Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Super wózek! Podobają mi sie o nie wersję kolorystyczne, bo sama takie mam (czarna specerowka z niebieska buda dla starszaka i czarna gondola z biala buda)
Ja wlasnie wrocilam z wizyty. Wszystko się wyjaśniło. Córeczka bula na skos z głową do dołu...chyba próbowała się odwrócić, żeby była głową do dołu prosto...ale coś poszło nie tak i siedzi prawie idealnie w pionie, stopy na pęcherzu a głowa do gory... nie mogłam się zmusic do tego odwracania zewnętrznego...lelarz namawiał...ale to dla mnie straszne... więc będzie cc. W poniedziałek do szpitala, we wtorek rano cięcie ...chyba że sama zdecyduje się wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza

Zaraz wszystkie zostaniecie sierpniówkami zamiast wrześniówkami :D Ale ja się cieszę, bo będzie można Was męczyć pytaniami jak i nasze maleństwa przyjdą na świat ;)

Dzięki Silvara, mąż stwierdził, że chyba pierwszy raz od kilku spotkań z lekarzem byłam wyluzowana. Chyba coś w tym jest, odkąd dowiedziałam się, że tę moją małopłytkowość trzymamy trochę w ryzach.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Isabelita, znajomej dobry lekarz powiedział kiedyś, że "jak się samo nie odwrócił, to lepiej niech się już nie odwraca", a co dopiero przy pomocy obcych rąk...
Wcale Ci się nie dziwię, też bym się na to nie zgodziła!
Eleonora, Beti, piękne Wasze pociechy.
U mnie równo miesiąc do terminu :)
Milu, będę też kupować tkany kocyk, skradł mi serce, co z tego, że kosztują ponad 100 zł :D wygospodaruje się, albo może ktoś zapyta co małemu kupić?
Dziewczyny pytanie mam, może się orientujecie- czy GBSem można się zarazić np od męża przez "Fiku Miku" ? Raczej nie zakładam, że wyjdzie mi ujemny, ale jakby się tak zdarzyło...

Odnośnik do komentarza
Gość mi88_powrót

Mój też jest ułożony mniej więcej tak samo i dlatego też mam CC, bo nie dam sobie tak nim gmerać. Do tego to przodujace łożysko....

GBSem można zarazić się z... jedzenia i odzwierzęco. Niepasteryzowane mleko itd. Podobnie bardzo jako toxoplazmoza. To przechodzi z odbytu do pochwy a dalej do dziecka. Pytałam lekarki o to. Ja swój wynik już mam do odebrania, bo oczywiście przez RODO nie podają przez telefon. Jutro męża po niego wyślę.

Odnośnik do komentarza

Kamka, nie wiem czy można. Mi wyszła bakteria E.Coli w pupie, ale lekarz powiedział, że to normalne. Nie będa mi podawali antybiotyku po porodzie. Na pytanie czy możemy się z mężem kochać, powiedział, że możemy, ale dopiero za 1,5 tygodnia, jak wejdę w 37tc, żeby rozhulać się ;)
Najlepiej zapytać chyba swojego lekarza o to.

Ja też na ten obrót bym się nie zgodziła. Wygląda jak tortury. Gorsze niż cc :P

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Bacchi stawiał mi się brzuch spinal czy jak kto to nazywa ale już był odczuwalny ból przy którym jeszcze nie musiałam zaciskac zębów trwał chwilę i miałam tych skurczy 8 w ciągu godziny. Później w domu zajęłam się dziećmi obiadem więc nie patrzyłam co ile są i wydawały mi się mniej regularne. Za to jak pojechaliśmy do rodziców i siedziałam przy stole to już się zaczęły takie że jak trwał skurcz to musiałam się skupić i przerywalam np rozmowę. Były do zniesienia co 10 później 7 minut. Po godzinie, w samochodzie już zaciskalam zęby i były co 5 minut. Na izbie od 3 do 5 minut i były już mega bolesne. Przy ktg modlilam się żeby poszło jak najszybciej bo nie mogłam wylezec. Potem jak już odeszły wody to poszło tak szybko że nie byłam w stanie wstać z toalety bo było mi słabo i trwały praktycznie bez przerwy. Dzięki Bogu że te wody odeszły mi w szpitalu bo pewnie bym urodziła w samochodzie. Bo miałam też w planach odwieźć z mężem dzieci do domu ale dobrze że zrezygnowałam z tego pomysłu i najpierw zawiózł mnie :)

Silvara fajny wozek:)

A i antybiotyk dostałam przed porodem ale skoro poszło tak szybko to nawet nie była to godzina przed. Może 40minut więc pewnie dlatego jest coś nietak

Odnośnik do komentarza

Beti, właśnie pierwsze co pomyślałam przy Waszym Crp to o GBS. Przy takim szybkim porodzie antybiotyk mógł nie zadziałać, ale teraz mały dostanie i będzie już ok:)
Moja Ginka zleca wymaz z antybiogramem i antybiotyk doustnie. Nie wiem czy zdążę powtórzyć po skończeniu go, najwyżej będę się upominac w szpitalu, żeby mi podali, tak miałam w pierwszej ciąży.
Alice, ja miałam ketony w moczu. Jeżeli glukoze masz ok, to najprawdopodobniej trochę się przeglodziłaś albo odwodniłaś. Ja po paru dniach, po dobrej kolacji i pilnowaniu nawadniania miałam wynik już ok.

Odnośnik do komentarza

Zjesz - źle, nie zjesz też źle. Nie ma jak ciąża :P

milu - o kurde, to sporo :/ no u mnie wszystkei wyniki były dobre do tych dzisiejszych ketonów.

Powoli mogę chodzić normalnie bo od tego biegu do lekarza i z powrotem i po badaniu czułam się jakbym miała się rozpaść na pół :/ nawet nogi nie udawało mi się podnieść, a tu wszędzie przeszkody. I spacerki do łązienki.

Trzymajcie kciuki za nas jutro bo mamy kardiologa z córą.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Beti współczuję ze musiałas dluzej zostac.
Silvara fajny wozek, zwłaszcza z zimowa buda.
Isabelita dobrze zrobiłaś ze nie zgodzilas sie na obrocenie. Jesli sama nie zrobila tego to tym bardziej nie ma co na sile dziecie obracac.
Amanalka super ze po wizycie wszystko w porządku.
Olalao nie denerwuj sie, na pewno zdazy.
Alice nie mialam ketonow w moczu. Kciuki zaciśnięte.
Po odwiezieniu i zabraniu corki z przedszkola musiałam sie polozyc. Ledwo co dojechałam do domu. Pachwiny mnie bolaly. Synuś boleśnie kreci sie, zwłaszcza tam na dole. Chodze jak babcia o lasce. Czasem ledwo co krok mogę zrobic.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Beti. Właśnie nie wiem jak to powinno boleć i jak mogłoby się to zacząć ;)
Dzisiaj mnie przeokropnie boli to podbrzusze i pachwiny. Każdy krok boli, jakby tam w środku była jakaś wielka kula z kolcami. Z resztą jak leżę to też boli i mam dość częste stawianie brzucha. Maly szaleje. Mial tetno 149 podczas sluchania. Cisnienie mi sie podnioslo do 130/85.
Wszystkim lekarze mówią o seksie a moja mi nic nie mówiła ;) sama sobie chyba muszę zlecić:P
Milu, jakoś to przetrwasz :) już tam wszystkich pewnie znasz ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

rowerzystka, jakby mój usłyszał o masażu sutków, to miałabym przerąbane :D To taki fan cycków, a przez całą ciążę miałam wrażliwe sutki, więc stęskniony :D

Czy Wy też macie takie uczucie "uff zbliżamy się do końca"? Toczę się jak kula, ciężko mi chodzić, oddychać i w ogóle. Co raz częściej myślę sobie, że chciałabym już mieć dziecko na zewnątrz przy sobie :P

bacchi może nie zadałaś tego pytania gin? :D Mój mąż już od 2 wizyt pyta, ale póki co zgody nie ma (wcześniej było zagrożenie przedwczesnego), teraz dopiero powiedział, żeby dac sobie na wstrzymanie jeszcze 1,5tygodnia, a później mąż ma pomagać ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...