za miesiac w pl..
Ale teraz.... kropi deszcz...to jest wlasnie Anglia...
Dziewczyny - zycze spokojnego wieczorku i przespanej nocki! :D

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Ninare te tabletki to nowość na rynku. Dostałam ulotkę od mojej położnej, w aptece nie mieli ale mi zamówili w hurtowni. Naprawdę widzę że działają:taniec1: i nie tzreba już pić tych wstrętnych ziółek.A Karolcia właśnie katarek ma w nocy... ja też w nocy mam zatkany nos, myślę że to od suchego powietrza, chociaż w piecu nie palimy, to nasz pokój jest bardzo ciepły, a okno na noc zamykamy. Staram się w nocy jej nosek czyścić i jakoś daje rade z cycem, chociaz się widocznie męczy.
Mała skubana chętnie by spała po 6 godzin w nocy, ale ja twardo nastawiam budzik i budzę ją po trzech. Zobaczymy jutro co powie pediatra, może nie będę musiała chociaż w nocy jej budzić. W dzień też jak zaśnie na dworze to by spała trzy- cztery godziny, a tu wredna matka budzi po dwóch na jedzenie:what::bardzoglodny:
Mam już ta sondę i bardzo mi się podoba takie karmienie:brawo: Mleko się nie rozlewa po buzi, mała ssie mocno pierś i dostaje mleko sztuczne...super:taniec1:

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

AgulaMamula
.A Karolcia właśnie katarek ma w nocy... ja też w nocy mam zatkany nos, myślę że to od suchego powietrza, chociaż w piecu nie palimy, to nasz pokój jest bardzo ciepły, a okno na noc zamykamy. Staram się w nocy jej nosek czyścić i jakoś daje rade z cycem, chociaz się widocznie męczy.

mi dziewczyny doradzaly,zeby podlozyc cos pod glowke
ja do tej pory na codzien nie uzywam poduszki,wiec podkladalam poduszczeczke
albo pod przednie "nozki" lozeczka cos podlozyc(jesli Mala spi wlozeczku)-poprostu,zeby glowka byla nieco wyzej
na ten czas kataru
no ale tak jak pisalas-jak nie urok-to katarek

i fajnie,ze juz Wam idzie z KArolinka jedzenie mleczka::):
i powodzenia jutro:smile_jump:

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny!
Ja tak szybciutko. Cos ostatnio ciagle w biegu. Wczoraj bylismy nad morzeme, dzisiaj na boisku pogralismy w kosza i noge. Czuje sie cudownie, choc pewnie jutro czekaja mnie mega zakwasy :)

Agula Super, ze karmienie idzie Wam coraz lepiej i tak fajnie ogarnelas ta sonde. No i oczywiscie trzymam kciuki za jutrzejsze wazenie. Na pewno wszystko bedzie ok.

Patrycja Emilka rewelacja! Jak swietnie juz stoi. I taka usmiechnieta. Cudna!

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

Dziewczeta,Dziekuje w imieniu cory za komplementa:23_30_126:

ninnare

Patrycja - wreszcie fotki Emilii!! ale piekny twoj paczuszek! jaka grzyweczka :) no i slicznie stoi! W ogole duza z niej dziewczynka, chyba moja jest najmniejsza :)




a Emilka tylko tak wyglada na duzom,bo ma okraglasne policzki,noi te serdelki:D
ale tak ogolnie to zniej laseczka::): z talia osy:D
ale cos mi sie kojarzy,ze Twoja Maja mniej wazy od panny Emili,ale nie jest to jakas kolosalna roznica:D

a grzyweczke Emilia ma niczym mnich:sofunny:

Odnośnik do komentarza

AgulaMamula cieszę się że maleństwo zaczyna przybierać chociaż biedactwo męczy się z katarkiem, pospolita choroba dla dzidziusia czyszczenie noska to prawdziwa tortura:( Mam nadzieję że przy sondzie dzidziuś zacznie mocno przybierać i będziesz w końcu mogła trochę odetchnąć.

patrycja`81
nie mogę znaleźć galerii twojej ślicznotki...

ninnare pewnie nie możesz się doczekać kiedy odwiedzisz kraj:)

magda_79 odmocz swoje zakwasy w kąpieli z pianką:)

U nas weekend minął leniwie zwłaszcza że pogoda nie nastrajała do spacerów, w sobotę mieliśmy pod opieką pieska teściów więc mały był wniebowzięty, nawet zapomniał że ząbkuje. Dziś jednak źle spał i marudził cały dzień. Chyba szykuje się zamsowany atak trójek.

Dobranoc dziewczęta.

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

Moja galeria: http://parenting.pl/tangerine/misc/camera.gif
pod Awatarkiem jest taki aparacik jak wyzej,nawet na niego mozesz nacisnac bo sprawdzalam,i sie otwiera:)
mozliwe ze tez do ogladania galerii trezba miec odpowiednia ilosc postow?-akurat to zgaduje,bo nie mam pojecia czemu nie widzisz?

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

lila85
moj synek ma prawie 4 miesiące i dalej szama cycusia ale od kilku dni podaje mu soczek z marchewki....dobrze robie???


jesli zamierzasz/zamierzalas karmic tylko i wylacznie piersia do 6 miesiaca-to odpowiedz brzmi -nie dobrze:D
a jesli zamierzasz z jakis tam przyczyn wprowadzac juz jedzonko synkowi,to dobrze zaczynasz od marchewki:usmiech:
nie wiem jak to z soczkiem,bo ogolnie po marchewce dzieciaczki miewaja problemy z kupencja(u mojej szczegolnie tego nie przyuwazylam)
a to bylo tylko moje zdanie:oczko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...