Skocz do zawartości
Forum

Majowe mamy 2021


Gość Gabi2991

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie chodzę, paznokcie zawsze robiłam sama, teraz i tak praktycznie cały czas siedzę w domu wiec zrobię dopiero na święta😊 Włosów nie farbuje, a z obcięciem narazie się wstrzymuje, ponoć się nie powinno ale to takie przesądy😊

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Patte napisał:

Wczoraj już spanikowalam bo ból był ciągły i pojechałam na sor, no i oczywiście lekarz na mnie jak na wariatke bo z dzieckiem ok, macica ok.... A ból jest. Kazał zrobić badanie moczu i crp. Zobaczymy.

Patte i jak sytuacja? Jak się czujesz? 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Ana napisał:
  • Dziewczyny czy chodzicie na paznokcie i do. Fryzjera? 

U fryzjera byłam miesiąc temu, a paznokci nie robię, bo i tak siedzę w domu 🙂 Polecam blog mamy ginekolog 🙂 Jest wpis o malowaniu włosów i robieniu paznokci 🙂

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, bławatek 1 napisał:

Ja paznokcie robiłam we wrześniu i w październiku bo miałam wesela a teraz mimo że chodzę do pracy to nie robię bo nie czuję takiej potrzeby 😄 u fryzjera też byłam miesiąc temu, a o przesądzie nie słyszałam. Zresztą i tak nie wierzę w takie rzeczy.

O ilu przesądach słyszałam to szok 😂 Na yt jest kanał- mama i stetoskop. Jest parę ciekawych rzeczy o ciąży, porodzie i połogu 🙂 Ale jest też odcinek o przesądach 😅

Odnośnik do komentarza

Ja paznokcie robię bo jak nie ribie to obgryzam.. Wiem. Okropne ale na tle nerwowym tak mam.. A włosy mam odrost do uszu mój mąż. Mówi że ładny więc nie ruszam niech odpoczną moje włosy.. Ja na jasny blond malowałam więc. Mają od czego. 

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny. Niestety dopiero teraz trafiłam na forum dość sporym opóźnieniem i żałuje, że nie ma mnie tu od początku ciąży. Mój starz ciążowy to 20 tydzień pierwsza ciąża. Korzystam z lekarza prywatnie (w sumie mojej ciążowej karierze jest to drugi lekarz, nastąpiła zmiana po 3 miesiącu po kazaniu się, ze lekarz robił 1/3 badań niż obecny u którego jestem). Fakt wizyty prywatne u dobrego specjalisty nie są tanie, też tak jak wymyślałam nad tym by chodzić do lekarza prywatnie (zreszta dostanie się do ginekologa u mnie w przychodni graniczy z cudem, bo nigdy nie wiadomo czy lekarz się łaskawie pojawi) a badania wykonywać na NFZ jednak pani rejestratorka sprowadziła mnie na ziemie, że skoro korzystam z prywatnych wizyt ginekologa to też wszystkie badania muszę wykonywać prywatnie. Jak to się mówi trudno. Śmieje się iż ciąże przechodzę „bezobjawowo” jedyny objaw to bolące piersi na samym początku. W pierwszych 2-och miesiącach miałam podwyższony cukier, lekarz mnie dość dobrze nastraszył ale na całe szczęście do dnia dzisiejszego wszystko jest dobrze. 
Pozdrawiam was serdecznie

 

 

Odnośnik do komentarza

A u mnie cały czas coś.... Jak nie wymioty, mdłości, anemia to teraz problem z zębem😞 Całą noc mnie bolał. Teraz jestem już po wizycie, znieczulenie i zrobiony opatrunek, muszę podjąć się leczenia kanałowego😞😞😞Miała któraś z Was robione w tej lub poprzedniej ciąży? 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Gość Meggi napisał:

Hej ja jutro zaczynam 19 tydzień, ostatni tydzień pracy w potem już przygotowania do świat:) dziś bolało mnie gardło ale tantum verde i prenalen dało radę. Bóle brzucha się uspokoiły, ruchy czuje 😉

Meggi jak czujesz ruchy? Jak leżę na plecach i dotykam brzucha to po czasie czuję jakby coś się w środku przesuwało tak "smyrało" albo lekko napinało od środka. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Ewka napisał:

A u mnie cały czas coś.... Jak nie wymioty, mdłości, anemia to teraz problem z zębem😞 Całą noc mnie bolał. Teraz jestem już po wizycie, znieczulenie i zrobiony opatrunek, muszę podjąć się leczenia kanałowego😞😞😞Miała któraś z Was robione w tej lub poprzedniej ciąży? 

Kanałowego nie miałam robionego tylko uzupełnienie ubytków, o których nie miałam pojęcia 😕 Co do kanałowego moja stomatolog mówiła, że nie decydują się na wykonywanie go w ciąży. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Iza napisał:

Hejka dziewczyny. Niestety dopiero teraz trafiłam na forum dość sporym opóźnieniem i żałuje, że nie ma mnie tu od początku ciąży. Mój starz ciążowy to 20 tydzień pierwsza ciąża. Korzystam z lekarza prywatnie (w sumie mojej ciążowej karierze jest to drugi lekarz, nastąpiła zmiana po 3 miesiącu po kazaniu się, ze lekarz robił 1/3 badań niż obecny u którego jestem). Fakt wizyty prywatne u dobrego specjalisty nie są tanie, też tak jak wymyślałam nad tym by chodzić do lekarza prywatnie (zreszta dostanie się do ginekologa u mnie w przychodni graniczy z cudem, bo nigdy nie wiadomo czy lekarz się łaskawie pojawi) a badania wykonywać na NFZ jednak pani rejestratorka sprowadziła mnie na ziemie, że skoro korzystam z prywatnych wizyt ginekologa to też wszystkie badania muszę wykonywać prywatnie. Jak to się mówi trudno. Śmieje się iż ciąże przechodzę „bezobjawowo” jedyny objaw to bolące piersi na samym początku. W pierwszych 2-och miesiącach miałam podwyższony cukier, lekarz mnie dość dobrze nastraszył ale na całe szczęście do dnia dzisiejszego wszystko jest dobrze. 
Pozdrawiam was serdecznie

 

 

Iza witamy i życzymy dużo zdrówka ❤

Też od początku chodzę prywatnie, tak samo badania, ale przynajmniej jestem pewna, że każda wizyta się odbędzie, a badanie będzie rzetelne 🙂

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Meggi napisał:

Hej ja jutro zaczynam 19 tydzień, ostatni tydzień pracy w potem już przygotowania do świat:) dziś bolało mnie gardło ale tantum verde i prenalen dało radę. Bóle brzucha się uspokoiły, ruchy czuje 😉

Mnie gardlo też boli co jakiś czas... To samo stosuje co Pani. 

Bole mam raz po lewo raz po prawo. Ruchy chybz też coś czuje takie smyralki bugotki jak zjem i się położę. A klade się często bo coś zrobię i się męczę ajjajaja strasznie się męczę 

Odnośnik do komentarza

Ruchy czuję już wyraźnie od ponad tygodnia - czasami mniejsze a czasami większe, dziś pierwszy raz poczułam ruch na dłoni, a wiec z zewnątrz poruszył się brzuch;) ale jest to moja druga ciaza - w pierwszej czułam dopiero w 20tyg, wiec spokojnie trzeba czekać 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Gość natalia3g

Hej dziewczyny ("stare" i nowe) 😉

Chwilę mnie tu nie było.

Nadrobiłam zaległości i póki pamiętam: ubrania ciążowe - u mnie Lidl. Co prawda legginsy z poprzedniej ciąży się zniszczyły i teraz są na co dzień, ale reszta ok (może dlatego, że w bluzkach ciążowych zaczęłam chodzić dość późno a legginsy od początku praktycznie). 

Wyniki - wiem, że jakieś odchylenia są normalne bo ilość krwi się zwiększa, ale szczegółów nie znam.

U mnie poniekąd nie mam czasu rozwodzić się nad tą ciąża, bo moja córcia jest absorbująca. Aktualnie ma gorączkę, mam nadzieję, że to "tylko" zęby... Sama ciąża mija mi ekspresowo (obecnie 20 TC) w porównaniu z pierwszą. Co do wagi to chyba przybieram podobnie jak w poprzedniej, obecnie jakieś 4 kg na plusie (wtedy 1,5 kg w pierwszym trymestrze, jakieś 8 w drugim o ile dobrze pamiętam i 5-6 w ostatnim), z tym że teraz jak zaszłam w ciążę byłam 4 kg na minusie w porównaniu z tamtą wagą i dopiero ważę tyle, ile wtedy na starcie. Wszystko to kwestie indywidualne i genetyczne moim zdaniem (tak samo jak powrót do wagi po ciąży). U nas ruchy są od kilku tygodni codziennie. Teraz są spoko, za to ostatnie tygodnie to będzie hardcore 😄

Bławatek - dobrze kojarzę, że jesteś z sierpniowek 2019? 🙂 zaglądałam do Was czasem i kojarzę nick, wiek dziecka też mi pasuje 🙂

Spokojnej nocy 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli ząb jest to leczenia kanałowego to trzeba leczyć bo to źródło infekcji. Radzę tylko udać się do Endodonty który pracuje pod mikroskopem, żeby dokładnie ocenił długość i ilość wszystkich kanałów. Nie można tylko robić RTG, dlatego po ciąży trzeba skontrolować:)

Odnośnik do komentarza

cześc, dawno mnie tu nie było bo zgubiłam hasło:P

u mnie termin z 1 prenatalnych przesunął się z 9 na 6 maj, w poniedziałek mam drugie prenatalne. 21 tydzień. Już mnie wywaliło do przodu więc chodzę w ciążowych gaciach głównie 🙂 Covid za mną, robiłam przeciwciała... w sumie to się cieszę.

Ruchy czuje wyraźnie i mogę już wyłowić czasy aktywności. Ale jak położę rękę na brzuchu to jeszcze nie czuć. Z racji że to będzie moje 3 dzidzi to kompletnie nie mam czasu tej ciąży przeżywać, dzieci mam angażujące. 

Czuję się bardzo dobrze, normalnie jak co roku posprzątałam cały dom, umyłam okna itp., w pierwszej ciąży prosiłam mamę żeby mi myła 😛

tak samo jak normalnie farbuje włosy i maluję paznokcie, lubie czuć się zadbana, mimo że nie pracuję i mało co gdzie wychodzę. 

przytyłam około 3-4 kg na razie, więc chyba jest dobrze 🙂

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny od kiedy czuć regularne ruchy? 2 dni temu poczułam smyranie, puknięcia i bulgotanie, ale wczoraj już słabiej i mniej 😞 Jak obudziłam się dzisiaj to były w przeciągu może 10 min 2 lekkie puknięcia i zastanawiam się, czy to w porządku, że nie jest ro regularne 😕 Aktualnie 20 tydzień. 

Odnośnik do komentarza

18 tc 3 d

Męczy mnie okropna zgaga w nocy nie daje spać pije to mleczko gaviscon.. Ale już rano mam nawet na czczo zgage... 

Pytanie moje czy wam też tak jak by powiększyły się wargi sromowe czy ja już swiruje są tak jak by bardziej objętościowo większe... 

Chyba że jakoś stan zapalny mi się zaczyna.. Jutro ide na posiew moczu bo wyszły mi liczne bakterie. 

 CL do ruchów to pod koniec 5 mc powinny być już wyczuwalne i dość reguralne tak. Mówi literatura medyczna. A jak jest w rzeczywistości to chyba indywidualna sprawa i predyspozycje. U mnie są sporadyczne śmieszne to jest najbzrdzije po czymś słodkim jak się położę to czuje bulgoty i takie lekkie smyranie'. 

Ja nie znam. Płci więc mówię Bubulek.. Mam usg 7 stycznia dopiero może się dowiem. Pozdrowionka kochane moje ciężarówki ❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Beata napisał:

Dziewczyny od kiedy czuć regularne ruchy? 2 dni temu poczułam smyranie, puknięcia i bulgotanie, ale wczoraj już słabiej i mniej 😞 Jak obudziłam się dzisiaj to były w przeciągu może 10 min 2 lekkie puknięcia i zastanawiam się, czy to w porządku, że nie jest ro regularne 😕 Aktualnie 20 tydzień. 

Ruchy to sprawa indywidualna 🙂 jedna poczuje ruchy już w 17tc,druga w 22tc 🙂 nie stresuj się, masz jeszcze czas 😉 ja zaczęłam czuć ruchy 17 tc, bardzo nie regularnie. Teraz kończę 21 tc i też te ruchy nie są super regularnie wyczuwane, a byłam w piątek na wizycie i wszystko jest jak najbardziej w porządku, po prostu mały zmienił pozycje i teraz ułożył się poprzecznie i dlatego inaczej czuję ruchy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...