Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlasnie niewiem co myslec chodze do bardzo dobrego ginekologa w miescie ktory ma bardzo nowoczesny ultrasonograw 3 I 4d ,pominmy to ,ale zapytalam go o badania prenatalne ,na co on mi odpowiedzielal nie to ze mnie zniechencal ,lecz zasugerowal ze jezeli w rodzinie nie ma wad genetycznych ,dziecko rozwija sie dobrze,on tez rownuez dokladnie bada I mierzy te parametry dziudzisia to jego zdaniem to jest strata pieniedzy,zaznaczyl rowniez ze jezeli on stwierdzi jakies nieprawidlowosci to mnie na rakie badanie skieruje.dodam tylko ze mam 33lata I to jest moja 3 ciaza.powiem wam ze niewiem co myslec,w sumie to w poorzednich ciazach nie robilam tych badan ,tym razem chcialam jej zrobic ze wzgledu na wiek .sama niewiem.poradzcie cos

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k5rssy8k2.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jestem w domu , z usg wyszło , że zarodek ma od 4 do 5 mm nie widać serduszka @ 28 maj , niby 9 tc 4 dz , gin powiedziała że ciąża za mała zarodek powinien mieć od 2 cm , że albo przestała się rozwijać albo jest młodsza , kazała mi iść na betę i porównać z tą co robiłam wcześniej i w pon mam znowu zrobić i zobaczyć czy jest przyrost i muszę atakować mojego gin żeby mnie przyjął i sprawdził czy dzidzuś rośnie i czy jest serduszko ;(

Odnośnik do komentarza

Azol-ciąża potencjalnie zagrożona bo piąta i po czterech Cc.od początku ciąży czyli od ok miesiąca jak już wiem,miałam trzy wizyty a po niedzieli czwarta.więc sory.prywatnie to by w grube tysiące poszło a wole te kase dla dziecka przeznaczyć.nie jest źle niby a wizyty narazie częste bo serduszka nie widać.siódmy tydzień mam.co będzie dalej zobaczymy. Przy poprzedniej ciąży wizyt miałam tyle,że książeczki ciążowej brakło i drugą trzeba było.

Odnośnik do komentarza

Laraa, jeśli dzięki tym badaniom będziesz się czuła pewniej/spokojniej to to już jest jakaś wartość dodana. Co do wieku, to hmm czy 33 lata to na prawdę aż tak dużo ze ryzyko chorób/powikłań jest takie ogromne? Pytam, bo sama w tym roku kończę 30 lat a jeszcze nie mam dzieci i nasluchalam się przez ostatnie lata roznych historii o tym, że czas najwyższy, że wg wytycznych WHO to jestem stara itd :|

ManiaFrania, trzymam kciuki , żeby wszystko było dobrze. Może to tylko późniejsza ciąża niż wynika z ostatniej miesiączki... Oby tak było!

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxmfv59klzl.png

Odnośnik do komentarza

ManiaFrania nie denerwuj się na zapas. Ja miałam ostatni okres 24 kwietnia (!) Idąc pod koniec czerwca do gin.byłam przekonana, że to już będzie 9-10 tc. Jakie moje zdziwienie jak pani dr mówi: 5 tc. Byłam po tej wizycie jeszcze 3 razy. Dwie wizyty planowane i raz nieplanowana bo zaniepokoiły mnie plamienia. Ciąża rozwija się prawidłowo pomimo tej rozbieżności czasowej. Po prostu może przez stres, ostatni natłok obowiązków coś mi się poprzestawiało. Mocno trzymam kciuki by i u Ciebie tak było :*

Laraa ja w tym roku kończę 33 lata. Na ostatniej wizycie pani dr powiedziała, że póki co nic dodatkowego nie będę robić. Na kolejnej wizycie będziemy robić badanie przezierności karkowej. Choć tak właśnie patrzę w kalendarz, że to badanie powinno się robić w terminie do 13+6 tc a ja będę dokładnie w 14 tc. Hmm może przełożę wizytę ze środy na poniedziałek, będę spokojniejsza.

Melliska, wrócę jeszcze do Twojej wizyty w ZUS :) zostałaś tam wezwana z powodu L4 ciążowego?

Miłego dnia dziewczyny :) szykuję się powoli do pracy, kilka spraw do załatwienia na koniec tygodnia, ale może uda się je zrobić szybciej :)

Odnośnik do komentarza

Kurcze ale was juz duzo ! Wiec i ja sie przedstawie !
Jestem Iza . Mam 3 letnia coreczke i oczekuje drugiego dziecka termin mam na 28 Marzec ( moje urodziny ;) ) . Maly lub mala ma teraz 6 tygodni i 5 dni bylam w Poniedzialek na wizycie niestety nie udal sie znalezc bicia serca ale mam nadzieje ze na przyszly Wtorek sie uda , trzymajcie kciuki ;) A jak tam u was ? u mnie z porownaniem do pierwszej ciazy o niebo lepiej ... tylko to ze ciagle jestem glodna a z glodem przychodza lekkie nudnosci....

monthly_2017_08/marcoweczki-2018_60272.jpg

Odnośnik do komentarza

Izz, Fire, witajcie.
Izz, ja urodzilam swoja core w moje urodziny, nota bene w wigilie. A teraz slysze od niej ze ona wolalaby miec sama. Hehe.
Mania, caly czas trzymam kciuki I czekam na wiesci od Ciebie.
Ja dzis u rodzicow, o czwartek ramo usnelam. Spac nie moge,Wy tez tak macie. Jednak w pierwszej ciazy lepiej mi sie chodzilo...no cozto jednak 6 lat...

Odnośnik do komentarza

Wynik odebrałam , przyrost bety to 7000 w ciągu 3 tyg i 3 dni w necie wyszło że poniżej normy , plamie dzisiaj przez cały dzień ale nie brązową krwią a normalną czerwoną, dzisiaj tak jak bym miała okres , dzwonię do gin ale ten jak zwykle nie odbiera szok ( zaczął prace od 15 ) chyba pojadę na izbę przyjęć , wczoraj lekarz mi mówiła , że jak mocniej będę krwawić to mam przyjechać , co za nerwy i emocje ;( nie wyrabiam nie mogę się dostać do żadnego gin

Odnośnik do komentarza

ManiaFrania, trzymam kciuki!
I za wszystkie serduszka, żeby się ujawniły jak najszybciej! :)
Ja mam usg to rozszerzone 28.08, to będzie 13tc, dokładnie 12t1d. Innych testów nie robię, z córą też nie robiłam. A 33 lata, to jeszcze nie jest podwyższone ryzyko, od 35 chyba kierują na dodatkowe badania :)
Czy te mdłości kiedyś się skończą? :(

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...