Skocz do zawartości
Forum

Ciąża zaraz po poronieniu 2


Gość Eve

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Okropny bol
2 godziny temu, Gość Monia napisał:

Hehe dziękuję. Kciuki się przydadza.

 

Dziewczyny czy któraś z Was robiła badania w kierunku celiaki ? Odebrałam wyniki jeden allel jest obecny i wiem jak to interpretować. Może ktoś tu się na tym zna ?

Ja robilam ale tez z tego nic nie wiem... gastroenterolog mowil ze z tego nic nie wynika

Odnośnik do komentarza

Monia_franiu- Kochany Augustynek 😍 historia nieco przeraża ale najważniejsze że zakończona happy endem ❤️

Cudak88- u mnie od dwóch dni zero bólu, całą noc przespana, wczoraj wstałam o 7 (dla mnie to środek nocy) i latałam cały dzień jakbym miała motorek w dupce. Dzisiaj po znów idealnie przespanej nocy rano pobudka 7, o 8 byłam na ktg- Mała ruchliwa, tętno idealne, skurczy ZERO. Kolejne ktg 01.06, nie ukrywam że chciałabym urodzić w okolicy weekendu ale to nie ode mnie zależy. Dziś po KTG padłam jak mucha 🥴 spałam dodatkowe 4h więc raz tryskam energią, raz bym spala, zobaczymy jak będzie jutro. Przed wczoraj miałam jaki bardziej gęsty śluz, jakby delikatnie zbity ale bialo-przezroczysty. Nie przypominało to czopu. A co do głodu to też bym jadła i jadła 😳 a co do wód to kup faktycznie spacjalne wkładki w aptece albo papierki lakmusowe i sprawdzisz czy to sluz czy wody. Ja im bliżej terminu tym mam wrażenie że.jestem spokojniejsza, ale tak już mam że w sytuacjach stresowych jestem mega skupiona, puszcza mnie po fakcie i zaczynam panikować ale wtedy to już mogę 😛

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666
3 godziny temu, Gość Cudak88 napisał:

Uspokoiło się to, ale czop na pewno odchodzi. Będę obserwować!

Ja bym pewnie sprawdziła... Ki wody sączyły się Ginekolog potwierdził a w szpitali nie widzieli niby... 

Odnośnik do komentarza
Gość Cudak88

monia_franiu - wielkie gratuuuuulacje!!! Jesteś najdzielniejsza! Bardzo dobrze, że pojechałaś wcześniej do szpitala. Historia Pary, która tam była sprawia, że mam ciarki i zaszklone oczy. Cieszę się bardzo, że trafiłaś na miłych ludzi, tak powinno być zawsze i wszędzie. I dobrze, że trochę podkoloryzowałaś, czasami tak właśnie trzeba! W ogóle przeczytałam Twoją historię kilka razy, rozumiem, że byłaś znieczulona od pasa w dół, tak? Teraz chyba pełnej narkozy się nie robi, prawda? Jak dobrze, że udało się przystawić synka do piersi. Musiałaś mieć ogromne emocje, jak nie wiedziałaś co się dzieje. Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło!!! I wreszcie jesteście w domu! ❤️ pewnie dzieci się cieszą na braciszka? 🙂

Niecierpliwa91 - jedziemy dosłownie na tym samym wózku, obie chcemy, aby to się zaczęło, obie mam bóle okresowe mocne, ale na ktg zero skurczy, obie jesteśmy senne i głodne. U mnie jednego dnia moc energii, a drugiego spadek samopoczucia totalny i brak motywacji (i objadanie się).  Musimy czekać i zbierać siły, choć totalnie nie mogę sobie wyobrazić jak to będzie, ale jak mówię komuś, że boję się, że czegoś nie zauważę to każdy odpowiada, że TEGO nie da się przeoczyć. Ja też mam śluz i gin, a także położna powiedziały, że to czop się odkleja już, więc to dobrze. Czyli może u Ciebie to właśnie to jest?

Dziewczyny, oczywiście ta woda w pochwie mnie jednak martwiła, więc napisałam do mojej gin, ona odpisała, że właśnie powinnam użyć tej wkładki, aby sprawdzić PH (tak jak Wy poradziłyście), po czym dzwoniłam do ok. 10 aptek i żadna z nich nie miała od dawna tego na stanie, a także nie szło zamówić takiego produktu w hurtowni. Sprawdzałam też w internetowych aptekach i nic. Dzisiaj napisałam to mojej gin i odpisała, że mam wpadać do niej na wizytę. Sprawdzała wszystko i poza tym, że szyjka znowu mi się skróciła to to w pochwie to nie woda płodowa tylko wydzielina związana z odrywaniem się czopa. Także się uspokoiłam. Przy okazji zrobiła mi ktg i kolejne mam w poniedziałek. Bardzo dziękuję za porady! 😘

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Gość Okropny bol napisał:

Ja robilam ale tez z tego nic nie wiem... gastroenterolog mowil ze z tego nic nie wynika

Dzięki za odpowiedź. Skomplikowane te wyniki. Poczekam na konsultacje z lekarzem 🙂

Odnośnik do komentarza

Cieszę się bardzo bardzo, że juz jesteśmy w domu. Dzieci są w sobie zakochane. Majusia to by na krok od Augustka nie odchodziła, ale Aureliuszek już tak bardziej jak prawdziwy starszy brat, pyta o wszystko, martwi się i tłumaczy dużo Mai, widzę też że jest troszkę przytloczony, powiedział że boi się że ktoś mu Augustka zabierze. Dopieszczamy wszystkie dzieci jak tylko się da. We wtorek z polecenia logopedy Aureliuszka zaczynamy też konsultacje z psychologiem dziecięcym, więc że wszystkim jakoś damy radę. 

Cudak88 tak, znieczulenie podpajeczynówkowe, na szczęście dobrze je znoszę. Trochę gorzej z lekiem naskurczowym który też podają. Mówiłam przed cięciem, że sprawia że tak bardzo mocno jakby "sciska" mi klatkę piersiową i odbiera oddech. Ale widać on już tak działa. Podali go, zwymiotowałam, jak za każdym razem po jego podaniu, od razu podali też coś po czym wrócił pełen oddech i przeszedł odruch wymiotny o reszta operacji przebiegła, powiedziałabym że nawet w "komfortowych" warunkach 😉

Czekam razem z Wami na Wasze szczęśliwe rozwiązania! 

I trzymam kciuki za wszystkie nerwowe początki, które wierzę, że skonczą się dobrze. I tu właśnie mam małe ogłoszenie. Dziewczyny na początku ciąży lub jeszcze Staraczki, ja w połogu już nie muszę brać heparyny, więc mam do wydania z odbiorem osobistym w Poznaniu lub za koszty wysyłki kurierem (najszybciej i bezpieczniej pod względem temperatury wymaganej dla lekow) 80 zastrzyków w dawce 0,4 - 39 sztuk Clexane i 41 sztuk Neoparin, do tego 3/4 opakowania asparginu, prawie cały acard 75 i zamknięte opakowanie 6 szt. czopków przeciwymiotnych Torecan. Piszcie na priv jakby co. 

Miłego weekendu dla Was wszystkich! 

Edytowane przez monia_franiu

Moje Miłości:
Maja - osamotniona bliźniaczka - 28.06.2019 r.
Aureliusz - słońce po burzy - 07.12.2017 r.

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Cudak88 dobrze ze sobie to sprawdziłaś 🙂 powoli powoli coś się dzieje 🙂 już nie długo 🙂

Monia_Franiu to też miałaś przeboje.... Dobrze ze wszystko w porządku i że już w domku jesteście 🙂

Soniamalutka Karolka cudna 🙂 super ze dużo spędzacie na dworze 🙂

A mnie przeziębienie złapało 😞

 

Odnośnik do komentarza

Moniafraniu,gratulacje Augustek śliczny ❤️niech zdrowo rośnie .Miałaś przeboje ale najważniejsze że juz w domku jesteście i wszystko Ok .Sonia malutka Karolcia śliczna 😍,rosną nam te szkraby .Nadzieja super że wszystko dobrze,rośnijcie sobie .Niecierpliwa,Cudak trzymam kciuki aby szybko wam poszło ❤️A tu mój rozrabiaka ,pozdrawiamy 😘

79EDEF2C-A6A9-4BF3-B5CD-2DAA08E6A53B.jpeg

34A68F69-F1CE-4DEB-ADB1-D5AADA8C680D.jpeg

http://fajnamama.pl/suwaczki/ohom1se.png

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Dziewczyny muszę się trochę pożalić.... Bo az wyć mi się chce..... Nie dość że z je zmienia powstała gradówka.... Dostałam antybiotyk na te moje gardło i oskrzela... To jeszcze od kataru wyskoczyło mi na nosie coś jak opryszczka lekka 😞 miałam jedne dzień czysto bez plamien to teraz znowu od dwóch dni 😞kuźwa wszystko naraz... Az sie boje co to będzie... Czy to wszystko nie wpłynie..... Dzisia mam wizytę u tego mojego starego lekarza.... 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Uff wszystko w porządku. Dzidek ma 3,3 cm, serduszko bije, mam odstawic jutro antybiotyk. Wiem skąd plamienia w koncu.... Powstał skrzep przy bliźnie ale nie jest niebezpieczny. Łożysko na przedniej ścianie. Teraz czekam na prenatalne. 

Odnośnik do komentarza

@Nadzieja666 współczuje, że przez to wszystko musisz przechodzić, mogę sobie wyobrazić co czujesz 😞 grunt, że w końcu dowiedziałaś się skąd te plamienia , to już chyba Cię trochę uspokoiło ? i najważniejsze, że z dzidzią wszystko dobrze !

wpadłam się trochę pożalić, szczerze mówiąc to mam ochotę schować się gdzieś w kąt i ryczeć. Wczoraj trafiłam na izbę przyjęć z plamieniami, były tak obfite, że już myślałam, że to koniec.... jechałam tam z dusza na ramieniu przygotowana na najgorsze. Okazało się ze nie jest to świeża krew, ale niewiadomo skąd te plamienia.... zrobiono mi usg, po raz pierwszy w tej ciąży zobaczyłam bijące serduszko usg odpowiada ciąży 6t5d w sumie prawie równo z miesiączka, a pierwszą wizytę miałam mieć dopiero 15.06. Dostałam duphaston, złe się po nim bardzo czuje :(:( i muszę dostać się na za tydz do swojego lekarza na kontrole... mam odpoczywać.... lekarz nazwal moja ciąże zagrażająca poronieniem ze względu na te plamienia także nie potrafię nawet pozytywnie sie nastawiać, przede mną kolejny tydzien stresu 😞 

20.12.2018 Aniołek 7/11tc

Odnośnik do komentarza
Gość mako_mako

Nadzieja cieszę się że z Maleństwem wszystko w porządku ❤️ oby tak dalej 🤞

Blancheee, współczuję bardzo 😞 moze to jakiś krwiak się opróżnił i już go nie widać na USG? Trzymam kciuki, żeby wszystko już było dobrze ❤️

U mnie dziś 13tc, do tej pory na każdą wizytę szłam niepewnie i chyba to się już nie zmieni..  W poniedziałek miałam prenatalne, wszystko w porządku, chociaż USG robiła pierwszy raz przez brzuch i jakość niezbyt dobra, nie wiem jak ona tam zobaczyła, że wszystko ok, ale nie czułam niepewności po badaniu, raczej niedosyt, bo wydawało mi się, że na tym badaniu zobaczę już coś konkretnego...

Dziś w nocy obudziłam się z bólem brzucha, ale byłam tak nieprzytomna, że trudno mi ocenić skale bólu i czy to taki ból co wtedy... Niby powinno być już spokojniej w głowie ale dla mnie każdy dzień jest stresujący, czy na pewno się uda...

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Blanchee rozumiem Cie doskonale..... Ja już tak wariuje... Wlasnie przed chwilą zobaczyłam czerwona krew.... Może z łyżeczkę na wkaldce... Nic nam nie zostało tylko czekać i mieć nadzieję..... 

 

Mako mako super ze juz po prenatalnych 🙂 wiadome ze taki niedosyt najważniejsze że wszystko w porządku 🙂 i dalej do przodu 

 

Odnośnik do komentarza

Blancheee - nie wiem czy to Cię pocieszy, ale ja zanim zobaczyłam bijące serduszko to miałam plamienia w drugiej ciąży, Gin kazała mi brać duphaston i leżeć, co też uczyniłam. A w 9 tyg. miałam krew na papierze toaletowym i co najgorsze - skrzep. Jechałam z torbą spakowaną do szpitala z myślą, że to koniec i w totalnej rozpaczy. A tam okazało się, że serduszko pięknie bije i, że był to jakiś krwiak. Obecnie 39+4 - i Maluszek wszystkie badania przechodzi znakomicie. Musisz myśleć pozytywnie i odpoczywać!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Cudak88 dzięki za pocieszenie 😘

 

Dziewczyny proszę doradźcie jak wzmocnic się w ciąży? Nie uwierzycie żeby było mało... To jeszcze na ustach mi coś wyskakuje 😞 pomocy..... Cały nos w opryszczcce...... 

Odnośnik do komentarza

Nadzieja mi w razie opryszczki ginekolog kazał brać heviran. Skonsultuj się z lekarzem zanim byś go brała. Opryszczkę można przekrojonym ząbkiem czosnku smarować, ale ostrzegam, że to piecze. Ja jestem podatna na choróbska a w ciąży jakoś mnie ominęły przeziębienia itp. Może przez odpowiednią opiekę gina, kontrolę witamin, wyrównane wyniki. Pomijając zapalenie zatok, z którymi bujam się do dziś 🤦‍♀️ (zaczęło się na początku ciąży). 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Odnośnik do komentarza

Witek ma już 5 zębów i widzę, że 6ty mu się na dole wyżyna. Śmiesznie wygląda bo najpierw wyszedł mu jeden dole a później dwa kły na górze. W tym tygodniu dwie jedynki na górze i teraz widzę tą jedynkę na dole. Z jedzeniem różnie bywa - raz lepiej raz gorzej. Ale cycek stoi nadal na podium 😆😆 na czworaka zasuwa jak wyścigówka, cały czas się śmieje. Taki radosny chłopczyk 😍☺️ stoi stabilnie z podpórką. Tylko czekać aż zacznie chodzić. Oby zaczął do końca września bo dostał się żłobka. Nie chcę żeby jego pierwsze kroki zobaczyły obce kobiety 😭 boję się, że przegapię takie właśnie momenty jak pierwszy krok, pierwsze słowo. Ehh. 

IMG_20210604_015628.jpg

IMG_20210604_015550.jpg

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...