Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

MamaColin - mój syn też ciągle na cycu, albo je albo sobie tylko ciamka, jak odłożę to często się wybudza, nawet jak zaśnie na dłużej to po godzinie mi skubany się rozbudza, a potrafi ciągiem spać 3 godziny jak ma chęć, ale najlepiej przy mamie, albo na mamie. Smoka nie chce za nic. Jakbym mu w gębę dała tak się wykrzywia. Przez to też sporo ulewa bo non stop żre. W domu coś robię jak mąż, albo babcia zabiorą mi któreś z domu, albo jak mąż chwilę z młodym pochodzi lub przebiera, ale po 5 min drze się u niego niemiłosiernie.

Tak po prostu czasem jest, nic nei robisz źle. Córka była smokowa i butelkowa i mogłam ją oddać tacie, albo wepchnąć ze smokiem do łóżeczka, a młody tylko mama i cyc. To się neico złagodzi za miesiąc czy 2 jak będą mieli mniejszą potrzebę ssania i nauczą się szybciej najadać. Głowa do góry! Ja od jutra sama z dziećmi w domu więc szykuję się na armagedon!

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

A odnośnie wychodzenia z małym to ja go wszędzie ze sobą targam, bo nie mam innego wyjścia. Po starszego do przedszkola razem chodzimy i na placu zabaw czy przed blokiem siedzimy i po 3 godziny. W markecie na zakupach też już był. Cóż musi uczestniczyć w życiu rodzinym. Zresztą mój starszy syn też mną wszędzie chodził i jeździł. Wychodziliśmy codziennie z domu bez względu na pogodę przynajmniej na 15 min. i z Leo też tak zamierzam.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.. Mam pytanie, bo napisałam na głównym forum i nikt mi nie odpisuje :P
Pytanie czysto teoretyczne... Niedługo idę do ginekologa na wizytę kontrolną po porodzie..ale chciałam wiedzieć wcześniej.. Czy jeśli po porodzie jeszcze nie dostałam miesiączki, a zależy mi na antykoncepcji to czy mogę zacząć brać tabletki już teraz?? Czy będę musiała czekać nie wiadomo jak długo na okres?? Wiecie coś na ten temat?? Jak wy się zabezpieczacie lub planujecie zabezpieczać po porodzie??

Odnośnik do komentarza

Heloł dziewuszki;) czytam na bieżąco ale nie mam czasu popisać;))) Macierzyństwo wypełnia teraz całe maj lajf;)))
A tak serio to już pisałam nienawidzę weekendów jak stary jest od rana do nocy bo burzy cały mój tygodniowy schemat;)))
W tygodniu jak pracuje i ogarnia budowę to większość czasu spędza u rodziców ( dzięki Bogu;) A ja jestem w większości sama z dzieciakami ale sprawniej mi to wychodzi niż jak jesteśmy w komplecie;)
Nie chce zachwalać ale młoda jak narazie to totalne przeciwieństwo Marcela:o MamaColin tak na pocieszenie to mój młody taki był wisiał na cycu po 2-3 godz i tak pół godziny przerwy i znów 2-3godz cyc na 5 min nie mogłam go odłożyć i mało tego nikt na ręce nie mógł go wziąć poza mną:)))
Będzie dobrze zobaczysz może laleczka jeszcze się wpasuje:*

Silvara toż Twój Kornel podobny do mojej Martynki:))) ???;)))
Słodziak:***♡♡♡♡♡♡♡♡
I nie płakaj mi tam więcej! No:*

Zawiszka bez komentarza na temat ruch guzików! Wierzyć się nie chce normalnie.
Figa, witaj:*:))) Pochwal się córeczką:))) ja też sierpniowa;)))
Odnośnie mojej teściowej i jej mądrości wychowawczych to nie będę się wypowiadać bo zaraz by tu brzydkie słowa leciały;)))
Milu, cóż za piękny obrazek:)))
Co to ja jeszcze miałam pisać...?:)))

Odnośnik do komentarza

Silvara ooooch jaki śliczny chłopczyk ♡♡♡ kudłate serduszko :) i jakie bystre spojrzenie :)

MamaColin, uważam tak samo jak dziewczyny, nic nie robisz źle. Po prostu Ci się trafiła taka bardziej wymagająca panienka. Co potrzebuje ciagle mamy i cycusia. To jest trudne mając dom i drugie dziecko. Ale na pocieszenie, prędzej czy później będzie coraz lepiej :)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Witaj Patty :)
Ja niestety nie pomogę. U mnie najbardziej sprawdza się metoda Brak Seksu:)))
A tak serio to po porodzie numer 2 dostałam receptę od lekarza na tabletki anty dla karmiących kobiet i nie musiałam czekać na okres z tego co pamiętam ale ja nie skorzystałam z tej opcji.
Tym razem jeszcze nie zastanawiałam się nad zabezpieczeniem póki co 5 tygodni po porodzie A ja nie daję się jeszcze tknać:))))
Za ok tydzień no może dwa pójdę na kontrolę to dopiero będę się zastanawiać:)
Może dziewczyny coś doradzą.
Pozdrawim:*

Odnośnik do komentarza

Eleonora ,dzięki za odpowiedź..
Ja już 6 tygodni po.. Nic mnie już nie boli, czuję się bardzo dobrze. Wizytę kontrolną mam za tydzień. Niestety ostatni miesiąc ciąży nie było żadnych przytulanek i strasznie mi tego brakuje :(
Kolejne "niestety" to takie, że nie bardzo dopuszczam jakąkolwiek inną metodę jak tabletki i po prostu chciałabym już jak najszybciej..

Odnośnik do komentarza

Silvara
Synuś jak laleczka :);) rezerwuje dla Giuli

Milu
Jak czytam o Twoim dziecku to aż żal pupę ściska hehe mój syn taki był . Zero problemów można było robić co się chce z nim

Alice
Dokładnie ze smoczkiem mam to samo . Wykrzywia się jak by dostała coś kwaśnego . Mój mąż bierze ja na ręce to wytrzymuje bez darcie się aż 5 minut
Syn tez uwielbiał smoczek i jadł z butli . Bez problemowe dziecko wiec teraz dla mnie totalna nowość

Olalao
Dzisisj mój maz mnie zaskoczył jadąc autem Giulia się darła standardowo i zaproponował włożenie palca ! Bach dziecko 20 min mega spokój i nawet zasnęła . Niestety w domu już nie działa
Z wózkiem mamy ten sam problem . Parzy . Najlepiej na spacerze przy cycu

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza
Gość mi88_powrót

Mój mąż o tych 4 tygodniach tak się poczuł pewnie, że mnie to zaczęło wkurzać, że takie rutyniarstwo odwala w podejściu do małego. Dzisiaj w nocy znowu go przewinął, ale tak że rano Mały kupę miał na plecach, na pościeli i wszędzie... szybko mąż się zreflektował, że jednak uważniej trzeba dziecko przebierać i patrzeć jak pielucha zapięta. Tylko żałuję sama siebie, bo znowu mam pranie... :/

Odnośnik do komentarza

Patty95, są tak jak pisze Eleonora tabletki dla karmiących, nie trzeba czekać na okres, dokładnie jak wygląda ich stosowanie to wyjaśni Ci lekarz :)

Eleonora no u nas już coś było, uwaga, JEDEN RAZ, może dlatego coś ostatnio stary drażliwy jak szerszeń :D trudno, trzeba ćwiczyć cierpliwość, w pierwszych tygodniach po porodzie realizujemy się przede wszystkim jako matki, a nie jako żony :)

Amanalka stój murem za mężem, jeśli mała jest karmiona piersią i przybiera na wadze, ładnie je i moczy pieluszki, puszcza bączki, to kombinacjami z podawaniem „na wszelki wypadek” herbatek koperkowych itp mozna tylko spowodować problem, a nie się przed nim uchronić. Polecam zawsze zerknąć na świat natury, gdzie wszystko dzieje się instynktownie. Czy psia albo kocia mama dopaja swoje dzieci wodą? :) nie, do pewnego etapu piją one tylko mleko, trwa to krócej niż u ludzi, ale to już specyfika poszczególnych gatunków.. mimo wszystko warto brać przykład ze zwierzaków, są mądre

MamaColin wiadomo, że przy malutkim dziecku trzeba poswiecic czas i zaangażowanie - przy każdym - ale faktycznie są dzieciaki, z którymi jest łatwiej i takie, z którymi trudniej. Moje obydwie dziewczyny raczej fajne „w obsłudze”, choć ta młodsza to na razie PÓKI CO, nie wiadomo czy utrzyma tendencję spokojnego i bezproblemowego zachowania. Ale np ja i mój brat to po porodzie dwa zupełnie inne światy. Matka mówi, że ja się urodziłam i ona nie wiedziała, że dziecko ma. Na wszystko miała czas, a ja poza karmieniem i higieną byłam praktycznie bezobsługowa. A potem urodził się mój braciszek i matka mówi, że nie pamięta jak przeżyła pierwszy rok :D on darł się ciagle, przy okazji i bez okazji, nie spał, ze wszystkim miał problem - siku - ryk, kupa - ryk, jedzenie - ryk. I to niby jedno rodzeństwo, a dwa gatunki hihi

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Mi88, mój mąż też już chyba poczuł się zbyt pewnie, taki był fajny starający się i zaangażowany, a teraz zaczął mnie irytować i to baaaaaaaaardzo pewnymi zachowaniami czy odzywkami. No cóż dzisiaj będzie jesień średniowiecza u nas w domu. Męski gatunek chyba taki jest, że od czasu do czasu musi być wprowadzony na właściwe tory. Mi się dzisiaj zebrały drobne i większe sprawy z kilku dni i nie odpuszczę, a już mam ułożona w głowie przemowę, przypuszczam, że w okolicy śniadania ją wygłoszę czyli bardzo niedługo. No ciekawe czy trafi do łba na spokojnie czy wzbudzi długi czas drzemiącą grzecznie furię :D

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Olalao pytałaś o ubrania dla karmiących, też mam z tym praniem kłopot. Mam trzy bluzki typowe dla karmiących, jedną tą bluzę dla karmiących (super, polecam ma ten okres jesienny), ale tak poza tym to wygłówkowalam sposob ubierania by nie obnażać połowy ciała, tzn zakładam koszulkę na ramiączka, na to zwykłą bluzkę czy sweter czy tshirt i w ten sposób mając dwie warstwy jedną podciagam do góry, drugą na dół i wytwarza się szczelinka na cycek :D

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Milu, tak czytam, co napisałaś powyżej i stwierdzam, że mój mąż jest bardzo cierpliwy. U nas nie było nic od kiedy tylko test wyszedł pozytywny, haha. Od początku ciąży czułam się bardzo źle, więc siłą rzeczy nic się nie działo, a jak już w końcu poczułam się lepiej, to ciąża była na tym etapie, że się po prostu bałam, że coś się może stać. Wiadomo, pierwsza ciąża, to i większy strach o wszystko. Teraz po porodzie póki co też nic, bo nie wiem, czy po cc już można, niech lekarz to potwierdzi. Zresztą powiem wam, że ja przez ciążę chyba się stałam albo oziebla, albo aseksualna. Seks mógłby dla mnie nie istnieć.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

Zawiszka - to CIę załatwili z tymi gazikami. CHyba bym ich gdzieś podała do sądu albo chociaż skargę napisała bo to na prawdę przegięcie.

MamaColin - nic nie robisz źle Kochana! Ja wiem co przechodzisz, bo miałam identycznie z Karolem. Laura jest nieco inna bo zdarza jej się drzemka 3h co w przypadku Karola było niemożliwością na prawdę długi czas. Dziś wiem że taki noworodek jak pisały już dziewczyny ma bardzo dużą potrzebę bliskości. Czy mu zimno, czy ciepło, czy dobrze, czy źle, kupa, siku, ulewanie - ono chce czuć się bezpiecznie przyczepione do mamy tak jak było w brzuszku. Tłumaczyły mi to położne jak pierwszą noc Laura nie dawała się odłożyć i płakała jak tylko zabierałam pierś ... To mnie kochana, ale póki co musisz zrozumieć że Twoja Giulia Ciebie potrzebuje bardziej niż bardzo i tylko TY możesz dać jej to co uspokoi jej małe serduszko :)

Aga2510 - październik :) Czekamy:)

Patty95 - ja nietabletkowa w ogóle więc nie pomogę.

Silvara - ale przystojniacha! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluje nowej mamie
Figa witaj
Od 2 h nadrabiam czytanie :) młody spi a ja z laktatorem walcze
Współczuję katarków js niedawno przerabiałam masakra a sezon przeziebien sie zaczyna twz boje sie do sklepu wchodzic
Wczesniej byl watek czapki nosic czy nie z okazji katarku rozmawialam z neonatologiem i powiedzial ze u noworodka czapka tak zawsze a w goracy dzien ubranie tylko 1 warstwa

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpiqvhnoy54ph.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg1r9wqm5n.png

Odnośnik do komentarza

Zawiszka - i tak dobrze, że nie zrobiło ci się zakażenie. Moja przyjaciółka 2 tyg po porodzie dostałą 40 stopni gorączki i zemdlała w domu, zabrali ją do szpitala , bo się okazało, ze została częś łożyska w środku :/ ona kilka dni w szpitalu, noworodek z tatą w domu.

W końcu jestem spokojna o moje szwy, wkurzały mnie strasznie, ale wreszcie zaczęły się rozpuszczać, bo wyciągnęłam kawałek niebieskiej nitki. Za to mam wrażeine, że wyglądam tam jak dzieło Frankensteina :/

Co do seksu to ja na mojego warczę i mówię, że ma nawet nie myśleć o seksie aż ja nie zapomnę o tym, że miałam szwy :D

Dziś byłam pierwszy dzień sama z dziećmi, młoda wstałą 6:30, młody 6:35. Teraz mój wrócił to ja zniknęłam w łazience i niech sam córę usypia na drzemkę!

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

No wlasnie nic jej nie dolega. Byla dzisiaj polozna u nas i wszystko jest ok. Wiec oleje dopajanie jej i siebie czymkolwiek profilaktycznie.

Za to ciekawa rzecz mi powiedziala polozna, ponoc dzieci teraz w szpitalach nieodsluzowuja, przez co moze sie zdarzyc, ze na poczatku do tygodnia czasu pojawia sie wymioty do 3 dni. Przez to rowniez dziecko jest dosc niespokojne przy karmieniu. I faktycznie, jak karmilam ja to zdarzalo jej sie naprezac i wierzgac, ale po wzieciu jej do pozycji pionowej i ponownym przylozeniu zrobila sie znacznie spokojniejsza.

Ogolnie powiedziala, ze objawy kolkowe to dopiero 3-4 tydzien, teraz to ten sluz :/

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...