Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Forum dziś umarło widzę. My dojechaliśmy cali i zdrowi :) Gosia na widok babci zareagowała płaczem ale po 5 min było już miodzio do tego stopnia że dopiero zasnęła jakieś 20 min temu. Bodźców tyle że oczadziała ;)
kari na fb grupa jest tajna. Napisz do którejś z nas priv albo tu jak cię znaleźć to napraw dodamy cię do znajomych a potem do grupy ;)

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Widze, ze forum ledwo ciagnie, wiec postanowilam cos napisac, zebyscie mialy co czytać;)
Qarolina super ze dojechaliscie. Napisz jeszcze jak tam Gosia zniosla podróż? Spala?
Kari zdjecie the best;)
Manmonka niezly dostalas ten spadek. A ja naiwna myslalam ze to moje dziecko ma duzo ciuchow;)
U nas wszytsko ok. Emilka ma sie super. Smiga juz normalnie za raczke. Bylysmy ostanio w centrum handlowym to zasuwala za raczke i wszyscy tylko sie zatrzymywali i patrzyli. Przeszla chyba przez pol sklepu. Diuracelki dzialaja;)
Moja reka tez juz wydobrzala.
Zaczelam znowu dawac Emi powoli to mleko NAN HA. Jak narazie juz kilka dni i wszytsko w porzadku. Moze teraz się uda przejsc na normalne mleko bo tego nutramigenu mam juz po dziurki w nosie.
A no i znowu ostatnio wparowalam do pepco... Kurde czemu ten sklep jest tak blisko hehe

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem:))) Widzę,że nie mając facebooka daleko nie pociągnę:)
Quarolina,dobrze, że już jesteście na miejscu:) Współczuję przygody z łukiem brwiowym Gosi:/
Sevenka, życzę Wam bezstresowych karmien:) Ja dałam dzisiaj młodemu jogurcik i do tej pory czekam,czy przypadkiem mu się nie cofnie.
Mój R. ogląda disco polo na Polsacie, nie moje klimaty ale twardo mu towarzyszę:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem ;-)
Ale tu ciiiiiszaaaa.... :-(

Qarolina, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Cukrzyca była, ale se poszła, a Ty przynajmniej możesz się cieszyć super figurą ;-)
Udanego pobytu u rodziców :-*

Sevenka, gdyby Ola miała refluks, to by było widać po jej zachowaniu, bo by miała zgagę, by ją piekło od kwasów żołądkowych. Dziecko byłoby niespokojne i bardzo marudne, bo by ją to bolało. My mamy możemy podejrzewać takie schorzenia. Kto jak kto, ale lekarka powinna akurat to widzieć. U nas było to samo po obiadkach i jak poszliśmy do specjalisty gastrolog, to babka od razu wykluczyła refluks. U nas akurat to było na tle alergicznym. U Oli może to z powodu choroby?

Madzikcz fajnie, że się w końcu odzywasz i super, że u Was wszystko ok. Emilka widzę, że dalej nie przestaje zaskakiwać. Będziemy trzymać kciuki za udaną prowokację ;-)
Ja chyba powinnam się modlić, żeby u mnie wszystkie Pepco pozamykali, bo mąż mnie z domu wywali jak zobaczy, że znowu coś kupuje :-p

Mila_mi, Ty to się poświęcasz dla tego swojego chłopa ;-)

Dobra, spadam do wyrka - trzeba się wyspać przed weselnymi baletami ;-)

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie:-) jaki tu spokoj, jaka tu cisza .. Nawet Was nadrobilam:-) u nas mega marudnie, buczenie.. celuje w zabki. U fizjoterapeuty nie bylismy, ale po nastepnym weekendzie pojedziemy chyba do fizjoterapeuty z CZD. Chyba ze smyk ruszy do przodu:-)Karii chyba Ty mialas byc u neurologa ze swoim maluszkiem? Czy ktorys maluszek jeszcze nie siada i nie raczkuje?:(

Nie wiele sie udzielam, ale jesli nie widzicie w tym problemu to dolaczylabym do grupy na fb. Iwona Wilk, Goszczyn.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ewe1vp1wy.png

Odnośnik do komentarza

Siema laseczki!!!
Chciałam napisać tylko, że ja też tu zostaje. Widzę niestety że większość przechodz na fb. Przepraszam Was bardzo, ale ostatnio nie mam czasu na nic... postaram się więcej pisać. Wczoraj byliśmy na przeglądzie i Maciek waży 9800, mierzy 75cm. Myślałam że parametry będą wyższe. Mamy ostatnio masakrę z marudzeniem. Nie mogę zwalić na skok, bo teoretycznie jest po, obstawiam ząbki. Od wczoraj płacze przy jedzeniu łyżką i musimy dawać ibum, żeby przestał płakać biedak. Myślę że może iść kilka zębów na raz.
Iwo Maciej jeszcze nie raczkuje, tzn. zrobi ze dwa kroczki czasem. Siadać nauczył się 4 dni temu.
Ehh mam dość... o tej.jego skórze w ogóle szkda gadać. Ma tą jedną plamę na żebrach i teraz sączy się z niej osocze, plamki na koszulkach od kilku dni ma aż. Nie powiedziałabym, że to azs, bo plam w zagięciach nigdy nie miał, nie drapie tego też. Ale załączę zdjęcia, może coś powiecie na ten temat?
Wg lekarza łzs, smarujemy sterydem 2x w tygodniu i obecnie próbujemy bebilon pepti dha.

monthly_2017_06/wrzesnioweczki-2016_58360.jpg

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Biedny Macius,musi go to bolec.
Iwo bylam u neurologa i szczerze powiem sama nie wiem co myslec o tej wizycie.Poszlam do niej bo z starszym synem tez do niej chodzilam i bylo ok tylko ze on podczas wizyty nie plakal a Misiek plakal i sie wyginal w wszystkie strony wiec nie wiem skad ona niby wie ze dziecku potrzeba tego czy tamtego no ale ok ja lekarzem nie jestem.Dostalismy na rehabilitacje ale terminy mnie przerazaja wrzesien listopad.Porazka jak dla mnie.Jeszcze do jednej poradni podjade bo tam podobno terminy krotkie a tez dobrzy sa.Jasne moglabym isc prywatnie ale z tego co lekarka zalecila to potrzeba 10takich spotkan a jedno spotkanie 80zl dla mnie 800zl to sporo ale jak trzeba bedzie to nie bede miala wyjscia bo przeciez nie bede czekac do wrzesnia:/
Moj misiek sam nie siedzi co prawda jak go posadze to coraz dluzej sie utrzymuje ale jednak,pelza do tylu tylko choc zaczyna pupe podnosic w gore do pozycji raczkowania.Lekarka stwierdzila,ze mocno w tyl nie jest i szybko nadrobi,no jasne ale w wrzesniu to juz troche pozno bedzie,no i u Miska to wlasnie chodzi glownie o trzymabie pionu i stania czy siedzenia.

http://s8.suwaczek.com/201609051756.png

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja. Też rzadko kiedy pisze bo zwyczajnie nie mam czasu. Mały jest tak absorbujacy i dnia mi braknie.
W ogóle ostatnio to byliśmy na trzy tygodniowym wyjeździe i mały w każdym miejscu czuje się dobrze. Zaliczyliśmy dwie komunie i tłum ludzi mu absolutnie nie przeszkadza. Ale jednak najlepiej u mamy na raczkach. Chyba taki czas ze tylko mama i już.
Myślałam że odpoczne po tych podróżach w domowym zaciszu ale przyjechała męża siostra z dziećmi i teściową.... Aby do niedzieli:-)
Teraz siedzimy na działce ale jakoś rozmowa się nie klei więc pisze do Was hihi.
Zmiana skórka Maciusia nie wygląda dobrze, biedne maleństwa z problemami skornymi....
Pisałam Wam kiedyś ze mój mały ma zmianę na raczce po kremach które mieliśmy zapisane zniknęła tylko delikatna blizna została. Ale jeszcze mamy mastocytome, nie wiem czy ktoras z Was się z tym spotkała. Plamka na lini żeber którą pojawiła się dwa tygodnie po urodzeniu. Do tej pory nie dawała o sobie znać. Ale na komunii ciocia postanowiła nakarmić moje dziecko mandarynka. Mówię jej ze on jest mały i nie próbował cytrusów. Skwitowala że jej jak miał 8 miesiecy to zjadal trzy. I dała mu.... Niestety niewielka ilość wystarczyła aby alergen zadziałał i myslalm że do szpitala będę musiała jeschac. Mały zaczął ciężko oddychać i zmiana bardzo się powiększyła... Byłam taką zła ze szok....
Na szczęście przeszło i obyło się bez leków. W lipcu mamy wizytę kontrolną u dermatologa i zobaczyć co na to powie pani dr.
Życzymy dużo odpoczynku, udanych imprez i wyjazdów:-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny u nas też brak czasu ciągle oczy dokoła głowy przy raczkujacym malcu. Jak by mi ktoś powiedział że przez 3 tygodnie Nina tak ruszy do przodu to przenigdy bym nie uwierzyła. Więc może i zatroskane mamy głowa do góry; ) wyobraźcie sobie ze że moja to był taki leń ze właśnie dopiero 3 tygodnie temu opuscilusmy łóżeczko z pierwszego poziomu od razu na dol!!! Wcześniej nawet nie raczyła złapać za szczebelki czy obrócić sie! No ale mam też swoje zmartwienie bo od urodzenia małej stopa ucieka do środka , rehabilitujemy się i byliśmy we wtorek na wizycie u lekarza stwierdził a ze nie obejdzie się bez pomocy ortopedycznej, zaproponowała orteze jak zacznie chodzić :( oj liczę je ze na cud jakoś źle mi się kojarzy. Ż apetytem średnio może przeczekamy.

Maju jak twoja mala? zaczęła jeść, coś się wyjaśniło? Może to afty w buzce. Moja miał a taki epizod 3 dni butla na siłę przez sen ale owoce ze słoiczka choć trochę zjadla.

Chyba się zlamie i tez na fb dołączę, tylko jak ja poznam tam kto jest kto :D

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

My cały czas na Kujawach. Wszystko ok tylko strasznie rozregulowało nam się wszystko a szczególnie nocne zasypianie. Tu Gosia ma tyle bodźców że głowa mała.
Imbir mam nadzieje ze obędzie się bez ortezy. A na grupie fb jest przypięty post z informacją kto jest kto tzn większości :)
Monikae współczuję tej zmiany skórnej aby lekarz jakoś zdradził.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Imbir mamy przypięty post na fb w którym każda się przedstawiła więc dałabyś radę.

Monika wydaje mi się że Maciek to podkazil, źle to wygląda.
Miałam takie piersi w najgorszym momencie. Najprawdopodobniej były podrażnione i wdarła się grzybica chociaż dermatolog wprost tego nie określa. Poszłabym do lekarza na Twoim miejscu prędko bo musi go to bardzo boleć. Mi po wielu lekach w końcu pomógł momekutan.

Byliśmy dziś na działce u rodziców a wcześniej na procesji. Super dzien, pogoda idealna

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Czesc kochane :) to i ja cos skrobnę :)

Nigdzie sie nie wybieram :) ja tez tu zostaje :)

Dzisiaj byliśmy u mojego taty na urodzinach , później u teściów :) objadlam sie jak cholerka !

Monmonka udanego wesela ! Zdaj później relacje co i jak :) i oby Zuzia u dziadków byla aniołkiem :)

Monikae biedny Maciuś :( ja tez bym poszła do lekarza wiem , ze bylas i mowil ze to łzs ale moze lepiej sprawdzić jeszcze u innego , kurczę brzydko to wygląda.

Qarolina , mimo rozregulowania to odpoczywajcie i bawcie sie dobrze :)

Imbir mam nadzieje, ze lekarz Was tylko straszy ta orteza , oby Was ominela szerokim łukiem !
Gratuluje Nince postępów :)

Agarek co za ciotka ! Wspolczuje ! Nawet nie wyobrażam sobie jak musialas sie martwic :(

Sevenka trzymam kciuki aby warzywka sie przyjely :)

Madzik to Emilcia ruszyła :D super! Dobrze, ze z Twoja reka juz dobrze :*

Kochane przypominam o jutrzejszej wyprzedaży w pepco ! :)

Miłego wieczoru, Leos spi a my z mężem oglądamy siatkówkę :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72923.png

Odnośnik do komentarza

Też się witam po dłuższej przerwie. U mnie też ciągle brakuje na wszystko czasu. Podziwiam Was dziewczyny ;-) jak już ogarnę moja dwójkę to nie chce mi się nawet palcami stukac w telefon ;-D ale chociaż staram się na bieżąco czytać.
Biedny Maciuś oby w końcu zagoila mu się ta rana
Ehh powiem Wam dziewczyny że czasami bym chciała żeby to moje dziecko nadal leżące było. Odkąd nauczył się raczkowac to w sekundę jest przy mojej nodze i do mamusi na rączki chce. Puki nie był mobilny potrafił się czymś zająć a teraz zonk :-( nie powiem cieszę się że już tak ładnie raczkuje wstaje na nóżki i nawet troszkę próbuje obchodzić meble ale za to teraz muszę mieć oczy dookoła głowy ;)
Z gorszych spraw to Dawida znowu dopadło zapalenie oskrzeli na szczęście już jest lepiej. Chyba coś nie tak jest z tym mieszkaniem bo odkąd się tu wprowadziliśmy to Agata nieustannie chora a i mały od urodzenia ciągle cos :(
Ostatnio pojawiły się u nas problemy z jedzeniem stałych posiłków. To co do tej pory ma sprawdzone to w miarę je ale jak już coś nowego dostanie to od razu wymusza wymioty zamiast wypluc z buzi. Już nie wiem co mam z tym robić, aż czasami boję się mu dać coś nowego :(
Pozdrawiamy i życzymy udanego wypoczynku, oby dzieciaczki mało marudzily i dały trochę wytchnienia podczas długiego weekendu; ) Monmonka udanej zabawy.
PS.Tak w razie "w" poproszę o przyjęcie mnie do grupy na fb Lucyna antos smetowo ;)

Odnośnik do komentarza

Monika faktycznie nieciekawie to wygląda, bardzo współczuję Maciusiowi bo napewno mu to doskwiera, może przez to ten płacz?
Imbir kurdę, ja też mam nadzieję, że bez ortezy się skończy, moja Olcia przez 6 tygodni nosiła tą poduszkę frejkę ale była malutka i tylko leżąca, bo ale, jeśli będzie mus to mus, ważne aby Ninka była zdrowa i ładnie chodziła aaaaaa i dawaj na fb :D Madzikcz, Mila was też zapraszam, sama późno dołączyłam ale się cieszę, że to zrobiłam :)
Madzikcz świetnie, że Emilka tak sobie radzi z tym chodzeniem, naprawdę szacun dla niej :)
Monmonka pamiętaj tylko, zabawa zabawą ale post musi być, może między toastami ;))) a co do tego refluksu, ja też mam mieszane uczucia, przez to jej podejrzenie przerwałam inhalacje ale kaszel nadal jest, więc jutro do nich wrócimy. Ale najważniejsze póki co karmienia ok bez niemiłych niespodzianek, tylko ten stres, niestety nadal mi towarzyszy. Ja jeszcze tak myślę nad tym żółtkiem, które od niedawna jej podaję ale zwroty były i przy daniach bez żółtka, ach jak jest jakiś problem to matka zawsze kalkuluje na maksa.
A dziś dałam jej truskawki spróbować, kwasiła się jakby to była cytryna hehe
Agarek no co te ciotki niektóre mają, myślą, że są mądrzejsze od papieża wrrr dobrze, że tylko na strachu się skończyło.
Nie wiem co jeszcze chciałam....

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj bylismy u rodziny meza i maja tam trzy yorki. Jakie bylo ulubione zajecie Emilki? Gonila yorki po calym domu haha oczywiscie musiala trzymac sie za raczke kogos. Najlepsze jest to ze jak chcesz ja zlapac za druga raczke to staje i wyrywa reke i trzyma tylko jedna mimo ze jej sie jeszcze tyleczek zawraca czasem;)
Natuska a skad wiesz o tej wyprzedazy w pepco? Na stronce chyba nic nie pisze o tym albo nie doczytalam.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...