Skocz do zawartości
Forum

Mamuśki listopadowe 2016


Gość Monalika

Rekomendowane odpowiedzi

Nuinek sporo Ci urósł brzuszek (tym bardziej jak na 9 dni), ale i tak jest zgrabny. Masz rację, jest nadal wysoko :-)

Trzymam mocno kciuki aby mężowi ta kuracja pomogła!

Mój młody tez się strasznie wypina ostatnio, w każdą dosłownie stronę :-P nie da się tego opanować

Ewelinkab29 spokojnie, najlepiej powtórzyć badanie moczu. Nawet jeśli jest infekcja to normalne na tym etapie ale oczywiście skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Aniap27 a jakiej wartości były te skurcze, wiesz może?

Teraz już możesz się.spodziewac w każdej chwili rozpoczęcia akcji ;-)

Szyszunia tez prawdopodobnie będę miała cesarke więc ze zniecierpliwieniem będę czekała na Twoja relację! I oczywiście kciuki tez będę trzymać!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e4ta8zno5.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki.Ja tylko na szybko.
Jestem po dzisiejszej wizycie.Malutka wazy 3300:)

I 02.11 idę do szpitala a 03.11 cesarka.Za tydzień będę tulic malutka:)Pwiedzial mi ze jakby się coś działo mam dzwonić i jechać do niego na oddział.Ale jedno jest pewne 03.11 będzie rozwiazanie:)

Tak więc ostatni weekend kiedy mogę się wyspać hehe.ostatnie dni żeby nabrać sil:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk35c49a7xi.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kochane moje dziękuję Wam wszystkim i każdej z osobna za wsparcie, ciepłe słowa i modlitwę.

Któraś z was pisała czy antybiotyk mi. Podali.. Tak.... Dostałam go trzy dawki ale do zakażenia musiało już dojść wewnętrzmacicznie. Dostałam też zastrzyk na rozwój plucek u małego.

Ale..kochane...jestem taka szczęśliwa.. 2.44 oddał smolke, druga część rano i POTEM zrobił kupke!! Nigdy nie myślałam że kupa będzie dla mnie tak wielkim szczęściem. Do tego w zdjęciu nic w jelitach nie widać i lekarze mówią że widocznie jelitka potrzebowały więcej czasu bo36 Tc, to zapalenie i od razu antybiotyk i może dlatego. Moje maleństwo. Tak za nim tęsknie. Pojawiła się zoltaczka i go naświetlaja ale poza tym nic się nie dzieje. Dali rano mu mleczko i powiedziałam że ja swoje odciągam żeby laktacje na ile mogę utrzymać i pozwolili przywozic także jutro moje słoneczko dostanie moje mleko i zobaczymy jak będzie. Tęsknię za bliskości z nim. Jak już będzie na zwykłej sali to z nim 24h będziemy. A dziś nawet dotknąć nie moglismy. Lekarka powiedziała żeby przygotować się na 2tyg szpitala ale może się przeciągnąć może skrócić. Zależy jak antybiotyk będzie działać i jak z waga będzie. Ale tak się cieszę.. Jestem z niego dumna!

A brzuszki dodane macie cudne!

Odnośnik do komentarza

Patrycja super, że jest coraz lepiej, ale taka rozłąka jest straszna, aż mi się łezka zakręciła w oku. Najważniejsze, że wszystko zmierza ku dobremu:)

Ania ja w pierwszej ciąży, po odejściu czopu też miałam ktg i wychodziły skurcze, których nie czułam, a następnego dnia miałam synka już na świecie :) może faktycznie urodzisz 27 :)

u mnie już jutro ostatni tydzień się zacznie i nic a nic się nie dzieje, nuinek będę chodzić z brzuszkiem razem z Tobą do 18 chyba :)

Każdy już tak się stresuje moim porodem, że jak dzwonie to od razu odbierają i pierwsze pytanie: Rodzisz? eh...

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71xlzpdv0fe.png

Odnośnik do komentarza

Patrycja super ze synek zrobił ta smolke, na pewno niedługo nabierze cialka i bedzie sie dobrze rozwijał:) moja siostra urodzila wcześniaka i miesiąc jeździła do niego do szpitala bo lezal w inkubatorze i sciagala mu mleko i nie wiem jakim cudem ale po wyjściu ze szpitala jeszcze rok karmila piersią takze wszystko jest możliwe:)
Agulka88 no w ostatnim tygodniu to kazdy mysli ze w kazdej chwili możesz urodzić;) ale mnie tez wkurzaja takie pytania jak siw do kogoś dzwoni tylko ze mi jeszcze 4 tygodnie zostały albo pytanie jak się czujesz?
Ewelinkab29 współczuję tej infekcji ale dobrze ze zadzwonilas do lekarza, bo takie cos lepiej wyleczyć jeszcze przed porodem.
Magda1982 to ladnie juz wazy malutka. Teraz masz rację odpoczywaj ile sie da a tydzien zleci niewiadomo kiedy.

Odnośnik do komentarza

Ej a ja mam pytanie do dziewczyn które juz rodziły i miały na noc dziecko przy sobie. Pewnie głupie pytanie no ale trudno :P Chodzi o tą pierwszą noc w szpitalu. Ja rozumem ze trzeba przy dziecku robić wszytsko samej itd ale jak się jest na sali z kilkoma osobami to czy światełko jakieś malutkie się pali? Bo jak niby zmienić pieluszke albo zobaczyc czy dzidzia w ogóle ssie cycka jesli na sali jest ciemno? Mówiłam ze glupie pytanie ale serio to dla mnie czarna magia jakaś..

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zf0ol3s77.png

Odnośnik do komentarza

Nuinek wcale nie takie głupie to pytanie... też Mnie to ciekawi:-)

Byłem na zakupach w PEPCO i kupiłem klapki na przecenie za 2 zl;-) takie Japonki na lato...
I w końcu dziś kupilam poduszke do karmienia ale to już nie w pepco:-) i nakładki jednorazowe na toaletę bo czytalam ze to fajna sprawa po porodzie bo nie trzeba siadać bezpośrednio na desce w szpitalu w Wc a kucac po porodzie też niewygodnie bo wszystko boli...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i498ribdtlc9238.png

Odnośnik do komentarza

U mnie 36 tc, termin porodu naturalnego 25.11.2016, aczkolwiek lekarz prognozuje CC z uwagi na mój bardzo mały brzuch (porównał z brzuchem mamy w 4-5 miesiącu ciaży) i dość długą niunię (my z mężem wysocy), tak więc nie ma miejsca na obrót główką w dół. Na usg w 35 tc główka w gorze pupa w dole.
Jakie u Was szykują się porody? Naturalne czy cc? Jeśli cc, jaką formę znieczulenia wybieracie, bo ja mam dylemat czy narkoza czy zzo.

Odnośnik do komentarza

nuinek
Ej a ja mam pytanie do dziewczyn które juz rodziły i miały na noc dziecko przy sobie. Pewnie głupie pytanie no ale trudno :P Chodzi o tą pierwszą noc w szpitalu. Ja rozumem ze trzeba przy dziecku robić wszytsko samej itd ale jak się jest na sali z kilkoma osobami to czy światełko jakieś malutkie się pali? Bo jak niby zmienić pieluszke albo zobaczyc czy dzidzia w ogóle ssie cycka jesli na sali jest ciemno? Mówiłam ze glupie pytanie ale serio to dla mnie czarna magia jakaś..

U nas paliło się światełko na noc

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!

Obudziłam się nie dawno i już spać nie mogę...
Od wczoraj cały czas myślę o tym jak to wszystko będzie.W przyszły wtorek rano idę do szpitala i będą robić badania itd.Najlepsze ze z tego wszystkiego zapomniałam zapytać się lekarza czy mam być na czczo:/najwyżej zadzwonię do niego.
A za tydzień czyli w czwartek już będę miała swoją malutka:)

Wróciłam wczoraj od lekarza i wiecie co?poplakalam sie:(dopiero po wizycie zaczęło docierać do mnie ze to już za tydzień...I oczywiście milion myśli na minutę czy dam radę?czy nie będę mieć problemów z karmieniem?czy z malutka będzie wszystko w porządku?czy ja dam radę podczas zabiegu?
Rozmawiałam z lekarzem na temat przebiegu cc -powiedział jak to wszystko wygląda itd.

W nocy wstawalam 2 razy na siku.Nie mogę jakoś spac-zachciało mi się strasznie herbaty hehe.muszę poprasowac -naszczescie nie mam tego dużo.Poczytam książkę dzisiaj i coś jeszcze porobie.To są ostatnie dni kiedy jeszcze można odpocząć pospac itd.;)

Torbe mam już cała spakowana do szpitala.
Na obiad zrobię dzisiaj naleśniki.

Dzisiaj cala noc moja malutka kopala mbie:)I nie wiem czy Wy też tak macie ze Was kolana bolą?bo ja normalnie ich nie czuje z tego bólu hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk35c49a7xi.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Magda1982 spokojnie. Dasz rade, a malutka Cie wszystkiego nauczy :-) mnie kolana bolą tylko na gwałtowną zmianę pogody ale przed ciążą tez tak było.

Ullas to dopiero uparciuch :-)

Phoebee u mnie 37+4 i tez na ostatniej wizycie mały był jeszcze pośladkowo i pewnie tak zostanie, wiec psychicznie szykuje się na cesarke. Chociaż słyszałam że dzieciaki potrafiły w dzień cesarki się obracać głową w dół :-)

Jeszcze nie rozmawiałam z lekarzem na temat znieczulenia ale jak będę mogła wybierać to zzo bo jest bezpieczniejsze dla dziecka no i łatwiej się dochodzi do.siebie

Jadę właśnie na pobranie krwi i ktg :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e4ta8zno5.png

Odnośnik do komentarza

Ullas no ładnie- gratuluję 40 tygodni ! A teraz czekamy na rozwiązanie ♡

U mnie mały leży poprzecznie cały czas. Także też raczej czeka mnie cc chyba,że zdecyduje się obrócić:) co do znieczulenia to sama nie wiem..

Tusiak czekamy na info jak KTG :)

Magda będzie dobrze. Ogarniemy bo kto jak nie my :*

U mnie dziś pobudka o 7 i oglądam TV. Ogarnę trochę w domu,zrobię obiad a popołudniu jadę do przyjaciolki zobaczyć nowe mieszkanie:) Umówiłam się też do fryzjera na 3.11. Może jeszcze zdążę zrobić odrost bo później już nici a chce jakoś wyglądać na święta:)

Odnośnik do komentarza

Na ktg skurczy raczej brak, tętno ok :-) teraz chyba sobie w poniedziałek podjadę i odbiorę przy okazji wyniki bo w środę wizyta, a miałam nadzieję że do niej nie dotrwam...

Monalika szalona jeszcze 03.11 do fryzjera ;-) ja mam znajomą która jest mobilnym fryzjerem wiec znowu czekam i jak mąż po porodzie weźmie opiekę nade mną to wtedy chce położyć kolor na siwki :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e4ta8zno5.png

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny;-)
Dziś w nocy pobilam swój rekord az 4 razy chodzilam siku..
. Ostatni raz koło 4 i do prawie 7 nie mogłem zasnąć a jak zasnelam to dopiero teraz się obudzilam... mam mega wzdęcia ale to chyba po wczorajszej pizzy na kolacje...
strasznie miałam brzuch twardy w nocy... nawet jak lezalam to musiałem szukać dogodnej pozycji żeby w końcu zelzal w końcu...
zbieram się z łóżka i zjem może jakieś śniadanie...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i498ribdtlc9238.png

Odnośnik do komentarza

Tusiak Jeszcze troszkę czasu ma mały na wyjście ;) czeka na listopad :D a ja właśnie mam problem z włosami bo bym coś chciała może zrobić ale nie jestem pewna co.... :D

Ula 40 tydzień .... Dotrzymałaś terminu- ciekawe kiedy mała zechce wyjść :) Czekamy na relację niech się już zbiera powoli :D ;)

Magda Więc Wy z alik obydwie 2 listopada do szpitala i obydwie pewnie 3 będziecie mamami!! :) Szybko zleci :) jak pisała Monalika damy radę ze wszystkim spokojnie :) wiadomo,że jest wiele nie wiadomych ALE wszystko będzie ok zobaczysz :) Samo wszystko przyjdzie :)

patrycja co za wiadomości!!! :) a widzisz pisałyśmy,że mały potrzebuje czasu i na dniach wszystko będzie dobrze! :) Gratulacje dla synka dzielny chlopczyk kupke zrobił!! :) Czyli ta bakteria doszła już do macicy do środka! Aaaa widzisz jednak dobrze,że mały zechciał wyjść wszystko ma swoje plusy! Teraz niech antybiotyk szybko zacznie działać, żółtaczki się pozbędą i będzie już tylko lepiej :) Buziaki dla Was! :) :* Pisz oczywiście w wolnej chwili co u Was :)

nuinek ja pamietam u nas w sali świeciły się takie małe halogeny i wszystko było wiadać, położne chodziły w dzień i w nocy sprawdzały co i jak. I jak któraś pisala- kwestia dogadania się z tą z którą jesteś na sali- a jak jesteś sama to sama kontrolujesz światło ;) także o to się nie martw bo po ciemku wiadomo siedzieć nie będziesz z dzieckiem :)

Panifiona jak tam u Ciebie ? Jak samopoczucie ??

Ania japonki za 2 zł ?? Sama bym kupiła! :) Ja się boje wchodzić teraz do pepco żeby za dużo nie kupić :D ale pewnie w weekend się wybiorę :D ;) te podklady na WC to dobry pomysł!

Agulka mnie się nikt nie pyta czy rodzę :D ha ha zreszta w rodzinie mam kontakt największy z babcią i mamą i kuzynką taka najbliższa rodzina wie,że mam cesare 16 więc tylko jak dzwonią z za granicy pytają jak sie czuję-wiedzą że chorowałam/choruje. A jeszcze poza tym czas ;) mąż łóżeczko wyciągnął z auta ? Ja chyba swoje na weekend ściągne ze strychu :D

ewelinka ale to jakaś nie groźna infekcja ? Antybiotyk na to się bierze czy po prostu leki ? Oby szybko poszla w cholerę! Zawsze na koniec coś się musi przypałętać :/ A ciśnienie jak unormowało się ?

Ania ja w pierwszej ciąży jak mnie w szpitalu podłączyli do ktg i mówiły,że są skurcze ja ich też nie czułam! A w domu miałam bardzo bolesne a małego trzymała pępowina. To Ty jesteś w kolejce kurde 3 listopada możesz juz też mniec dziecinkę :)
Ania,Magda,alik Wy wszystkie na 3 jak na razie jesteście ,,ustawione" :D:D

Phoebee Ja mam mieć cc 16 listopada, rozmawiałam z lekarzem o znieczuleniu on proponował zzo na które od początku byłam zdecydowana-w pierwszej ciąży miałam na szybko cesarke bo małemu tetno zanikało i znieczulenie musiało być na szybko-ogólne. Czułam się bardzo źle, nie mogłam karmić od razu bo to znieczulenie ma wplyw na dziecko. Teraz biorę zzo będę wszystkiego świadoma, szybciej (mam nadzieję) dojde do siebie, będę mogła karmić piersią zaraz po porodzie także zdecydowanie wolę w kręgosłup.

Hej dziewczyny! :) Wstałam ok 9 poczytałam Was zupkę zjadłam idę kawkę zrobić sobie zaraz ;) Wczoraj byla u mnie koleżnaka z córeczką 1,5roczną. Wieczorem koleżanka z synem 2,5 latka szaleli z Sebastianem jak nie wiem dwa podobne charaktery :D przywiozła mi wanienkę taką na stelażu małą z przewijakiem :) i ciuszki takie od rozm 80 do roczku :) nawet rożek i mam już 2 :) Więc nie miałam już jak do Was napisać.
A wieczorem ok 20:20 dziewczyny dostałam takich bóli brzucha, skurczy bardzo bolalo i trwały chilwe, były nie regularne ale dość częste i bolesne bałam się,ze mały chce już wyjść poszłam się położyć ok 22 troszkę lepiej ale bolał brzuch jeszcze troszkę aż zaspałam- obudziłam się w nocy do wc było ok, jak leżałam w łóżku to mówiłam malemu że ma siedzieć do cc i że jeszcze ma czas! masakra przestraszyłam się, bo to za szybko jeszcze...
No i dzisiaj chyba te torbe spakuje do szpitala i pranie ostatnie zrobię pościeli itp rzeczy.
patrycja pewnie,że pisz i z nami zostań ja nie mam zamiaru stąd ,,odchodzic" :D po porodzie będziemy się dalej wspierały prawda dziewczyny?:) będziemy pisały o karmieniu, spaniu kupkach i co dziennych dylematach dotyczących dzieci :)

listopadowka Ty tu jeszcze zaglądasz ?

http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqyhqptts.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44jy754j0c9.png
http://s1.suwaczek.com/20160604310123.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...