Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Natha,ile latek ma Twoja córcia? Też zastanawiam się,żeby wziąć moja na usg , ale nie wiem czy nie będzie niegrzeczna... o Jezus ja mam dzieci raczej z tego niegrzecznego sortu.... jak kolejne będzie tego kalibru to chyba polegnę... Tak,dzieci to moje największe wyzwanie. ....w życiu.
Trzymam za wspaniały,wzruszający film pełnometrażowy,który będziecie jutro z rodzinka oglądać, daj znać jaką reakcje miała Mała:)
Inesska- dzidzia w miarę jak rośnie potrafi nie raz ucisnac to i owo - siąść na wątrobie np. - jak mocny trunek:)... Może kup sobie żurawinę na pęcherz a najlepiej rzeczywiście zrobić badanie moczu,żeby wykluczyć bakterie.

Dobrej nocki,kurcze nie wszystkim jestem w stanie odpisać, jutro albo przed snem podgonie:)

Wracam do czytania.

Odnośnik do komentarza

Nataszka30 mimo wszystko polecam kupić detektor na necie. Ja tez mam i sobie codziennie podsłuchuje. :-) w sklepie jeszcze nigdzie się nie spotkałam
Axam ja tez miałam tak z małym ze pierw miała być córeczka a później zrobił się chłopak i poczułam trochę zawód. Ale za chwile kopniaki wynagrodziły wszystko i zapomniałam o tym :)
Hela Super ze dzidziuś skacze w brzuszku, mi tez pokazała ostatnio lekarka jak sobie skacze :)
W walentynki idę na prenatalne :-)

Axam chyba dzieci w tym wieku tak maja ze się buntują :/

Cichadoro :) mój mały tez pokazuje na swój brzuch ze ma tam dzidzi i się śmieje :) wkłada sobie poduszkę pod koszulkę :)

Odnośnik do komentarza

Axam teraz zobaczyłam twoja opowieść. Podziwiam cię bardzo za wytrwałość i determinację ze mimo męża pijaka nie podałaś się, włączyłaś o sama siebie, o byt. Córka powinna być ci wdzięczna ze tak potoczyły się losy a nie inaczej. Mysle ze za kilka lat to zrozumie. Tez byłam buntowniczym dzieckiem wagarowalam sporo. Aż w 2 klasie średniej o mało nie powtarzałam klasy, wtedy coś we mnie pękło. Wzięłam się za siebie i w drugim półroczu poprawiłam wszystkie oceny i zaliczyłam wszystkie przedmioty z pierwszego . W wieku 18 lat musiałam dorosnąć bo moja mama zmarła jak miałam 18 lat a ojciec poszedł sobie od nas. Zostawiajac 3 dzieci w Domu.
Tez przeszłam trochę w życiu ale przy twoich przeżyciach to pikus chyba :)
Super ze bóg ci wynagrodził cały ten trud, ni tez :-) mam wspaniałego męża Niemca, cudownego syna i kolejne w drodze, jestem szczęśliwa

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny leżę w łóżku już godzinę i brak mi weny żeby wstać i się ogarnąć.
Moja córcia też każdemu mówi że ma dzidzie w brzuszku :)
Ten detektor kupiłam na allegro jutro już pewnie będzie to posłucham i nagram wyślę mojemu będzie miał niespodziankę.
Po południu muszę wybrać najstarsza córkę ze szkoly i uczesać dzisiaj choinka a że ona już 4 klasa musi super wyglądać.
Kolejny dzień czuję jak mnie kręgosłup boli do szału mnie to doprowadza :(

https://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm97um47xs.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pu3yiw551.png

Odnośnik do komentarza

Axam, moja córa ma juz 6,5 roku, na szczescie nalezy do grzecznch dzieci, czasem cos tam popyskuje ale poki co raczej mnie to bawi i czasami sama ja prowokuje bo chce zeby walczyla o swoje, jak zaczela chodzic do przedszkola to oddawala dzieciom wszystkie zabawki i zawsze powtarzala ze trzeba sie dzielic :) a teraz zawsze nam mowi ze najwazniejsze jest w zyciu zdrowie i to ze jestesmy razem :) uwielbiam ja, zaczynam sie zastanawiac nad tym detektorem

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3uay3nci3hh85.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmhpfq2uu94.png

Odnośnik do komentarza

Ja też się zastanawiałam i stwierdzilam że wolę go kupić niż wydać na głupoty :D
A później mam zamiar kupić taki albumik do którego wkleje każde zdjęcie z usg i płytkę kiedyś dziecko będzie miało fajna pamiątkę a w kwietniu jak mój wróci to chcemy zrobić USG 3D i zabrać nasz Jagode żeby zobaczyła swojego dzidziusia.
Wczoraj byłam u koleżanki i ona też ma córkę w wieku mojej Jagody z jednego miesiąca tylko nasza z 9 maja a Patrycja jest z 19 maja.
Tak żeśmy się osmialy jak nasze córki siedziały i poważnie rozmawiały Jagoda mówi że mama ma w brzuszku dzidziusia a Patrycja do niej z zapytaniem czy na pewno będzie miała dzidzi bo ona ma Milenke ( w czerwcu roczek skończy) a moja z poważną minka że tak i ona już jest duża a dzidzia będzie malutka i ona musi teraz pilnować żeby dzidzia nie wyskoczyła jeszcze tak jej tłumaczyła jak ona się będzie zajmowała a na końcu obie się przytulily i poszły bawić.
Moja Jagoda codziennie mówi żeby jej pokazać dzidziusia,przytula się całuje mnie po brzuchu fajne uczucie i takie zainteresowanie z jej strony :)

https://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm97um47xs.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pu3yiw551.png

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki ;-)
Ja dziś byłam na badaniach rano. I szybko w biegu. Musialam synka do przedszkola odstawić i przebrać bo choinkę dziś mają. I sama na badania. Ale jakoś kiepsko się czuję, głowa mi pęka i znów mdłości a już myslalam że to minęło bo juz lepiej się czulam. A tu dziś słabo.
A słuchajcie czy tez macie takie problemy z brzuchem tzn wzdęcia? Bo mąż się juz pytał czy juz mi tak urósł że taki duży a to po prostu wzdęcia. Praktycznie cały czas. I taki twardy jest nad pępkiem i co na to poradzić bo dyskomfort straszny odczuwam :-/

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgeobc1pzb.png

Odnośnik do komentarza

Ja znalazlam sposob zeby moj jadl mniej slodyczy, jak cos dostaje to se dzieli ze mna i z dzidziusiem ;) gorzej jak potem malenstwu bedzie wciskac tictaki do buzi ;)

My juz u rodzicow, na szczescie dzisiaj samochod odpalil od razu, za to synkowi sie goraczka pojawila :/ mam nadzieje ze to tak jak ja mialam po tej grypie i zaraz minie i nie bedzie nic wiecej.

Nataszka ja mam taka ksiazke od urodzenia do 3 lat i tez tam powklejalam zdjecia z usg, a potem jak sie synu bedzie wyprowadzal to mu oddam.

Axam ja to juz sie boje co to bedzie jak moje dzieci beda w okresie dojrzewania. Ja strasznie rodzicom pyskowalam ale w sumie nie mieli za bardzo sie czego czepiac, do szkoly chodzilam, uczylam sie powyzej przecietnej w najlepszej szkole w powiecie. Matce zawsze balagan przeszkadzal i traktowala mnie jak dziecko na ktore cale zlo mozna zwalic, wszystko bylo moja wina wiec robilam potem tak zeby nie obrywac za nic, a dac jej jakis powod. Po liceum zaczelam imprezowac ale tez w granicach rozsadku, ale wiem ze jak teraz moje dzieci zaczna chodzic na imprezy to nie bede spac po nocach i wyobazac sobie najgorsze nawet jesli potem okaze sie ze sa w miare rozsadne. Ale ze to moj maz za nastolatka to byla totalna masakra i koszmar kazdej matki, nie wracal na noce, szkoly nie skonczyl, na komisariacie co chwila ladowal, zadawal se z jakims ciemnym towarzystwem. Praktycznie dopiero jak mnie poznal to sie ustatkowal, urogulowal i pozamykal wszystkie sprawy. Na poczatku strasznie sie balam ze za jakis czas do tego wroci, ale sam mowi ze za duzo ma do stracenia. Ale jesli synek odziedziczyl takie zaciagi po tatusiu to za kilkanascie lat nerwica mi sie szykuje.

Wazylam sie przed chwila i nic nie przytylam od ostatniej wizyty, na tym etapie to chyba juz powoli powinnam przybierac

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

O dziewczyny ile się oczytałam. Ja właśnie wróciłam od rodziców. Zrobiłam badania.
Niestety dziś znów mnie bolał brzuch konkretnie ale już przechodzi. Muszę o tym porozmawiać z lekarzem przy następnej wizycie. W ogóle jakaś ptzestraszona jestem. Bardzo się martwię o dzidzię. Wizyta za dwa tyg. Znowu strach mnie obleciał.

Princessa no to idziemy łeb w łeb z terminem :)

Axam podziwiam Cię za wytrwałość i siłę w dążeniu do celu. Ja bym się już chyba rozsypała l.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Usmiechnieta, ja mialam wizyte 2 tyg temu , a kolejna mam za tydzien dopiero i sa to prenatalne, nawet nie wiesz jak sie boje .. o dzidzie.. tego co uslysze.. mam caly czas w pamieci, ze w pierwszej ciazy na prenatalnych dowiedzialam sie,ze moje dziecko, ktore juz pokochalam moze wcale sie nie narodzic albo bedzie chore.. kolejne tygodnie mijaly az w koncu sie dowiedzialam ze bedzie cora i to zdrowa!!! Boje sie tych badan BAARDZO. Do tego juz tyle czasu minelo. Ech.
Ale co ma byc to bedzie, niczego juz nie zmienie. Mam tez nadzieje, ze u mej dzidzi jest OK.

Odnośnik do komentarza

Co do prenantalnych to ja nie robie bo wszystko sprawdza mi lekarz na wizycie. Dlatego ciut wczesniej ide zeby nie było za późno. Ostatnio mam takie wrażenie że nic się nie dzieje i że może dlatego że coś jest nie tak. Mdłości mi w miarę przeszły choc wybredna nadal jestem. Piersi czuję jakoś mniej i brzuch wydaje się mniejszy. Może to dlatego że schudłam. Chyba wpadam w paranoje :/

Odnośnik do komentarza

Yhhh co zw wstretna, niekompetentna baba na tej rejestracji. Nie dosc ze ledwie co po angielsku mówila to umowila mnie dopiero na poniedziałek do ginekologa na kontrole bo stwierdzila ze czeste oddawanie moczu w ciazy to normalne. Gdzie ja gdybym mogla to bym sie do kibelka przeprowadzila :| zostalo mi picie naparu z liści brzozy z nadzieją ze cos zadzialaja.

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9qqmzxacyl9ax.png

Odnośnik do komentarza

Mi płec synka lekarz powiedział gdzieś w 15tyg. I to powiedział mi że sto procent. Zreszta sama zauważyłam hehe. Bo lekarz mówi do mnie że on już widzi co będzie a ja się popatrzylam na monitor i sie rozesmiałam że chłopak. On tylko mi potwierdził ze 100% nic innego. Zresztą Janek tak wystawił że nawet ja się kapnełam :D pozniej demonstrował się co wizyte pupką to miałam calyczas pewniaka heheheh :) a najlepsze jest to że jak robił mi później w 3d buzi i śmiałam do męża że jest bardzo podobny do niego to mówił że wymyślam heheh. I chodzi taka kopia Taty a ja się tylko śmieje że nie ma szans się wyprzeć. Heheh.

Odnośnik do komentarza

ineeska, idź zrób na własną rękę badania moczu z posiewem. Będziesz już miała więcej informacji na wizytę w poniedziałek i zaczniecie działać jeśli coś faktycznie się dzieje. A tak pewnie ginekolog Ci powie, że masz zrobić to badanie i będą uciekac kolejne dni. Częstsze oddawanie moczu w ciąży owszem jest normalne, ale nie takie jak opisujesz - że co chwila i siku zrobić nie możesz... dodatkowo pij sok z żurawiny, to pomaga.
Princessa, a te plamienia jasnoczerwoną krwią czy na brązowo?

Odnośnik do komentarza

ja to nawet teraz nie mam ciśnienia, zeby poznac płeć, w pierwszej ciąży byłam ciekawsza. wiadomo, że najważniejsze żeby zdrowe było, a właśnie jak podadzą za wcześnie to można się nastawić a potem szok ;) moja chrzestna przez całą ciążę miała mówione, że będzie dziewczynka, a urodził się chłopak i się rozpłakała, że Zuzi nie będzie :P ale to było dawno temu jak badania usg dopiero wchodziły, więc wiadomo jakość obrazu była marna.

Usmiechnięta potwierdzasz moją teorię, że chlopy na usg od razu jajkami świecą, a dziewczynki bardziej wstydliwe ;)
u mnie też jak tylko gin przyłożyła to urządzenie od usg to od razu na siusiaka trafiła ;)

Princessa może lepiej pojedź jak najszybciej, po co masz się niepotrzebnie stresować.

Ineeska współczuję tych problemów, ja kiedyś miałam zapalenie to strasznie denerwujące jak Cię cisnie na pęcherz, idziesz do łazienki a nic nie leci. a prywatnie nie możesz badań zrobić i zapłacić za nie? u nas badanie moczu chyba 10 zł kosztuje, nie ma jakiś prywatnych przychodni?

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Ja z synem płeć też poznałam dość wcześnie bo w 16 tygodniu, w 14 lekarz powiedział mi że widzi ale nie jest pewny więc potwierdzi za 2 tygodnie no i potwierdził że już wtedy widział chłopaka, mam nawet gdzieś zdjęcie jajek 3D :D
Teraz będę miała wizytę równo na 15 tygodni więc też spróbujemy podejrzeć czy coś tam widać, ale też nie mam ciśnienia jakoś żeby koniecznie poznań, w pierwszej ciąży bardzo marzył mi się synek i bałam się że jak będzie dziewczynka to nie będę mogła jakoś tego przyjąć, no ale jest chłop jak sobie wymarzyłam, a teraz mi zupełnie wszystko jedno, parka byłaby super ale dwa chłopaczki w tak zbliżonym wieku będą się na pewno super dogadywać więc i z tego i z tego się bardzo ucieszę :) wiadomo - najważniejsze żeby było zdrowe, każdy tak powtarza, ale przecież nikt przyszłej mamie nie zabroni sobie marzyć :)
Princesska trzymam kciuki że podejmiesz dobrą decyzję, ja też zwlekałam pół dnia ze szpitalem bo nawet mój gin mi powiedział żeby nic nie robić w panice, sama na pewno będę wiedziała kiedy pojechać, no i kiedy było tego malutko i było brązowe to grzecznie leżałam w domu ale jak doszła krew to szybko pojechałam, na szczęście wszystko było ok i po 4 dniach mnie wypuścili, ale strasznie tęskniłam za synkiem :( a u nas epidemia grypy i zakaz odwiedzin w szpitalu. Teraz zmienili mi luteinę z dopochwowej na podjęzykową która jest ohydna, ale ponoć przy plamieniach nie stosuje się dopochwowej bo słabiej działa przez tą krew

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...