Skocz do zawartości
Forum

Majowe mamy 2021


Gość Gabi2991

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gość Beata napisał:

Czy któraś ma anemie/niedokrwistość? Moje wyniki wskazują, że idzie w tą stronę 😕 Biorę już żelazo i mam zmienić dietę, ale mdłości i zgaga tego nie ułatwia i zaczynam się martwić 😕

Dziś miałam wizytę i wyszła mi anemia (17 tc-podobno wcześnie jak na anemie). Dostałam żelazo Sorbifer Durules 100mg i mam zmienić dietę. Lekarz kazał mi odstawić suplement witaminowy i zażywać tylko to żelazo. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Patte napisał:

Ja dzisiaj 16 tyg 6 dni i od jakiegoś tygodnia czuję ruchy delikatne, pierwsza  ciąża. Byłam na usg to lekarz stwierdził, że synek jestduży na jakieś 18 tygodni ( w poniedziałek usg) I bardzi ruchliwy I przez to czuję jak się rusza  🙂 dziewczyny kupujecie coś powoli czy jeszcze czekacie?

Ciekawa byłam co u Ciebie Kochana 😀 Super, że rośniecie 🥰 

U mnie 20 tydzień (19+2) i też już czuje wyraźne ruchy i kopniaki. W tej ciąży dość wcześnie zaczęłam czuć ruchy bo od 17tc. 

Ja wyprawki nie robię jeszcze ale to dlatego, że bardzo dużo rzeczy mam po pierwszym synku 😀 Praktycznie wszystko oprócz artykułów higicznych 🤣

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość KasiaF napisał:

Ciekawa byłam co u Ciebie Kochana 😀 Super, że rośniecie 🥰 

U mnie 20 tydzień (19+2) i też już czuje wyraźne ruchy i kopniaki. W tej ciąży dość wcześnie zaczęłam czuć ruchy bo od 17tc. 

Ja wyprawki nie robię jeszcze ale to dlatego, że bardzo dużo rzeczy mam po pierwszym synku 😀 Praktycznie wszystko oprócz artykułów higicznych 🤣

Wiesz, że cały czas się martwię czy wszystko jest dobrze, co za paskudny charakter posiadam! Idę do lekarza i jestem spokojna dwa dni i znowu myślę co u bobasa 😉 niby na tym etapie mało prawdopodobne, że coś się zadzieje. Byle do maja !

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość Ewka napisał:

Dziś miałam wizytę i wyszła mi anemia (17 tc-podobno wcześnie jak na anemie). Dostałam żelazo Sorbifer Durules 100mg i mam zmienić dietę. Lekarz kazał mi odstawić suplement witaminowy i zażywać tylko to żelazo. 

Miejmy nadzieję, że szybko uzupełnimy braki ☺ A masz jakieś objawy anemii? Zdziwiłam się, bo nic z wymienionych rzeczy się nie dzieje, jedynie senność. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Patte napisał:

Wiesz, że cały czas się martwię czy wszystko jest dobrze, co za paskudny charakter posiadam! Idę do lekarza i jestem spokojna dwa dni i znowu myślę co u bobasa 😉 niby na tym etapie mało prawdopodobne, że coś się zadzieje. Byle do maja !

Oj ja też tak mam, wierz mi... Dopiero teraz jak zaczęłam czuć lepiej ruchy małego to spokojniejsza jestem. Myślicie już nad imieniem? 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie wiem co będzie ale dla chłopca mamy już wybrane imię. Mamy problem z imieniem dla dziewczynki... bardzo podoba nam się Maja ale wiem ze jest to bardzo popularne teraz imię a nie chce żeby później okazało się ze w szkole w klasie są cztery Maje. 🤭 a wy macie wybrane imiona?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Beata napisał:

Miejmy nadzieję, że szybko uzupełnimy braki ☺ A masz jakieś objawy anemii? Zdziwiłam się, bo nic z wymienionych rzeczy się nie dzieje, jedynie senność. 

U mnie senność i osłabienie. W pierwszym trymestrze praktycznie nie jadłam mięsa, wędlin, jajek, codziennie wymiotowałam i takie są tego skutki😞 Zaskoczyło mnie, że gin kazał brać tylko to żelazo a inne witaminy odstawić. A Ty co bierzesz? 

Odnośnik do komentarza

U nas ma być Leon 😉 dziewczyny czy Wy też odczuwacie ból podbrzusza? Aż zadzwoniłam do lekarza bo od wczoraj wieczora cały czas je czuje. Kazał mi zrobić badanie moczu. Stwierdził, że jak nie ma krwawień to raczej macica uciska na inne narządy. Byłam w pon na usg I było dobrze... jak tu mieć spokojną głowę:(

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Gość Ewka napisał:

U mnie senność i osłabienie. W pierwszym trymestrze praktycznie nie jadłam mięsa, wędlin, jajek, codziennie wymiotowałam i takie są tego skutki😞 Zaskoczyło mnie, że gin kazał brać tylko to żelazo a inne witaminy odstawić. A Ty co bierzesz? 

To chyba jesteśmy w podobnej sytuacji :/ Przez wymioty nie byłam w stanie prawie nic jeść, a nawet jak otworzyłam lodówkę to szłam wymiotować :/ Teraz powoli to wraca, mam parcie na jajka na twardo z pomarańczą 😅 Biorę Ferrum Lek 100 mg 2 razy dziennie, do tego Mama Dha Premium Plus, Vigatoletten- codziennie 4000 jednostek, acard i czasami Magne B6. 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Patte napisał:

U nas ma być Leon 😉 dziewczyny czy Wy też odczuwacie ból podbrzusza? Aż zadzwoniłam do lekarza bo od wczoraj wieczora cały czas je czuje. Kazał mi zrobić badanie moczu. Stwierdził, że jak nie ma krwawień to raczej macica uciska na inne narządy. Byłam w pon na usg I było dobrze... jak tu mieć spokojną głowę:(

Boli- raz mniej, raz bardziej, do tego plecy 😕 Na ostatniej wizycie ginekolog wyjaśnił mi, że trzeba robić wszystko z głową i obserwować, czy ten ból jest po jakieś aktywności. Najlepiej np 30 min coś porobić i na 15 min się położyć, bo od aktywności może właśnie tak boleć- organizm musi się przyzwyczaić 🙂 Co i tak nie zmienia faktu, że się martwimy 😕

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Gość Beata napisał:

Boli- raz mniej, raz bardziej, do tego plecy 😕 Na ostatniej wizycie ginekolog wyjaśnił mi, że trzeba robić wszystko z głową i obserwować, czy ten ból jest po jakieś aktywności. Najlepiej np 30 min coś porobić i na 15 min się położyć, bo od aktywności może właśnie tak boleć- organizm musi się przyzwyczaić 🙂 Co i tak nie zmienia faktu, że się martwimy 😕

Ja na początku ciąży miewalam bóle podobne do miesięczkowych. Teraz ten ból jest taki bardziej tępy, faktycznie może ucisk... z jednej strony nie chcę wyjść na wariatkę, ale z drugiej się martwię. Wczoraj w sumie byłam tylko w sklepie na zakupach, a o 23 zaczął się ból I do tej pory nie minął 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Patte napisał:

Ja na początku ciąży miewalam bóle podobne do miesięczkowych. Teraz ten ból jest taki bardziej tępy, faktycznie może ucisk... z jednej strony nie chcę wyjść na wariatkę, ale z drugiej się martwię. Wczoraj w sumie byłam tylko w sklepie na zakupach, a o 23 zaczął się ból I do tej pory nie minął 

Mi pomaga leżenie na lewym boku, nospa i magne b6. Siedzę też na piłce. Miałam przez weekend tak jak Ty teraz i też poszłam tylko po zakupy, ale jak widać to wystarczyło :/ Zrób badanie moczu tak jak zalecił ginekolog żeby wykluczyć infekcje :)

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Gość Beata napisał:

Mi pomaga leżenie na lewym boku, nospa i magne b6. Siedzę też na piłce. Miałam przez weekend tak jak Ty teraz i też poszłam tylko po zakupy, ale jak widać to wystarczyło 😕 Zrób badanie moczu tak jak zalecił ginekolog żeby wykluczyć infekcje 🙂

Mąż zauważył że zmienił mi się kształt brzucha, obudziłam dziecko chyba zmienił pozycję I jest lepiej. Może przez to, że szybko rośnie ten mój Leoś- tak twierdzi lekarz. Rok staraliśmy się o ciążę I marzyłam o tym stanie, teraz marzę o porodzie:p

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Patte napisał:

Mąż zauważył że zmienił mi się kształt brzucha, obudziłam dziecko chyba zmienił pozycję I jest lepiej. Może przez to, że szybko rośnie ten mój Leoś- tak twierdzi lekarz. Rok staraliśmy się o ciążę I marzyłam o tym stanie, teraz marzę o porodzie:p

Najważniejsze, że jest lepiej 😁 U nas też Młody większy o parę dni 😁

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Gość Beata napisał:

Najważniejsze, że jest lepiej 😁 U nas też Młody większy o parę dni 😁

U mnie o jakieś 10 dni a przesunięta owulacja nie wchodzi w grę bo miałam monitoring w cyklu, w którym zaszlam w ciążę. Co idę do lekarza to kolejne dni do przodu. Boję się, że będzie bardzo ciężki I nie urodze sn.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Gość Ana napisał:

Aa to o połówkowe chodzi. Myślałam że coś nowego wymyślili.

Ja specjalnie jakoś połówkowych nie robię bo mój gin robi mi takie badania na każdej wizycie.

Dziewczyny pamiętajcie że podając tc podaje się zawsze skończone tygodnie a nie zaczęte. To jak z wiekiem, mówisz masz 18 lat jak skończysz 18 a nie jak skończysz 17 😉

Ja jeszcze ruchów nie czuję a w poprzedniej ciąży na tym etapie już czułam. U nas najprawdopodobniej będzie chłopczyk ale lekarz powie pewnie na 100% na najbliższej wizycie w środę

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Patte napisał:

U mnie o jakieś 10 dni a przesunięta owulacja nie wchodzi w grę bo miałam monitoring w cyklu, w którym zaszlam w ciążę. Co idę do lekarza to kolejne dni do przodu. Boję się, że będzie bardzo ciężki I nie urodze sn.

Do porodu jeszcze dużo może się zmienić i nie ma co się martwić na zapas ☺ 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Beata napisał:

Skąd ja to znam 😅 Jak jedno przejdzie to zaraz coś innego do zamartwiania się znjadzie 😕

Dokładnie tak😞 i to zamartwianie zostanie z nami już zawsze, tylko tematyka będzie się zmieniać😞

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Patte napisał:

Wczoraj już spanikowalam bo ból był ciągły i pojechałam na sor, no i oczywiście lekarz na mnie jak na wariatke bo z dzieckiem ok, macica ok.... A ból jest. Kazał zrobić badanie moczu i crp. Zobaczymy.

Dobrze ze Cię przyjął to jego praca i db ze pojechałas 💕

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...