Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie Maciuś też jest nocnym wiercipiętą. Natuśka a wyciągałaś z poduszki część tych wnętrzności? Mąż trochę wyjął bo była bardzo twarda ta poduszka. I tak się zastanawiam, może jeszcze wyciągnąć? Albo może włożyć spowrotem?
Mi też podoba się imię Leon. Mój prapradziadek miał tak na imię. Z resztą praprababcia też miała pięknie - Anastazja, i tak pewnie bym dała dziewczynce ostatecznie;-)

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Hej ;-)
Jeszcze wczoraj myślałam, że ja również dołączę do wrześnióweczek 2017, ale nie ;-)
Karola, wiem co przezywasz ze stopka synka, bo moj brat tez kiedys wylał na siebie garnek gorącego mleka. Nigdy nie zapomne płaczu mojej mamy i tej paniki jak go rozbierała ;-(
Monika, Tobie też współczuje sytuacji, ja to za każdym razem jak wiktorek w nocy zachrypi to wstaje na równe nogi bo mu sie nie odbija po jedzeniu;/ Ja jestem ratownikiem., ale pewnie dostałabym zaćmienia co zrobić w takiej sytuacji, ehh, oby wszytrsko było już dobrze.
Mój mały dostał jakiegoś regresu, już nie jest taki aktywny jak był, nie mam pojecia dlaczego, czy to przez chorobe i antybiotyk jest osłabiony, ciagle ma stan podgoraczkowy, niby juz zdrowy, wiec mam nadzieje ze to ząbki.
My też wkrótce wybieramy sie do ortopedy i na szczepienie, powiedzice mi jaka szczepionka szczepicie na pneumokoki? Prenevar 13?

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie po świetach!:)Wczoraj wróciliśmy od rodziców, a w miedzy czasie bylismy też u siostry w Krakowie.Lilcia bardzo dobrze znosi podróże i szybko przyzwyczaja sie nowych miejsc.Chętnie z każdym pogada i do kazdego sie usmiechnie do czasu kiedy ten ktoś nie wezmie ją na ręce bo wtedy jest ryk:)Objadlam sie na te swięta i znow musze zrzucac te 1,5k do wagi sprzed ciąży.Jadlam wszystkie ciężkostrawne rzeczy typu grzyby, kapusta i wogole nie odbilo sie to na malej,wiec po raz kolejny potwierdzam ze nasze wzdecia nie maja nic wspolnego z naszymi maluchami:)W wigilie i sylwestra napilam sie po lampce wina-cudo:))
My dziś mielismy druga dawke pneumokokow prevenar 13,stwierdzilismy ze skoro juz szczepimy to lepiej wziąść 13 a nie 10.Teraz malutka spi 3h przy otwartym oknie bo mnie cos dzis gardlo boli a nie chce sie rozlozyc na chrzciny ktore mamy w tą niedziele.Zapowiadaja jakies straszne mrozy wiec musze obczaic w co to ja ubrac do tego kosciola zeby mi nie zamarzla na sopelek.
Charlotte, jestem ciekawa co ci powie fizjoterapeuta, bo Lilka tez bardzo wysoko trzyma głowę ale nie utrzymuje sie na rekach bo po chwili jej sie rozjeżdzaja na boki.Alimak moze i ja sprobuje tych cwiczen z mała, choc troche sie obawiam tak na wlasna reke zeby jej jeszcze gorzej nie narobic...
My dziś ważymy 7200 i pani dr stwierdzila ze zawiązki ząbkow juz są ale jeszcze nie czas na ząbkowanie bo dziąsła nie rozpulchnione.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

My szczepimy prenevarem ale nie wiem jaki nr myślał że jest tylko jeden.

Dziewczyny za wysoko ta główka na brzuchu nie powinna być, bo to świadczy o wzmożonym napięciu mięśni grzbietu.

Charlotte jak to zrobiłaś że tak pięknie spał. U nas tez dziś lepsza noc budził się co 2h wyspalam się jak już nie pamiętam kiedy. Ale spaliśmy razem jak próbowałam przełożyć do łóżeczka to krzyk na cały dom.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

My juz po szczepieniu. Malutki spi przy cycusiu i obserwujemy.
Jestem podlamana po tej wizycie,bylismy u innej dr niz poprzednio,okazalo sie,ze musimy isc do okulisty,bo Maly byl naswietlany w szpitalu,stwierdzila tez asymetrie i dala skierowanie do rehabilitanta. Ja nie widze tej asymetrii,ale Maly nie chcial patrzec na zabawke i nie przekrecal za nia glowy,wiec dala skierowanie. Pojdziemy,bo i tak sie wybieralam,zeby sprawdzic,czy ws,ystko ok.
A najbardziej sie zmartwilam,bo Malutki przez szesc tygodni przybral na wadze tylko 950 g i dr powiedziala,ze to na granicy normy:( Wazy 6250. Zalamalam sie,moze faktycznie z moim mlekiem jest cos nie tak:( Maly ke duzo i chetnie,bardzo sie zmartwilam:(
Dala skierowanie na mocz i morfologie,mamy zrobic przed kolejnym szczepieniem:(
No i zabkujemy,dziasla rozpulchnione,niedlugo powinien byc zabek,to z dobrych wiadomosci:))
Madzikcz,mam nadzieje,ze bedzie dobrze,badania na ogol uspokajaja,trzymam kciuki:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

U nas tez mała mocno główkę podnosi a słabo na raczkach się opiera. Podobne ćwiczenia mamy zalecane ale rehabilitantka mówi ze to dlatego że nie chciała lezec na brzuszku i te mięśnie ma słabe.
Strasznie się to moje dziecko darlo na szczepieniach ale może dzięki temu te kanaliki się odetkają. Tez dajemy Prevenar13. Druga dawkę mamy za dwa tygodnie. I Pan doktor pozwolił nam iść na basen mimo skórki naszej. Mówi ze warto spróbować może ze skórka nic się dziać nie będzie a dla rozwoju ruchowego to warto iść. Chyba się od lutego zapisze na zajęcia dla dzieci.

Odnośnik do komentarza

Tyłeczka współczuje zr Maleństwo tak choruje :( dużo zdrówka życzymy !!;*
Mamo Joasi trochę Twój maz ma racje ze to pamiątka :) poczekam jeszcze na Milutka bo ma zmierzyć Swojej Malutkiej klatkę piersiowa. Może akurat Nusia wejdzie :) a jak nie to poszukam jakiegoś komisu i będę szperać może coś znajdę albo wypożyczę ubranko bo wiem ze niektóre komisy wypożyczają za pieniądze :) ja już po konikach. Super sobie pojeździłam bo było nas tylko dwie osoby na lekcji także awesome !!:) aż mnie nóżki bolą :p

Odnośnik do komentarza

No może i troszkę racji ma :) no nic schowalam do szafy a on udaje że tematu nie było.
Co za dzień dzisiaj! Mała marudzi płacze nie śpi... :(
A co do trzymania głowy to u nas było roznie same wiecie ile pisalam bo się bałam. U mnie mała preferuje lewą stronę. Pytałam lekarza o to. I powiedział że jak śpi na jednej stronie bo np tak lubi ale przekreca na 2 to jest ok. Źle by było jak by ciągle trzymała tylko w jedna strone! Tak więc nic z tym nie robie bo mala śpi różnie ale częściej na lewej. A przez to też głowy nie ma skrzywionej. Okrągła jak jabłuszko! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8u69i2a2d7b8.png

Odnośnik do komentarza

Tyneczka - dużo zdrówka dla Antosia i szybkiego powrotu do domu :)
MilaMi - moja nieco starsza a waży 6400 i lekarka mówiła, że ok a nawet trochę spora, więc się nie martw i nie szukaj winy w mleku ;)
Wiatr daje się we znaki, więc może być znowu humorzasto w nocy.
Monikae - ale akcja, współczuję i super, że wszystko jest ok :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

Iwa - nam nasz neonatolog i moja pani gin polecali pneumokoki bo to ważna szczepionka, ale jeżeli nie zamierzamy dawać dziecka do żłobka ani nie ma kontaktu z malutkimi dziećmi to żeby zaszczepić dopiero kolo 7 miesiąca, albo nawet wtedy gdy pójdzie do przedszkola. Mówili że póki jest w domu Maluszek to nie ma konieczności szczepić juz. To opinię dwóch odmiennych lekarzy a są takie same wiec się do nich stosuje. Mówili tez ze na rotawirusy jest średnio sens szczepić bo jest tyle szczepów tych wirusów ze nawet jak dziecko zaszczepione na jeden wirus to może zachorować na drugi i najwyżej trafi do szpitala na kroplowke, nie ma powikłań neurologicznych w razie zachorowania, a szczepionka tez obciąża organizm. Wiec mu szczepimy 5 w 1 I pneumokoki dopiero za jakiś czas :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72855.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...