Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Prosimy o wyslanie chociaz jednego sms dla chorego na raka oka Kornelka. Sms kosztuje 11zl.07 groszy w tym vat lub sms na numer 76567 za 7 zl i 38 groszy w tym vat. Ale czy to tak duzo dla was? 10 zl a mozesz uratowac zycie. Zycie dziecka ktore jest bezcenne. Mozna wejsc na faceboku i zobaczyc profil. Ostateczne starcie Kornela z siatkowczakiem. Bardzo prosze w imieniu rodzicow. Kwota ktora jest potrzebna to ok. 1.5 miliona. Pomoz. Przekazcie dalej. Szczytny cel. Mozna rowniez wejsc na strone Dziekujemy za wsparcie Kornela. Wesprzyj rowniez inne cele na www.rycerzeiksiezniczki.pl
Reg: hh7.pl/467

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Współczuję problemów skórnych, odparzen itp. U nas nic z tych rzeczy, czy to dla tego że jesteśmy na mm prawie od początku czyli od pierwszego msc życia. Jeśli tak to chociaż taki z tego plus, a bardzo chciałam kp .
Milutka powodzenia w usypianiu. I oby pospala jsk najdłużej. Mój Wojtus śpi od 20. PEWNIE o 24 lub 1 pobudka na karmienie jak zawsze. Wczorajsza noc była u nas taka sobie bo mały przez to że miał wieczorną drzemkę aż do 18 to obudził się najpierw o 24 a potem o 3 i dwie godz nie spał, tyle że nie marudzil tylko leżał i strzelał minki do taty bo ten zaoferował się go lulac i tak mu zeszło do 5 rano. a ja przysypialam. Następna pobudka o 7 juz. Ale jak Wojtus zasnął na drzemkę o 10 to spał dwie godz aż. Odbił sobie nocke. Później miał jeszcze dwie małe drzemki. Mam nadz że dzisiaj przy sobocie nie będzie imprezowal w nocy he he. Tyle o nas.
Życzę Wam spokojnej nocy, słodkich i długich snów.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Moje dziewczynki zasypiają przy jedzeniu w nocy jaj sie budza czasem sa głodne a czasem tylko ciamkaja a smoczka nigdy nie chciały ale dziś cos mnie podkusiło i jak Blanka sie przebudziła z drzemki dałam jej smoka i zasnęła natychmiast! Tak samo teraz Ala... w dzień raz śpią dłużej czyli max 2 h a tak to ledwo zamkna oczy a juz wyspane

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Witam się wieczornie :-)
U nas noc i dzień rewelka! Zuzia spała od 20:30 do 8:00 tylko z jedną pobudka na jedzonko, chyba to było coś koło 4:00 :-) Ja za to dopiero zwlekłam się z łóżka koło 11:00 i oczom nie mogłam uwierzyć! Mój mąż oprócz tego, że zajął się dzieckiem, to zrobił porządki w swoich szafach. Ciuchy poukładane pięknie w kosteczkę, jakby nie on to robił, a od roku nie mogłam się doprosić żeby ogarnął swoją garderobę. Oprócz tego ogarnął balkon i inne drobne porządki. A mi jeszcze zasłonił rolety, żebym mogła się wyspać :-) Dosłownie Anioł! Mam nadzieję, że go nie przechwalę ;-)
Później spacerek, obiadek i odwiedziny kolejnej koleżanki. No i tak dzień zleciał.

Odnośnie rozpoznawania wszelkich zmian skórnych u dzieci polecam tę stronkę:
http://jejswiat.pl/1364,krostki-u-noworodka
Tutaj właśnie też piszą o tym łojotokowym zapaleniu skóry na główce.

Robyn, a u Twojej pociechy ja bym obstawiała, że to odparzenia i mogło dojść do nadkażenia grzybiczego. Jeśli masz w domu Clotrimazol albo Pimafucort, to może spróbuj lekko posmarować. Jak nie będzie schodziło, to może lepiej udać się z tym do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Witam wieczornie :) my już z mężem w łóżku. Nadrobiłam czytanie właśnie. Nusia śpi od 30 minut. Byliśmy dzisiaj na parapetowce i znajomych. Udało się posiedzieć 3 h ponad i trzeba było wracać bo Nusia głodna a butelki oczywiście nie chce ! Ja nie wiem co to za dziecko :p
Tylko cyc! Martwię się ze będę miała problem z wprowadzaniem nowych pokarmów czy soczków jak ona nie chce mieć do czynienia z niczym silikonowym.
Robyn moja tez takie białe miała krostki w rowku. Smarowałam clotrinazolem i przeszło. Teraz ma tylko czerwonego i za nic w świecie nie mogę się tego pozbyć. Stosuje na zmianę różne maści i Dalej czerwone. Także nie wiem... zapytam pediatry czym to smarować

Odnośnik do komentarza

Witamy się i my;) czytam was codziennie, ale jakos czasami ciężko się wbić w temat;)
Green sliczne masz dziewczynki! Zresztą jak wszystkie dzieciaczki tutaj!
Moj maly dzisiaj miał marudny dzień, wstal o 6.30 i przez cały dzień spal tylko 2h i to na rekach u tatusia wygięty jak paragraf:) za to po kapieli po 19 juz zasnal i spi;)
Dziewczyny czy boli was jeszcze rana po cc?
Imbirku a jak tam u twojego dzidziusia z tymi ćwiczeniami? Napisałaś o ile dobrze pamiętam ze robi powoli postępy, a co z asymetria?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Monikae ja przemywalam solą fizjologiczna kilka razy dziennie i do tego masowalam woreczek łzowy prawie przy każdym karmienu. Po trzech miesiącach i jednym tygodniu zniknęło z prawego oka a po kilku dniach z lewego. Myślałam że się z tym nie uporamy bo mały zaczął już protestować jak chciałam mu przemyc czy masowac.
Podróże z małym dzieckiem nie są takie straszne, to już nasz drugi taki wyjazd. Zdaje sobie sprawę że niektórzy patrzą na nas ze zdziwieniem albo myślą że zwariowalismy... Ale jak się nie ma rodziny dość blisko to zawsze ciągnie w swoje strony, a ze to tak daleko to już inna sprawa:-)
My też pupcie maluszka smarujemy linomagiem zielonym i jestem zadowolona bo nie mamy problemów z odparzeniami, a pojawiły się na samym początku jak stosowalam bephanten. Ogólnie nie mamy problemów skórnych(odpukac).
Moje szczescie już spi, więc i ja zmykam życząc dobrej i przespanej nocki

Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi tak smaruje po włoskach. Ogólnie pisałam kiedyś i wstawiałam zdjęcia wrastających paznokci u synka. Mieliśmy już iść po skierowanie do chirurga, ale za namową jednej z mam tutaj i jeszcze kilku osób się wstrzymałam. I wiecie co? Chyba się obędzie bez niego :). Zaczęłam Nikosiowi codziennie rozmasowywać te biedne paluszki przy pomocy oleju kokosowego. No i prawie znaku nie ma! Czasem troszkę się palce zaczerwienią jak obija nóżkami o gondole, a tak już jest ok :). I (tfu tfu) z AZS powoli wychodzimy na prostą... Zamiast kąpać dwa razy dziennie, kapiemy na razie małego w czystej przegotowanej wodzie. Żadnych emolientów czy mydełek. No i wyrzuciliśmy gąbkę na której kąpał się mały i podkładamy tetrę. Suche placki powoli znikają :). Mam nadzieję że to nie przejściowe.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73l6d8be5v79y5.png

Odnośnik do komentarza

Witam ;)
My sie wlasnie usypiamy. Cos ostatnio mamy z tym problem. Eh...
Piszecie o kremach to i ja cos dodam od siebie. My do ciala stosujemy la roche posay lipikar fluid. Smarowalam nim tez długo buzie ale cos ostatnio Emilce ma buzi wyszlo i ja po tym szczypalo wiec lekarz kazal nam zmienic na emolium krem specjalny albo normalny. Na spacerki obowiązkowo momme krem spacerowy, a pupa bephanten ten nofmslny nie na odparzenia. Do tej pory uzywalsm do pupy różowego linomagu i tak w szpitalu tez smarowali ale oststnio na gemini jak go zamawialam w opisie napisane bylo "nie stosowac do okolic pieluszkowych" wiec już zglupialam i przerzucilam sie na ten bephanten. Emilka ma super skore na pupie a ostatnio odparzenie miała w szpitalu jak miala biegunke przy rotawirusie wiec myślę ze te kremy działają.
Monikae Emilce jak bardzo ropialo oczko to lekarz powiedział ze to zapalenie spojowek i smarowalam jej neomycyną. Poza tym czesciej przemywac solą.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak Wasze Maleństwa śpią w dzień? tzn gdzie? Łóżeczko, wózek, na rękach? W pezyciemnionym pokoju czy normalnie? Jakiś rytuał usypiania? Szukam inspiracji bo Maciek już nawet w aucie nie śpi. A na spacerze tylko chwilę. Dziś np spał 3X po 15 minut. To chyba nie jest normalne. Martwię się że ma za mało snu a przecież na tym etapie życie jest niezwykle wazny.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Szczęściara Staś bez spania wytrzymuje 2-3h, potem jest juz hardzo marudny, spiacy i glodny, zasypia po prostu przy piersi i odkladam go do łóżeczka.. nie zaslaniam rolet, klade go normalnie jak do spania, w sensie do łóżeczka. Tylko wieczorem troche cuduje, bo kaze wszystkim byc cicho, nie wlazic do pokoju, zapalam nocną lampkę i takie to mamy ostatnie karmienie. Ostatnio po kąpieli zaczęłam zakładać mu pizamke, nie normalnie ubranko jak wczesniej. Wypracowuje sobie jakies tam rytuały, zeby kojarzył pomalu, ze pora na nocne, dluzsze spanie.
A propos spania, zasnął o 21, ale chyba cos mu dolega bo budził się juz dwa razy z takim straszliwie smutaśnym płaczem, dosłownie szlochal mi w ramie, az mu lezki lecialy, podkowke robil.. nie wiem czy cos mu sie złego snilo, czy cos go boli, biedulek moj.. az mi mialo serce pęknąć, bo taki nieszczęśliwy był. Troche go tatuś ponosil, a teraz juz spi przy,cycusiu. Zaraz spróbuje go odłożyć. Mnie sie juz oczy zamykają same. Do poczytania na nocnym karmieniu. Albo nie, spijcie jak najdłużej, najlepiej do rana ;)

Odnośnik do komentarza

W koncu was nadrobilam. Ale naprodukowalyscie tych stron. U nas noc w koncu wrocila do normy tzn. Filip poszedl spac o 21 obudzil sie na jedzenie o 4.30 potem jakos kolo 7 i calkiem wstalismy po 10. W ciagu dnia ciezko bo tylko na rece spi co go odloze to sie budzi. Ani na spacer wyjsc ani nic bo Maciek z ta noga to tez w wozku musi a na dwa wozki nie dam rady...

My na wszystko stosujemy olej kokosowy i do buzi jak wychodzimy i do pupci jak zaczyna sie robic czerwona (a tak to nie stosujemy nic) i do cialka jak robi sie sucha. Ale nam tez pani doktor powiedziala zeby nie stosowac na te suche plamy bo to za tluste i skora nie oddycha wiec kupilam emolium krem zobaczymy jak to sie sprawdzi. Ja stosuje olej kokosowy na twarz i od tego czasu nic mi nie wyskoczylo skora jest super gladka i napieta i pachnie kokosami :))) moj synus tez spi od 21 juz o 22 chcialo mu sie pic to przez sen troche popil i dalej w kime tak ze pewnie kolo 5 sie obudzi.

Dobrej nocki kochane oby wasze szkraby dzis daly wam sie wyspac :)

Odnośnik do komentarza

Maag jeśli chodzi o pupę to ja smaruje sudokrem jak jest troszkę czerwona i na noc bo mała śpi całą noc to wolę żeby miała dobrze zabezpieczone. Tak to albo linoderm zielony albo bepanten albo różowy linomag ;) juz kupę tego wypróbowałam ale jak jest bardzo czerwona pupa to tormentiol i znika odrazu. Wiem ze skład jest niezbyt dobry ale niezawodny.
U nas do zasypianie w dzień to super działa pieluszka albo przytulanka mała zakrywa sobie nią buzke i zasypia bardzo szybko. Ale ja ją kładę jak widzę ze oczka trze bo tak na sile to i ja się mecze i ona.

Odnośnik do komentarza

Oj,u nas dzis kiepski dzien.Lilka pospala dwa razy,raz na 20min a drugi na 40:(Wiecej bylo usypiania niz spania.A spiaca tez robi sie co 2-3h alejak widac nie zawsze przeklada sie to na sen.za to dlugo dzis trzymala glowke i nawet jej sie raczki nie rozjezdzaly.lezala tak i rozgladala sie po calej podlodze:)
Mam nadzieje ze dzis beda dluzsze przerwy w jedzeniu.a tak wogole to chyba mam jakis kryzys laktacyjny bo Lilka sie mega dzis szarpala przy piersi,a laktatorem sciagnelam tyle co zawsze tylko ze trwalo to dwa razy dluzej:(Oby nasza przygoda z kp nie skonczyla sie po 4 miesiacach:(

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

MalaMi u nas symetria coraz mniejsza;) myślę że byłoby lepiej ale mieliśmy długą przerwę w rehabilitacji nie z naszej winy;/ trafiliśmy wreszcie do fajnej poradni i to na nfz, gdzie od razu stwierdzono ze ewidentnie problem jest z życia płodowego, miałam za mały brzuch, krótka pepowine i młoda nie mogła się swobodnie poruszac;) mam nadzieję ze teraz pójdzie szybko bo myślę że przez tą asymetrie wlasnie Nina gorzej trzyma główkę, lezy ba brzuszku bo caly czas ja sciaga na prawo;) oby! A jak u Was? Pozbyliscie się problemu?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Ale jestem zmęczona. Nigdy więcej chorób! Tyle stresu i nerwów. Nie wiedziałam że tak może dziecko cierpieć. Na szczęście gorączka ustala. Meczymy się jeszcze z katarem. Już gestnieje. Płacz jest jak psikam solą do nosa a później Frida ciagne. Najważniejsze że już jest lepiej.
Powiedzcie mi jak to jest z inhalacja, nigdy jej nie robiłam i nie wiem co i jak. Kiedy ja robić, jak długo, co tam dodawac. Jestem zieloną w tym temacie.
Co do basenu to też się zastanawiam, kupiłam nawet pieluchy specjalne. Ale teraz po chorobie muszę odpuścić temat.
Wiecie co, przez chorobę nauczyłam Elizke zasypiania na moim ramieniu. Taki nerwusek jest jak ma spać, dziś ja trochę przeciagnelam i nie pozwoliłam na drZemkę bo pozniej do pierwszej w nocy walczę. No i dziś zasnela sama w łóżeczku i na brzuchu. Wszystko to po raz pierwszy. Jestem mega szczesliwa. Jedyny plus jej choroby to to że na brzuchu lubi lezec.

http://fajnamama.pl/suwaczki/193s6pj.png

Odnośnik do komentarza

Czy Wasze maluszki też tak mają? Elizka zwłaszcza jak leży na brzuchu to zaczyna jak piesek mielic jezykiem i tak mlaska. Slini się bardzo. Czy to mogą być ząbki. Mówicie o rozpulchnionych dziaslach. Jak to sprawdzic. ? Palca uda mi się włoŻyć do buzi i wtedy to tak gryzie ale nie mogę zobaczyć dolnych dziąseł bo językiem mi zasłania i tak się rusza ze nie ma szans, tylko dotykiem.

http://fajnamama.pl/suwaczki/193s6pj.png

Odnośnik do komentarza

Szczęściara, u nas z czasem rytm snu wyrobił się sam. W dzień Zuzia je co 3h i między każdym karmieniem zasypia na ok. 1h. Nie zmuszam jej do snu. Z reguły robi się śpiąca bawiąc się na macie edukacyjnej. Jeśli ma problem i długo trze oczka i bardzo marudzi, to daje jej smoczka i wtedy to już kwestia 5 minut - zasypia i wypluwa dydka. Nie przenoszę jej wtedy do łóżeczka, żeby nie obudzić. Natomiast na noc robimy tak, że przed ostatnim karmieniem, które wypada między godz. 19 a 20, przygaszamy światło, ściszamy telewizor, zmieniamy jej pieluszkę i przebieramy w pajaca, po czym karmimy i z reguły dziecko zasypia już przy karmieniu, a jeśli nie to kangurujemy i wtedy już na pewno sen murowany. No i wtedy kładziemy ją w łóżeczku na boczku, po czym przesypia nam min. 6h, a po nocnym karmieniu kolejne 3-4h.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...