Skocz do zawartości
Forum

Majowe mamy 2021


Gość Gabi2991

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak 😁 Czytałam opinie, że niby buczy pod nosem i mało wyjaśnia i ogólnie jest niemiły, ale mimo mojej wiecznej niepewności i pytań, czy na pewno wszystko jest w porządku nigdy tego nie odczułam ☺ Mąż śmiał się ze mnie, że co wizyta to jechałam spanikowana (bo zawsze moje wątpliwości czym bliżej wizyty wyglądały tak samo), czy wszystko dobrze (bo coś bolało albo nie bolało), a wracałam z bananem na twarzy 😁 

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę w dresach męża są trochę luźne ale w brzuch nie gniota. Swoje xs. Niestety już nie dopinają się ohoho i są na dnie szafy albo juz sprzedane na vinted. Kupilam w sinsay 2.pary leginsów za 29 zł ale zimno w nich. W hm. 1.pare ale też są cienkie. Na all zamówiła ocieplane leginsy. A tak. To dresy męża są ratunkiem 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak te ciążowe spodnie są szyte, bo przymierzając rozmiar 36 miałam wrażenie jakby kobieta w ciąży miała strasznie długie nogi, całkowity brak tyłka i ogromne uda i łydki -.- Po domu dobry dres, ale gorzej jak trzeba iść na badania :/ Mam jedynie nadzieję, że do końca zimy będę się jeszcze mieściła w kurtkę lub płaszcz 😁 Ogólnie ciążowe ubrania strasznie drogie są... 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Gość Beata napisał:

Nie wiem jak te ciążowe spodnie są szyte, bo przymierzając rozmiar 36 miałam wrażenie jakby kobieta w ciąży miała strasznie długie nogi, całkowity brak tyłka i ogromne uda i łydki -.- Po domu dobry dres, ale gorzej jak trzeba iść na badania 😕 Mam jedynie nadzieję, że do końca zimy będę się jeszcze mieściła w kurtkę lub płaszcz 😁 Ogólnie ciążowe ubrania strasznie drogie są... 

Właśnie na badania w leginsach ocielanych. Mam jedne i wystarczy. Może nie bd taka ta zima straszna w tym roku. Jak idę na spacer to. Mam leginsy a na to dresy 🤤💞 żeby było ciepło. Na vinted olx są używane ubranka ciążowe można poszperać. 

Kurde juz mam zgage.. Nocne szalenstwo czas start. 

Odnośnik do komentarza

Mi na zgage pomagają pomarańcze, ale to od samego początku nie było dnia bez pomarańczy lub soku ;) A przed ciążą czasami nawet 1 pomarańcza powodowała okropną zgage. 

Jak u Was badania krwi? Właśnie odebrałam wyniki i niektóre parametry są poniżej lub powyżej normy. Nie dużo, ale jednak :/ 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Beata napisał:

A ginekolog coś mówił o tym spadku, czy to coś poważnego, czy w ciąży mogą być takie wyniki? 

Tak że to u kobiet w ciąży normalne ' ale ja jestem pod opieką 2 ginekologów i lekarze rodzinnego i endokrynologa. I rodzinny mi pow że mam jezc żelazo bo to ewidentni idzie ku spadkowi i miał rację z żelaza 169 Spadło mi na 90. 

Odnośnik do komentarza

#ankieta #dlaczegochcęzostaćmamą

Cześć dziewczyny! Prowadzę ankietę na temat dlaczego chcemy zostawać mamami i szukam kobiet z wynikami badań estradiolu, amh i testosteronu

Jeśli posiadacie takie wyniki to śmiało wypełniajcie ankietę, prześlijcie dalej, jeśli znacie inne kobietki, będę dozgonnie wdzięczna za każdą pomoc w przyczynieniu się do odkryć naukowych ;D

https://ankiety.uksw.edu.pl/index.php/926257?lang=pl&fbclid=IwAR273pqVPeAAZp0GyTcoZ1oTJjUb5czWhwGom6YGXjn0cg69FPb9ikY9SmA

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gość Ana napisał:

Tak że to u kobiet w ciąży normalne ' ale ja jestem pod opieką 2 ginekologów i lekarze rodzinnego i endokrynologa. I rodzinny mi pow że mam jezc żelazo bo to ewidentni idzie ku spadkowi i miał rację z żelaza 169 Spadło mi na 90. 

Dziękuję za informację ☺ A jak z dietą w związku ze spadkiem żelaza? Mnie strasznie obrzydza mięso, zjem trochę i zaraz mdli, niezależnie co to jest 😕

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Gość Beata napisał:

Dziękuję za informację ☺ A jak z dietą w związku ze spadkiem żelaza? Mnie strasznie obrzydza mięso, zjem trochę i zaraz mdli, niezależnie co to jest 😕

Beatko jz też tak miałam i nie jadlam ani mięsa ani jajek wszystko mi śmierdzialo. Ale pewnego dnia przeszło i teraz jem nie dużo ale staram się. Jem buraczki.  Barszcze raz w tygodniu przynajmniej bardzo lubię. Natka Pietruszki na kanapki z rana lub do zupy. Ostatecznie są tab z buraków też mozna. Mleko jaja też. Ogólnie ja aby słodyczy nie jem bardzo malutko odrzuciło mnie totalnie. 

Odnośnik do komentarza

Ja po wizycie, wszystko okej, dzidzia rośnie, chyba będzie dziewczynka 🙂 trochę mnie pobolewa po lewej a raz po prawej stronie podbrzusza, liczę, ze to powiększająca się macica. Oczywiście panikuję za każdym razem jak mnie zaboli 😅 ruchów jeszcze nie czuję, ale to pierwsza ciąża 🙂 dzisiaj 16+0 🙂 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Gość Nikola napisał:

Ja po wizycie, wszystko okej, dzidzia rośnie, chyba będzie dziewczynka 🙂 trochę mnie pobolewa po lewej a raz po prawej stronie podbrzusza, liczę, ze to powiększająca się macica. Oczywiście panikuję za każdym razem jak mnie zaboli 😅 ruchów jeszcze nie czuję, ale to pierwsza ciąża 🙂 dzisiaj 16+0 🙂 

U mnie idebtyko raz lewo raz prawo. W sobotę mam ginekologa juteo krew.  Dziś też 16 zaczynam tydzień. 

Mnie gardlo coś Kurde szczypie idę do apteki po te do ssania dla kobiet w ciąży tabletki. 

Miłego dnia 

Odnośnik do komentarza

Na wysokości mniej więcej pępka czuję jakby bulgotanie albo jakby ktoś zamieszał reką w wodzie i najbardziej jak zjem coś na co bardzo mam ochotę ;) Jak leżę na plecach jakiś czas i dotykam brzuch to czuć takie lekkie przelewanie ;) Raz czułam w jednym miejscu jakby napieranie od środka :) 

Co do podrbrzusza to raz z lewej raz z prawej strony czuję, ale częściej z lewej :) 

Odnośnik do komentarza

U mnie 19 tydzień (18+4). Ruchy zaczęłam lekko czuć w 17tc ale nie codziennie. Teraz już częściej czuje. W poniedziałek idę na połówkowe. W tej ciąży wszystko mnie wkurza. Tzn nie ciąża tylko wszystko na około, a najbardziej mąż.... 🤣

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, pisałam jakiś czas temu o tym że kiepsko mi wyszedł test PAPP-A z powodu wysokiej bety. Dziś dostałam wyniki SANCO, zdrowy chłopak 🥰 ale ile stresu to kosztowało! Termin mam na 31 maja i za chwilę pewnie znowu już będę się wszystkim stresować, widzę że wszystkie mamy podobnie. 

Odnośnik do komentarza

Megi, tak, mnie tez. Ponoć to normalne bo macica się powiększa 🙂 moja pierwsza ciąża wiec wszystko tez przeżywam i googluje co nie jest za dobrym rozwiązaniem 😂 mnie pobolewa czasami, raz mam dzień praktycznie bez bólu, a czasami kilka razy w ciągu dnia, ale po chwili przestaje. Kręgosłup tez zaczyna bolec 😕 zwłaszcza jak wstaje lub dłużej postoję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...