Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Monikae wejdź z nim pod prysznic przynajmniej spróbuj. Zawin to w pieluche tetrowa żeby Ci się nie wyslizna i może z tym poczekaj aż maz wróci bo będzie Ci trudno później wyjść z nim Ty mokra i on. Ale może warto zaryzykować
Może w twoich ramionach strach minie.
No a i ja wam się trochę pozale. U mnie jest gorzej niż było. Mała płacze a ja już nie wiem co robić. Po każdej akcji jestem tak splakana ze na oczy nie widzę. Teraz właśnie śpi po takim płaczu... bez powodu przynajmniej mi się tak wydaje! Daje cyca nie chce , noszę nie chce, śpiewam nie chce! A po histerycznym płaczu spazmach itd po 10 min okazuje się że chce chcą i weź odgadnij jak przed chwilą ja wykrecalo jak chciałam dac!!! Co jest nie tak? Mam wrażenie że tylko moje dziecko takie jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8u69i2a2d7b8.png

Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi a może u Was to ząbki? Lub alergia jakaś bo nie pamiętam czy macie jakąś? U mojej kumpeli było tak jak opisujesz. Wyszła skaza białkowa. Niestety musiała odstawić od piersi i daje specjalne mleko. Nie życzę nikomu tego. Ale ona mówi, że gdyby wcześniej wiedziała to i tak wolałaby zaoszczędzić tego płaczu małej i sobie i odstawiłaby od piersi szybciej.

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi współczuję Ci bardzo, bo wiem, jak mała u nas wczoraj płakała, dziś była też jedna taka akcja z płaczem, nagle, podczas leżenia przy cycku, aż się wystraszyłam. Ogólnie większość dnia była marudna choć były też momenty dobre, z humorem i uśmiechem. Drzemki były dziś tylko dwie pół godzinne. Spacer odpuściłam, bo bałam się, że podczas może zacząć płakać. Ewidentnie coś jest na rzeczy ale nie wiem co :/
Widzę tylko, że robi się bardziej ruchliwa, w leżaczku leżeć nie chce tylko rwie się do siadania, jak poczuje ręce w okolicach paszek to odrazu się podnosi a jak leży na pleckach i przekręci się na bok to już niewiele jej brakuje by odwrócić się na brzuszek, myślę, że to się lada dzień wydarzy. Tak więc dziewczyny nie przejmujmy się brakiem postępów u maluchów albo tym, że u innych dzieciaczki już tak dużo robią, wszystko w swoim czasie :)
AnkaAnka gratuluję ząbków, chwilę cie nie było a tu aż dwie sztuki :) i życzę zdrówka dla mamy.
Monikae ja to już Ci nic nie radzę ,bo już brak pomysłów, ale jestem pewna, że w końcu minie strach synka przed wodą, miejmy nadzieję, że obecność taty w tym pomoże :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Monikae no właśnie i tu jest problem. W grudniu na szczepieniu pediatra mówi że małaamała a skaze bo miała szorstkie policzki i czoło. Odstawiłam nabiał było trochę lepiej. Teraz na szczepieniu mówi że to raczej łzs i żeby nabiał jeść to jadłam i teraz właśnie na dniach jest gorzej i ze skórą i z małej samopoczuciem. Miałam w tyg iść do dermatologa żeby dał coś na to łzs bo nawet już nie wiem czym mam ją smarować ale jeśli to skaza to lepiej iść do alergologa. Co dzień jest gorzej a ja głupia słucham tych lekarzy jak zaczarowana! Monikae dlaczego znajoma musiała przejść na jakieś specjalne mleko nie wystarczyła się dieta?

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8u69i2a2d7b8.png

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, ze jednak będziecie dalej korzystac z forum a nie przerzucicie sie całkiem na fb. Ja nie mam i konta nie założę. Trzymam sie juz dlugo i nikt mnie nie złamie:)
Mermide a gdzie wczesniej mieszkalas bo ja tez kolo Katowic.
Powiedzcie mi. Jesli chodzi o gluten to jak wprowadzacie? Jakie macie te kaszki czy kleiki? Z butelki czy łyżeczka? Bo czytalam ze lepiej łyżeczka. Mojej sprawnie bardzo idzie łyżeczka wiec moze tak sprobuje.
Emilka wcina juz pięknie obiadek. Je 5 razy mleko po 160ml i raz sloiczek obiadku czasem jeszcze na podwieczorek kilka lyzeczek czegos nowego z reguły deserek.
Jeśli chodzi o wyczyny to tez powoli mnie zaczyna przerażać. Pomijam wszytskie obroty, trzymanie zabawek i takie tam. Zdecydowanie zbiera sie do siadania. Czasem juz podciagnie sie tak wysoki ze usiadzie na chwilę. A jak lezy na brzuchu podparta na dłoniach podciaga nóżki pod brzuch i chwile potrafi wytrzymać na czworaka. Nie chce zeby miala pozniej problemy z kregoslupem jak ja eh...

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Wrr... maluszek śpi już od 20, a ja zasnąć nie moge, przewracamy sie z boku na bok, jutro będę nietomna :/

Monikae współczuje reakcji synka przy kąpieli, mam nadzieje ze szybko polubi wodę. Wiem co możesz czuć, bo jak siostrzeniec był mały, moze z dwa latka miał, podczas kąpieli wyciągał kurek is puszczał wodę, szwagier postraszyli go ze jak będzie tak robił to wciągnąć go jakieś potwory i miał traumę do kapania sie przez dluuugi czas, musieli myć go w misce tak panikowal.

Odnośnik do komentarza

Sevenka - dziękuję Ci bardzo :):):) Codziennie jednak o forum myślałam i miałam wyrzuty sumienia nawet - ot, takie uzależnienie :)
Monikae - myślę, że zrobiłaś wszystko, co możesz. I to nie jest niczyja wina, bo czasami dzieci coś sobie upatrzą do nielubienia. Moja tak np. kocha czapkę ;) U nas od początku prawie miała moczone uszka, do oczu czasami mąż naleje i nic. Teraz to nawet jej główki nie trzyma, bo sama sobie radzi dobrze - tylko kontroluje, żeby się nie napiła. Nie cackamy się - bo pierwsze kąpiele były horrorem i dość. Chyba wyczuwała nasz stres. U Twojego Maciusia na ten uraz mogło wpłynąć milion rzeczy i na pewno uda się odwrócić. Myślę, że dzieci z czasem zapominają - też bym odczekała po prostu. Jeśli chusteczki nawilżane mu odpowiadają czy mokre płatki - to bym nie miała oporów zawiesić kąpieli na dłuższy czas. U mnie mawiano w domu - z brudu jeszcze nikt nie umarł. To pewnie nie do końca sprawdza się w krajach trzeciego świata, ale w naszych warunkach chyba taki dzień/tydzień ogra nie zaszkodzi ;)

Pytanko - czy myjecie już ząbki dzieciom? Myślałam, że chwilę z tym odczekam przy kp, ale mnie zbili z tropu - że od pojawienia się pierwszego i na dodatek pastą do zębów. Któraś już stosuje? I jaką?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

Nadrobiam:)dzięki dziewczyny ja nie pisze o wszystkim żeby się nie nakrecac. Każde dziecko faktycNie jest inne , mam stresa co do tych umiejętności ale przecież musi być dobrze i kiedyś mala zaskoczy ;) ja to się przy niej cierpliwości uczę, pisałam wam kiedyś ze nie je, i wiecie co to się nie zmieniło. Od zawsze bardzo krótko była przy piersi ale od kuedy dokarmiam butelka to widać realnie ile zjada . I to naprawdę są mikro ilości butlę 210 ml to chyba na 3 urodziny zje:):):) czekam na wazenie i zobaczymy do tej pory przybierala co wg mnie jest cudem jak was czytam.

Monika a zmieniłaś porę kapania diametralnie na rano np? jeszcze bym probowala bawić się w kapanie ,na sucho w ubraniu wkładać do wanienki,może jakieś piłeczki wsypać jak masz, poziej mogłyby zostać w wodzie. No ale może wiaderko zdziała cud;)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Imbir, niektóre dzieci po prostu tak mało jedzą i już. Najważniejsze jest, żeby dziecko przybierało na wadze. Jeśli masz obawy, to ważcie Ninkę częściej. Zuzia jest na mm i też mało zjada, bo często nawet porcji 120 ml nie dojada. Zdarza się jej tylko połowę zjeść. 150 ml je dopiero od jakiegoś tygodnia tylko na noc, a ostatnio przywaliła 600 g w 3 tyg., więc całkiem sporo. Ja myślę, że póki dziecko przybiera na wadze i reszta rzeczy jest ok, to nie ma się czym martwić ;-)

Monika, mi już nic do głowy więcej nie przychodzi, ale sobie myślę, że może faktycznie, tak jak pisze Imbir, spróbować na sucho z wanienką i w ubraniu wkładać Maćka w ramach zabawy.
Ja mam nadzieję, że to tylko z tęsknoty za tatusiem i jak tata wróci to wszystko wróci do normy ;-)

Odnośnik do komentarza

Monikae mam nadzieję, że strach przed kąpielą minie tak nagle jak się pojawił.. może rzeczywiście powrót męża pomoze..

Staś obudził się juz chyba ósmy raz. Póki jest przy piersi albo po prostu spi na mnie to jest ok. W łóżeczku pobudka co pół godziny, godzinę.. normalnie go tak uparcie nie odkładam, bo jestem średnio przytomna, ale dziś spać nie mogę, bo gorączka mnie rozkłada..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...