Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Ja co prawda mam termin na poczatek marca, ale juz od kilku dni co jakia czas brzuch mi sie tak napina i mam właśnie takie bóle miesiączkowe i mloda tak nisko czuje, ja jutro zaczynam 36 tydzień i nie pogniewalabym sie jakby urodzila sie w 38 tyg :p moja w 34 tyg tez miala prawie 3 kg wiec kawał baby z niej bedzie, ja to tylko sie śmieje,ze matka mala (165) ojciec taki wyniarowy nie jakis Gortat a dzieci takie duze i długie :p syn (4kg 58cm)
Ja dzis bede miala nie przespana noc, durna baba polozylam sie z synem jak zasypial o 19 tylko na chwilę i obudzilam sie o 22 cholera jasna te dwie godziny mi w zupełności wystarczą zeby nie spac cala noc, ale jestem wsciekla a mowilam mężowi obudź mnie jakbym usunęła to dziad sam zasnal, tyle że w jego przypadku to najmniejszy problem bo on moze spac i spac.

https://www.suwaczki.com/tickers/5djyxzkr8p7wg4ed.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
My dzisiaj na zajęciach w szkole rodzenia mieliśmy pierwsza pomoc :o mam nadzieję że nigdy nie będziemy musieli stosować tych wszystkich technik :(

Zamówiłam rogal do karmienia,od razu na ten samej aukcji 1.99zl pieluchy tetrowe i katarek do odkurzacza..skoro i tak place już za przesyłkę..

W sumie nie wiem co jeszcze może nam się przydać?
W szkole rodzenia ratownik polecal monitor oddechu ( jednak ta śmierć łóżeczkowa się zdarza) i się zastanawiamy z mężem a znajomi jeszcze mówili że zamówili Tez nianie z kamerą ( zbankrutujemy :p)

FloralDrop wiem że na grzybicze infekcje clotrimazol ale Już nie mialam dla siebie ratunku a zawsze choć trochę ulgi, jutro mąż zdecydowal że idziemy prywatnie znów na kontrol małego i mam powiedzieć o swoich uplawach i może coś ona zaradzi (ale nie wiem czy może wdrażać leczenie skoro nie jest moim prowadzącym?)

Odnośnik do komentarza

Rose my mieliśmy zajęcia z pierwszej pomocy w weekend i tez byłam przerażona tym jak łatwo dziecku może stać się krzywda... oby ta wiedza nigdy nam się w praktyce nie przydała. Co do monitora oddechu to u nas w sumie nie polecali bo podobno można oszaleć, ponieważ włącza się to bardzo często...
my chyba póki co w żadna tego typu elektronikę nie będziemy inwestować.

Catarisa fajnie, że szyjesz sama dla córki :) ja dziś zaczęłam szyc dla mojej bluzę, niestety nie miałam mniejszego wykroju niż 62 ale za pare miesięcy będzie w sam raz :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxmfv59klzl.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) 2:35 - rozpoczynam dzień ;)

RoseBelle my kupiliśmy nianie elektroniczną z kamerą i monitorem oddechu. Synek od samego początku spał w swoim łóżeczku w swoim pokoju. I tak jak kamerę sobie chwalimy i się sprawdziła w 100% (w sumie nadal się sprawdza) tak monitora nawet z pudełka nie wyciągaliśmy. Wybraliśmy model tommee tippee i na tamten czas model z kamerą był od razu modelem z monitorem więc nie mieliśmy inneho wyjścia i kupiliśmy. Nie żałujemy :)

Melisska o widzisz! Kubek i sztućce, zapomniałam spakować :)

Azol trzymaj się tam w tym szpitalu :)

Dolegliwości nieprzyjemne coraz bardziej doskwierają, ale za każdym razem podnoszac się z łóżka czy idąc z bólem np.pachwin pocieszam się, że już tak mało nam zostało... Ja mam jutro, a właściwie już dziś, jeszcze stomatologa :/ mąż pojedzie z synkiem na szczepienie po południu bo mi tak jak prowadzi się jeszcze w miarę fajnie tak już ogarnięcie tego małego dzika przyprawia trudności.
Wczoraj byli u chirurga na akcji "siusiak" i dostaluśmy skierowanie na operację wodniaka jąderka :( termin na kwiecień. Martwię się bo zabieg sam w sobie nie jest jakoś inwazyjny, ale fakt że nie będzie mnie przy Synku bardzo mnie smuci. Minimum dwie doby będzie w szpitalu. Wiem, że będzie przecież z nim mąż itd.no ale smuci mnie to :(

Odnośnik do komentarza

A jeszcze Wam napiszę, że już byłam tak przytłoczona wyprawką, rzeczami, akcesoriami niemowlęcymi czy synka no gdzie się nie obrócić tam wkładki laktacyjne czy bluzki z dinozaurami ;) że skorzystałam jeszcze z promocji i pozamawiałam sobie trochę ubrań na wiosnę. Udało mi się dorwać np.w Reserved parę na prawdę fajnych rzeczy za 9,99 czy 15 zł :) nic tylko czekać na paczki ;)

Odnośnik do komentarza

W mojej szkole rodzenia nie ma zajęć z pierwszej pomocy :-( zastanawiam się czemu, skoro to temat równie ważny co pielęgnacja dziecka, czy karmienie. Czy któraś z was chodziła na zajęcia z pierwszej pomocy? Zastanawiam się gdzie takie organizują

Odnośnik do komentarza

hej. ja lece zaraz na wizyte. ciakawe jak tam dzidziol.

mysle ze kazdy lekarz ginekolog moze przepisac jakies leki zeby pomoc na bakterie tym bardziej ze dopiero za 2 tyg masz swojego.

ja tez jeszcze sztuccy i kubka nie spakowałam. dzis to doloze.

monitora oddechu raczej nie kupimy. przewaznie polecaja dla wczesniakow. a nasz budrzet chyba tego nie wytrzyma wiec jak sie urodzi terminiwo to nie kupimy.

ja juz jak kulka wygladam. jeszcze za dwa miesiace to sie w futryne nie zmieszcze.

azol dawaj znac jak tam na froncie

Odnośnik do komentarza

Han, Rosebelle90 kiedyś mąż mi kupił maszynę na imieniny i tak się zaczęło. Zaczęłam szyć dla córki. Z kocykiem który jej uszyłam do dziś się nie rostaje, uwielbia minky, gładzi dłonią te wypustki, dlatego kołdrę minky jej uszyłam. Ale z tym brzuchem było ciężko.
Lampę do pokoju też jej zrobiłam.
No i lalki, które ręcznie maluję.

Monitor oddechu my mamy i akurat ja byłam bardzo z niego zadowolona.
Dawał mi poczucie spokoju.

monthly_2018_02/marcoweczki-2018_64975.jpg

monthly_2018_02/marcoweczki-2018_64976.jpg

monthly_2018_02/marcoweczki-2018_64977.jpg

monthly_2018_02/marcoweczki-2018_64978.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Widzę,ze faktycznie niektóre z nas lada chwilą się rozpakują :)
W większości to duże dzieciaczki będą, mój malec w 33 tyg ważył 2451 g, więc też sporo. Zobaczymy ile w poniedziałek będzie ważył :)
Catarisa cudne te rzeczy :)
Co do monitora oddechu to my kupiliśmy, kuzynka miała i bardzo sobie chwaliła, nianię z kamerką dostaliśmy od moich kolezanek, także duży wydatek nas ominął :)
Zajecia z pierwszej pomocy polecam na bezpłatnych warsztatach "bezpieczny maluch", są organizowane w całej Polsce, na necie można sprawdzić gdzie będą aktualnie i zapisać się na nie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bcbxmaun0bc2g.png

Odnośnik do komentarza

Catarisa piękne :) masz talent! Ja jak wczoraj szylam ta bluzę to chichrałam się pod nosem bo te elementy takie malutkie :)

Mi na szczęście posiew moczu wyszedł jałowy mimo, że w zwykłym badaniu dwa tyg wcześniej były bakterie. Jutro będę robiła cała resztę tych posiewów, biocenoz itd i mam nadzieje, że będzie czysto.

A co do tego alkoholu, który czasem sobie nasi Mężowie piją to ja jakoś nie zwracam na to uwagi. Oczywiście mój Mąż nie upija się, są to raczej symboliczne ilości i nie codziennie. Poród może się równie dobrze zacząć jak Mąż będzie w pracy albo poza miastem, zamówię wtedy jakiegoś ubera czy coś. Z dwojga złego wolałabym, żeby był w domu nawet po kieliszku wina niż w pracy :P a do pracy mu nie zabronię chodzić :P

Dzisiaj śniło mi się, że moje dziecko zrobiło się w 4 tygodnie ponad dwa razy większe i byłam przerażona a w szpitalu mówili ze to normalne :D

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxmfv59klzl.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) dzisiaj wizyta na 17, ost nie badała mnie bo byłam dwa dni po wizycie u swojego,robiła tylko usg ale przez telefon powiedziałam że mam upływy i czy zbadałaby mnie też normalnie,mówiła że nie ma problemu takze zobaczymy co powie..i ciekawe jak maly,zapytam też dlaczego młody jest aż tak aktywny i też jestem ciekawa ile już waży :p
Cateisa świetne te rzeczy :)
Han ah te nasze sny :p miejmy nadzieję że nie będziesz musiała jechać uberem, ja do szpitala mam 5min także się nie martwię jak coś,mnie jak coś to teściowa zawiezie..tak jak mówiłem bierze urlop już przed moim terminem :p

Odnośnik do komentarza

hej. ja po wizycie. szyjka ok. i dziwo troche ja wydluzylo. na oko infekcji nie widac ale wymaz pobrala. i na gbs tez juz.
mlody 1750 gram na 32i4 tc a poza tym wszystko ok. nie musze juz tak lezec. moge troche siedziec. aby nic gwaltownie nie robic.
glowka juz nisko ale jeszcze nie w kanale

catarisa sliczne rzeczy. a jak ta lampe zrobiłaś?

Odnośnik do komentarza

Tak z innej beczki.
Dziś na fb na jednej z grup sprzedazowych dziewczyna zamiescila ogłoszenie troche mnie przeraża takie zachowanie tymbardziej w naszych czasach w dobie Internetu antykoncepcji dostępnej od reki.

Witam , za miesiąc rodze nie mam ciuszkow dla noworodka ani środków czy jakas mama miałby do oddania ubranka. Najlepiej z odbiorem osobistym bo z kosztami wysyłki tez krucho.
To jak juz teraz nie ma na Ubranka a co z reszta mleko, pampersy, chusteczki to wszystko kosztuje, kurcze nie wiem czy ja moze jestem z innej planety i sadze ze takie zachowanie jest nie rozsądne czy jak, sama jestem mloda i wszystko rozumiem ale gdybym miala jakiekolwiek wątpliwości czy dam rade finansowo to bym robila wszystko aby w ta ciaze nie zajsc a jest to mozliwe.

https://www.suwaczki.com/tickers/5djyxzkr8p7wg4ed.png

Odnośnik do komentarza

karolinatr infekcji nie widać ale objawy są? Dziwne..najgorsze że ja wieczorem wzięłam tabletkę mam nadzieję że bedzie u mnie coś widac :( dobrze ze szyjka się wydłużyła, na pewno spokojniejsza jesteś :)
Undefined ciężko teraz oceniac, nie wiadomo jak dzidzia została poczęta, może jakaś tragedia rodzinna że nagle środków nie ma..nie wiadomo..mi akurat jest smutno bo z mężem kupujemy tak naprawdę co chcemy ,rzeczy większość nowe a niektóre kobiety nie mają nawet na pieluchy :(

Odnośnik do komentarza

Undefined niektórzy niestety nie myślą do przodu i potem tylko.by brali bo im się nalezy... , a są też i tacy co przekombinuja i zbierają podarunki by potem sprzedać na innym portalu i zarobić :/ ja oddaje znajomym co mam albo do domu samotnej matki we wro rodzinka wozi, mam pewnośc że zostanie dorbze rozdysponowane.
Catarisa jak Ty taka lalkę uszylas, cudowna! Możesz zarabiać , DIY jest na topie teraz .
U nas nudy, lezymy. jedynie częste ktg mnie cieszy bo wiem ze z Małą w porządku. Dostałam ładna (dość) fotke dzidzi, u lek prywatnie nie dostawałam 3d a tu mają sprzęt i dali jedną, szał.
Co do alkoholu to jak personel nawet te 1 piwo wyczuje może zabronić wejść na salę, bo zdążały się przypadki agresji a oni alkomatu nie mają i Wola nie ryzykować, więc lepiej jednak umówić się z mężem o trochę abstynencji. My dajemy radez to oni nie? ;P a z pracy jeśli nie pracują za granicą to powinni zdążyć, widzę że tu dziewczyny pół dnia rodza, zdąży się dojechać nawet kilkadziesiąt km ;)

monthly_2018_02/marcoweczki-2018_64999.jpg

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

azol moja cora też miała nosek jak kartofelek na 3d chyba taki urok tych zdjęć ze te buźki wyglądają jak paczusie :)
undefined ja chyba bym też nie ufala zbytnio takim internetowym apelom,... Taka przyszła mama może udać się po zapomoge do mopsu wiem że jest coś takiego jeszcze przed porodem są właśnie domy samotnej matki itp

Ja dzisiaj mam spadek formy a i cora jakaś dzisiaj mało aktywna tylko siedzi pod zebrami ciekawe czy ona w ogóle zejdzie niżej bo pierwsza nawet w chwili porodu była wysoko :/ marzę już pójściu spać

https://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8m8rtjfjr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3flw12lfqo7i5.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny cieszę się , że moje prace się podobają.
Lampa jest zrobiona z takiej zwykłej papierowej gotowej lampy kuli i do niej na klej na gorąco przyklejane każde piórko osobno. Parę godzin pracy. Ale warto bo córka aż piszczała jak ją wieszaliśmy.

Co do proszenia o pomoc na FB jest dużo oszustów którzy w ten sposób zbierają dary a później sprzedają. Jest to okropne zachowanie bo tracą na tym te osoby które faktycznie są w potrzebie.

Jutro idę do szpitala. Będą mi sprawdzać poziom glukozy przez całą dobę ? Czy jak to wygląda?

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...