Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tym roku w listopadzie stuknie mi 35 to moja druga ciaza mam coreczke 7lat bardzo sie ucieszyła na wiesci ze bedzie miała rodzenstwo przychodzi głaska brzuszek całuje i pyta sie do brzuszka jak tam ci siostrzyczko lub braciszku dzis nawet czytała do brzuszka .A jesli o ciaze to pierwsza nawet nie czułam ze byłam wszystko robiłam a teraz masakra zaraz się męcze nawet wyjscie na zakupy,tez biore duphaston 2*1 zmienilam dzis witaminy i widze roznice nie mam mdłosci

Odnośnik do komentarza

ona1981
Anusiaaa albo dzidzia stwierdziła, że nie chce aby ją oglądać. W końcu aby mamusia była spokojniejsza pojawiła się ;).

noo się schowało hihihi... :-))) jestem zakochana w nim po uszy :-) kurczę tylko zobaczcie zmieniłam lek. i zupełnie inna gadka...

Ps. powiedzcie mi jak to jest z tym usg. dopochwowym... bo ja słyszałam że nie można dużo razy mieć go wykonywanego... a ja już mam 3raz :/

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, tak mnie to zaczęło zastanawiać: bardzo dużo z Was pisze, że w pierwszej ciąży to na wszystko miałyście siły a teraz ciągle zmęczone. A czy mogę Was podpytać czy w pierwszej ciąży brałyście duphaston? a teraz bierzecie? Tak o tym pomyślałam, bo u mnie to pierwsza ciąża, mam 24 lata, więc teoretycznie powinnam tryskać energią a ja ciągle śpie, na nic nie mam siły, co przyznam jest dobijające biorąc pod uwagę ile zawsze robiłam, ile miałam zajęć itp
Dlatego tak zastanawiam się nad powodem, może to kwestia leków? Skończy się I trymestr, odstawimy wszystkie duphastony i.... będziemy szaleć? Będziemy mieć na wszystko siły? :)

To skoro jeszcze poruszyłyście kwestie USG to ja mam pytanie: nie pamiętam przy jakiej okazji ale kiedyś miałam USG brzucha - nie pamiętam czego w tym brzuchu, ale pamiętam, że miałam mieć pełen pęcherz (co było męczarnią jak mi naciskała tym urządzeniem do USG :P )
i teraz się zastanawiam nad tym USG w 12 tygodniu. Bo ktoś wspominał, że już będzie to pewnie robione przez brzuch. Czyli też powinien być pęcherz pełen? Bo jakoś coś podobno przez wodę lepiej widać ( ?? )
Kto "idzie na pierwszy ogień" jeśli chodzi o USG w 12 tygodniu? Ja mam 23 marca, ktoś jest wcześniej?

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Uff, dzięki Agaa86 :) Duża ulga bo ja chodzę do łazienki co 10 minut chyba i nie wyobrażam sobie wysiedzieć czekajac na USG z pełnym pęcherzem :P
No to jestem ciekawa jak Twoje wrażenia z tego USG :) Ciekawe jak bardzo się zmienia obraz przez ten miesiąc (u mnie tyle minie od ostatniego usg) , i o ile bardziej zaczyna mały przypominać człowieczka - bo z tego pierwszego to wyglądał bardziej jak bałwanek :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza
Gość Niuniaczu

Moli dorzuc mnie do tabeli, bo nie mogę tego ogarnąć na telefonie. Niuniaczu termin porodu 19.10.2016.

Jestem wniebowzieta, byłam dziś na kolejnym usg 8tydz z om,7tydz 5d z usg.Moj czlowieczek ma 1.4 cm i serduchoo cudownie biło. Przypomne że przez 3 tyg prawie osiwialam ze zmartwień. 1usg 5 tydz c i byl sam pecherzyk max 7mm nawet bez cialka zoltkowego. Caly czas porownywalam sie z innymi i wydawało mi sie ze sie nie rozwija. A TU PROSZE , wiec zycze cierpliwosci. Nie wiem czy pisalam o farbowaniu włosów ale nie wierze w te brednie, nie wolno,nie wypada amoniak szkoldiwy. Pewnie tak samo szkoldiwy jak domestos czy inny detergent do lazienki. 30sci lat wstecz farby byly pewnie gorszej jakosci. A moja mama 2 cale ciaze przepracowala jako fryzjerka. Kończyła zmiane o godz 14,zjeżdżala do domu na kąpiel i o 17 bylam juz na świecie. Cala i zdrowa ja,i siostra też. Więc przez cala ciaze wdychala farby i plyny do ondulacji...

Ps.mi włosy tez strasznie wypadają w ciazy,sprawdzalam nawet zelazo ale jest ok.

Odnośnik do komentarza

U mnie od poprzedniego usg tez minie miesiąc. Wcześniej były dwie przytulone kropki, ciekawe co teraz będzie. Siedzę i odliczam dni do wizyty :D i coraz bardziej boję się patrzeć w lustro. Chyba trzeba umówić się do fryzjera i kosmetyczki. Zastanawiam się jak to jest z regulacją brwi woskiem w ciąży. Korzystacie? Można?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

bajka3 kazda ciaza jest indywidualna. ja w pierwszej ciąży czulam sie zmeczona i senne do konca 3 mies. w tej mam to samo. nie matrw sie, na pewno wszystko przebiega dobrze. co do plynow w brzuchu-pierwszo slysze, moj gin robi mi normalnie usg przez brzuch i zero takich wzmianek ha.
ja takze czekam na wiosne z temp 20+.
dzis wybralam synka z przedszkola i pojechalusmy do lasu na spacer. polazilismy sobie, dotlenilismy się. kurcze teraz w tych murach ciągle. milej nocki!

http://s2.suwaczek.com/201610017251.png

Odnośnik do komentarza

Agaa86, ja sobie sama woskiem depilacje robie, nie wydaje mi się żeby w jakikolwiek sposób mogło to wpłynąć
Wiem za to, że można hennę, bo to planuje, więc googlowałam :)

mamarozczochrana007, no mam nadzieje, że to minie bo ta niemoc aktualna mnie dobija. Zwłaszcza psychicznie. Mam wrażenie, że marnuje czas, a nie mam na nic siły, to już nie jest nawet lenistwo, tylko taki brak możliwości...
No mam nadzieje, że to minie :) bo rzeczywiście póki co trudno "kwitnąć w ciąży" :P

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

bajka_3
Dziewczyny, tak mnie to zaczęło zastanawiać: bardzo dużo z Was pisze, że w pierwszej ciąży to na wszystko miałyście siły a teraz ciągle zmęczone. A czy mogę Was podpytać czy w pierwszej ciąży brałyście duphaston? a teraz bierzecie? Tak o tym pomyślałam, bo u mnie to pierwsza ciąża, mam 24 lata, więc teoretycznie powinnam tryskać energią a ja ciągle śpie, na nic nie mam siły, co przyznam jest dobijające biorąc pod uwagę ile zawsze robiłam, ile miałam zajęć itp
Dlatego tak zastanawiam się nad powodem, może to kwestia leków? Skończy się I trymestr, odstawimy wszystkie duphastony i.... będziemy szaleć? Będziemy mieć na wszystko siły? :)

To skoro jeszcze poruszyłyście kwestie USG to ja mam pytanie: nie pamiętam przy jakiej okazji ale kiedyś miałam USG brzucha - nie pamiętam czego w tym brzuchu, ale pamiętam, że miałam mieć pełen pęcherz (co było męczarnią jak mi naciskała tym urządzeniem do USG :P )
i teraz się zastanawiam nad tym USG w 12 tygodniu. Bo ktoś wspominał, że już będzie to pewnie robione przez brzuch. Czyli też powinien być pęcherz pełen? Bo jakoś coś podobno przez wodę lepiej widać ( ?? )
Kto "idzie na pierwszy ogień" jeśli chodzi o USG w 12 tygodniu? Ja mam 23 marca, ktoś jest wcześniej?

Hej :)
Jestem w pierwszej ciąży, nie biorę duphastonu a też na początku byłam zmęczona. Zupełnie normalna sprawa, choć warto sprawdzić tarczycę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...