Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoras z was sie orientuje w temacie macierzynskiego. Moja umowa zakonczyla sie w grudniu. Bylam pewna ze bede dostala najnizsza krajowa czyli ok. 1400 zl a dostalam list z zusu ze 1000 tylko?. I nie wiem czemu. Przez pazdziernik listopad i grudzien dostalam ok 1400 ale bylam pracownikiem. A teraz jak juz nie jestem to tylko tysiak mi sie przysluguje? Orientujecie sie

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Misia - moja przyjaciółka tak miała. Umowa kończyła jej się w trakcie macierzyńskiego, ale właśnie ze względu na to, że byłą na macierzyńskim to z automatu umowa zostaje przedłużona do końca macierzyńskiego, ale świadczenie przechodzi na ZUS. Czyli powinnaś dostawać tyle samo co wcześniej. Ale moja przyjaciółka kończyła macierzyńskie we wrześniu 2016, może od 2017 coś się zmieniło w przepisach.

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie.

I nas piękna noc spał od 19 do 5 rano bez jedzenia potem jedzonko i jeszcze do 11. Takiego spania jeszcze nie mieliśmy.

Ja poje wodą Ale nie bardzo chce butelkę. Mam pytanie do mam kp i sciagajacych pokarm czy jak Karmicie butelką to chętnie pociechy jedzą?

Irena przepraszam za pomyłkę w imieniu.

Na obiad mam 2 dzień królika i zupkę. Także dzisiaj nie gotuję.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje dziewczyny za porady:)

ela
ja własnie jak nie mam co zrobic to zawsze robie szpinak z makaronem(kocham takie cos),a moj mowi co on królik.

Irena z Paulinka
to ja zawsze z warzyw na patelnie robie tarte.

Pyszne jedzonka macie. ja zrobilam zapiekanke ziemniaczana(taka warstwową)ze szpinakiem i na to polewa z masy mozarelli,jajek i śmietany:)własnie do piekarnika wrzucilam i za pol godzinki zjem:) Moj se odgrzeje. nie bede czekala bo potem moge nie miec czasu,a maly usnal wlasnie,jego druga drzemka.

Bylismy na spacerze ale okolo 45 min tylko bo strasznie sypalo,było mi lodowato i maly sie obudzil i weszlam do sklepu po np ziemniaki do mego obiadku. Tyle znoszenia wozka zeby isc po ziemniole....

Michalina
to super nocka,Ty tez wtedy spalas?:)

misia1994
ja to nie wiem bo mi np dalej nawet na macierzynskim z pracy przelewaja i oni z zusem sie rozliczaja. Teraz dostałam 1700zl.

własnie na tvn style ogladam program o nastolatkach w ciazy. Rodzily dziewczynki jak mialy 13/14 lat yyyy...cięzka sprawa.

Odnośnik do komentarza

Pauka podziwiam Cię że nawet pamiętasz że mój mały jest z końca października! Ja ledwo co pamiętam imiona Waszych pociech nie wspominając o nickach.. ja dopajam woda i herbatka koperkowa ale albo łyżeczka albo strzykawka, pomimo że wali mleko z butli wody za cholere nie wypije. A ze strzykawki to śmiechu przy tym jest :D

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Izu88
ja mam naprawde super pamieć!Akurat to cos w czym jestem mistrzem:) nic innego mi tak nie wychodzi.Tylko wszystko spamiętać haha:)
Moj się zawsze smieje,że jestem nienormalna bo kto pamieta takie pierdoly jak w co był ubrany na jakiejs imprezie u kolezanki 6 lat wcześniej itd:P Normalnie wszystko pamietam i moj nie moze mnie niczym zaskoczyc bo nic nie umknie.

Idę sobie paznokcie przypiłowac bo dzis jak wnosilam wózek na gore to sie złamaly niektore;(na króciutko przypiłuje. Mam zdjętą hybrydę to tez osłabione.

Kurczę ostani raz na fitness byłam 2 tyg temu i dzis mi brakuje...Moze mi sie uda wyjsc jak moj wroci wczesniej. Nie mialam jak wyjsc przez 2 tyg bo nie było chetnych na zaopiekowanie się Mikim.

Odnośnik do komentarza

Misia ja miałam moja umowę zlecenie do grudnia i normalnie będę dostawała macierzynski jak do tej pory. Tak kinsultowalam wcześniej z księgową szefa.
My dziś byliśmy u pediatry bo miałam obawy co do wzmożonego napięcia mięśniowego. Co prawda nie jestem za wymyślaniem chorób dziecku ale że znajomą mówiła o podobnych objawach i neurolog powiedział że za późno ja skierowali to postanowiłam sprawdzić. Podobno z napięciem ok ale Lenka wpadła w taką histerie (nigdy nawet po szczepieniu tak nie płakała) jak weszłam do gabinetu że nie dało jej się uspokoic (nie było wcześniej płaczu u pani doktor tylko w gabinecie szczepień)
Ani ja ani mąż ani cyc ani pielegniarka. Sama się spłakałam a w efekcie (może przez ten historyczny płacz) wyszłam że skierowaniem do neurologa,okulisty,na badanie USG głowy i ogólne moczu :( żałuję że poszlam... Tylko dziecina się wystraszyla. Płakała tak praktycznie pół godziny,dopiero w domu po kilkunastu minutach jej przeszło i pierwszy raz sama bez cyca ani nie na rękach, zasnela w trakcie zabawy...

monthly_2017_02/pazdziernikowe-mamusie-2016_54551.jpg

Odnośnik do komentarza

Irena właśnie nie wiem,ona jest traktowana jako wcześniak,brakło jej 5dni,mało ważyła,każdy chucha i ducha. Pediatra powiedziała że napięcie ok ale skoro ma takie objawy jak mówię: wierzga,prezy się aż staje na głowie,czasem krzyknie przy tym,nie daje się ubrać po kąpieli, ma zamknięte piąstki jak na brzuszku leży i podnosi glowke, to jej zdaniem trzeba ją skonsultować. W sumie wolę to sprawdzić u specjalisty niż u lekarza ogólnego...z gabinetu wyszłam w trakcie wizyty bo myślałam że ja jakoś uspokojenie, mąż wszedł po papiery, myślał że ja wszystko wiem ale Noe było nawet warunków dopytać bo biegiem do domu przerażeni :(

Odnośnik do komentarza
Gość Cukinkaa

Mojemu dziecku przed snem się formuła unlimited załącza. Wciągnęła już 240 ml i dalej jojczy o więcej... Zaraz jej gumka od portek strzeli :-D może uda mi się ją jakoś wodą oszukać, bo to już przesada jak dla mnie :)

Btw. W co ubieracie swoje maluszki na spacer? Bo Poli ostatnio jakoś gorąco. Zakładaj jej tylko body z długim rękawem, legginsy, kombinezon, cienki kocyk, a ona aż bordowa na twarzy się robi.

Odnośnik do komentarza

Cukinka- a czy Twoja Pola bierze smoczka? Bo moja krzyczala odrazu jak skonczyla pic mleko od dwoch dni daje jej 180 ml i to samo no przeciez nie mozliwe ze ciagle byla glodna. Wczoraj to az purpurowa sie zrobila i dalam jej smoczka odrazu cisza. Dzisiaj to samo. Moze onna chce dluzej cos possac :)
Body z krotkim-cienki sweterek- leginsy -kombinezon i kocyk. W sumie tak samo jak ty...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Cukinka - wow! 240ml ? Szacun :D moja to by chyba pila to przez godzine albo dluzej :D ostatnio mialam sytuacje ze od jedzonka do kąpieli byly 3h i wtedy jak jadla po kapiei to 120ml jej bylo za malo, wolala wiecej :) maz dorobil 15ml ale wzięła z tego doslownie pare lykow i koniec :)

Misia - Twoja jest chyba mlodsza od mojej i tez tyle juz wciaga? :D to moja tu niejadek widze :)

Odnośnik do komentarza

Cukinka - wow! 240ml ? Szacun :D moja to by chyba pila to przez godzine albo dluzej :D ostatnio mialam sytuacje ze od jedzonka do kąpieli byly 3h i wtedy jak jadla po kapiei to 120ml jej bylo za malo, wolala wiecej :) maz dorobil 15ml ale wzięła z tego doslownie pare lykow i koniec :)

Misia - Twoja jest chyba mlodsza od mojej i tez tyle juz wciaga? :D to moja tu niejadek widze :)

Odnośnik do komentarza

Co do spacerków, to ja ubieram tak jak Wy, w sensie na body i spodenki idzie kombinezon plus kocyk, albo zamiast kombinezony kurteczka i polarkowe półśpiochy.. Mój Słodziak już śpi w łóżeczku, położyłam go ciut wcześniej niż zwykle, bo wstał o 15:50 i już koło 19 strasznie marudził. Mąż dziś na piwku z kolegami, a ja się biorę do roboty, bo muszę skończyć esej i kilka innych rzeczy. Mam też mega stertę prania, ale to może jutro się uda w trakcie drzemek, albo samodzielnej zabawy Małego.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

My dziś mieliśmy wizytę i neonatologa, a wcześniej badanie usg przezciemiaczkowe. Małej niestety nie spodobało się to badanie i strasznie płakała, w dodatku miałam wrażenie, że to trwa wieczność. Pewnie przez jej płacz tak mi się dłużyło. W porównaniu do ostatniego szczepienia (w poniedziałek) wyszło, że mała jest krótsza o 6 cm, także spora różnica w pomiarze. No i według pediatry za wolno przerasta, a według noenatologa waga jest idealna. A ja muszę sobie wybrać którąś wersję...

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

Wawania-twoja zoska to chyba 2 tyg starsza czy nie? Moja jest z 26. No ona uwielbia jesc ale mi to nie przeszkadza. Niech je! uwielbiam jej grube cialko :) wazy 6.30kg. A tak ogulnie to ona jest dluga wiec wcale nie jest taka pulchna ;) odrazu ja tlumacze he he. Rozmiar nosi 68-74.
Tak mi cisnienie podnioslo to pismo z zusu ale przemyslalam to i mam ich gdzies. Bo bede wtedy mogla sie starac o 500 + i rodzinne to i tak wyjdzie dla mnie na korzysc

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza
Gość EmMadlenn

Kurcze, nie umiem się zalogować! Ja chyba w takim razie przegrzewam dziecko.. bo ubieram body z długim rękawem, getry, na to ciepły pajacyk i kombinezon zimowy, w wózku do śpiworka, przykrywam kocem i jade :D
Padam dziś na pysk, skok rozwojowy chyba trwa w najlepsze....

Odnośnik do komentarza

Ja tez padam na pysk. Od kilku dni Mały tak daje popalić, ze hej. Za dnia nie mam czasu na nic. Nazywam go Miauczyński, jęczydusza jedna. Na macie źle, w lozeczku u siebie pali w tyłek, na macie tylko chwile polezy. Na lezaczek go nie klade nawet bo juz wiadomo że bedzie mrauczał. Wycisza sie na rękach jak go bujam a że szlag mnie trafia od tego jęczenia to go bujam. Wczesniej bylo tak super ale wiedziałam, że to nie może za długo trwać.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

A ja przez te katarki stracilam rachube w liczeniu wagi bo nie chodzimy sie szczepic. Dzis moje male zasnelo w łóżeczku ze smokiem i jakos mi tak smutno sie zrobilo ze nie ze mna... chyba zwariowalam, ale poważnie smutno. Ogólnie jak 2 dni temu pisalam ze mniej je to chyba mnie uslyszal bo teraz non stop marudzi i niby chce do piersi ale sie denerwuje i musze go na stojaco a właściwie chodzaco karmić. Ja lubie bardzo karmić piersia ale powiem szczerze ze jest to dla mnie stresujace bo nigdy nie wiem czy jest najedzony, czy rozmrazac jeszcze, czy ściągać jak malo zje etc taka niekonczaca sie historia. Na bank nie wygladam jak te panie ze zdjęć na mlecznewsparcie. I tak jak Wy piszecie zjadla 150, czy Cukinka olaboga 240, ale macie pewnosc ze dziecko syte! Ogolnie też mam slabsze dni chyba, eh! Emmadlen to Twoja Zocha jak eskimos prawie na tych spacerach ale sa dzieci co lubia tak, jak ma karczek spoko to musi być ok. Ja tak jak dziewczyny ubieram, jak byly mrozy to wkladalam jeszcze body ale wtedy bez kocyka. Dobrej nocy mamusie.

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jybsrf15q.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbx1hpq5mq38zb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...