Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Silvara, dobreeeeee;)))))
No i pogoda się u mnie też zesrała. W ogóle dziś jakiś dzień że ja w nerwach. Młody w domu znów kaszle jobla można dostać. Strasznie niegrzeczny. Starsza też dobija mamusię nie dość że tyle roboty to jeszcze po niej trzeba ogarniać. Młoda świrowała to pewnie po tym serku jakby znów zapomniała jak się bąki puszcza, prężyła się fest, te kupy dalej takie rzadkie. Jutro szczepienie to może się coś dowiem.
Padam na pysk pfffffff...
Pomarzekałam to mogę iść spać;)
Dobranoc kochane:***

Odnośnik do komentarza

Byłam wczoraj prywatnie i innego pediatry, skonsultować wysypkę/pryszczyki, o których wam pisałam i lekarz zdiagnozował łojotokowe zapalenie skóry. Ponoć to częste u noworodków i powinno samoistnie minąć do 8-9 tygodnia życia. Zalecił smarować maścią robioną w aptece na zamówienie i czekać :) w końcu jestem usatysfakcjonowany wizytą...

Co do rozmiaru biustu to przed ciąża miałam miseczkę B, obecnie C/D zależy od firmy.

Dziś idę na poporodowy przegląd do mojego gina, chociaż taaaaak mi się nie chce....

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv73rzigswdk.png
8.11.2017 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Tydzień nadrobilam czytania:)
Śliczne dzieciaczki macie my też w wolnej chwili fote wrzucimy ważymy juz 6600 ( synek tyle :) mama sie boi sprawdzić i tak zza ptasiego mleczka i zwisu brzusznego bym nie zauważyła )ale z 5 z przodu sìę urodziliśmy po szczepieniu 5w1, pneumokoki odroczyłam bo wydawalo mi sie za dużo na raz, plakał bidny a moja, córka 5 la temu przespała to szczepienie lekarka powiedzieła ze takiego czegoś to jeszcze nie widziała :) zaliczyliśmy juz kardiologa chirurga i to wcale nie koniec za to śpimy pieknie i mama ma czas na 2 dziecko,ściagałam dziś radośnie mleczko i czytam sobie was spokojnie ale to co napisała Figa o tesciu budzącym dziecko za nogę i teściowej co mowi że ma sie przyzwyczajać do halasu, to strasznie mnie rozśwcieczylo i bez urazy wyjebała bym towarzystwo z domu swoja droga moi na cenzurowanym :)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpiqvhnoy54ph.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg1r9wqm5n.png

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Jaka to miła odmiana, gdy po dwóch dniach ciągłego płaczu dziecko smacznie sobie śpi. Tak się zastanawiam, czy ten płacz nie jest związany ze szczepieniami. Lekarka mówiła, że mała może być niespokojna przez kilka dni. Ewentualnie to kwestia brzuszkowa, bo prawie od tygodnia nie było kupki. Jutro idziemy to skonsultować. Każdy mówił, że jak się dziecko karmi piersią, to kupki są rzadko, bo cały pokarm jest trawiony, no ale chyba bez przesady.

Co do spiworka, to ja nie kupuję. Nie chce małej dodatkowo krępować ruchów, jak już ubiorę ją w kombinezon i wsadzę do nosidelka, to ledwo się rusza. Wystarczy ciepły kocyk.

Cichosza, ja na wypryski na buzi polecam przemywanie rumiankiem. Moja mała miała paskudny trądzik niemowlecy, nasza pani doktor poleciła rumianek. Wieczorem przemywamy nim buźkę i wszystko pięknie zeszło:)

Trzymajcie kciuki, aby moje maleństwo było dziś grzeczne, bym w końcu mogła coś porobić w domu.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

Figa, śpiworek jest zamiast kombinezonu:) dziecko ma luźniej o wiele , w aucie można całkiem rozpiąć i przewożenie w nim jest o wiele bezpieczniejsze.
Z pierwszym synkiem miałam problemy z jego zaparciami. Jak dziecko nie jest dokarmianie mm to może nawet 2 - 3 tyg nie robić kupki... tak man powiedziała lekarka. Dla mnie to bzdura, bo widać , że brzuszek boli. Mu jechaliśmy na Dikoflorze i herbatce rumiankowej ( mały pił po kilka łyczków, jak ja piłam to nie było różnicy).

Melissa, ale duży chłopczyk:))

Amanalka a próbowałaś ten Femalticker albo Karmi?

CichoSza, super, że ktoś się Wami zajął i dobrze, że mała nie jest uczelnią na rumianek:)

Odnośnik do komentarza

Hej Kochane,

dziś darmowa dostawa na gemini jak czegoś potrzebujecie:)

U nas Laura 24h/dobę jest na jednym trybie czyli śpi i co mniej więcej 1.5h pobudka na jedzenie, kupę czy coś podobnego - noc i dzień. Nie powiem, ale jestem po nocy jakby mnie czołg przejechał... Teraz śpi, więc ja gotuję, prasuję i ogarniam wszystko co się da ;)

MamaCOlin - pięknie wyglądasz!

My mamy zarówno kombinezon jak i śpiworek, ale nie wiem jaka firma bo dostaliśmy go od kuzynki męża. Jak sprawdzę to dam znać :)

U nas dziś piździ jak cholera, chyba nici ze spaceru.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

My bezwzględnie musimy mieć śpiworek, bo bez sensu pakować malutka w kombinezon, kiedy rano tylko podwozimy straszą siostrę do szkoły i nawet nie wysiadamy. Muszę na dniach zamówić. MaxiCosi i BeSafe wyglądają na praktyczne, ale CottonMoose i Beztroska są znów bezkonkurencyjnie śliczne :D ot zagwozdka teraz który wziąć

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Siedzę sobie dzisiaj cicho i modlę się by nie było żadnych negatywnych efektów mojego grzesznego śniadania. Bo o ile w naszym przypadku dieta matki karmiącej nie funkcjonuje, o tyle dzisiaj przegięłam. Bo nie mogłam powstrzymać łakomstwa. Bo uwielbiam świeże leśne grzyby z cebulką i jajecznicą. Nic, piję koperek i udaję, że tego porannego epizodu nie było.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, zainteresowalyscie mnie tym spiworkiem i muszę ogarnąć temat. Mój śpiący jeszcze umysł nie polapal, że to przecież by było zamiast kombinezonu. A w nosidelka rzeczywiście to praktyczniejsze. Napiszcie jak to dokładnie się nazywa lub podajcie linka, to zagłębie się w temacie.

Uff, maleństwo śpi po śniadaniu. Jutro idziemy do pediatry z tymi kupkami, bo już się martwić zaczynam. Rumianku póki co sama jej nie chce podawać, bo wczoraj przeczytałam, że rumianek POWODUJE zaparcia. I już zgłupiałam, bo jedni mówią tak, inni tak... Tak samo z koprem włoskim. Jedni piszą, że działa cuda, inni, że jest groźny dla dziecka.

Jeju, jak u mnie wieje potwornie. Siedzę na kibelku pod wywietrznikiem i mi nerki zawiera, bo na ostatnim piętrze mieszkam, haha.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

Koperek zwiększa ilość gazów o jest dobry tylko dla dzieci, które potrafią puszczać bączki.
Rumianek powoduje zaparcia??? A co to za wynalazek:P kto wymyślił taką mądrość?

Figa, skoro dokarmiasz mm to podaj ciepłej wody jak ziół się boisz .

Amanalka, słodkie to to i kleiste:/

Milu, grzyby? Wow !

Odnośnik do komentarza

Figa, mi lekarz mówił, że mogę pomimo kp dopajać młodą wodą przegotowaną lub bardzo cienką czarną herbatą. Herbata zawiera teinę, ale jest rooibos, który jest bezpieczny i w ciąży i dla dzieci, bo jej nie zawiera. Bo ja ziołami to też bym się bała, chociaż pomijam już fakt, że ja Dagi nie dopajam.

Silvara, no właśnie i ta konsynstencja... bleh.

Od wczoraj u nas wieje jak w Kielcach na dworcu ;) Ale pewnie po 14 wybierzemy się na krótki spacer jak i wczoraj.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka i dobrze, że nie dopajasz, bo jesteście tylko na piersi:)co innego u Figi.

Ja bym znowu nie dała herbaty ;)

I i nas wieje tragicznie. Od wczoraj. Nigdzie nie idę . Wiatr przewraca krzesła w ogródkach, jeszcze w łeb czymś dostanę...

Milu i jak u Was? Jak brzuszek?
Żona kuzyna, o której już wspominałam jadła wszystko przy kp. Na wigilię nażarła się jak prosiak uszkami z kapustą i grzybami i młody nic! Teraz urodziła im się córka. Ciekawe czy będzie tak samo ;)))

Odnośnik do komentarza

U mnie też piździ:)))
My po szczepieniu. Młoda odsypia. Zniosła to dzielnie ja oczywiście wymiękłam jak przed każdym szczepieniem moich dzieci. Oczywiście pocwaniakowałam wiedzą w tematyce szczepień to babsko stwierdziło że nie powinnam czytać Internetu bo to ona jest specjalistką hahahaha;)))
Lekarz stwierdził że to może być alergia na mleko krowie ale nie musi ( tyle to i ja wiem) ograniczyć nabiał czyli pytam co mam jeść skoro nabiał jest prawie wszędzie to powiedział żeby jednak całkiem nie rezygnować ;) lekarz roku:)))
Przepisał mleko Humana w razie gdybym chciała podać ale ja nie znam tego mleka. Macie jakieś doświadczenia z tym mm?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...