Skocz do zawartości
Forum

Majowe mamy 2021


Gość Gabi2991

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25/11/2020 o 5:15 PM, Gość Beata napisał:

Dziewczyny, które są już mamusiami- kiedy czułyście pierwsze ruchy? Jak można je odczuwać? 

W pierwszej ciąży tak koło 15-17 tygodnia czułam jakby mi coś w brzuchu jeździło ale nie byłam pewna, czy to to. Upewniłam się w okolicach 19 tygodnia 🙂 teraz mam rozpoczęty 17 tydzień i ruchy (takie muśnięcia, delikatne fikołki) czuję codziennie 🙂 od ponad 2 tygodni było to właśnie takie jeżdżenie, bulgotanie 🙂

Co do witamin to ja przed ciążą, w ciąży i w czasie karmienia brałam głównie duphavit pregna ale teraz przejdę na mama dha premium plus.. Dodatkowo biorę witaminę D bo wys,edl mi niedobór mimo że od kilku lat biorę przecież standardowa dawkę.

Odnośnik do komentarza

Też czuję takie spontaniczne jakby bulgotanie albo przelewanie, a nigdy moje jelita tak się nie zachowywały, a też nie zauważam tego codziennie (albo nie zwróciłam uwagi) 😅 Wczoraj czułam jakby (nawet nie wiem jak to opisać) jakby smyrnięcie 😅 

Co do witaminy D3 polecam Vigatoletten 1000 jednostek. Przed ciążą też miałam niedobór i brałam 6000 jednostek, teraz 4000. Jest też wersja 2000, ale wtedy nie jest to lek tylko suplement ;) 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Beata napisał:

Też czuję takie spontaniczne jakby bulgotanie albo przelewanie, a nigdy moje jelita tak się nie zachowywały, a też nie zauważam tego codziennie (albo nie zwróciłam uwagi) 😅 Wczoraj czułam jakby (nawet nie wiem jak to opisać) jakby smyrnięcie 😅 

Co do witaminy D3 polecam Vigatoletten 1000 jednostek. Przed ciążą też miałam niedobór i brałam 6000 jednostek, teraz 4000. Jest też wersja 2000, ale wtedy nie jest to lek tylko suplement 😉

To na pewno to 🙂 który tydzień u Ciebie? U mnie dokładnie 16+4.

Właśnie, to też jest ważne, jak jest możliwość to lepiej brać lek a nie suplement, dlatego ja np magnez biorę tylko Magne B6 🙂 a skoro o takich rzeczach mowa to ciekawe informacje są na blogu Pana Tabletki 🙂 był tam m.in. wpis dot. witaminy D, czy suplementów dla kobiet w ciąży 🙂

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość natalia3g napisał:

To na pewno to 🙂 który tydzień u Ciebie? U mnie dokładnie 16+4.

Właśnie, to też jest ważne, jak jest możliwość to lepiej brać lek a nie suplement, dlatego ja np magnez biorę tylko Magne B6 🙂 a skoro o takich rzeczach mowa to ciekawe informacje są na blogu Pana Tabletki 🙂 był tam m.in. wpis dot. witaminy D, czy suplementów dla kobiet w ciąży 🙂

U mnie jest 17+ 2 ☺

A nie słyszałam o Panu Tabletce, na pewno poczytam 😁 To normalne, że już widać brzuch? 😁😅

Odnośnik do komentarza

Cześć, dawno mnie nie było:) ja mam niż 16tc, z sanco wyszła zdrowa dziewczynka i termin na 19 maja, ale będę miała cc wiec wcześniej.

ja covid mam za sobą w 11tc, syn przynosił z przedszkola, na szczęście przeszliśmy skąpo- lekki katar i utrata węchu i smaku na 4 dni. 
 

Dziś jednak martwi mnie ból podbrzusza, czytałam niby ze w 16tc to normalne, tez tak macie ?

Odnośnik do komentarza

 

Też mnie bolało mega w pachwinach i już miałam najczarniejsze myśli co to jest do czasu jak zrobiłam jakąś jogę dla ciężarnych z YouTube i poczułam że w tych pachwinach mam takie napięcie jakoby ktoś tam zacisnął węzeł 😂

No i do czasu aż gin mi nie powiedziała że tak może boleć. 

Przypadaloby się takie domowe USG😁 byłabym o wiele spokojniejsza

 

Odnośnik do komentarza

Na szczęście po nocy wszystko przeszło 😁 Minęły też zaparcia co pewnie też miało wpływ :/ Minęły wymioty to są zaparcia :/ Rozmawiałam na ostatniej wizycie z ginekologiem o tym to mówił żeby wziąć magnez, nospe i wypić dużo wody, a gdyby bolał tylko dół brzucha to wtedy dzwonić. Siedziałam wczoraj około 3 godz i pewnie dlatego :/ A jak u Ciebie Emka? Jak się czujesz?☺

Odnośnik do komentarza

No to super:)

Ja już dobrze:)

Tęsknię za pracą strasznie. Już nie muszę leżeć, ale gin nie chce słyszeć o powrocie. No i powrót teraz to murowany covid bo jestem dentysta. Eh szkoda że nie ma zdalnej stomatologii😂

Mąż już poinformowany, że będzie zostawał z małym tak szybko jak to możliwe a ja wracam do roboty:D no ale to w kwestii marzeń. Nie ma co planować

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Beata napisał:

Ja akurat odpoczywam psychicznie od pracy, ale irytuje mnie, że ciągle chce mi się spać 😕 Coś trochę porobię w domu i drzemka 😅

Ja też. Może dlatego że jej nie lubię 🤣🤣 

Mnie dopadly bóle głowy praktycznie codzinnie. Smaruje amolel i plastry apap a jak mega boli to apap tabl' 

W piątek ide na krew i mocz a w sobotę usg i poznam płeć maleństwa. 

Macie już jakieś imiona czy za wcześnie??? 

 

Całuję was 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Gość Ana napisał:

Ja też. Może dlatego że jej nie lubię 🤣🤣 

Mnie dopadly bóle głowy praktycznie codzinnie. Smaruje amolel i plastry apap a jak mega boli to apap tabl' 

W piątek ide na krew i mocz a w sobotę usg i poznam płeć maleństwa. 

Macie już jakieś imiona czy za wcześnie??? 

 

Całuję was 

Też codziennie boli mnie głowa 😕 Amol coś pomaga? Przed ciążą podczas migreny smarowałam skronie maścią rozgrzewającą i pomagało, ale jej akurat nie można używać w ciąży 😕

Jak dowiedzieliśmy się, że będzie chłopak to do tej pory żadne imię jakoś specjalnie nas nie przekonuje 😅

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Gość Beata napisał:

Też codziennie boli mnie głowa 😕 Amol coś pomaga? Przed ciążą podczas migreny smarowałam skronie maścią rozgrzewającą i pomagało, ale jej akurat nie można używać w ciąży 😕

Jak dowiedzieliśmy się, że będzie chłopak to do tej pory żadne imię jakoś specjalnie nas nie przekonuje 😅

Mi pomaga na troszkę. Ale wietrzenie pokoju i spacery tez sa dobre. 

Oj no właśnie my mamy parę typów 

HENIO PIĘKNE mój tata tak ma na imię mowia do niego Heniutek Heniu albo Henius. 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28/11/2020 o 7:27 PM, Gość Beata napisał:

Też czuję takie spontaniczne jakby bulgotanie albo przelewanie, a nigdy moje jelita tak się nie zachowywały, a też nie zauważam tego codziennie (albo nie zwróciłam uwagi) 😅 Wczoraj czułam jakby (nawet nie wiem jak to opisać) jakby smyrnięcie 😅 

Co do witaminy D3 polecam Vigatoletten 1000 jednostek. Przed ciążą też miałam niedobór i brałam 6000 jednostek, teraz 4000. Jest też wersja 2000, ale wtedy nie jest to lek tylko suplement 😉

To na pewno to 🙂 który tydzień u Ciebie? U mnie dokładnie 16+4.

Właśnie, to też jest ważne, jak jest możliwość to lepiej brać lek a nie suplement, dlatego ja np magnez biorę tylko Magne B6 🙂 a skoro o takich rzeczach mowa to ciekawe informacje są na blogu Pana Tabletki 🙂 był tam m.in. wpis dot. witaminy D, czy suplementów dla kobiet w ciąży 🙂

Odnośnik do komentarza

Matko stary komentarz przywróciło ;D

U mnie no spa i magne b6 to standard w pierwszej ciąży. Skończyłam brać w ostatnim trymestrze tak naprawdę. Do połowy ciąży na luteinie. Wtedy miałam mocne bóle brzucha i skurcze, teraz zdecydowanie lepiej ale też biorę jedno i drugie tyle że raz, max dwa razy dziennie. Także wg mnie jak jest potrzeba i jakieś mocniejsze bóle brzucha to lepiej brać. Kobietom który grozi przedwczesny poród też podają magnez i coś rozkurczowego.

U nas córcia ma na imię Helenka, po prababci. Z synkiem problem, bo już wtedy nie za bardzo mieliśmy typy na imiona dla chłopca. Mój się uparł, żeby było po moim albo po jego tacie czyli albo Stefan albo Roman ale dla mnie to przypałowe z lekka 😄 chxialam po nim, po tacie a więc Tomuś ale mam to sobie niby z głowy wybić 🙂 także Adama nie wiem jak to będzie 😉

 

Odnośnik do komentarza

Z imionami to tak zawsze jest Niby taki wybór a jak trzeba wybrać to nic nie ma 😉 

W poprzednie ciąży długo nie wiedzieliśmy co będzie Imię dla dziewczynki wybraliśmy wręcz od razu chłopakiem był mega problem Zwłaszcza jak się okazało że będzie chłopczyk i naprawdę trzeba wybrać jakieś imię. Koniec końców dostał imię po pradziadku - Karol.

Teraz mamy na odwrót 😂 i na dodatek syn twardo obstawia przy swoich typach. O dziwo dla chłopca wszyscy zaakceptowali Kajetana z dziewczynka kłopot Syn uparcie twierdzi że będzie Klara, mąż chciałby realizacji typu jaki mieliśmy od zawsze czyli Zofia A ja powiem szczerze kompletnie nie wiem jakoś mi obojętne oba są ładne Ważne żeby było zdrowe Może jak już będę wiedzieć kim będzie nasza pchełka to zmieni mi się podejście do imienia.

Ogólnie to nadal ciężko przechodzę tą ciążę Głowę mnie boli prawie codziennie niedobrze tez mi jest prawie codziennie i niestety nie przechodzi nawet po wymiotach Najgorsze jest jednak chyba zmęczenie codziennie między 11 a 12 ogarnia mnie straszna senność nad którą nie jestem w stanie zapanować... później budzę się o 14:30 Tak prawie żeby się ogarnąć i jechać po syna do przedszkola W domu za bardzo nic nie robię bo schyłek się dwa razy i jestem gotowa albo brzuch boli albo głowa... 😞

02.09.2015 Karolek 3300g i 55cm szczęścia 🙂
[img]https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvk6nlnu4w58ul.png[/img]

Odnośnik do komentarza

Patrząc na imiona to dla dziewczynek jest jakiś większy wybór (tak mi się wydaje)😅

Sunshine widzę mamy podobnie :/ Czytałam, że w 1 trymestrze powinno przytyć się 1-2 kg, a ja niecałe 2 kg schudłam przez wymioty i mdłości. Teraz wymioty są sporadycznie, ale mdłości i zgaga nie ułatwiają. Dzisiaj jak wróciłam z badania to tylko zjadłam, na zapas 3 razy poszłam siku i od razu zasnęłam 😅 Tak sobie myślałam wcześniej, że nadrobię zaległości w książkach, ale oczy same mi się kleją.

Natalia3g- zapytam ginekologa, czy mogę codziennie brać jedną tabletkę magnezu, bóle pachwin nie wróciły, ale zauważyłam, że jak biorę magnez to głowa mniej boli i nie ma problemu z zaparciami. Moje zbawienie to też kakao (tzw z wiatrakiem) 😁 Jedna szklanka raz na jakiś czas i jakoś tak lepiej jest 😁 

Dziewczyny korzystacie z pierwszeństwa w kolejkach, np na badaniach? Do tej pory stałam jak każdy, ale jest coraz zimniej, co chwilę muszę siku i ciężko jest tak długo stać. Dzisiaj skorzystałam, ale ile się nasłuchałam... Też od innej baby (tak typowej baby) w ciąży to tragedia... 

Odnośnik do komentarza

Tak ja w luxmed na badania jak idę krwii to mowie ze jestem w ciazy i idę do punktu dla kobiet w ciąży. A tak to ja nigdzie nie chodze..  Na zakupy mało kiedy.. Więc nie mam gdzie prosić o przepuszczenie ale na pewno bym się upomniała. 

Imion dla dziewczynek jest więcej i są. Piękniejsze gdyż każda pewnie w głębi serca chcialaby mieć córeczkę. 

U nas jest Staś w zamysłach Róża Helenka Lilianna 

Ja się nudzę całymi dniami czytam książki albo przeglądam pinteresta bo budujemy dom i szukam inspiracji. Chodzę na spacery codzinnie. Tęskno mi za normalnym życiem pójściem do knajpy spotkaniami ze znajomymi... Wyjściem do kina.. 

Pozdrawiam kochane 

Odnośnik do komentarza

Do sklepu chodzę sporadycznie, przy okazji jak np wracam z badań albo coś bym zjadła, ale sama nie wiem co 😅 

My odświeżamy mieszkanie i wymieniamy meble więc też szukam zasłon itp. Na fb są grupy- np jak pięknie urządzić mieszkanie i tam jest dużo inspiracji i porad np jaka farba jest lepsza itp 😉

Bardziej jestem introwertykiem, ale fajnie byłoby spotkać się z kimś, porozmawiać, wyjść po prosto z domu. 

Nosicie już ubrania ciążowe? Mi się udało kupić leginsy ocieplane, ale jest to S i w udach i tyłku są za szerokie, gdzie przed ciążą nosiłam spodnie w rozmiarze 38. Podobno w h&m są dobre, ale na miejscu nie ma więc nie wiem jak wygląda rozmiarówka 😕

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam problem z ubraniami ciążowymi bo te modelki wyglądają jakby były wszystkie w 9 miesiącu i chodziłam ciągle w starych dresach. Ale dostałam od znajomej legginsy, dresy, bluzki z HM mama i komfort nieporównywalny. Polecam:D te spodnie i legginsy z gumką to jest hit, szczególnie na zimę. Można chyba za fri zwrócić to warto wziąć 2 rozmaity i przymierzyć.

No kiepski ten czas... Fajnie byłoby cieszyć się ta ciążą wśród ludzi. Zawsze tak sobie to wyobrażałam;) 

Ale polecam Wam serial Undoing na Hbo. tylko przed ostatnim odcinkiem wypijcie sobie profilaktycznie melisę 😂

 

 

Odnośnik do komentarza

A to zobaczę co mają w h&m 😁 Trochę kosztują, ale nie będę teraz chodziła po ludziach żeby od kogoś odkupić :/ Teraz zamówiłam ocieplane rajstopy 300 den, które można nosić jak leginsy więc chyba nachodzelę się w (ocieplanych) sukienkach więcej niż do tej pory 😅

Taak seriale wciągają 😁 Ginekolog na początku mi polecił żeby się nie martwić oglądanie 3-4 odcinków dziennie i pomogło 😁 Przerobiliśmy już 5 sezonów American Horror Story 😅 Polecam również Dark, strasznie wciąga 😁

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...