Skocz do zawartości
Forum

Majowe mamy 2021


Gość Gabi2991

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba wszystkie dzisiaj coś boli 😅 Postałam trochę dłużej podczas gotowania, a czuję jakbym ciężary tachała 😅 Ginekolog mówił żeby wziąć magne b6, nospe i wypić chociaż 2 szklanki wody :) To są mięśnie, a nawet po nocy można się lekko odwodnić i wtedy może tak boleć ;) 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Gość Beata napisał:

Dziewczyny, czego używacie do pielęgnacji twarzy (mycie, nawilżenie). Czytam składy i ogłupieć chyba można... 

Cetaphil do mycia twarzy 

Samarite krem

Samarite  balsam do ust bo mam wiecznie suche ale też do cycow i na brzuchol

Bio Oil do brzucha cycow itp. 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Prowadzę ankietę na temat dlaczego chcemy zostawać mamami i szukam kobiet z wynikami badań estradiolu, amh i testosteronu

Jeśli posiadacie takie wyniki to śmiało wypełniajcie ankietę, prześlijcie dalej, jeśli znacie inne kobietki, będę dozgonnie wdzięczna za każdą pomoc w przyczynieniu się do odkryć naukowych ;D

https://ankiety.uksw.edu.pl/index.php/926257?lang=pl&fbclid=IwAR273pqVPeAAZp0GyTcoZ1oTJjUb5czWhwGom6YGXjn0cg69FPb9ikY9SmA

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Gość Ana napisał:

Chcilam dziś trochę posprztac... Nie daje rady ciągnie mnie brzuch co się ruszę to się kładę '. Takie moje sprzątanie.. A Wy jak.. Sprztacie coś 

Mam to samo :/ również jak dłużej stoję albo więcej pochodzę... Ograniczam się do zrobienia obiadu, wstawienia prania i zmywarki i starcia kurzy :/ Z jednej strony wiem, że może boleć, ale z drugiej panikuje, że coś jest nie tak :/ 

Odnośnik do komentarza

Hejka u mnie teraz zaczyna się 20 tc i czuje już wyraźnie od jakiegos Tygodnia ze coś się w brzuchu wierci 😀 jeszcze nie wiem czy chłopczyk czy dziewczynka. Połówkowe badania mam w przyszłym tygodniu. To moja pierwsza ciąża 😀 a jak u was czujecie już?

Odnośnik do komentarza

17tc i jeszcze nie czuję ruchów. Dziś pobolewa mnie brzuch po prawej stronie i zastanawiam się jaki może być powód. Też jeszcze nie znam płci, jutro wizyta może będzie już wiadomo😊 a połówkowe na początku stycznia. 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Gość Beata napisał:

Czy któraś ma anemie/niedokrwistość? Moje wyniki wskazują, że idzie w tą stronę 😕 Biorę już żelazo i mam zmienić dietę, ale mdłości i zgaga tego nie ułatwia i zaczynam się martwić 😕

Ja miałam. Słaba morfologie wjechało żelazo. I 1az w tyg buraczki i codzinnie prawie natka pietruszki... Można kupić tab' a buraka wmzaputaj w aptece. Mi doktor pow ze lepszej morfo nie będę miec. Jakie żelazo bierzesz? 

 

Ja mam. Połówkowe 9 stycznia. Ale u mnie nie widać. Płci kurde mój doktor. Ma. Słaby sprzęt i małe się kręciło..

A te badania prenatalne w 2 trym robicie? 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Gość Ana napisał:

Ja miałam. Słaba morfologie wjechało żelazo. I 1az w tyg buraczki i codzinnie prawie natka pietruszki... Można kupić tab' a buraka wmzaputaj w aptece. Mi doktor pow ze lepszej morfo nie będę miec. Jakie żelazo bierzesz? 

 

Ja mam. Połówkowe 9 stycznia. Ale u mnie nie widać. Płci kurde mój doktor. Ma. Słaby sprzęt i małe się kręciło..

A te badania prenatalne w 2 trym robicie? 

Właśnie wybieram się do sklepu po buraczki, brokuła, natkę i soczewicę, zrobię sałatkę. 2 razy dziennie mam brać Ferrum Lek 100mg. Z tego co czytałam to jest lek, a nie suplement. Powoli robiło się nadciśnienie, ale ginekolog od razu zareagował i już ładnie spadło. 

Tak, ja w każdym trymestrze będę robiła, teraz połówkowe po świętach. Ruchów wyraźnych nie czuję, ale Młody na usg się kręcił, zawsze pokazuje, że będzie chłopakiem 😅 Nóżki rozchylił to buzie zasłaniał 😅 Ginekolog mówił żeby poczytać co i jak jeść, np brokuły to tylko na parze i zawsze z warzywami/owocami, które mają wit C ☺

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...