Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może jak zahamować napływ pokarmu? Moje piersi produkują tak strasznie dużo, że ja już wariuje, bolą strasznie i odciagajac tylko do uczucia ulgi po 4min z każdej jestem w stanie odciągnąć 100ml, a one i tak za pół godziny są znów twarde i bolące. Staram się odciagac co trzy godziny, albo rzadziej, ale nie zawsze się da, bo jak już czuję, że zaraz ekspoduja, to muszę. Staram się po odciaganie robić zimne okłady, ale i tak niewiele to daje. Dobranoc Mamusie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

Hej, dzisiaj starcie ostateczne z oksytocyna, całe 10 jednostek,lekarze mówią że dzisiaj już muszę urodzić(16 dni po terminie) więc pewnie przywitam w końcu ta moja wyczekana Oliwke, trzymajcie proszę kciuki bo długa droga przede mną, zaczynam z 1cm rozwarcia i długa szyjka. Zdaje sobie sprawę że ból jest nieunikniony, ale mam nadzieję że położona postara się żeby nie było to wydarzenie dla mnie traumatyczne.

Odnośnik do komentarza

U mnie kolejny okropny wieczór.
Płakać mi się chce z bezsilności.
Od 21 do północy noszenie, karmienie.. mały zdenerwowany cyca szukał, po 5 minutach krzyk. Jak już zasnął to po kilku minutach budził się z płaczem. O północy zwymiotował taką ilością mleka, że cała pościel do wymiany. I dalej się trząsł do piersi. W końcu daliśmy mu mm. Wypluwał i złościł się, ale w końcu po 1 zasnął.
Makabra. Czuję jak zombie po tej nocy.

Odnośnik do komentarza

agnieszka
To juz dzis bedziesz miala mala!!10jednostek to daj spokoj. Ja mialam 5 tyle,ze zaczynalam z 3cm rozwarcia.
Dasz rade,jak my wszystkie!! My urodzilysmy,zadnej nic sie nie stalo bedzie dobrze:-)

ona
Nareszcie z malym hurra:-))))czemu do 22?

karo
I tak super,ze o 1 usnal. To noszenie na rekach pewnie wykanczajace...wiem:-(
Moj nie spal i plakal od 00:30 do 5rano:-(((kwekal,rzucal sie,masakra. Poplakalam sie oczywiscie. Zmeczenie mega. Co mu jest jak i lekarz i polozna mowia,ze okaz zdrowia:-(

Moj jeszcze ne wyszedl do pracy i w tym czasie rzucilam sie na lodowke jak i w nocy o 4. Platki owsiane na mleku ze slonecznikuem i musem jablkowym i wykapalam sie wreszcie,a nie 2-min prysznic.

Sluchajcie:
wlosy wychodza mi garsciamu,za chwile bede bez wlosow. Cala wanna,podliga i lozko obsypane.
Radzicie obciac czy cos mozna brac??

Odnośnik do komentarza

Pauka o 22 kończy mu się naświetlanie i dają mi go w końcu :). Od wczoraj widzę maluszka tylko do karmienia po 15 minut. Z włosami tak teraz będzie. Moje też zaczynają wypadać :(. Muszę chyba nakładki kupić. Z lewą piersią nie ma problemu. Ale prawej złapać nie potrafi. Teraz na szybko to nawet laktator nie pomaga. W domu będzie inaczej.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Misia, powodzenia!!

Sowka, u mnie tez były dwa dni takiego nawału i twardych bolących piersi
Masuj, weź gorący prysznic (albo gorące okłady) i to minie :)
Odciągnij mleko, jeśli bardzo dokucza :)

Powiem Wam, ze juz 2,5 tygodnia a sutki dalej masakrycznie bolą przy każdym karmieniu :( pumelan - czy jak ta maść sie nazywa - juz cała wsmarowalam a dużo lepiej nie jest :( ja juz długo z tak bolącymi nie pokarmie :(

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Agnieszka i Miska powodzenia!!
Ja mam zapalenie piersi :( nie zycze nawet wrogowi. Bol koszmarny!!! Gula mi sie zrobila na piersi i to nawet ręką nie mogłam ruszac a to prawa akurat. Wyladowalam u lekarza mam antybiotyk :( Przedwczorajsza noc mialam cala nieprzespaną z bólu. Nie moglam sie ulozyc do spania. Mam malego przystawiac do tej chorej piersi ale nie daje rady :(
Bajka ja mam tak zmasakrowane brodawki przez tego mojego ssaka ze jak tylko wylecze to zapalenie to kupuje nakladki. Juz i tak go dokarmiam mm zeby nie ssal tak czesto :( mnie juz bola prawie 4tyg masakra :(
Sówka na nawał pomaga picie szałwi ale nieduzo mozna zeby nie zahamowac laktacji. Polozna mowila ze pol kubka mozna. Ja pilam pol kubka w dzien i drugie pół na noc bo moj w nocy potrafi pospac. Zimno obkurcza kanaliki mleczne wiec stosuj chlodne oklady., mozesz kupic w aptece hydrożelowe osłonki na piersi i przykladac schłodzone to da ci duza ulge. np takie http://www.e-zikoapteka.pl/lansinoh-kompres-zelowy-na-piersi.html
Ka-ro mój tez taki cycowy ale staram sie z tym walczyc. Tylko przy cycku by zasypial :( a jak sie mu zabierze jak zasnie to wrzask. Ale walcze juz 3 dzien i zaczyna chyba łapac choc sie dalej awanturuje tyle ze krócej :)
Bylismy wczoraj u ortopedy na kontroli bioderek. Jest w miare. Mamy duzo klasc na brzuszku w dzien i robic cwiczenia z nóżkami. Mlody oczywiscie darl sie cala wizyte.
Pauka a witaminy jakies bierzesz? moze zapytaj w aptece o cos na włosy. Chociaz przy karmieniu wypadaja niestety :(

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Powodzenia dla rodzących dziś!

U nas było trochę więcej snu tej nocy, ale ja padam z głodu, dopiero jem śniadanie, a kolacje jadłam o 20 :/ Ciągle nie ma czasu. Mała włąśnie ulała, prawie dostałąm zawału bo to jej się dopiero drugi raz zdarzyło. Za szybko jadła skubana.

Piszecie, że macie tak dużo mleka, u mnie tragedia :( z 1 piersi w 15 min wyciskam tylko 10-20 ml :(

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Widzę, że tematy noworodkowe już na forum:) Ja nadal w dwupaku. Termin mam pojutrze. Byłam wczoraj u gina i mówił, że powinnam urodzić w ciągu 2-3 dni. Ja się mimo wszystko szykuje na listopad, chociaż mały może zadecydować inaczej. Trzymam kciuki za dziewczyny na porodówkach! Zostałam sama, czy jest jeszcze któraś z maluchem w brzuchu? Dajcie znać! :)

Odnośnik do komentarza

Mi siostra odradzila odciągać pokarm bo im więcej odciągasz tym więcej sie go produkuje qiec dalam sobie spokój i nie ściągam przy kąpieli poprostu wyciskam. Jak karmie tez rozmasowuje piersi daje to mega ulgę ! Ostatnio tez mnie tak piees od dolu bolala ze nie mogłam jej dotknąć ale karmienie zaczynałam od bolącej piersi i mocno masowalam i odeszli na następny dzień ! Dziewczyny czy Wam juz się szwy rozpuscily ? A co do hemoroidów... Niestety od 5 dni Tylek boli : ( polecam na to surowa slonine ! A co do nasiadowek z kory dębu właśnie mi cos wczoraj kuzynka mowila , rozrabiam i nakladam wacikiem na miejsce czy jak ?

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

katka
Nie biore zadnych witamin. Sypia mi sie pod siebie normalnie. Jestem przerazona.

Dzis nam mija 3 tyg!jest coraz lepiej. Tzn noce tragiczne,ale mi idzie z malym sprawniej. Na wszystko znajdzie sie chwila czasu. Wspolczuje jak nie macie czasu zjesc.ja tez sie nie rozsiadam,jem w locie,ale dzis i sniadanie,inka z ciastkami,obiad(pulpety z indyka z buraczkami),a zaraz rosol bo juz glod czuje.

Maly na cycu,do odbicia go wzielam. Kurna co zaczyna jesc to kupa gigant!!!!

Odnośnik do komentarza

Mii tez powoli zaczynaja wypadac ale wiem czego sie spodziewac, bo przed ciaza bylo to samo. A ze mam dlugie, to i jak nawet trzy wypadna to sie wydaje garsc...
Ale wam wspolczuje z tymi piersiami :(
Kurcze ja sie przy Was czuje jak jakas wyrodna matka, ja tak nie biore na rece ciagle, tylko do karmienia. Jak ma sucho, widze ze to nie placz bolu i jest najedzony to trudno :D Rozmawiam do niego, przytulam i caluje ale na zadne raczki... :)
A wscieka sie czesto dosc no ale dzieciorki czasem przeciez kwekaja :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...