Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Milu, u Was Tosia to już pannica samodzielna . U nas byłby tylko problem jakby tatuś miał zostać z dwójką wieczorem. Zresztą ja też sobie nie wyobrażam jak miałabym to ogarnąć ;))) ja biorę Kornela a tatuś Tymka i zajmujemy się każdy swoim kompleksowo:D
Z jednym bez problemu zostaje:)
Co do jedzenia na Halloween to kup coś po terminie. Będzie tanio i strasznie;) żartuję oczywiście.
Koniecznie wrzuć fotkę jak się poprzebierali.

Halny wieje. Dlatego u nas tak ciepło i wietrznie. Dzisiaj 18 stopni, ale cholera iść nie ma gdzie :(

Odnośnik do komentarza

U nas też wieje, całą noc szumiało za oknem.
Jak tam u Was powrot do formy, bo ja niestety jeszcze si nie dopinam w niektórych spodniach sprzed ciąży :-( Jakoś nie pamiętam jak to było poprzednio, tzn jak szybko, bo był czas, że byłam strasznie chuda, nawet chudsza niż przed ciążą, tak mnie mój straszak wyciągnął. Oby teraz też się udało wrócić do formy bez problemowo.
Dzisiaj popoludniu zabieram starszego syna na zajęcia taneczne, a w przyszłym tygodniu chcę spróbować akrobatykę. Szukam jakiegoś zajęcia, żeby spożytkował energię, zwłaszcza jak nie ma pogody. Zobaczymy czy mu się spodoba.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny:) U nas też wieje, ale jest aż 20 stopni:) Mąż ma urlop, więc zabraliśmy się wspólnie za ogarnianie mieszkania, wiecie, takie generalne porządki raz na jakiś czas. Tak więc mega rozgardiasz w mieszkaniu, mam nadzieję, że do kina tygodnia się z tym uporamy. Zaraz pakujemy mała w samochód i jedziemy pooglądać i poprzymierzac spiworki do nosidelka. Na stronie jednego sklepu widziałam te z Cotton moose, ale strasznie drogie, ale były też inne, nawet ładne, za 80 zł, więc chce pojechać sprawdzić, czy na zimę to się nada. A potem jakieś zakupy i do domu:)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

MamaColin, kupilam sobie kurtkoplaszcz. Kiepski wybor, bo wszytko wszedzie takie same i cieniutkie. A ja zmarzluch jestem.
Ogolnie dziwnie bylo bez niej. Caly miesiac bylam ciagle z nia, jedynie do sklepu pod blokiem na 30 min wychodzilam. Ale nie bylo tragicznie, nie szlochalam po katach i nie wydzwanialam do meza ;)

My zaraz na spacer idziemy. To jest jak mloda zje, bo rzuca sie jak ryba przy tym cycku...

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja po weekendzie, który orzesiedziałam z dziećmi u rodziców. Stwierdzam, że mimo cudownych leżaczków, bukaczków, nosideł..mojemu dziecku najlepiej jest w starym wózku po siostrze :D

Ogólnie to wróciło mi dziecko, znowu śpi po 3-4 godziny, w nocy juz jedna pobudka, mam tylko nadzieję że przybiera dobrze, bo jakiś leciutki mi się wydaje..

Dziewczyny, jak na wiosnę udało by się zorganizować jakieś spotkanie na Śląsku to też jestem chętna. Mamy 60km do Kato więc no problem :)

Termonix... Moje marzenie. Ale mąż stwierdził, że za dobrze gotuję i jest mi niepotrzebny. Za urodzodzienie dostałam od rodziców kolczyki, które przejęła moja córka i separatory do Pandory, które sobie sama kupiłam :p

Figa, Twoje historie rodzinne są niczym jakiś horror. Jak czytam, to widzę je oczami wyobraźni i dostaje gęsiej skórki.
A! I też jestem polonistką z wykształcenia. Za biurkiem nawet spoko, ale prawdziwą radość i satysfakcję dała mi dopiero praca z dziećmi i młodzieżą :D

Teraz oglądam na tvn nowy serial w niedzielę i jestem tak przejęta, że potem nie śpię w nocy :)

Odnośnik do komentarza

My już wracamy do domu. Kupiłam małej spiworek do nosidelka ale nic specjalnego, taki na polarze. Potrzebuje go tylko do samochodu na dalsze trasy, bo do wózka to mam gruby śpiwór, który dostałam od chrzestnej.

Mąż od wczoraj mnie wkurza, bo plecy go boją coraz bardziej i oczywiście zachowuje się jak baba. Rozumiem, że go boli, bo kiedyś też się przedzwigalam i myślałam, że umrę z bólu, ale ten to już przesadza. Cały dzień w domu leży i jęczy, ale wystarczy, że brat po niego zadzwoni, to leci do garażu jak na skrzydelkach. Swoją droga to głupio musiało wyglądać pod sklepem, jak ja dzwigałam stelaż wózka i wkladałam go do bagażnika, a potem dziecko do samochodu. Ludzie sobie pomyśleli, że pewnie nieźle mnie sobie wychował, haha. Ale wolałam, aby nie dźwigal, bo jakby coś to nie mielibyśmy jak do domu wrócić, bo ja samochodem z automatem jeździć nie potrafię...

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

O ja tez wyszarpalam gdzieś z szafy śpiworek do Maxi Cosi na polarze :) na to żeby tylko jechać z Colinem do przedszkola i go odebrać pasuje :)
Kamka
Tylko jedne pobudkę w nocy macie ? Niezle
A skąd Ty jesteś :)?
Widzę tez kochasz Pandorę :) ja już mam cała wypełniona z tym zr teraz brakuje mi jednego z literkę G :)

Olalao
U mnie wszystkie ubrania z przed ciąży pasuje . Ale moja dupa i brzuch jest flap...

Silvara
U nas wieczory tak samo . Każdy zabiera jedno dziecko i idzie usypiać itd :) wczoraj wyjątkowo udało mi się samej dwójkę okapac .

Milu
Widzisz twój mąż ogarnia mój to całkowicie nie . Jedynie często zabiera Colina na całe popołudnie żebym ja mogła odpocząć czy coś zrobić

Moje dziecko znów się popsuło :p
Śpi w dzień po 20-30 min nic sue zrobić nie da

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

U mnie Daga od wczoraj marudzi - w dzien drzemki po 20 minut a tak to ryczy. Pampers przebrany, temperatura ok, najedzona, ale placze. Teraz na chwile dluzej zasnela na mezu, wiec szybko ogarniam pranie i obiado=kolacje. Mial gotowac maz, ale ze zajal sie mloda to robie ja ;) nic specjalnego, szynke wieprzowa duszona w sosie musztardowo-smietanowym.
W nocy ladnie sypiala, a od 2 dni pobudka co 3h :( chcę spać!

Pochwalę się, że w poniedziałek bedzie u nas doradca laktacyjny. Sutki mnie bola jak ja przystawiam i mam juz tego dosyc. Jestem przekonana, ze cos robie zle. Oczywiscie przemorduje sie, jesli trzeba, ale czuje, ze babeczka mi pokaze o co chodzi.
I jeszcze w listopadzie bede chciala skorzystac z doradcy chustonoszenia, bo nie ogarniamy z mezem tej chusty :D a chcielibysmy bardzo, bo mloda domaga sie noszenia, a nam rece odpadaja od tego klocka :P

Wy to macie fajnie z tymi prezentami. Mi maz obiecal zabrac na wypasne sushi, ale kiedy to bedzie...

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Aż mi głupio... Myślałam, że mąż udaje, że go tak boli, żeby nie sprzątać, a on się ledwo rusza. Nawet kroku zrobić nie może. Zadzwoniłam do teściowej żeby przysłała teścia aby pojechał z mężem do przychodni na jakiś zastrzyk albo coś. Ale oczywiście teściowa stwierdziła, że po co lekarz i dała mu apap do polkniecia. A mój mąż oczywiście przyznał jej rację. I założę się że zaraz będziemy do lekarza jednak jechać...

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

MamaColin uwierz ze moje sie budza az za czesto... nawet trzylatka sie budzi a teraz to juz w ogole bo kaszla i katary maja. mam nadzieje ze Jozio nie zlapie bo w niedziele mamy chrzcimy. no i uwaga uwaga moj luby pierwszy raz od nie pamietam kiedy a moze w ogole pierwszy raz??? uspal w niedziele Dominika w poludnie a tak to wszystko nalezy do mnie. na szczescie o 19 wszyscy kimneli a maz nadal pracuje. i jak tu zyc? trzeba obejrzec jakis serial :)

Kamka no wlasnie jaki to ciekawy serial ogladasz?? :)

a ja za urodzenie dostalam zlote kolczyki i bukiet kwiatow plus meble do salonu no ale to i tak musielibysmy kupic ;)

jeszcze jedno pytanko jaka masc na hemoroidy przy kp? zawsze omijalam ten temat bo mnie nie dotyczyl a teraz cos malenkiego sie pojawilo i wole zadzialac od razu

a no i waga nie mam pojecia jaka u mnie ale brzuszek troche zostal i mnie denerwuje no ale nie zaczelam jeszcze cwiczyc...

Odnośnik do komentarza

Beti
Oj nawet mój 4 latek się prawie codziennie wieczorem koło 23-24 budzi żeby go przytulić . Wiec wiem o czym mówisz :)

Ale te wasze maleństwa śpię jak zabite ;) Ok nie wszystkie
Figa
Może mężowi dysk wyskoczył ?

Milu
Zołza potwierdzam Haha
My to rozdzieliliśmy się na pokoje żeby każdy mógł się wyspac i drugiego nie budzić . Chyba mąż by mnie wykopał jak by musiał wstawac w nocy i zmieniać pieluszki . Zreszta wiem ze on na okrągło pracuje i nie miała bym serca :)

Wczoraj przyszedł materac Ala łóżko wziął na strych do biura i śpią tam z Colinem . Młody ma tam tez swój kącik z zabawkami wielkimi jak tor wyścigowy czy kolejka górska na pilot co w pokoju się nie mieści i jest w siódmym niebie .
Rano schodzą do domu :)

Amanalka
U mnie dzisiaj Giulia tez nie odkładalna i śpi po 20-30 mun najlepiej na rękach

Ja postawiłam na nosidło z Szweckiej firmy dla baby i daje radę . Super jest ja czasem wsadzić i podać na spokojnie obiad mlodzikowi

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Mama Colin, zadzwonilismy w końcu po lekarza bo robiło się coraz gorzej, nawet z boku na bok nie mógł się ruszyć, więc stwierdziłam, że mądrości teściowej o tym, że apap na pewno pomoże, ma sobie między bajki włożyć i dzwonić. Oczywiście stwierdził, że do przychodni z nocna opieką on nie zadzwoni z bo pewnie zanim ktoś przyjedzie, minie kupa czasu i znalazł jakieś prywatne wizyty. I tak jesteśmy w plecy 400 zł, bo lekarz sobie zażyczył 200 zł plus wypisał leki za kolejne 200. Plus taki że teściowie niedaleko to pojechali wykupić receptę, bo mała jak na złość nieodkladalna dziś, więc ja nie mogłabym jechać. Padam na pysk. Od jednego do drugiego biegam. Bo albo mała płacze, albo mąż coś chce. A co do tego bólu to lekarz powiedział, że to ból korzonkowo-kregoslupowy (cokolwiek to znaczy) i że jak nie minie to ma się zgłosić do szpitala.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

Silvara jestem jestem:*:)))
Ale totalnie brak czasu;)
Ostatnio nawet pisałam ale zasnęłam z telefonem w łapie:)))
Czytam w wolnej chwili A w zasadzie w intymnej sytuacji gdy siedzę na kiblu:)))) hahaha:)))
Młody 2 tygodnie już kaszle i wczoraj miał iść już do przedszkola to przed wyjściem zaczął wymiotować więc urwanie dupy pół dnia rzygał flegmą nie mogę pozbyć się tego kaszlu;/ córka starsza anginę ma więc 0 pomocy, stary w izolatce u swoich rodziców bo sraczkę ma więc ogień z dupy mam jeśli chodzi o codzienność:o
Młoda zasypia teraz 22-23 w nocy wstaje o 4-5 potem koło 8 i śpi dalej do 12 więc staram się w tym czasie "wszystko" zrobić oczywiście na biegu;)
Popołudnia i wieczory ostanie dni super za to dziś od 17 tylko na rękach drzemki po 5 min.
Zasnęła o 22. A ja nie mam mocy. Strasznie jestem padnięta. W domu syf aleeeeee może samo się posprzata:)))
Generalnie przez ten natłok obowiązków znów mam nerwy i tylko wyładowuję się na kim popadnie. Marcel momentami doprowadza mnie do szału taki wredny jakoś się zrobił że już nie wiem jak do niego dotrzeć:/
Dominika też jakoś bunt nastolatków przechodzi, coś się nie dogadujemy ostanio:/ pfff...
Stary poczynił postępy i raz nawet ubrał młodą oczywiście ze łzamiw oczach:/ więc Milu zazdraszczam;) mojego zostawiam z Martynką tylko na max 30 min ale jak ona śpi;) oczywiście tylko na zakupy wychodzę;)
Silvara wspaniale że mogłaś wyskoczyć na koncert i pifooooo:) ja w ogóle zapomniałam o istnieniu tego trunku ale myślę że może na święta zrobię przerwę w karmieniu i walnę co nie co okazjonalnie;))))
MamaColin super prezent:)
Ja jak pytałam mojego gdzie prezent dla mnie to powiedział mi że on był "prawie" przy porodzie bo stał za ścianą:)))) hahahaha ( A tak serio to zaprowadził moje autko do mechanika i zapłaci za remont:) +- 2000 w ramach prezentu:)))
Tylko że chodzi o to żeby było 2 sprawne w razie awarii jego auta więc nie traktuje tego jako prezent:/
Przypomniałyście mi o pandorze moja bransoletka to aż zczarniała tak długo jej nie nosiłam:))))

Odnośnik do komentarza

Rowerzystka biały nalot na jezyczku jest po mleku.
Beti gratuluje nowego domku. Niech dobrze wam sie mieszka.
Amanalka moj od 2 tygodnia życia zaczal nosic 62. Do swiat spkojnie wszystkie nasze maluszki wskocza w 68.
Figa o mleczaku w mleku to kiedyś koleżanka mi powiedziała, tez sie zdziwilam. Wspolczuje rodzinki meza. Przeciez mogla stacic sluch nie wspominajac o mega wystraszeniu. No brak slow, az scyzoryk w kieszeni sie otwiera.
Kasiames dobrze ze z brzuszkiem jest juz dobrze.
Marysia1002 gratuluje. Kolejna grudnioweczka 2014  w ciazy :) Jak sie czujesz?
Beti mam  jakas stara nianie elektroniczna. Posłużyła juz kilku dzieciom. Firmy nie pamietam, bo jeszcze nie używałam jej.
Eleonora jesli masz inhalator zrob inhalacje z NaCl synowi. Moze pomoze na flegme.
Spokojnie moj tez wstaje w nocy 2-3 razy na jedzenie.
Siedze i odciagam mleczko, kawaler ostatnio w nocy je z jednej piersi i idzie spac.
Od meza nic nie dostalam za urodzenie coreczki i synka :(
Co do ogarniania wieczornego to ja kapie mlodszego a maz corke. Usyiam ja oboje, bo corka beze mnie nie zasnie. Maz w nocy nie wstaje do synka.
U mnie tez jest niewielki brzuszek. Waga nadal +3kg. Waga ani drgnie :( od paru dni zabrac sie nie moge za smarowanie blizny.
Wczoraj bylo 19 st. Synek spał 10-15 na dworzu z przerwa na jedzenie.
Teraz jest 11st, cieplutka noc jak na koncowke października.

Odnośnik do komentarza

No właśnie się zastanawiam z tym białym nalotem na języku, bo mi położna i pediatra stwierdzili, że to pleśniawki.

Ja od męża za urodzenie dzieci nic nie dostałam oprócz kwiatów. Przy synie jedynie dostałam od rodziców i sióstr komplet srebny z kolczykami.

U mnie zostało 1.5 kg na plusie albo 4.5 kg, zależy jak liczyć no i brzuch trochę zwisa.

http://www.suwaczek.pl/cache/2973b4603f.png

Odnośnik do komentarza

Z tym spaniem to trochę naciagnelam, bo sprawa jest taka że:
-śpi z nami w łóżku i potrafi przespać cała noc,
-śpi w łóżeczku obok o budzi się co chwilę...
. Także tego... Zależy ile mam wieczorem energii, tam go kładę. A tak serio to zastanawiam się czy nie zamienić łóżeczka na dostawkę.

MamaCollin, mieszkam za Tarnowskimi Górami, pierwsza większą miejscowość w stronę Poznania :) kiedyś byliśmy woj. częstochowskim, ale mi zawsze po drodze że Śląskiem było.

W takim razie dziewczyny Pandorowe- macie może te charmsy z chłopczykiem albo dziewczynka? Chciałam zobaczyć jak one wyglądają, bo zazyczylam sobie na Święta :)

Zbieram się na walkimę do Lidla, bo ubranka dzisiaj piękne maja być :D

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie

U nas dzisiaj tylko jedna pobudka . Za to wieczor katastrofa . Od 19:00 zasypiała na 5-10 min i znów się budziła . Padła na dobre o 21:30

Kamka
Ja tez śpię z mała w lozku . Mam dostawkę ale nie chce w niej spać . Budziła się co 30 min
Widocznie dzieciaczki potrzebuje naszej bliskości

Beti u nas niania z philips avent SCD501/00
Ten model mieliśmy tez z Colinem i działa jyz ponad 4 lata . Dla mnie nie zniszczalne

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...