Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Megs, ja mam dla siebie spakowaną taką sportową, większą torbę, bo mam taki puchaty, misiowaty, długi szlafrok i on zajmuje sporo miejsca, tak samo jak ręczniki. A małą spakowałam w torbę taką od wózka. Pieluszki dopakuję do swojej większej tylko i wystarczy.
A co dokładniej pakujecie dla dziecka i w jakiej ilości ? Bo ja, oprócz tam 2 body z krótkim, pajaca do spania, spodenek i bluzeczki ze sweterkiem, kombinezonem, czapeczką, skarpetkami, kocyka muszę wziąć chusteczki, puder, krem na zimno i pieluszki jednorazowe, bo nie zapewnia tego mój szpital. To w jakiej ilości powinnam spakować te pieluszki, jak myślicie ?

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

U mnie szpital nic nie zapewnia dla dziecka tylko ubranie do chwili gdy cie odwioza na sale poporodowa. Ja pieluch to widzialam dada w malych paczkach i na poczatek do szpitala taka paczke wezme potem chlop mi dowiezie do tego chusteczki i cos do pupy poza tym kilka pieluch tetrowych i moze 4 komplety ubran reszte przygotuje w domu zeby ten moj malo rozgarniety nie glowil sie czy mowie o tych niebieskich spiochach czy moze blekitnych :-) no i rozek. Reszte beda dowozic jak zbraknie. A do fotelika zapakuje rzeczy na wyjscie ktore chlop weznie gdy bedzie po nas jechal.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

No ja już spakowana na jutro, wyciągnęłam się na łóżku i oglądam damy i wieśniaczki.pl (nuda bije na głowę) :D
Jeśli chodzi o pępek to ja mam już spory czas delikatnie na zewnątrz, po dziurze ani śladu. Mój mąż nad tym ubolewa, mówi że się boi go haha :) że dostanę przepukliny.
Ja muszę sobie zorganizować listę co wymaga mój szpital, bo niestety ze szkoły rodzenia nici. I też będę musiała wszystko popakować bo mój to nie wie co to kaftanik :) a jak zobaczył pampersa to się pytał jak to się w ogóle zakłada.
Po powrocie ze szpitala zacznę kupować już pieluszki tetrowe, kosmetyki i inne pierdółki. Z ciuszkami nadal jestem w lesie, czekam na dostawę i jakoś się nie mogę doczekać.
A rożek kupujecie usztywniany? Bo czytałam że lepszy jest ten zwykły i chyba taki własnie kupię.
Teraz od czwartku mają być w biedrze szlafroki za 4 dyszki i mama ma mi upolować. Miałam nie kupować ale nie zapinam się już w żadnej bluzie, a cena niewygórowana to się zaopatrzę :)
Chyba zaczynam czuć pierwszy raz w życiu co to zgaga, czy coś w tym stylu. Co prawda nie pali mnie w przełyku ale jak leżę to mam wrażenie że zaraz zwróce kolację, taki dyskomfort w przełyku.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Kobiety ja dziś po wizycie jak to lekarz powiedział zbliżamy się ku końcowi i za dwa i pół tygodnia ostatnia wizyta i wtedy wypisze mi skierowanie do szpitala na cesarke bo ja naturalnie nie chce,pierwsza też miałam cesarke.
Szyjke mi zawsze bada na fotelu,podobno ok zamknięta.W pierwszej ciazy leciała mi już po 20 tyg ale dotrwalam do 37 tyg.Teraz ta ciaza jest zupełnie inna.Pobrał mi już wymaz na ta bakterie gbs chyba nie pokrecialam i robil test taki jak ciążowy i ok wynik.Julka waży 2200 powiedział,ze duża nie będzie ale przecież ja kolosa nie oczekuje,oby ze 3 kg osiągnęła tak myślę.Wymiarowo odpowiada na 32 tydz ale mowi,ze wszystko mieści się w normie.
Kupiłam dzisiaj w rossmanie pieluszki pampers Premium Care i maść do dupki bepantchen a kosmetyki zdecydowałam się na hippa ,poczytałam na stronie srokao i kupiłam płyn do kąpieli i oliwke hipp.
Mi jeszcze brakuje z wyprawki bardzo dużo rzeczy i jakoś tak zwlekaj a mój mąż to uważa,ze skoro łóżeczko i wózek jest to co jeszcze jak mówię choć do dziecinneho,wogole z nim zakupy to masakra stanie i czeka a ja jak to widzę to już mi sie odechciewa.
W niedzielę pojechaliśmy do galerii kupić synkowi kurtkę zimową i co dupa,żadna mężowi się nie podobala musi być inna niż wszystkie,dziś przed lekarzem polatalismy za tą kurtka po mieście i co ledwo szłam i kurtka nadal nie kupiona bo nic się nie podobało,ach już mnie doluja te wszystkie zakupy a ja sama nie mieszcze się w żadną kurtkę i płaszcz zimowy ,nie wiem w czym ja będę chodzić w listopadzie chyba w worku,ach...

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65ggyq036f3.png

Odnośnik do komentarza

Kornelia trzymam kciuki. Fajny sen mialas:-)
Ja dziewczyny mam taka zgage od paru tyg,ze nic nie pomaga. Ale to jest zgaga gigant,sliny przelknac nie moge,normalnie jakbym sie napila jakiejs zracej substancji i mi wypalala przelyk:/ okropienstwo.
Eszel z tymi ruchami to dziwnie,ja z poczatku nie za bardzo czulam za to od 27 to juz tak konkretnie,teraz to tak wali,ze mam wrazenie,ze chce przebic brzuch i wyjsc:-)
A co do szpitala ja poki co dla dziecka nie bede nic brala,maz przywiezie dopiero jak sie urodzi. I u nas daja ciuszki wiec spakuje tylko pampersy i chusteczki i jakies ubranko na wyjscie. Dla siebie tylko te najpotrzebniejsze rzeczy koszule,kosmetyki,reczniki i klapki. Ja to bym chciala zaczac rodzic w domu,pojechac od razu na porodowke,urodzic i wrocic:-) ale czy tak sie da??
Dziewczyny z czystej ciekawosci zapytam jaki macie obwod brzucha? Ja dzis mierzylam bo plaszcz zamowilam i juz mam 104cm. A chyba do porodu jeszcze urosnie,a ja juz czuje sie jak slonica,ciezko mi sie schylic dziecku buty zawiazac. W ogole cala ciaze bylam aktywna a teraz totalny spadek formy,przelezalabym caly dzien.
2dwojeczka podziwiam cie,ze z mezem jezdzisz na zakupy. My pojechalismy ostatnio do ikei i mialam serdecznie dosc. Do tego wzielismy dziecko i po paru minutach zaczeli jeczec,jak nie jeden to drugi,bo za goraco,bo za daleko,bo po co ci to...i tak caly czas,w sumie nie zdarzylam nic obejrzec,wzielam tylko rzeczy z listy i do domu. Maz nauczony,ze wszystko zamawiam internetowo i zapomnial juz jak wyglada centrum handlowe:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja od wczoraj mam jakis taki stres, ze tak niewiele juz zostalo... Najprawdopodobniej jak Ty dwojeczka bede miala cesarke, a to skraca czasem dosc znacznie czas oczekiwania na dzidziolka.
Kornelia trzymamy kciuki- dawaj znac w miare mozliwosci co tam u Ciebie.
Tak jak ktoras z dziewczyn napisala powyzej - jeszcze miesiac i bedziemy dostawac pierwsze relacje z porodowek. Mi sie strasznie wleklo tak do ok 20tc, teraz leci mi czas szybko jak nie wiem...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Kornelia 3 majcie się.
Ja do szpitala brałam dla siebie plecak 3 koszule bieliznę, łapie, klapki do kąpieli, kosmetyki, szlafrok. A dla dziecka reklamówka mąż doniósł to 3 komplety śpiochów na każdy dzień, skarpetki, czapeczka bo kapiel maluszka codziennie. Chusteczki paczkę pampers ów krem do pupy. Podpaski podkłady dawali szpitalne więc moje do domu zostały. A ubranka na wyjście włożyłam w nosidełko czyli śpiwór czapka kocyk.

Odnośnik do komentarza

Dla siebie mam już spakowana torbę a dla małej spakuje dziś druga, bo u nas w szpitalu tez nic nie dają.
Co do zgagi mam tak samo co bym nie zjadła wydaje mi się nawet, że po wodzie mam zgage. Masakra.
Dziewczyny muszę kupić biustonosz do karmienia, bo to obowiązuje w wyprawce do szpitala i tak się zastanawiam jaki rozmiar. Do tej pory wcale mi nie urosły.

Odnośnik do komentarza

Eszel
Dziewczyny kochane ja Wam tylko powiem przemyślcie sto razy jak chcecie cc na życzenie to poważna operacja, zwłaszcza jeżeli chodzi o kolejną ciążę zwiększa ryzyko. Ja nie miałam wyboru:<<br /> 2dwójeczka 2200g to mała? Moja w 32 tyg 1630 g:<<br />

Ja jestem zmuszona ze względu na dużą wadę wzroku i astygmatyzm... Jeśli to by zależało tylko ode mnie i nie miałabym przeciwwskazań 1000 x bardziej preferowałabym sn.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Magda.13
Dla siebie mam już spakowana torbę a dla małej spakuje dziś druga, bo u nas w szpitalu tez nic nie dają.
Co do zgagi mam tak samo co bym nie zjadła wydaje mi się nawet, że po wodzie mam zgage. Masakra.
Dziewczyny muszę kupić biustonosz do karmienia, bo to obowiązuje w wyprawce do szpitala i tak się zastanawiam jaki rozmiar. Do tej pory wcale mi nie urosły.

Magda ciężko stwierdzić ile Ci urosną po porodzie. Na to reguły nie ma. Mnie w poprzednich ciążach urosły dwa romiary, naprawdę miałam balony :)
Lepiej kupić za duży niż za mały. Weź pod uwagę, że wsadzisz w biustonosz jeszcze coś na przeciekające mleko (wkładki, pociętą tetrę). Z jednego cyca dziecko będzie piło, a z drugiego będzie leciało jak z gejzera :D

aniołek 12tc 17.03.2001r .
OLIWCIA 14,12,2002r.
ERYCZEK 08.07.2006r.
ALANEK 12.12.2016r.

Odnośnik do komentarza

Kornelia trzymaj sie i informuj nas na biezaco.
Ja mam caly czas na dzieje ze ten moj zbuj przekreci sie spowrotem glowka w dol bo nie chcialabym cc miec.
Dzis pierwszy dzien z kawa bezkofeinowa i sniedanie jak zwykle 2 kromki zytnie z wedlina i pomidorem i cukier 150 no szlag mnie trafi. Dzwonilam do diabetologa bo po 2 tyg mialam zadzwonic jakie wyniki mam i na jutro mam konsultacje z dietetyczka odnosnie tych posilkow. Mam nadzieje ze ona cos wymysli bo ja juz bezsilna jestem.
Ja tez musze kupic stanik do karmienia ale dopiero w grudniu kupie moze juz cos mi urosnie do tej pory :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

ja przeżyłam i cc i sn
było to 14 lat i 10 lat temu, więc pamiętam już jak przez mgłę
:)
cc miałam pierwsze, córka nie chciała wstawić się w kanał rodny, rodziłam 12 h po czym na koniec mnie pocięli. Pamiętam tylko mega ból podbrzusza po operacji i to, że nie mogłam jeść przez 2 lub 3 dni same kroplówki.
Do tej pory pamiętam smak kaszy mannej na wodzie, jaką dostałam po tym poście. Jaka ona była pyszna!! :D

sn urodziłam syna po 15h, ale spoko z nim akutar nie miałam bolesnych bóli, dopiero na koniec przez 2 h była ostra jazda. Chociaż widziałam narodziny :), bo z córką to w znieczuleniu ogólnym, wszystko przespałam

a teraz nie wiem co los przyniesie :/

aniołek 12tc 17.03.2001r .
OLIWCIA 14,12,2002r.
ERYCZEK 08.07.2006r.
ALANEK 12.12.2016r.

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj po wizycie:) Maluszek waży 1800g więc wielkoludem nie jest. Wiercił się bardzo i cały czas ustawiony jest główką w dół. Pytałam o kłócie w szyjce i to jest normalne, lepiej już nie będzie :) Liczę, że uda się naturaknie w terminie urodzić, bo perspektwa świąt w szpitalu to mi się nie uśmiecha....
Tak dziewczyny piszecie o tych Waszych spakowanych torbach... ja jeszcze nie mam wszystkiego. Może w weekend zaopatrzę się w rzeczy których mi brakuje. Na pewno będę siebie pakowała w jedną torbę, a dzieciątko w drugą osobną. Do fotelika rzeczy na wyjście przygotuję. Zastanawiam się tylko, czy rożek zabierać do szpitala czy nie.

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży spakowana dopiero torbę w 38 tyg bo lekarka wystawiła skierowanie do porodu w razie co żebym miała. To się ogarnęłam że zostało 2 tyg więc się spakowałam . Ale to ciaza bez powikłań to człowiek żył na luzie że ma czas.

Klo di fajnie ze po wizycie ok a ciebie też kuje i kiedy jak chodzisz lezysz czy tak sporadycznie?

Odnośnik do komentarza

Mnie dzisiaj w nocy tak bardzo bolało, nie dość, że w pochwie to jeszcze całe podbrzusze. Zauważyłam, że tak mocno to mnie boli tylko po stosunku. Może dlatego, że wtedy szyjka taka rozmasowana... Ale ogólnie w trakcie dnia też mnie pobolewa ale na tyle słabo, żebym to ignorowała. Chyba faktycznie to te skurcze dają już tak o sobie znać, bo jak do tej pory to nawet nie umiałam rozpoznać spinającego się brzucha.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

Ja czasami czuję jakieś kłucia ale w różnych miejscach ale takie jak opisujecie zawsze czułam przed okresem i w pierwszy dzień jakby igła przechodziła przez szyjkę.
Torby nie mam spakowanej i chyba poczekam bo jak włoże tam coś to później zapomnę co w niej jest a i tak pełno rzeczy muszę włożyć w ostatniej chwili jak kosmetyki i przedmioty które na bieżąco używam. W ostateczności mąż będzie latał na szczęście daleko nie mamy. Oczywiście mój tam też kaftanika od pajaca nie odróżni po nazwie więc może być ciężko ale myślę,że jakoś damy radę. U nas w szpitalu rożek, ciuszki, pieluchy i podkłady są dostępne. Tylko ciuszki na wyjście i chusteczki nawilżane potrzebne. Jak trzeba to kąpią też dziecko ale ja chyba wolę w domu już na spokojnie. Ponoć nie trzeba tak od razu kąpać i tak często.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...