Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Kochane,

Laurka śpi więc mam chwilę żeby zajrzeć do naszego miejsca w chmurach i popytać jak tam u Was?

Powiedzcie mi czy Wasze niemowlęta mają już jakoś ustalony rytm dnia/nocy, jakieś mniej więcej podobne pory drzemek, czas drzemek, czasy karmienia itp. No i jeszcze najważniejsze kiedy Wam się to mniej więcej poukładało o ile już się poukladało. My kończymy jutro dopiero pierwszy tydzień i jak obserwuję Malutką to każdy dzień jest inny póki co. Widzę już kiedy jest śpiąca, ale to nie oznacza że ona wtedy sobie zaśnie na dłużej niż 15 min ;/
Widzę kiedy chce zrobić kupkę lub ulać bo też nerwowo szuka piersi jakby się bała tego co ma nastapić. Póki co nie lubi się kąpać ani przebierać, bardzo często dostaje szału i wrzeszczy okropnie więc musimy te czynności załatwiać bardzo szybko. Ostatnie dwa dni na noc zasypia tak na dobre ok.21 i budzi się późno bo ok. 1 lub nawet 3 więc mamy jedną pobudkę tylko ale wtedy ona trwa tak koło 1-2h bo jedzenie, kupki, znów jedzenie itp. Jak zaśnie po tym to wstaje dopiero koło 8... ale to tak dwa dni ma więc nie wiem czy rytm się utrzyma. Co do spania w dzień to zdarza się zasnąć na 3 godzinki, wczoraj odbyliśmy pierwszy spacer i mimo że przed wyjściem zanosiła się z płaczu to po zaśnięciu na dworze spała cały czas. Ogólnie jak jesteśmy w domu to często chce wisieć na piersi, czy Wasze maluchy też tak mają? :)

Pozdrawiamy i ściskamy mocno.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Mimko, nasza Misia przesypia całą dobę, budząc się z zegarkiem w ręku co 3 godziny na jedzenie. W ciągu dnia ma kilka takich momentów aktywności, ale leży sobie w łóżeczku, wymachuje rączkami i nóżkami, rzadko marudzi czy płacze. Jedyny duży płacz jest wtedy, gdy nie dostanie cycusia na czas. Ubieranie, przewijanie akceptuje zwykle na spokojnie.

Silvara czemu nie podaje się jednej piersi na jedno karmienie tylko dwie? Moja nie chce z dwóch jeść, je na zmianę raz z jednej raz z drugiej.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Mimka, u nas każdy dzień inny. Oprócz nocy . Odpukać jest w miarę spokój;) ale boję się, że jak napiszę to dzisiaj będzie jazda heheh kąpiel już lubi, ubierania i zmiany pieluch nadal nie. Je mniej więcej co 3 godziny. I tu też oprócz nocy. Dzisiaj przespał od 21:30 do 4 ! A ja nie miałam włączonego budzika. No cóż. Chyba już całkiem oleję budzenie w nocy . Ma już prawie miesiąc to chyba nie trzeba.
Na rytm dnia chyba jeszczectroche sobie poczekamy :D

Alice, zennnnn;)))

Mi, nawet się nie przejmuj takim gadaniem. Kretynka ...

Odnośnik do komentarza
Gość mi88_powrót

Ja karmię raz z jednej, raz z drugiej. Po kąpieli tylko czasem z dwóch jak widzę, że coś jeszcze szuka.

Ja codziennie podaję probiotyk, wczoraj zapomniałam i widzę, że dzisiaj problem z kupą jest. Hmm ciekawe czy to ma jakiś związek.

U nas rytm jest taki, że 19 mycie i spanie do 23,potem jedzenie i co 3 godziny karmienie, 2 razy przewijanie i tak do rana. W dzień ok 11 spacer, od 13,14 dłuższa drzemka i tyle. W sumie jak to napisałam to sobie uświadomiłam, że taki mamy zegarek :)

Dzisiaj byłam z Małym załatwić też kilka spraw w urzędach , Panowie mi drzwi trzymali jak jechałam wózkiem, pytali czy pomóc przy schodach itd i jedyną osobą która była niezbyt miła była dziewczyna w windzie. Nawet się nie przesunęła mimo mojego przepraszam i tego, że byłam w windzie pierwsza i wysiadałam szybciej niż ona. Czyżby znowu kobiety dla kobiet wilkiem... Takie obserwacje z dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedzi :) Zaczelam ukladac malca na pleckach. Chyba nawet mu wygodnie. Lezec na brzuchu nadal nie lubi, ale lubi noszenie na ramieniu. To zawsze jakis rozkrok ;)

U nas jedyną stałą rzeczą jest sen małego od ok 19 do 23, potem przewijanie jedzenie i około od północy do 3 spanie. Potem różnie bywa. On ogólnie jakoś nie śpi długo na raz. Przez dzień max 1,5 godziny. Fajnie by było gdyby sobie 6 godzin przespal zjadł i znowu poszedł spać:P bo ja przy nim śpię jakieś 3-4 godziny na dobę. A takim śpiochem zawsze byłam...

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

U nas też rytm raz jest A raz nie:))
Ale staram się pilnować. Średnio co 2-3 godziny karmienie. Tylko ulewa dość często to rzadko spotykane bo ani starsza córka ani młody nie ulewali i trochę jestem tym przerażona;)
Ja priobiotyki odstawiłam i jest lepiej przedtem robiła tylko jedna i to gęstą kupalkę A teraz znów jest w normie. I nawet wzdęcia się zmiejszyły też nie wiem czy to przez to czy jak?:)
Silvara młoda też zasnęła wczoraj o 22 i wstała 4.20:)))))
Ooo jak ja się wyspałam:)))
Milu pięknie Miśka przybrała:)
Karmię raz z jednej raz z drugiej A raz z obydwu:) ciekawe ile Lajla przybrała 10.10 mam szczepienie to dopiero wagę sprawdzę:)

Odnośnik do komentarza

Halo halo mamusie :)
U nas wczoraj wieczorem kryzys
Straszny płacz . Pomogła kąpiel z tata w wannie i szum wody :)
W nocy śpimy ładnie . Zasypia koło 21-22 i dwa razy w nocy szybko cyc.
Od dwóch dni wkoncu śpi w dzień więcej niż 2 godziny pod rząd . DIsiaj przespała od 8:00 do 12:30 z jedna szybka przerwa na cycocha.

Od jutra zaczynamy normalne życie . Rodzice wracają do domu . Mega się cieszę

Rytmu u nas jeszcze żadnego nie ma .
Giulia uwielbia jak się ja nosi i rozmawia .

Eleonora
Jaka modnisia :)

A tu nasza lalunia

monthly_2018_09/wrzesniowe-2018_69636.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Silvara oj tam wystrojona;)
Na spacer wybieraliśmy się:) po domu standart śpiochy i bodziaki:) A po za tym moja siostra kupiła jej tego pajaca tylko że rozmiar 62 i jest na długość na styk i chciałabym parę razy jej ubrać bo już wyrasta. Pampersy już ponad tydzień jedziemy na 3 . Kurczę ona tak szybko rośnie:)))
MamaColin, lalunia przesłodka:) takie cudeńka to aż bym zacałowała:)))
Trzeba się cieszyć każdą chwilą:))))
Aga, odezwij się:))) jak u Ciebie? Czekamy na wieści?:*

Odnośnik do komentarza
Gość mi88_powrót

5 tydzień, mój w poniedziałek 4 tydzień skończy, inne dzieciaczki też już chwilę są na świecie a dopiero co odliczanie było ile do końca... i wiecie co?? trochę mi się tęskni już za brzuchem mimo wszystko :P

Czy któraś z nas jeszcze w dwupaku, bo coś mogło mi umknąć?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
My od wczoraj w domu.
Mieliśmy przeboje w szpitalu na sam koniec, pielęgniarka gdy byłam w łazience przyszła zabrać dziecko na szczepienia (mimo, że podpisałam odmowę), ledwo zdążyłam, stwierdzili, że nastąpiła jakaś pomyłka, a neonatolog że strachem w oczach zapytał "ale nie zdążyli zaszczepić?".
Brak mi słów. Dziecko w trakcie infekcji, z podwyższonym crp, na 2 antybiotykach... Jak na razie mamy odroczenie, zobaczymy na wizycie w przychodni, co powiedzą.
Ale sam fakt zabrania dziecka oodv moja nieobecność mnie przeraża...

W domu siadlam i nie mogłam znaleźć sobie miejsca. Córka stara się pomagać ale odreagowuje też moja nieobecność. Kazio ładnie je, co 3 godziny, jak chce częściej to go przystawiam. Noc była masakryczna, łóżeczko parzy więc ostatecznie o 5 zostawiłam go w łóżku że sobą i o 8 nie mogłam dobudzic. Właśnie myślę czy nie zmienić na dostawke..

Anamalka ta senność typowa dla żółtaczki. Ja rozbieram Kazika jak nie chce się dobudzic. Przy okazji "ogarniam" mu wszystko po kolei na śpiocha :)

Odnośnik do komentarza

Ja dalej 2in1 a chodzę już jak połączenie wieloryba ze słoniem najgorzej to się w nocy przekręcić na łóżku :( ale pocieszne jest to że kiedyś w końcu przecież urodze :D i to że mój chłop jednak myślący jest bo jutro ma imieniny i oczywiście kochana familia chciała się na imprezę wprosić ale grzecznie zaprosił na listopad... Alejakto? ciotki było cenniejsze jak złoto :D

Odnośnik do komentarza

Kamka, mozliwe. Na szczescie gdzies od wczoraj od 17 udaje mi sie znacznie latwiej ja wybudzic na karmienie - zwiekszylam czestotliwosc do co 2h. Chetnie je. Mam nadzieje, ze jednak ta zoltaczka nie wzrosla i puszcza nas dzisiaj do domu. Boje sie tego, a jednoczesnie bardzo chce. Zwlaszcza jak pomysle o 1szej kapieli :p tutaj dziecko o 21 laduje na noworodziach na toalecie i wraca czysciutkie i pachnace. W domu juz tak super nie bedzie.

Aga, w koncu sie rozpakujesz ;) widzisz, moj porod sie w ogole nie zapowiadal (nie zapisywaly sie skurcze) a koniec koncow jeszcze tego samego dnia wyladowalam na lozku porodowym ;)

Nie moge uwierzyc, ze mala ma juz 3 dni. Mam wrazenie jakby byla z nami zawsze.

Mi, mnie brzucha nie brakuje ;) wreszcie oddycham i jem normalnie, bez uczucia ucisku. Oczywiscie wrocil refluks (szczerze myslalam przez te 9miesiecy, ze zgaga to refluks, ale nie, refluks gorszy uh...). Niesamowicie sie czuje widzac co raz mniejszy brzuch u siebie. Pod tym wzgledem natura jest zadziwiajaca :)

Silvara, do rana probuj "recznie" a rano do apteki i kupuj zastepstwo. Ale pech. Masz go na jakiejs gwarancji?

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka a jak miałaś twarde piersi mimo przystawiania małej to miałaś właśnie ten sławny nawał pokarmu, przez który ja o mało co nie wykorkowalam z bólu w piątej dobie po cc :)

Silvara no właśnie takie rozkminy mam czy to dobrze, że moje dziecko jadą tylko z jednej piersi na jedno karmienie? A może przez to ona je za mało? Ja już scenariusze piszę. Że będzie miała mały żołądek i będzie niejadkiem (pod tym względem mam jakiś uraz przez pierwszą córkę, ona dopiero teraz mając osiem lat zaczęła w miarę normalnie jeść, wcześniej mogła żyć powietrzem...)

Pytanie mam. Jak rozpoznać biegunkę u dziecka karmionego piersią.
Bo młoda nam wczoraj w ciągu trzech godzin trzy razy „obsrała się po pachy”, trzeba było zmieniać nie tylko pampersa, ale pajacyk. Ale kupka miała normalny kolor i nawet w sumie nie byla szczególnie wodnista, tylko taka jak zwykle. Bez śluzu itp. Ja już w panice czy nie trzeba do szpitala jechać. Ale całą noc był spokój. Apetyt ma. Sama nie wiem. Drugie dziecko, a ja zielona w temacie?

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Amanalka co do kąpieli to żadna wielka polityka. Czy miałaś okazję widzieć jak robią to pielęgniarki w szpitalu? No cóż ciekawy widok, dla młodej matki powiedziałabym, że nawet wstrząsający ;) za łapę pod kran, szybkie mycie i heja w ręcznik... ja to zobaczyłam przy okazji urodzenia mojej pierworodnej i wtedy zrozumiałam, że nasze delikatne mycie w domu to pieszczota niemal jest :D szpitalne kąpiele udowodniły mi, że noworodek nie jest z porcelany, to wbrew pozorom bardzo elastyczne i porządnie zbudowane stworzenie :D
A teraz przy drugim porodzie w szpitalu w ogóle nie kąpali nam dzieci. Jedynie na wyraźne życzenie matek. Ale pierwszą kąpiel doradzali dopiero po powrocie do domu.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Milu, powiem Ci , że położne zazwyczaj zalecają karmienie dwiema piersiami, ale nie pamiętam czemu. A Misia skoro przybiera ladnie na wadze to znaczy , że się najada:))

No dobra. Nad ranem zamówiłam laktator , bo ciągną jakoś ledwo ledwo , ale teraz to już prawie nic nie chce. Próbuje zrezygnować z zamówienia i pojedziemy na TourDeSmyki w Krakowie. Mam nadzieję, że gdzieś będzie, bo muszę kupić nowy. Jedyny minus tego Canpola to brak części zamiennych :/

Odnośnik do komentarza

Silvara, a jaki masz Canpol? Easy start? Właśnie miałam go zamawiać..

U nas też nie kapią, dopiero przy wyjściu przed szczepieniem, ale nasz poszedł do wody dooiero zaraz po powrocie ze szpitala. Generalnie nie miał fajnej skórki, także dodajemy emotopic i z dnia na dzień jest lepiej.

Aga, zapewne też bym się kulała z Tobą, gdyby wszystko było ok przy końcówce. A tak trzeba było działać szybko przed terminem...
Widziałam na polozniczym, ile rodzą kobiety przy indukcji, a ile te "z biegu". Moim marzeniem (o ile jeszcze kiedyś się zdecyduje :p) jest taki właśnie "poród z ulicy" :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...