Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

U nas dziś posrany dzień. Dosłownie. Malutka najwidoczniej stwierdziła, że nie potrzebuje lekarstw od pani doktor i dziś zrobiła piękne 3 kupy:) Co prawda musiałam mieszkanie wietrzyć pół dnia, ale przynajmniej w końcu brzuszek oprozniony, a i ja jestem spokojniejsza, że może w końcu wszystko wraca do normy. Lek zawsze zdarzę podać jak coś. Zobaczę, jak będą wyglądać następne dni.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

A my dzisiaj mamy skonczony miesiac i 5,5kg na wadze :) olbrzym, nawet polozna w szoku, ze w tydzien ponad 700g przytyla na moim mleku wylacznie. A pije jak smok :p

Dziewczyny, myjecie swoim dzieciom buzke w srodku? W sensie dziasla? Ja dzisiaj na gazik polalam sol fizjologiczna i palcem z gazikiem przemylam, nawet o dziwo obylo sie bez protestow. Bo oczu panna nie lubi myc :p

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka 700g w tydzień toż to rekord! :) super!

Moja pasiona tylko naturalnie i niedługo podwoi swoją wagę urodzeniową, a dzieci mają na to czas przecież do pół roczku :) ma na nóżkach i rączkach takie słodkie fałdki tłuszczyku, a ja rozpływam się z zachwytu, bo przecież doskonale pamietam ile nerwów i stresu nas kosztowała ta diagnoza „hipotrofia” i „niska masa urodzeniowa”..

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Milu, śliczny śpiworek! :)))

Amanalka , my mamy nakładkę na palec https://www.aptekagemini.pl/akuku-silikonowa-szczoteczka-do-zebow-i-masazu-dziasel-1-sztuka.html
Raz dziennie , wieczorem używamy.
Ale Daga rośnie:D

Figa, to oby się unormowało z kupkami.

Gabi, dawaj , ale by mi się przydał większy biust ;)))

CichoSza, gdzieś to chyba w głowie jest, że mi leci ten pokarm. A dopóki mi nie zdrętwieją sutki to jest to dla mnie tak nieprzyjemne , że w sumie ani kropla nie powinna spaść. To chyba przeświadczenie, że jeżeli nie dostanie mleka mojego w ten sposób to nie dostanie wcale .
A zwariować idzie... masz rację;)

Odnośnik do komentarza

no wreszcie... przeprowadziliśmy się w poniedziałek i brak czasu brak telefonu i brak Internetu sprawił że dopiero tej nocy was nadrobilam.

A więc u nas usg głowy ok, jeszcze jest anemia i nadal szmery w sercu, na szczepieniu byliśmy we wtorek 5.130 waży i szczepilismy 6w1. u nas cena 225zl. dobrze to zniósł dopiero wczoraj był marudny.

przyzwyczajamy się do nowego życia trochę tylko schody mi przeszkadzają no ale niania zamówiona. co więcej to z grzecznego Dominisia zrobił się niegrzeczny Dominis i nie wiem czy to skok czy kwestia przeprowadzki. Marysia jak zawsze różnie a Jozio musi ich wszystkich znosić póki co :)

zbyt wiele tematów się przewinęło więc chyba do żadnego się nie odniosę:)

A zapamiętałam tylko pytanie o humane. podawalam Dominikowi humana sl czyli było to mleko sojowe bo miał skaze białkowa ale nadal nie schodzila więc zmieniliśmy na bebilon pepti dha. jest teraz bez recepty więc można je spróbować ale ono jest dla tych którzy nie mogą białka mleka. ja bym wcześniej spróbowała jakieś mleko z HA czyli antyalergiczne. one są trochę droższe od tych podstawowych wersji. np nam optipro HA czy coś takiego.

pozdrowionka odezwę się pewnie jak będę mieć wreszcie naprawiony telefon. na razie funduszy brak :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczęta:)
Młoda świrowała dwa ostatnie wieczory i zmieniła coś godziny spania i w ogóle mnie się to nie podoba;/
Jak zawsze chodziła spać 20-21 tak ostanie dni zasypia o 23:O nie wiem czemu tak to się przestawiło ale to jest nie fanje;)
Wprowadzam powoli nabiał z powrotem bo skoro dalej są jazdy to chyba nie to;/ zobaczymy jak będzie teraz.
Generalnie jak nie śpi i nie drze się wieczorami to jest słodka i kochana. Rozgadała się i cały czas się śmieje:)))
Dziś jest 3 dzień jak nie robi kupala i też nie wiem o co kaman bo do tej pory robiła codziennie taką rzadszą i właśnie ze sluzem ale Silvara pytałam o to też lekarza to powiedział że to normalne. Bąki wali z trudem A śmierdzą toż to szok. Dziś jak nie zrobi to użyje czopka glicerynowego Chyba?:/
Beti, no super ale ci zazdroszczę że Ty już na swoim;)))
U nas jeszcze dalekooooo...
Amanalka, super że mała tak przybiera. Daga waży w miesiąc tyle co moja Martynka mając 2 miejsce;)
Milu, śliczny ten spiworek i Michasia dumnie go prezentuje:*
Też mam tą szczoteczkę silikonową ale szczerze to jeszcze nie przyszło mi do głowy żeby ją użyć:))))
Rowerzystka, biały nalot na języczku raczej jest od mleka ale zawsze możesz dopytać lekarza. W każdym razie moja klucha też ma. Lekarz nic nie mówił. Młody miał pleśniawkę ale to było w całej buzi.
Dobra cza ogarniać norkę A młoda się budzi;))) ehhh:)))

Odnośnik do komentarza

Hmmm moze tez kupie te nakladke. A czym przemywacie? Sama woda czy sola fiz?

Eleonora, no wlasnie wiem, strasznie duza jak na miesieczniaka :D juz niektore ubranka sa ciasne lub za male na nia. Jak tak dalej pojdzie to do swiat bedziemy nosic rozmiar 68 (bo 62 nosimy od poczatku).

Co do plesniawek, to my mamy nalot z mleka na jezyku, lekarz widzial i powiedzial, ze to mleko i mam sie nie przejmowac.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Mąż wrócił, kilka ciekawych informacji przywiózł. Więcej napiszę wam wieczorem, jak będę mieć więcej czasu, teraz póki co jedna dość istotna rzecz, bo te jak raz zapamiętał a nie zapisał i wieczorem mogłabym już nie pamiętać. Otóż jeśli naszym dzieciom przydarzy się, że wybija sobie zabka, nieważne, czy mleczaka, czy stałego, to należy go szybko umieścić w zimnym mleku i w ciągu dwóch godzin znaleźć się u dentysty, bo wtedy można ten ząbek włożyć i będzie dalej rósł. Dla mnie brzmi to jak abstrakcja, ale może rzeczywiście tak jest. Reszta jak obiecałam wieczorem:)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

Mam chwilkę, więc mogę trochę więcej napisać.
1. Nie należy oblizywac smoczka ani łyżeczki, która się karmi, aby nie przenieść bakterii do buźki dziecka. No ale to oczywiste:)
2. Nie stosować past, które zamiast fluoru mają w składzie jakieś inne wynalazki, bo one nie chronią przed prochnica.
3. Fluor w nadmiarze szkodzi, więc gdyby się zdarzyło, że dziecko zje pastę do zębów, dać mleko do picia. Nie wywoływać wymiotów, bo fluor w połączeniu z sokami zoladkowymi może mocno podraznic układ pokarmowy.
4. Gdy dziecko zabkuje nie smarować dziasel środkami które niby znieczulaja, bo to nie działa. Najlepiej dać gryzak.
Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to napisze:)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki, ze napisalas :) ciekawe zwlaszcza z tymi srodkami znieczulajacymi. Dobrze wiedziec. Ja staram sie mala trzymac zdala od niepotrzebnych lekow itp. Dostaje wit d3 i wode morska do noska, bo sucho mamy w mieszkaniu i lepiej jej sie oddycha zwlaszcza gdy karmie.
Ogolnie uwazam, ze w Polsce bardzo naduzywamy lekow i suplementow, chyba nigdzie indziej na spotkalam sie z takim naduzyciem. Ilosc reklam farmaceutycznych w TV i radio powala :/ moja mama z tata tak sobie rozwalili watroby i woreczek zolciowy, nie polecam, teraz bardzo uwazaja i biora tylko to co przepisane przez lekarza, nic na wlasna reke.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka, tylko u nas moim zdaniem nawet lekarze trochę popuszczają wodze fantazji przepisując np dzieciom po pięć, sześć wątpliwej skuteczności syropkow typu „suplement diety” na jednej wizycie... u mnie każda recepta z litanią syropków/suplementów, które na dobrą sprawę mogę kupić sama w aptece, ląduje w koszu na śmieci. Ale większość rodziców w dobrej wierze i trosce o dziecko kupi wszystko :( zdrowo -niezdrowo się u nas przegina z lekami i suplementami!

Figa z tym wybitym ząbkiem to niesamowite :)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Milu, dobrze wiedzieć, aczkolwiek najlepiej będzie, jeśli nie będziemy musiały się przekonywać, czy rzeczywiście tak jest.

My na szczęście trafiliśmy z małą do pediatry, która nie przepisuje żadnych niepotrzebnych suplementow. Wiadomo, że wielu lekarzy tak robi, ale to po prostu dlatego,że mają z tego profity od firm farmaceutycznych. Znajoma moich rodziców dzięki temu już zwiedzila pół świata. Ma męża lekarza i do niego co chwilę przychodzą przedstawiciele firm farmaceutycznych, które w zamian za przepisywanie pacjentom konkretnych środków, funduja mu wycieczki. Wiecie, taka "premia" sprzedazowa.

Z mężem dziś umieramy. On pomagał wczoraj bratu w remoncie i się przedzwigal i teraz kręgosłup tak go boli, że ledwo się rusza. Tak więc noszenie małej, gdy płacze, odpada. Mi z kolei wróciły hemoroidy:-/ Miałam zaparcia i jak w końcu wyszło, co miało wyjść, wyszły i hemoroidy:-( Zastanawiam się, czy ich nie zoperowac...

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

Eleonora, dzięki:*

Do smarowania dziąseł bardzo dobry jest Dentinox . Uśmierzy ból nim zadziała lekarstwo. Zawiera lidokainę (środek znieczulający stosowany np u dentysty), więc działa. Zresztą przeszliśmy ząbkowanie strasznie, razem z krwiakiem na dziąśle. Chrzestny syna jest stomatologiem to mam zglebiony temat ;)
Natomiast faktycznie wszelkie żele typu Camilia czy nie działają . Juz lepiej i o wiele taniej zaparzyć rumianku i przemywać bolące dziąsła.
Buziola myję przegotowaną wodą.

Ale jaja z tym ząbkiem! Oczywiście dzisiaj zapytam przyjaciela, bo nie byłabym sobą;)))

Amanalka, na święta chyba wszyscy przejdziemy na 68:D rosną te nasze Dzieciaczki jak szalone:)))

Odnośnik do komentarza

Amanalka moj synuś juz w 68 jak sie zdziwiłam jak niektóre 74 ok :)
Kupiłam spiworek na limango jakis z welna owczą jeszcze nie przyszedł ale zamawiajac kombinowałam żeby się z zakupu kombinezonu wykpić i z tego co piszecie to mam szansę
Ja dziś zgłupialam wstaje patrze 2 i nie wiem czy to 2 czy 3 parze na komórkę dekoder i piekarnik myślę komórka sama się przestawia dekoder też a piekarnik no nie wiem hmm może stary już pozmieniał on spi co robic budzic jego i pytać czy syna na karmienie czy nikogo i śpać dalej decyzja spię i 1h potem młody obudził i się wyjaśniło, zjadł i zagioł czaso przestrzeń bo znów 2 nastała zmiana czasu przy dzieciach to koszmar :)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpiqvhnoy54ph.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg1r9wqm5n.png

Odnośnik do komentarza

O matko wieki do Was nie zaglądałam i dopiero dzisiaj staram się chodź trochę was nadrobić. Po pierwsze to byłam ograniczona od internetu bo telefon rozwalilan i dopiero nowy kupiłam a po drugie to powiem wam że malutka miała mega problem z brzuchem Meksyk miałam w domu przez 3 tyg dopiero od 5 dni spokój a takto od rana do 23 dziecko płakał i tylko na rękach a w domu starszak. Ale nie dałam za wygraną i uwaga u nas zamiast espumisanu wygrał esputicon i BioGaia mega wam polecam bo wyczytałam że u niektórych też problemy z brzuchem.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ypvhiz37s.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...