Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny:) jaka radość! padnę od tych skrajnych emocji. Wróciłam właśnie z wizyty, serce pięknie bije, dziecko mocno urosło, widziałam już głowę, ręce, nogi, paluszki i ........penisa! Widać było płeć, to chłopak jak czułam:) Lekarz zażartował, że dość wcześnie by widać płeć ale dobrze się ułożył i albo trzy nogi albo na 99% chłopak :D Mąż chyba wolał córkę, ale ja się bardzo cieszę. Niepotrzebnie martwiłam się leukocytami, bo jakiś osad mam dobry i powiedział, że to raczej zły sposób pobrania moczu i żebym powtórzyła badanie. Powiedział jednak, żebym się udała do endokrynologa bo TSH =3 to jednak więcej niż powinno być. Udało się też wcześniej umówić badania prenatalne na 27.12, więc chociaż w tym roku już będę wszystko wiedzieć:) Kamień z serca, humor od razu lepszy. Byle przetrwać w pracy ten ostatni tydzień i od wigilii mam już urlop a potem idę na zwolnienie.

Odnośnik do komentarza

Ol odpoczywaj zatem i przestrzegaj zaleceń lekarza a na pewno wszystko będzie dobrze. Dziewczyny co do wyników tsh to ja w pierwszej ciąży miałam ok. 2,5 i to były dobre wyniki bo norma była do 4,2. W tej ciąży miałam wynik 4,85 i muszę brać tabletki. Po ich stosowaniu mam wynik 2,33 i jest on jak najbardziej poprawny.
A co odczuć związanych z ciążą to ja nawet nie mam czasu się nią cieszyć. Praca, żłobek, później obowiązki domowe i zabawa z córką i naprawdę czasu brakuje na odpoczynek i rozmyślania.

Odnośnik do komentarza

Bajka widzisz wszystko dobrze i chyba chlopak rośnie...będziesz miała małego gentelmena:-) gratuluję. Ja tez bym chciała wiedzieć czy będzie Agatka czy Wojtuś:-) może 20 coś lekarz szepnie...Ol odpoczywaj kochana nie martw się ja tez biore duphaston. Odpoczywaj i będzie dobrze. Nie dźwigaj oszczedzaj się.No jak dobre wieści słychać to aż mi sie humor poprawił.

Odnośnik do komentarza

Bajka widzisz wszystko dobrze i chyba chlopak rośnie...będziesz miała małego gentelmena:-) gratuluję. Ja tez bym chciała wiedzieć czy będzie Agatka czy Wojtuś:-) może 20 coś lekarz szepnie...Ol odpoczywaj kochana nie martw się ja tez biore duphaston. Odpoczywaj i będzie dobrze. Nie dźwigaj oszczedzaj się.No jak dobre wieści słychać to aż mi sie humor poprawił.

Odnośnik do komentarza

Z moich typów dla chłopaka miałam: Piotr, Grzegorz, Arkadiusz, Artur.
A dla dziewczynki myślałam o: Aleksandra, Olga, Izabela, Jagna, Liliana.

Ale skoro już wiadomo, że chłopiec to chciałabym któreś z tych czterech. Czuję jednak, że będziemy się o to spierać z mężem do dnia porodu:) Jemu się podoba: Cezary, Maurycy, Ksawery, Jerzy, Wojciech.

Odnośnik do komentarza

U mnie jak będzie dziewczynka to będzie Basia (po babci). Co do chłopca to będziemy mieć ogromy problem, bo podobają nam się z mężem kompletnie inne imiona. Chyba wspólnie tylko Piotr i Łukasz. Ale jest jeszcze sporo czasu, więc może przekonam Go do jakiegoś innego ;)

Odnośnik do komentarza

Bajka, ja właśnie znam samych fajnych Piotrków, dlatego to imię bierzemy pod uwagę. Łukaszem miałam być ja, jakbym była chłopcem.
Dużo imion odpada, bo właśnie źle się kojarzą. Mój mąż chciałby Władka, a ja mam wujka o tym imieniu, którego niespecjalnie lubię.

Odnośnik do komentarza

Ja też znam samych fajnych Piotrów, najfajniejszym jest mój mąż <3. Dla dziewczynki imię mamy już wybrane, będzie Janina, po mojej babci :) Jeśli przydarzy się zas chłopiec, to jeszcze nie wiem. Mnie też samopoczucie wpędza w takiego doła, że ciąża się wcale nie cieszę. Tyłek mi rośnie, wcześniej 2x w tygodniu biegałam na fitness a teraz na nic nie mam siły, tylko bym spala. <br /> Z tarczycą też mam pod górę. Właściwie to oznaczylam sobie hormony miesiąc przed ciążą razem z innymi badaniami bo sprawdzałam czemu po 5mies starań nic. Wyszło TSH 3,2 więc zaczęłam łykać euthtyrox 25 i po miesiącu był sukces. Teraz kontynuuję póki co.

https://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dydwwujz1.png

Odnośnik do komentarza

Te mdłości mnie wykańcza :( Już naprawdę nie mam siły... Ciągle mi niedobrze :( Mam dzisiaj mega dola... robienie obiadów dla mnie to kosmos. Zjedzenie czegoś to masakra... Najpierw czuję okropny głód A za chwilę tak mi niedobrze, ze nie jestem w stanie funkcjonować :(

Co do imion jak będzie chłopiec to będzie Janek.

Odnośnik do komentarza

Ja tez mam dzisia dola :( plus bolą mnie jajniki jak na okres i się denerwujE. Mam wrażenie ze wymiotuje dwa razy więcej i mocniej :((( nie jestem w stanie nic jeść :(

Co do imion to albo blanka/Alicja jeśli dziewczynka a z chłopcem mamy problem. Ja chce Kacpra a mąż Ignacego ;)

Odnośnik do komentarza

Podobno jak człowiek ma wybierać imię dla dziecka to zaczyna sobie zdawać sprawę ilu ludzi nie lubi lub uważa ich za dziwnych :)
Z tymi mdłościami będzie lepiej, mi przeszły z dnia na dzień w zeszłym tygodniu, a dziś mam pełen 11 tc, więc jeszcze trochę nas pomęczą dolegliwości i będzie pięknie:)
A propos uczucia rosnącego tyłka (chyba bardziej w mojej wyobraźni niż w rzeczywistości) to znalazłam w miejscowości blisko mnie fitness dla ciężarnych, który prowadzi instruktorka, która jest ginekologiem-położnikiem, więc rewelacja. Od nowego roku zapisuję się na to. Muszę się poruszać, bo kiedyś sama byłam instruktorką jogi, a wczoraj jak próbowałam zrobić kilka pozycji to czułam, że ciało już nie taki rozciągnięte.

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny. Bajka gratuluję może ja też już 2.12 na prenatalnych się dowiem jaka płeć. Mnie też dzisiaj coś podbrzusze pobolewa. Chciałabym wyjść do miasta na jakieś świąteczne zakupy ale czuję się słabo i jestem zmęczona i chyba lepiej będzie jak zostanę w domu. Moja koleżanka za trzy tyg. ma termin i ma już małe rozwarcie. Już nie mogę doczekać się porodu. Chcę mieć już to wszystko za sobą i przytulić moją kruszynkę.

Odnośnik do komentarza

Hejo. Moje wieczorne mdłości zamieniły sie w poranne...ehh. Co do imion to chłopak Bruno a dziewczynka Blanka. Chce imie na B bo nasz pierwszy synek ma na imie Borysek. Fajnie to bedzie grało: ) Ogólnie dzisiaj chce mi sie mega spac....w poniedzialek mam wizyte u endokrynologa a we wtorek u ginekologa....:) Pogoda tez taka srednia zero slonca to tez sie nic nie chce

https://www.suwaczek.pl/cache/53f270dbc2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...