Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję mamo Joasi za odpowiedź.
Maag, ale Ci się jedza trafiła, no szok normalnie! Też wydaje mi się że to z zazdrości i też proponuje ją postraszyc. Oczywiście babie w sądzie pokażcie że jesteście RAAZEM SILNI I ZAKOCHANI, niech ma za swoje. No udusilabym normalnie!!! Ciuchy narciarskie za tyle kasy! Oj rozpuścil ją twój mąż i tyle:(
U mnie jeszcze nie było cioci i dobrze;)
Miłego dnia :-*

Odnośnik do komentarza

U mnie tez brak @ także nie wypowiem sie, aczkolwiek ani trochę za nią nie tęsknię.

Maaag sam pomysł postraszenia wrednej baby popieram. Chociaz już sprawowanie opieki naprzemiennej, ale faktycznie, to juz nie do końca.. jeszcze jak rodzice mieszkają w pobliżu to pół biedy, ale jak na drugim koncu miasta czy w innym miescie to chyba byłoby mi żal dzieciaka. Jednak środowisko jest ważne..podwórko, kolezanki itp.. Wasza Zuzia jest prawie w wieku mojej Tosi, a nie wyobrażam sobie wyrywać jej na dwa tygodnie z jej świata.. ale to tylko tak btw, wiem , ze to tylko pomysł na rozwiazanie syt z była zona.

Qarolina zdrowka dla Gosi :) duża dziewczyna z niej :)

Mała bardzo się cieszę, ze zdecydowaliście się z mezem na terapię. Będę trzymać za Was kciuki.

I MilaMi bardzo mi przykro, ze u Was gorzej.. tak jak Monmonka pisala, ja też odniosłam wrażenie ze bylo u Was lepiej, a tu znowu klops.. dużo sily kochana, pamiętaj, ze nam zawsze mozesz sie pozalic, to lepsze niz duszenie w sobie emocji..

U nas dziś drugi dzien ziemniaka. Wczoraj nie zrobił furory. Przed południem jemy kaszke jaglana z duszonym jabluszkiem, a po południu warzywo. My dopiero zaczynamy takze jestesmy daleko za niektorymi z Was :) próbujemy trochę blw, chociaz ziemniak nie współpracował i rozmazał się na raczkach buzi i krzeselku :)

Oho moj kawaler obudził się wlasnie z drzemki i bawi się kocykiem w wozku jak gdyby nigdy nic.. i co ciekawe nie placze :)

Odnośnik do komentarza

Chcialam jeszcze zameldować, ze Staś wygląda jak dzidziuś z reklamy. Jest aksamitny, nie ma żadnych zmian, aż przyjemnie go dotykać. Od trzech miesięcy nie mial takiej skóry. Nauczył się też nowego slówka. Powtarza w kółko "dajdajdaj" śmieszny jest :) a no i pochwalę się, że mój syn został wielkim fanem wody :) pije z doidiego aż miło. oczywiście z moja pomocą, zeby nie bylo hehe

A Monmonka, nie pogniewaj się, ale czy twój gin ma latający fotel, ze tyle kasuje? Hehe :D

Odnośnik do komentarza

Dziękuje Wam Dziewczyny za dobre słowa i rady ! :)
Mąż ma sądownie ustalone widzenia bo z nią nie idzie się dogadać inaczej. Ale na teraz składać pismo o zwiększenie widzeń z dzieckiem. Chcemy ja mieć miesiąc na wakacjach i tydzień na feriach bo teraz mamy ja tylko tydzień na wakacjach. poza tym chce żebyśmy ja mieli co drugi weekend jak dotychczas ale nie od soboty a od piątku po lekcjach. A a wakacjach od piątku od rana. Mamy ja tez co środy na 3h w sumie 2,5 h bo dojazd zajmuje 15 minut. Nie wzięlibyśmy jej pod opiekę naprzemienna bo wiem ze dziecko 8 letnie które się wychowywało cały czas z matka bardzo by to przeżyło. Poza tym ona mieszka z matka jakieś 15 km od nas i zaraz pod domem ma szkole. Także to nie miałoby sensu. Ale na pewno złożymy pismo o zwiększenie widzeń. Szlag ja trafi jak nam pozwolą dziecko zabrać do siebie na wakacje na miesiąc !

Mila mi bardzo mi przykro ze Wam się z R nie układa... mam nadzieje ze to przejściowy kryzys i poradzicie sobie z nim!

Charlotte cieszę się ze u Stasia już dobrze ze skóra !:) oby tak już było cały czas !!

Odnośnik do komentarza

Bordo dziękuję że pytasz. Z małym wydaje się że wszystko ok. Je ładnie jak zawsze. Śpi, śmieje się, piszczy i czasem marudzi. Wiadomo że ja cały czas o tym myślę czy nic się w główce nie porobiło. Najgorsze jest to że nie widziałam jak on to upadł i nie wiem czy najpierw uderzył pupa i nóżkami a potem główka czy jak to było. Dzwoniłam do mojej położnej która odbierala poród i ona mówiła żeby obserwować a jak by był jakiś osowialy to zrobić usg. A jak nic się nie dzieje to ona by nie narazala dziecka na wizytę na izbie przyjęć. Już sama nie wiem. Bije się ciągle z myślami. W środę pójdę na szczepienie to zapytam ta "cudowna" pediatre czy iść na to usg dla pewności. Ale jak go dotykam po główce i po całym ciele to nie płacze więc może go nie boli nic.

Odnośnik do komentarza

Charlotte, haha, prawie trafiłaś. No może jego fotel nie lata, ale nie da się ukryć, że jest to najlepszy gabinet w mieście. A i wizyta nie trwa 5 min, tylko tyle ile pacjentka ma pytań. Bywało, że nawet ponad godzinę siedziałam u niego. O ile w ciąży ze względu na mój skomplikowany przypadek zależało mi na najlepszym ginekologu, a inni kręcili nosem, bo im nie na rękę było prowadzić taką ciążę, o tyle teraz nie koniecznie mam ochotę wydawać tyle kasy, a zwykła wizyta z usg to 300 zł. Mało tego, za wizytę położniczą kasuje 400 zł w harmonogramie wizyt, a za jednorazową 450 zł!!! A co najlepsze, jest najbardziej obleganym ginekologiem w Bydgoszczy, czego całkowicie nie rozumiem, bo na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia nie zrobił. W ciąży trochę traktował mnie ulgowo z opłatami, bo to przyjaciel mojej kuzynki. Przyjmował mnie w nagłych przypadkach jeszcze tego samego dnia, wciskając gdzieś pomiędzy pacjentki i nie zawsze kasował za taką wizytę.
Dziewuszki, wyobraźcie sobie, że obdzwoniłam kilka placówek i na NFZ najbliższy wolny termin to połowa maja, a prywatnie - połowa kwietnia! To jakaś paranoja. Jeśli przez weekend nic się nie zmieni, to w poniedziałek pojadę na IP do szpitala, bo nie widzę innego wyjścia.

Charlotte, super że ze Stasiową skórą taka poprawa. W końcu macie sposób i w końcu możesz trochę odetchnąć i cieszyć się macierzyństwem :-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Szalejecie z wpisami. Musiałam z 20 stron nadrobić :) Wszystkim mamom z trudnościami życzę wytrwałości. Jako, ze minął u nas już magiczny czas pół roku, zaczęliśmy przygodę z nowymi smakami. Najpierw z słoiczka,,ale ze mama chce dla dziecka jak najlepiej dzis własnoręcznie przygotowana dynia, i co....siwy dym, dynia na czarno, ot taka kuchareczka :P

monthly_2017_03/wrzesnioweczki-2016_55996.jpg

Odnośnik do komentarza

Monmonka, ja z październikowych, podczytuję Was trochę zeby wiedzieć co mnie czeka :) ja też jestem z Bydgoszczy, co to za lekarz tak kasuje? Masakra ja dla mnie... spróbuj moze umówić się do gina w medicover, dr Hanna Karpow prowadziła moją ciążę i jest ok. Ale inne też z tego co mi znajome mówiły są spoko. Nie wiem ile tam kasują za wizytę (ja mam za darmo z pracy), ale chyba coś koło 100-150 zl a terminy pewnie jeszcze mają na marzec...

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp8nj9ljuv.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze 8 stron do nadrobienia, napiszę żeby nie zapomnieć.

Współczuję przygód z wypadkami dzieci. Tak te nasze kurczaki kombinują już. Mój uderzył głową o panele w ciągu moich 5 kroków w stronę kuchni a byl na srodku maty.

Bardzo marudnie u nas, zęby jak nic. Możliwe że bez slinienia się??

Nie chce jesc, owoce be, kaszka be. Jedynie zupy trochę zje ale staje wręcz na głowie zabawiajac go. Za to ja nie mogę przy nim jeść bo jest rozpacz bo by też chciał. Taka przekorna istota.

Maag współczuję przeżyć i stresów sądowych.

Nasi przyjaciele rozwiedli się w poniedziałek, na jednej rozprawie, po 2 latach małżeństwa. Nie mogę tego przeżyć.

Ruda pocenie może ale nie musi być objawem niedoboru witaminy d

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Czy ktoraś mama ma jakis magiczny sposob na usuwanie plam po tych cudownych papkach???????U mnie nie zeszly z polowy ubran:(((
Dziś był szpinak.Szalu nie bylo ale zdjadla:)Dopiero dzis poczytalam i analizowalam sklad tych sloiczkow,bo kupowalam morele hipp,ktorą tylko chyba ten producent robi no i wzielam sliwke hipp bo to dwie ulubione "potrawy" do tej pory.no i nie sprawdzilam tej sliwki, czytam w domu a tam AZ 50%sliwki:(Jak kupowalam pierwsza sliwke to wybralam bobovite bo miala 99,98%.a tu taki klops.Huz mi hipp podpadl.
A co do gotowania papek to ja popelnilam dotychczas tylko ziemniaka, ale kupka byla po nim zielona, wiec pewnie mial wiecej rtęci niż skrobi;))

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Ela, wielkie dzięki za cynk. W poniedziałek z rana zadzwonię, bo dzisiaj to już za późno, a jeśli nic się nie znajdzie to pójdę do POZ po skierowanie i na IP pojadę. A co do tego moje ginekologa, to chodzi o gabinet na Mostowej nad Sową. Pewnie sam lokal ich nieźle kosztuje. Nie chce rzucać tak na forum nazwiskami lekarzy, ale przyjmują tam tacy dwaj - jedni z najbardziej znanych w Bydgoszczy.
Mind, jak spieram od razu póki plama świeża, to schodzi przy użyciu zwykłego mydła albo płynu do naczyń, a jak nie zauważę od razu jakiejś plamy i zaschnie to genialnie działa mydełko dr Beckmann z Rossmanna. Już kiedyś chyba Mag o nim pisała :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Groszekkk

Cześć dziewczyny. Co prawda nie jestem wrześniówką a sierpniówką ale czasami zaglądam do Was bo cenię sobie Wasze opinie i rady. Dziś sama mam jedną dla mam matwiących się o kształt główek swoich maleństw, m. in Ruda. My też mieliśmy ten problem. Synek miał dość płaską główkę z tyłu oraz trochę w kształcie jajka. Kupiliśmy poduszkę firmy HeadCare. Używaną bo nowa ok 200zl kosztuje więc dość droga. Wyprana sprawdziła się doskonale. Po 1.5msc spania na niej problem znikł, główka śliczna i kształtna. Także polecam.

Odnośnik do komentarza

Edziula - lekarzem nie jestem ale zmęczenie i nieuzasadnione tycie to mi podchodzą pod problemy tarczycowe...moze zrób badania podstawowe + tarczycowe, napewno mały przegląd nie zaszkodzi ;-)
maaag - współczuję batalii sądowych. Z Twoich opisów wychodzi mi, że jestście naprawdę fajna rodzinką. Możliwe, że Zuzia zaaferowana opowiada mamie jak spędziła fajnie z Wami czas i kobieta jest zwyczajnie zazdrosna bo ona nie potrafi / nie chce jej się bardziej efektywniej zająć córką. A tak wogóle to ona ma jakiegoś faceta? Bo albo by się jej jakiś przydał albo ten co jest powinien być do wymiany ;-). powodzenia i dużo sił na sprawach!!
Charlotte - super, że Staś już ma ładną skórkę! Napewno jego komfort jest teraz o niebo lepszy. Nie swędzi już nic Malucha :-)
Mind - mi o mydełko pomaga. mocze w zimnej wodzie z mydłem przez kilka godzin albo od razu zapieram - w zależności ile mam czasu
Ruda - oby skończyło sie tylko na strachu! A wszystko na to wskazuje :-).
Qarolina - zdrówka dla Gosi!
MalaMi - może taka rozłąka sprawi, ze mąż przemyśli sprawę...tak czy inaczej taka sinusoida jaka u Was ostatnio była nie wpływała na Wasz związek dobrze..chyba podjęłaś dobrą decyzje co do czasowej separacji. Trzeba mieć tylko nadzieje, ze mąz wyciągnie z tego wnioski
Imbir - ja daje zwykła kaszę manne z mm do smaku lub na wodzie z owocami
Monmonka - nie pomogę bo jeszcz nie mam @...i niech póki co tak zostanie ;-)

Odnośnik do komentarza

Edziula mam podobnie - może nie tyje ale kompletnie nie chudnę. A staram się jeść zdrowo. Ze słodyczy tylko czasem jakiś lod albo drożdżówka. A prawie codziennie robię 5km na spacerze. Zmęczenie i senność też. Oczy mi się zamykają. Badalam tarczycę i ok więc już nie wiem. Źle mi ze sobą taka gruba.

Charlotte cudownie, ale się cieszę. Nareszcie jest lepiej.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u mnie waga też stanęła na +7kg pociążowych:-( i nic jej nie rusza...

A czy macie jeszcze problem z wypadającymi włosami? Ja tak. Ale już jest dużo lepiej. Od 1,5 m-ca łykam Vitapil Mama i od jakichś 2+3 tygodni stosuję Vitapil lotion do włosów. I efekty są! Może nie 100%, bo nadal gubie włosy, ale o połowę mniej spokojnie! Dla mnie super, bo już myślałam że wyłysieję...

Mind i jaki wybrałaś wzór?

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...