Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Mamamia ciezko odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko zależy od lekarza prowadzącego. Zaczerpnij opinii wsród znajomych. Ja np. chodzę i na NFZ i prywatnie, ale to tylko ze względu na to, z moj lekarz z NFZ ma marny sprzęt usg i chodze do niego w sumie tylko po skierowania na badania, a prywatnie jeżdzę na usg. Jesli chodzi o oszczędność pieniędzy korzystając z NFZ jest to bardzo duża suma. każda wizyta prywatna kosztuje, lekarz wypisujący skierowanie z prywatnego gabinetu skazuje Cie na każdorazowe płacenie za badania. Np. podstawowy zestaw badań na poczatku ciazy tj. glukoza, mocz, HIV, różyczka, toksoplazmoza, cytomegalia, morfologia itp. to koszt około 300zl. ja robiłam to na NFZ i nie zapłaciłam nawet grosza. Mam o tyle dobrze, ze u mnie w miasteczku nie mam kolejek go ginekologa na NFZ. przyjmuje dwa razy w tygodniu i kiedy bym nie poszła to tego samego dnia mnie przyjmie. Wiec jak dla mnie super. Czasem słyszy sie, ze lekarz do którego jeździło sie prywatnie nawet nie zainteresuje sie pacjentka w szpitalu. ale nie wiem jak jest u Ciebie w mieście. Gratuluje fasolki :):)

Odnośnik do komentarza
Gość Niuniaczu

Aga mnie tez plecy bola,raz mnie raz bardziej w krzyzu. Ale generalnie czesciej bardziej, szczegolnie jak coś popracuje w domu.A w tamtym tyg mialam taki bol plecow az promieniowal na posladki wrrr
Zginałam się lekko to cały bol az promieniowal.A w tym tyg jest lepiej,chociaz dzis cos czuje że mam plecy :-P

Odnośnik do komentarza

Ja chodze do jednego lekarza państwowo i prywatnie. Na NFZ wszelkie badania (niestety oprócz prenatalnych, do refundacji brakuje mi 5 lat, a u nas w świętokrzyskim kosztują 400zl :( ). A prywatnie USG, bo ma bardzo dobry sprzęt, wczoraj dostalam zdjęcie w 3d, uroczy kosmita :) serduszko widzieliśmy z partnerem ale nie sluchalismy, bo lekarz powiedział że jeszcze za wcześnie (9tc) i to niebezpieczne dla dzidzi.

Kiedyś któras z Was pytala czy można z partnerem wejść na USG, ja miałam wczoraj jeszcze dopochwowo i lekarz bez problemu się zgodził.

Sciskam was gorąco, bo u mnie śnieg za oknem a w pracy trzeba siedzieć :(

Odnośnik do komentarza

U mnie w mieście na NFZ dobrego lekarza nie ma, a nawet jeżeli bym chciała chodzić to minimum 3 tyg kolejki. Co do badania usg dopochwowego to wszystko zależy od lekarza. Jak przy poprzedniej ciąży poszłam państwowo to pani doktor weszła w ostrą wymianę zdań z moim mężem, że ona jako kobieta nie chce zeby facet był w gabinecie. Gadała, gadała i gadała aż w końcu dała mu krzesełko i kazała usiąść w najdalszym koncie gabinetu :D teraz chodzę tylko prywatnie i to fakt, że są to spore wydatki ale wolę mieć pewność że potraktują mnie jak człowieka.
A porządki przedświąteczne w tym roku mnie ominą bo mam ciążę zagrożoną i mogę tylko wydawać polecenia hehe ale postaram się w kuchni "zaszaleć"

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Ja co do kalendarza chinskiego to nie mam jak okreslic bo mialam urodziny chwile przed i nie wiem jak dokladnie dac wiek i niestety raz chłopczyk raz dziewczynka .. Aaa szkoda bo sprawdzalam moich siostr dzieciaczki i sie zgadza ! ;) Wczoraj po badaniach przelezalam caly dzien tragedia:( A dzis przychodza tesciowie na obiadek wiec musze nabrac mocy zeby cos upichcic ;) U mnie tak samo wie tylko moj ukochany moja mama i przyjaciołka ;) reszta rodziny dowie sie na swieta ;) nie chcialam mowic zeby nie było rozczarowania jak ostatnio :(

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

U mnie wie mój partner, przyjaciółką i mama. Mamie nie chciałam na początku mówić (balam się rekacji bo nie jest zbyt dużą fanką mojego partnera :( ) ale gdy po raz kolejny zauważyła że piersi mi urosły i coś mi się brzuszek zrobił, że pewnie przytylan to jej wywalilam że będą jeszcze większe bo jestem w ciazy :) obydwie się poplakalysmy :)

Mama partnera jeszcze nie wie.

A powiedzieć mi dziewczyny macie coś takiego jak zaświadczenie o ciąży? Dostałyscie od lekarza? Ja wczoraj zapomnialam poprosić :( skleroze mam straszna

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny! ja dzis oddalam auto do myjni wewnetrznej auta- sufit katoseria siedzenia itp. i dzis popoludniu jade po niego autobusem. bylam dzis i mojej rodzinnej doktorki i wypisala mi skierowanie na badania ciążowe hi zaplace tylko za toxoplaxmoze o hiv. chodze prywatnie i wiadomo ze inaczej musialabym otworzyc portfel szerzej. co do roznicy w chodzeniu na nfz i prywatnie. prywatnie ja rodzilam w szpitalu gdzie on byl i mysle ze sie spoko zajeli- pomogli urodzic, ja mialam porod z raczka i nie moglam sama go wyprzec. nacisnal kilka razy na brzuch i wyszedl. teraz moj gon jest zastepca ordynatora to mysle ze opike tez bede miala dobra.

http://s2.suwaczek.com/201610017251.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,

ja od wczoraj mam jakies fazy, ze juz w ciazy nie jestem: nie mam zadnych objawow, nie widze nic, zeby moj brzuch sie powiekszyl.. Dzis rano tylko glowa mnie bolala. Nie wiem czy wytrzymam do kolejnej wizyty w srode 23.03. i czy nie przyspiesze tego o 1 lub 2 dni. Tak bardzo chcialabym wiedziec czy wszytsko jest w porzadku z moim malenstwem...

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09px9igkcroliw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...