Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Agaa25 ja po wszystkich przejściach w pierwszej ciazy,skrócona szyjka,anemia,na koniec jeszcze ta holestaza to nie chciałam słyszeć o drugiej ciazy,zdecydowałam się dopiero teraz po 7 latach i nie żałuję,synek jest mega szczęśliwy,ze będzie starszym bratem ale też się boję o to żeby mnie nie dopadła bo powoli nadchodzi ten moment ,ze może sie powtórzyć.Jestem z Tobą myślami i informuj nas na bieżąco co się dzieje.

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65ggyq036f3.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
masakra Aga z tą cholestazą. Dobrze, ze byłaś zdeterminowana i zrobiłas to badanie. W tdzisiejszych czasach człowiek musi być lekarzem (dużo czytać i samemu się diagnozować), prawnikiem i Bóg wie jeszcze czym...
Teraz przynajmniej wiadomo, ze to cholestazą i będziecie z dzidziusiem monitorowani. Trzymam kciuki, będzie dobrze!
Kornelia cieszę się, ze Twój malutki tak dobrze się rozwija. Piszcie w ogóle dziewczyny co u Was na bieżąco (w miarę możliwości oczywiście).
Kurde, tak sobie myślę, ze człowiek czeka z tą wyprawką "bo jeszcze czas", a tutaj- wszystko może się zdarzyc. Ja sama mam na razie tylko ubranka, kupiliśmy komode dla małej (jeśli to można zaliczyć do typowej wyprawki)- bo nie było gdzie tych ciuszków dać..No i zamówiłam łóżeczko (dokładnie 12.10), które będzie wysłane dopiero 18.11. Taki jest czas oczekiwania w Piętrusie, masakra.. Teraz zamawiam materac (też z dwa tygodnie czekania- bo widziałam na stronie), muszę pokupować ręczniki, tetry, wanienkę, rzeczy dla mnie do szpitala zostawiam na sam koniec. Później fotelik samochodowy, a wózek dopiero po porodzie

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Renataki ja tez zamawialam lozeczko z Pietrus i zamowilam 8.10 a czas realizacji mam na 25.10 nie wiem dlaczego tak dlugo,tym bardziej,ze zamowilam zwykle szczebelkowe lozeczko. Narazie mi sie nie spieszy ale wiadomo zawsze sie z niecierpliwoscia czeka na te przesylki.
Agaa ja sie naczytalam o tej cholestazie bo mnie tak swego czasu swedzialo ale potem doszlam do wniosku,ze jak siedzialam na sloncu to potem mialam takie swedzenie. Przyszla jesien,slonca jak na lekarstwo i swedzenie sie skonczylo.
A wczoraj poszlam spac zdrowa a wstalam calkiem chora. Od rana tylko leze pod kocem i noc nie robie:/

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Agaa nie ciekawie z ta holestaza ale najważniejsze, że już wiadomo co Ci jest i może niedługo ulżą Ci.
Ja dziś po wizycie. Te leukocyty w moczu to jakiś drobny stan zapalny.
Wód mam afi 8,6 czyli troszkę więcej niż tydzień temu. Niestety to nie rewelacja. Mała ułożona miednicowo i lekarz mówił, że przy takiej ilości wód to mało prawdopodobne żeby jeszcze się przekrecila główka do dołu. Wiec mam wskazanie do cesarki. Za tydzień znowu wizyta i lekarz tez kazał mi spakować torby w razie będzie gorzej z wodami to rozwiążą ciążę wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Magda, widzisz, czyli nic groźnego :)
Z wodami to rzeczywiście masz problem:( mi jeszcze ani razu nie podała pani doktor ile mam wód, zawsze mówi, że ok. Nawet nie wiem jak to mierzą...
Można podobno wykonywać zabiegi obrócenia dzieciaczka pod usg. Słyszałyście o czymś takim?
Można też próbować z ćwiczeniami. Na szkole rodzenia pani rechabilitantka, która miała z nami ćwiczenia mówiła, że jeżeli ktoś ma ułożenie miednicowe maleństwa, to może pokazać ćwiczenia, które pomogą w jego obrocie. Na pewno mycie podłogi na kolanach pomaga, tyle ogólnie wsponiała. Ja jej dokładnie akurat nie pytałam o to, bo nasz maluszek od ok. 20 tygodnia leży głową w dół.
Jak myślicie, takie łóżeczko, które później można przerobić na tapczanik przyda się? Mówiąc szczerze to z większych zakupów zostało nam tylko łóżeczko, bo nie możemy się zdecydować czy tańsze tylo szczebelkowe, czy takie z funkcją tapczanika....

Odnośnik do komentarza

Klodi - ja dla synka kupilam poprzednio takie wieksze łóżeczko, ktore mozna przerobić na tapczanik - szwagierka miała i jej corka spala w nim do chyba ponad 5 lat to sie skusilam :) a u mnie lipa :D bo maly wolal spac z nami i nawet jak jeszce mial szczebelki to te trzy byly wyjete a on w nocy do nas przychodził, nawet nie wiedziałam kiedy i budziliśmy się z małym między nami, Kilka razy zdarzyło mu sie zasnąć po drodze do nas i jka raz go mało nie nadepnełam to juz kładłam go do nas :)
Pozniej sie zastanawiałam, czy jakby mu kupoic jakies wybajerzone łózko, ze samochod albo cos to by ,moze sie przeniosl, ale jakos tak sie zwlekało i teraz maz skrecil je znowu dla niemowlaka, moze drugi bedzie wolal spac w lozeczku :)

tak, ze nigdy nie wiadomo, ja chcialam zaoszzcedzic na nastepnym, u szwagierki sie sprawdziło, ale to ciezko przewidziec, moze jkabym go od razu kladla tam caly czas, ale ja lubie z nim spac :)

Boze jest mi tak duszno, jeszce to cisnienie, mogłabym caly dzien siedziec na tapczanie i sie nie ruszac, jeszce boli jak kopie albo nie wiem co on tam robi bo czasem czuje jakby mnie czyms drapal od srodka.....

ostsnio myslalam, ze te dwa ostatnie mce sa po to, zeby juz miec dosc i nawet jak czlowiek boi sie porodu, to wszysko zniesie, byle juz moc oddychać, schylac się i moc sie ogolic na dole bez uzycia lusterek :D

czy jest tu jeszce ktos, kto nie moze zdecydowac si ena imie??? ja jestem przerazona .... bedzie bezimienne dziecko :(

Odnośnik do komentarza

a u mnie sie okazalo ze lozeczko jest mniejsze ma 114 na 60 i bede musiala skrócić materac mam nadzieje ze da sie bez problemu to zrobic, no ale takie juz dostalam tylko materac byl zwykly pianowy a ja zamowilam gryka pianka kokos. No zobaczymy w najgorszym wypadku kupie wymiarowe zwykle lozeczko i tez bedzie dobrze bo mnie funkcja tapczanika nie jara wole pozniej kupic jakies jednoosobowe lozko.
Bylam dzis u dietetyczki i okazuje sie ze za malo jem na sniadanie powinnam wiecej bialka i warzyw do tych 2 kanapek zjadac bo wtedy cukier wolniej sie uwalnie. Mam sprobowac tak kilka dni i jesli efektu nie bedzie to zglosic sie do lekarza po insuline :-((
Kornelia, Aga trzymajcie sie dzielnie szpital to nic przyjemnego ale dacie rade silne z was babki!
Mi ostatnio mowil gin ze ilosc wod w porzadku ale ile ich konkretnie to nie powiedzial. Tez bym chciala zeby ten moj lobuz jednak obrucil sie glowka w dol zreszta mam ostatnio takie dziwne wrazenie ze mniej go czuje ze slabiej sie rusza jak jest tak ulozony.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Marta ja leze w matce polce w sumie po 2 godz bylam juz na sali, pobrali mi krew do kolejnych badan, ktg zrobili, lekarz sie namacal nawet brzuch fajnie podotykal zeby zobaczyc jak mlody jest ulozony i sie smial ze bardzo dobrze czuc i ze mlody pupe wypycha wiec mu mowie ze mlody tak czesto ze pupcie do gory ciagnie tylko strony zmienia, stwierdzil ze jemu sie nigdzie nie spieszy jest jeszcze wysoko, szyjka tez w porzadku. Teraz dostalam jakies dwie tabletki na watrobe syrimarol i cos jeszcze a niedlugo chyba jak bedzie wolny aparat to mi zrobi usg... Az jestem w szoku ze tak na raz to robia bo ostatnio jak bylam to jednego dnia jedna rzecz robili nastepnego dnia kolejna...
Dwojeczka ja zawsze chcialam miec dwojke dzieciaczkow amoze nawet trojke wiec wiem ze na pewno jezeli nic nie stanie na przeszkodzie to bede miala ale mielismy w planach odczekac rok lub poltora i starac sie o drugie ale zobaczymy jeżeli teraz mi w miare oslabnie swedzenie i nie bede musiala tu do rozwiazania siedziec to przezyje... I pewnie wtedy szybciej sie zgodze.
Mnie brakuje przewijaka jeszcze a dzis zadzwonili wlasnie ze fotelik samochodowy wlasnie doszedl wiec grubsze sprawy zalatwione
Astre tez mam wrazenie ze ostatnie miesiace to sa po to zeby kobieta nie zwracala uwagi na bol tylko zeby urodzic, miec z glowy i powitac ta mala istotke

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Megs a jakie masz te cykryteria, że chce włączyć insulinę. Ja bylam dzisiaj na takim spotkaniu kobiet w ciąży i przyszłych mam, była fajna pogadanka, po tylu latach juz wyszłam z wprawy to mi się przyda. Później polozna mierzyla tętno detektorem i się stresowałam bo mały się bardzo ruszał , a później nie mogła go namierzyć i to tętno mu skakało raz było sto, 80, 140 i się tym stresuje, ale on jej uciekał. Myślicie, że to nic strasznego, że nie było ciągle jednakowe. U gina zawsze bije równo i podaje mi jeden końcowy wynik

Odnośnik do komentarza

Witajcie!! Dłuuuuuugo mnie tu nie bylo. Zbyt wiele obowiazkow na glowie, czas przystopowac. Tyle razy chcialam znow sie tu udzielac ale zawsze cos wypadlo. Teraz jeszcze corka jelitowke miala, okropne wymioty, ale najpierw ja sie meczylam;/

Nie dam rady Was nadrobic, ale bede starac sie cyztac na biezaco i udzielac:) Jesli nie bede czegos kumac i bede pytac-wybaczcie:)

U nas jest dobrze, obecnie leci 34 tydzien. Młody w brzuchu daje popalic, termin na 1 grudzien, ale mlody jest duuuuzy, wg USG jakies 1,5 tyg starszy niz wychodzi z ostatniej miesiaczki. Szyjka dluga, zachowana. Po krwiaku i odklejaniu jaja nie ma sladu. WYniki mamy dobre. Na kolejnej wizycie GBS.

Przemknelo mi tutaj, ze ktoras ma cholestaze-wspolczuje;(

Powoli zacznie sie czas, kiedy bedziemy pisac o tym, jak i kiedy ktora sie rozpakowala;)))))) Oby wszystko poszlo pomyslnie;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22qqmz6g509s3o.png

Odnośnik do komentarza

asiusxx
Witajcie!! Dłuuuuuugo mnie tu nie bylo. Zbyt wiele obowiazkow na glowie, czas przystopowac. Tyle razy chcialam znow sie tu udzielac ale zawsze cos wypadlo. Teraz jeszcze corka jelitowke miala, okropne wymioty, ale najpierw ja sie meczylam;/

Nie dam rady Was nadrobic, ale bede starac sie cyztac na biezaco i udzielac:) Jesli nie bede czegos kumac i bede pytac-wybaczcie:)

U nas jest dobrze, obecnie leci 34 tydzien. Młody w brzuchu daje popalic, termin na 1 grudzien, ale mlody jest duuuuzy, wg USG jakies 1,5 tyg starszy niz wychodzi z ostatniej miesiaczki. Szyjka dluga, zachowana. Po krwiaku i odklejaniu jaja nie ma sladu. WYniki mamy dobre. Na kolejnej wizycie GBS.

Przemknelo mi tutaj, ze ktoras ma cholestaze-wspolczuje;(

Powoli zacznie sie czas, kiedy bedziemy pisac o tym, jak i kiedy ktora sie rozpakowala;)))))) Oby wszystko poszlo pomyslnie;)))


Hej, miło Cie widzieć z powrotem:):)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

PeggiSu
renataki tez sie nie raz zastanawiam co z dziewczynami Olcia89 ale tez Sel i Malgocha byly takie aktywne i cisza...mam nadzieje,ze u nich wszystko dobrze.
Mnie tak rozwalilo,ze z lozka caly dzien nie wychodze:/ mam nadzieje,ze szybko mi przejdzie bo czuje sie fatalnie,do tego ciagle chce mi sie pic.

PeggiSu- dokładnie, była jeszcze Sel i wiele innych dziewczyn..
Pij jak najwięcej- to bardzo ważne. Ja Bogu dzięki trzymam się jakoś, choć sezon grypowy chyba już w pełni, bo co chwilę słyszę, ze ktoś chory...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Hej, pisałam do Was, ale w ciągu dnia była awaria internetu i nie dodało mi się nic. No to tak po krótce: Dzisiaj rozpoczęty 35 tydzień, malutka się rusza bardzo, nawet się nauczyłam rozpoznawać jak leży : pupę wypina po lewej stronie, generalnie leży na lewym boku, główką do doły, a z prawej strony ma nóżki i rączki :) Czasem wychyli mi tak ładnie piętkę, połaskoczę ją delikatnie po niej, albo po pupci to zaraz się wyciąga i rozpycha, że mam wrażenie, że mnie rozerwie :)
Jej ruchy są takie już delikatne, w sensie mają moc :D ale są takie płynne, chociaż nieraz się martwię, bo jak położę się na jakimś boku to ona mnie tak puka bardzo szybko, nie wiem jak to nazwać, jakby pukanie do drzwi, tylko że w brzuch. No i nie wiem, czy to normalne > Też tak nieraz macie ? To nie jest czkawka, bo to trwa dosłownie chwilkę i to są takie puknięcia.
No a tak poza tym coraz częściej śni mi się malutka, tylko nie mogę zobaczyć jej twarzy, jestem tak bardzo ciekawa jak wygląda, już nie mogę się jej doczekać :) Ale zarazem strach mnie oblatuje, czy będę potrafiła się nią zająć... najbardziej przeraża mnie karmienie.
Śmigam oglądać ,,Przyjaciółki'', pogoda straszna, do obrzygania normalnie.
A no i zastanawiam się też, czy by czasem nie wyprać na nowo ciuszków, albo chociaż na płukanie wstawić na 20 min. Bo w sumie prałam je lipiec/sierpień, jak myślicie, odświeżyć je jeszcze i zostawić na ten miesiąc żeby przeszły domem czy już dać spokój ?

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

Ja prałam część we wrzesniu i teraż jeszcze dostałam i znów piore,właśnie nastawilam i już mam sterte prasowania i układam ja już mam chyba zapas na cały rok na rozmiarze 80 się kończy.

Też się kiedyś zastanawiałam co z tymi dziewczynami sie dzieje bo dużo pisały i nagle się odbiły,była jeszcze Rzenka.No szkoda

A teraz mam do Was pytanko,czy orientujecie się jak to jest z tymi umuwionymi cesarkami,chodzi mi głównie o to,ze jak moj lekarz wypisze mi skierowanie na cc to czy ja musze sie stawic wyznaczonego dnia w szpitalu w którym on pracuje,czy mogę np jechać do innego szpitala w tym dniu?bo tak mysle czy kazdy szpital nie ma jakiś wyznaczonych dni w tygodniu ,ze tego i tego dnia robimy cc osób umuwionych.Ja nie bardzo chce rodzic w szpitalu w ktorym moj lekarz pracuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65ggyq036f3.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Bardzo dawno tu zaglądałam. Coraz mniej sił i chęci na cokolwiek. jeszcze parę tygodni i przywitam mojego maluszka nie potrafię się doczekać. Część ubranek kupiłam bo nie potrafiłam się oprzeć a większość dostałam od bratowej. Nic jeszcze nie mam wypranego i wyprasowanego :/ od przyszłego tygodnia biorę się za to bo jak tak dalej pójdzie nigdy tego nie zrobię :( Jutro mam plan iść do apteki i zacząć kompletować torbę do porodu. Dziewczyny co szykujecie do szpitala? Przepraszam jeśli był już ten temat poruszany. Planuje kupić wszystko po jednej paczce - podpaski poporodowe, podkłady, majtki jednorazowe jeśli zabraknie mąż pobiegnie do apteki. Co kupujecie dla maluszka?
jakich kosmetyków będziecie używać od pierwszych dni?

http://fajnamama.pl/suwaczki/gqaz9d6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...