Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maluszki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

miink mnie też ciagnie do kwaśnych smaków :-) i dziś zalewaje robię, wodę pijam tylko z cytryną, a smiejzelki wcinam na potęgę ale tylko te kwaśne :-)
Ja leczylam się herbatą z cytryną, imbirem, miodem i dolewalam jeszcze soku z czarnego bzu. Nie miałam wysypki od nadmiaru miodu, więc to nie jest regułą :-)
Nam przeziernosc wyszła 2, ale maluszek też jest spory i Pani doktor powiedziała że ostatnio miała dwie pacjentki gdzie przeziernosc wychodzila 3 i urodziły zdrowe dzieci. Nie martw się zatem mua. Pamiętajmy że to badanie określa ryzyko wystąpienia choroby, a nie samą chorobę. Powtorzysz usg i będzie dobrze :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/h4zpskjov3lyxljn.png

Odnośnik do komentarza

Nie no, ufam moim lekarzom. W poprzedniej ciąży mialam dwóch, bardzo dobrych, teraz to też świetna pani doktor, zerknęłam do luxmedowskiego planu opieki i tam też nie ma nic o cytomegalii, wiec widocznie jest to badanie zalecane/możliwe, a nie obowiązkowe jak toxo czy różyczka :) może mi zlecą dopiero później.

Ja też ostatnio na usg miałam 10.04, śmiałam się, że dobra data - cała Polska świętowałaby! :) Plus ewentualne miesięcznice... Czy można chcieć więcej?

Jednak jak pisałam, ja cesarkowa, a z cesarką nikt do końca czekał nie będzie. Obstawiam ostatni tydzień marca :)

Ostatni dzień błogiego lenistwa, od jutra do pracy... Ale w piątek/sobotę zabieram moją córkę na śląskie targi książki. Akurat po wypłacie! Tak bardzo się cieszę :)

Odnośnik do komentarza

Gratuluję kolejnych udanych wizyt ;)
I ja już jestem po ;) bardzo ciężka noc za mną, myślałam że jak wizytę mam rano to nie zdążę się nastresowac ale od czego mamy noc? Więc całą noc śniło mi się badanie, złe wyniki, budziłam się, noo masakra.
Na szczęście wszystko jest miodzio ;) maluszek ma 5.4cm,wiek ciąży wg crl 12tyg+0dni. Termin na 12 kwietnia. Ryzyko wad 5 razy mniejsze niż ryzyko podstawowe więc jest super :) lekarz pokazał mi obie rączki i nóżki, sprawdził żołądek, pęcherz moczowy, serce, mózg i pepowine. Łożysko na przedniej ścianie, wolałabym na tylnej ale mówił że nie ma się czym przejmować. Bardzo się cieszę, tym bardziej ze za tydzień wizyta u mojej ginekolog i znów zobaczę maleństwo!!

Co do płci to lekarz powiedział że stawiał by na dziewczynkę ale jest jeszcze za wcześnie by się tym sugerować.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Chciałam pochwalić się Wam zdjęciem ale nie mogę załadować, może później się uda.
mua głowa do góry, nie bez powodu to badanie przeprowadza się w tych określonych tygodniach, w innych wynik nie jest miarodajny. Ja na szczęście przy pierwszej ciąży miałam NT prawidłowe ale też znam dziewczynę której wyszło 2.6cm i ma zdriwiutkie dziecko ;)
Wisienka ja znów coś czułam wczoraj i dzisiaj ale nie chce mi się wierzyć że tak wcześnie już czuję dzudzie. Tak czy inaczej jest to bardzo przyjemne uczucie i daje poczucie pewności że wszystko jest dobrze ;)

A właśnie, usg miałam przez powłoki brzuszne :)

Trzymam mocno kciuki za kolejne wizyty!

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny - gratuluje udanych wizyt :) oby wszystkim nam szło tak pięknie!
Wisienka1 - niestety rodziny nie mam, ale mieszkałam w Wegorzewie, tam gdzieś jest też rodzina mojego nieżyjącego ojca (nie znałam go). ale zawsze otwarta dla mnie chata przyjaciołki - musze w końcu z tego skorzystać!
wczoraj ucieło mi posta - jak pisałam z telefonu.

smaki - zupa pomidorowa z makaronem, kiedyś bym nie przełknęła, slodycze i fast foody

w dzinsy juz sie nie mieszcze - kupilam spodnie na gumce :) jak narazie się sprawdzają.

Kolejnych udanych wizyt nam wszystkim i przyjemnego dnia.

Agataa - ja też gdybym nie praca nie mialabym czasu zeby poczytać forum :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k9kxr0f27.png

Odnośnik do komentarza

Pa_ula biorę to na razie z przymrużeniem oka bo w poprzedniej ciąży powiedział podobnie a miesiąc później już było wiadomo ze jednak chlopiec. No ale faktem jest że łatwiej i pewniej przy chłopcu bo jak już jest siusiak to raczej nie zniknie a jak go nie widać to nie wiadomo czy go nie ma czy się schował :D ja i tak po swoich smakach tak różnych od poprzedniej ciąży jestem prawie że pewna że będzie dziewczynka ;)
herbata może jutro uda nam się pochwalić swoimi Bąbelkami :)

Ja tak jak większość z Was nie przyswajam mięsa... Niby mam jako tako na nie ochotę ale jak już zacznę jeść to równie szybko kończę. Bardzo dobrze mi idzie z owocami, w szczególności arbuz, jabłko, gruszki, winogrono. Nie mogę patrzeć na pomidory. Nie wiem czemu. I nie potrafię jeść kwaśnych dań i przekąsek. Zupełne przeciwieństwo poprzedniej ciąży i kolejny powód do stawiania na dziewczynkę :D

Ja Was przeważnie czytam jak mały śpi. Dzisiaj mam luz bo przed badaniem zawiodłam go do teściowej więc wolna chata a mama zabiera się za chwilę za pikle z cukinii w zalewie curry na zimę ;)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Zachcianki?
u mnie na kwaśne ostre wyraźne smaki no i zupy, od zawsze je lubiłam ale teraz to już przesadzam ;-) obiad kolacja przekąska szczawiowa, ogórkowa, buraczkowa - kwaśne :-) tylko na śniadanie najlepiej naleśniki z twarogiem mmmmmniam :-))
słodkie rzadko i jeśli już to w niewielkich ilościach.
zauważyłam ostatnio wzmożony apetyt...ehhhh
jak jestem głodna gorzej się czuję, mdli mnie wiec muszę wrzucić coś na ruszt :-)
No i stały ból brzucha taki rozpierający, kłucie, jakby kolka na zmianę....ale cieszę się jak wariatka z tych stanów :-))))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...