Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Dagmarcia ja tez miałam kilka omdleń już. Rozmawialam o tym z lekarzem i powiedział że u niskocisnieniowcow to się zdarza w ciąży. Dal mi skierowanie do poradni neurologicznej, ale to raczej że względu na udar mózgu który miałam kilka lat temu.

Radził by nie wstawać szybko z pozycji leżącej czy siedzącej, wszystko robic powoli itd

Odnośnik do komentarza

Po wizycie jestem szczęsliwa ! camilla tak te omdlenia to wynik mojego niskiego cisnienia no i połozna zaleciła mi na to picie prawdziwej zielonej herbaty . Wyszlo mi TSH- tarczyca ... Wiec musze udac sie do endokrynologa niestety u Nas w miescie tylko prywatnie - nie tania wizyta. A o termin mozna sie dowiadywac dopiero po 16 marca... Miałam badanie cytologie na ,,foteliku'' ale wymusiłam takze USG juz przez brzuszek - i widziałam moje szczescie machające nózkami ;) 21 mam badania prenatalne i chcę sie na nie udac z partnerem myslicie ,ze mozna ? Bo nawet nie wiem jak ono wyglada . A koleejna wizyte za dokladny miesiac 11 kwietnia . Naszczęscie na prenatalnych zobacze moje dzieciatko ;) Trzymam za Was kochane kciuki i za Wasze szczęsliwe wizyty !

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Agaa86: TSH, FT3 i FT4 i najlepiej jak najszybciej do endokrynologa.

Będę to powtarzać jak mantrę, ale wierzcie mi- wiem, co piszę. Tarczyca (i tzw. hormony tarczycy) jest bardzo ważna w zajściu w ciążę, jej utrzymaniu i rozwoju dziecka. Można oszczędzać na innych ciążowych wydatkach, ale nie na zdrowiu samym w sobie. Jeśli nie ma możliwości szybkiego dostania się do endo na NFZ, proście w rejestracji albo u samego lekarza. Mówcie, że jesteście w ciąży- w wielu miejscach kobietki w ciąży mają pierwszeństwo w takich sytuacjach. Jeśli już na serio się nie da, idźcie prywatnie. I to szybko.

Odnośnik do komentarza

Zrzęda zgadzam się z Tobą w 100 % odnośnie tsh. Ja miałam z nim problemy już przed ciążą, tsh na poziomie 2,9 ft4 dolna granica. A endokrynolog u mnie w mieście na nfz jak pytalismy w październiku to zapisy na maj. Masakra. Wizyta oczywiście prywatnie, jednak obyło się bez leków, bo już wcześniej wzięliśmy sprawy w swoje ręce i kurowalam się olejem lnianym. Po 3 tyg ft4 zaczęło rosnąć, tsh 2,3. Po następnych kilku tygodniach tsh 1,2. Więc dziewczyny warto i polecam :-). Wiem też od endokrynologa że właśnie w ciąży tsh bardzo rośnie i bardzo dużo kobiet ma z nim problem. Sama jeszcze nie robiłam badań, mam pierwszą wizytę we wtorek ale też martwię się o tsh, tym bardziej że przez męczące mdłości ostatnio jem mój olej bardzo rzadko.

http://www.suwaczek.pl/cache/ce5eed38d6.png

Odnośnik do komentarza

Mnie tez pobolewa, lekarz mówi ze to przez rosnącą macice. Nie wiem jak Ty to odczuwasz - zawsze warto skonsultować na wizycie. U mnie to raczej ciągniecie i dyskomfort niż ból. Czuje to po bokach. Mam tak od początku prawie, a teraz jest początek 11 tyg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...