Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, mam prośbę o rade. Kończę niedługo 11 tydzień, nasilają mi sie pobolewania w podbrzuszu (nie jest to ból, ale wyraźny dyskomfort) trochę kłujące. Jak miałyście (moze pamiętacie poprzednie ciąże)? Poza tym znowu śpię więcej, mdłości zamiast odpuszczać nasilają sie, jedynie biust tylko nocą obolały - w dzień czuć go dużo mniej.

Odnośnik do komentarza

zuzu ja mam tak samo - znowu tylko bym spala i bole brzucha. Moj gin. tlumaczyl,ze to normalne pod koniec pierwszego trymestru. Macica powieksza sie( dzidzia rosnie jak szalona :D ) do tego caly dzien jest mi bardzo niedobrze..moje humory juz nawet mnie sama irytuja..nie wiem jak moj facet to jeszcze wytrzymuje...
ponoc od 2 trymestru bedzie lepiej wiec trzymam za ciebie i siebie kciuki - wytrzymaj jeszcze troche :) pozdr

http://www.suwaczki.com/tickers/010igov3xvecz13p.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Zuzu111, chyba jesteśmy na podobnym etapie, mi niestety mdłości tez sie nasiliły, zdecydowanie, biust znowu bardziej boli (juz było lepiej), a po wczorajszej zwiększonej ilości energii dzisiaj mam zdecydowany spadek aktywności - nie mam siły wstać z łóżka.
Wiec to chyba normalne takie wahania :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Zuzu111 od dzisiaj rozpoczynam 11 tydz. i mam dokładnie tak samo. Bóle zamiast słabnąć to ciągle się utrzymują, mnie jeszcze dodatkowo brzuch boli trochę jak na sensacje żołądkowe. Wczoraj przed 12 w nocy miałam mega mdłości i psioczyłam: poranne mdłości, taaaa....Ale ja im mam większe mdłości i ból piersi, tym czuje większy spokój. W końcu to znak, że hormon ciążowy wzrasta.
W Dzień dobry tvn będzie zaraz mowa o kosmetykach w ciąży- czego można używać a czego unikać:)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Tak ja miałam usg prenatalne w 12 tyg poprzedniej ciąży i lekarz określił płeć na podstawie narządów wewneterznych po jakimś wzgórku. Powiedział mi wtedy,ze to na 99% dziewczynka. Córcia ma teraz siedem lat ;) Teraz prenatalne mam za trzy tyg i mam nadzieje,ze ten lekarz tez będzie potrafił określić płeć bo do tamtego lekarza takie kolejki ze mógł mnie przyjąć dopiero w 16 tyg a to już za późno na te pierwsze badania.

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci,że tak w pierwszej ciąży czułam ,że to będzie chłopczyk usg połówkowe to potwierdziło syn ma 12 lat z córcią też czułam,ze to dziewczynka usg to potwierdziło a teraz mam przeczucie,że to chłopczyk.Nawet mąż twierdzi że będziemy mieli synusia jedynie córka ma nadzieje na siostrzyczkę. Za trzy tygodnie może się dowiemy zovaczymy czy tym razem przeczucie mnie niemyliło :P

Odnośnik do komentarza

W sumie to nie mam przeczucia, jutro mam wizytę i okaże się co gdzie i jak. Głównie chcę usłyszeć bicie serduszka, a jak drugie też się odezwie to będę mega szczęśliwa. Mój małżonek liczy na dwie córki a dla mnie w sumie bez różnicy. Czasami mam sny ze córy biegają ale nie wiem czy snów nie bierze się na odwrót :D

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niuniaczu

Oo i czego nie mozna uzywac? Bo tez czekalam na ten temat w dtv ale wielmozne wc wezwalo mnie na zwrot sniadania. Mnie aktualnie w 9tc biust przestal boleć, ale mdlosci,wymioty i jadlowstret nie daja zw wygrana.czasami az ki czarno w oczach,humor tak samo jak u niektorychz Was.. Bez kija nie podchodź! I tez mnie to samo wkurza,ze chodze rycze,doluje sie i dre się na innych.zamiast cieszyc się swoim malym szczesciem. Ale te zle samopoczucie od msca nie pozwala mi na nic

Odnośnik do komentarza

Polinka to musi byc super uczucie kiedy lekarz potwierdza tylko to co sama juz wiesz od dawna :D Gratuluje trojcy, moj chlopak ma dwie siostry i widze, ze trojki to bardzo zżyte rodzenstwa :)

Aga to ty masz podwojne szczescie ! nie wiedzalam ale jazda :D
Ja 11.03 slyszalam pierwszy raz bicie serca mojego malenstwa - cos wspanialego - koniecznie nagrajcie . Ja ogladam filmik w kolko jak opetana :D

http://www.suwaczki.com/tickers/010igov3xvecz13p.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

W sumie niczego odkrywczego nie powiedzieli: nie można chodzić na solarium, nie można mieć żadnych zabiegów, które podwyższają temperaturę, zabronione są peelingi, tatuaże, witamina A, makijaże permanentne. No i niby farby do włosów bez amoniaków są w miarę bezpieczne. Ja jednak poczekam jeszcze tydzień na 12tc i wreszcie pokoloruje głowę, bo już nie wiem jak mam upinać włosy coby nie było widać odrostów.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

tak naprawdę okaże się jutro co i jak. Teraz podchodzę bardzo sceptycznie, nie myślę, nie kombinuję, nie kalkuluję. Każdy pyta się jak to sobie wyobrażam itd a ja odpowiadam. Zapraszam po 15.03 na snucie planów i wizji. Zaczynam teraz 12tc, czuję się paskudnie, wszystko mnie boli, drażni ale to chyba dobrze ;)
A w DDTVN nic ciekawego w sumie nie powiedzieli. Wszystko w głową trzeba używać i tyle.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

heh dobrze Cie rozumiem, ja czuje sie tak samo paskudnie. Najbardziej drazni mnie jak ludzie oceniaja i rzucaja hasla takie jak ''ciaza to nie choroba'' - jak to slysze to mnie trzesie ze zlosci. ..maja racje ciaza to nie choroba, to o wiele powazniejszy stan. Mam wrazenie ,ze wciaz za malo sie mowi o tym jak fatalnie potrafia sie czuc mamy szczegolnie na poczatku ciazy ...nie raz juz spotkalam sie z zupelnym brakiem zrozumienia i ignorancja ( PRACA ! )..ehh :(

http://www.suwaczki.com/tickers/010igov3xvecz13p.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Dawno sie nie odzywałam.
Z nadzieją czekałam na lepsza pogode z myślą ze i ja lepiej się wtedy poczuje. Wczoraj zwymiotowalam w pracy (wstyd jak cholera) a noc mialam okropną 8 razy z głowa w kibelku. Wymiotowałam nawet po herbacie i skorce chleba a potem to juz niczym, wodą. Wstałam z tak potwornym bolem glowy i niewyspana ze tylko przenioslam sie z lozka na kanape. Ja juz nie wiem co mogłabym jesc by sobie pomoc. Dobrze ze dzis calutki dzien wolny. Zrobie tylko jakas zupke i dalej bede lezec

Odnośnik do komentarza

Myślałam, że ja to źle przechodzę, ale jak czytam Ciebie Misiam to masakra.
A mi od wczoraj po głowie chodziła fasolka szparagowa. Ugotowałam ja na parze i zaserwowałam sobie z bułką tartą na masełku. Ooooojjjjjaaaaaa ! aż trzęsłam się z radości jak to jadłam. :):) :P zachcianki ciążowe się zaczynają. Generalnie też mam problem z jedzeniem. Od wszystkiego mnie odrzuca. Wczoraj do obiadu zjadłam ogórka kiszonego. Do końca dnia żałowałam tej decyzji.

Też macie tak, że cały dzień Wam się odbija? No masakra jakaś u mnie. Bekam cały dzień :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...