Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

MałaMi byłam u lekarza. Norma jest do 153. Dostałam skierowanie do diabetologa ale wizyte mam dopiero za 2 tygodnie, niestety u nas tyle się czeka. Ginekolog do tego czasu kazał mi ograniczyć cukier i powiedział, że jego zdaniem odpowiednia dieta wystarczy. Ale oczywiście ostateczne słowo będzie miał diabetolog. Tak czy inaczej skontaktowałam się z koleżanką, która też ma cukrzyce ciążową i wzięłam od niej kilka wskazówek. Przede wszystkim wyeliminowałam cukier: zero słodyczy, słodzonej herbaty czy słodkich owoców. Posiłki co 2,5-3 godz. mniejsze ilości ale systematyczne i zdrowe. No i głównie czekam do wizyty a krótko przed chce jeszcze raz zrobic krzywą cukrową żeby zobaczyć czy jest lepiej po tej mojej diecie. No i Kochana płacz tu nie pomoże tylko zdrowe odżywianie :) także głowa do góry ;)

Odnośnik do komentarza

Imbir
Mintricks, super kolorki:)
Ja tez widziałam u nas ten kombinezon, nie myslisz że jest za ciepły na połowe wrzesnia?- pytam bo nie wiem kompletnie jaki powinien być.

Imbir,z ta pogoda to troche totolotek:)jak bedzie 15 stopni to bedzie idealnie.a jak 20 to wystarczy sam kocyk lekki.dlatego kupilam wiekszy ten kombinezon,68,wiec wystarczy na pazdziernik,tak mi sie wydaje...;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

A no tak to jest z dziećmi. Lekarka dzisiaj mi w szpitalu poleciła pomoc dobrego lekarze który zajmuje się homeopatia. Jutro spróbuję tam zadzwonić i się umówić :)
Śliczne macie rzeczy dla dzieciaków. Ja rozka nie kupuję. Będę małego owijala w pieluche tylko na początku. I to dość mocno a te rożki na rzep są dla mnie za słabe no chyba żeby przyszyc jakieś sznureczki i mocniej związać :)
Maaag ja też zazdroszczę wypoczynku. My nie byliśmy na wakacjach odkąd a Oliwka się urodziła. W tym roku pewnie też nigdzie bo Maz nie ma urlopu. A co za rok to nie planuje nawet :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsve6yddajp3o3a.png

Odnośnik do komentarza

Nikusia i MalaMi ja jestem już tydzien na diecie zero slodyczy z owocami też uwazam mierze cukier 5 razy dziennie i wszystko jest ok zauważyłam ze wedliny mi podnoszą cukier a wiec upiekłam sobie piers z indyka narazie to jeszcze eksperymentuje co mi podnosi a co nie
za tydzien wizyta zobaczę co powie lekarz bo pani diabetlog byla kompletnie nie przygotowana rospisala na karteczce czego nie wolno zadnenj książeczki z indeksem glikemicznym czy jakąś dieta nic!!!
Sama szukalam w internecie diety
A więc glowa do góry choc przyznam ze zjadłabym taki serniczek z truskawmi ale czegosie nie robi sie dla dobra malenstwa

Tekst linka[url=http://]Tekst linka[/urlhttp://fajnamama.pl/suwaczki/1bkffxm.png

Odnośnik do komentarza

Trzymam kciuki za wszystkie słodkie mamy na diecie - pewnie jutro się dowiem, że muszę do Was dołączyć. Obym umiała wytrwać - nigdy zbyt silnej woli nie miałam w tym względzie, niestety.... Czekam na tę wizytę, bo jeszcze cytologię mi ostatnio gin robił a nie ma wyników w necie.
No i trzymam kciuki za wszelkie wyniki nas wszystkich - żeby nam nerwów nie dorabiały, ale uspokoiły i dały odrobinę wytchnienia od zmartwień o zdrowie. W końcu już niektóre z nas zaczęły ten III trymestr, co nas nim straszą ;) I też czuję, że z powodu upałów Zosia mniej kopie, a to znowu powoduje stres i tak w kółko ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane . Wczoraj nie bylo tak źle,chodź zrobiliśmy z 30km pieszo w poszukiwaniu kosmetyczki,ktora zrobi mojej sis kolczyk w pępku. Masakra

Dla Mileńki nie kupilam nic wczoraj, za to dla Lauruni troszkę nakupowalam .

A i jeszcze do nocy ,chodź padnięta jak nie wiem co,rpbilam sernika na zimno dl mojego męża do pracy , jego ulubione ciasto. A teraz jest 5 i juz nie mogę spać ,bo wstalam mu go nakroić.

Milena w dzień zawsze spi, w nocy nadrabia. Oby nie zostalo tak po porodzie.

Jestem wykończona a nie mogę spać, cos strasznego.

Kochane milego dnia Wam życzę i wspolczuje tym na diecie, truskawki pycha mmm

Odnośnik do komentarza

Kaśka ale Ty masz siły kobieto :D Ja po 10 minutach spaceru mam zadyszkę, tak mi brzuch ciąży już :P

My też już nie śpimy i zbieramy się bo za godzine wizyta ;) A dziś chyba z 4 razy wstawałam siku w nocy ( gdzieś między północą a 7 rano ;/)
Moje dziewczyny nie lubią jak w nocy się kładę na lewym boku :P strasznie kopią i muszę się przekręcać na prawy wtedy się uspokajają :)

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Anka oby Twoje wyniki były dobre bo dieta może nie byłaby takim wyrzeczeniem gdyby nie była latem :) mi czasami jest tak żal gdy patrze na te wszystkie owoce no i lody oczywiście ;) no ale cóż nadrobie po porodzie :) Green rose nocne wstawanie to u mnie chleb powszedni, ja staram się zawsze zasypiać na lewym boku, wcześniej też tak spałam ale dla odmiany teraz często w nocy łapie się na tym, że leże na plecach, co mi się przed ciążą nie zadrzało. Miłego dnia dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Hej, u mnie sprawy przybrały całkiem nieoczekiwany zwrot. Otóż po wczorajszej wizycie jestem na zwolnieniu. Tak z dnia na dzien :(
Z Polą wszystko ok, rośnie i strasznie szaleje. Ważyła 780g. Przepływ 2,8 ( cokolwiek to znaczy ;)) dzis zaczynam 26 tydz.
Gorzej z moja macica i szyjka. Okazało sie ze jak mała mnie kopie, to macica reaguje skurczami od razu. Szyjka sie rozpulchnila o z 32mm ma 28mm. Lekarz nie puścił mnie do pracy i kazał odpoczywać. Dostałam Vit C i kwasy OmegaMed, co przystopuje szyjkę oraz Mucosolvan na płucka małej jako koło zapasowe, jak to określił lekarz.
Jesli chodzi o dietę jak pokazałam krzywa cukrowa, to całkowite wyeliminowanie białego pieczywa( i tak nie jem) i ograniczenie produktów mączystych ( makarony pierwsze miejsce).
Mindtricks ja mam pajacyk 56. Wydaje mi sie akuratny, ale przeczuwam ciepły wrzesień i myślę, ze przywieziemy maleństwa w lżejszych rzeczach ;)
Ciuszki smykowe wrzucę pózniej, jak sie ogarnę :))))

http://s6.suwaczek.com/201609034565.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Kochane :) maz jeszcze chrapie a ja juz nie spie jak zwykle o tej godzinie :) moi RodZice dojechali do nas wczoraj i bedą z nami do soboty. My w sobotę do poznania a oni do domku :) tatko słyszę ze juz kawe pije a mamcia wyszła nad morze :) okno mam uchylone i słyszę jak fale szumią. Słońce swieci, zapowiada sie cudna pogoda. Moja Malutka w nocy spi nadal czyli nic sie nie zmieniło jak sie obudzę to cos tam sie odezwie a potem dalej w kime. Jest bardzo spokojna :) z czego bardzo sie ciesze bo moze pozniej tez tak bedzie :p

Odnośnik do komentarza

Wiecie najlepiej popatrzeć co ma jaki indeks glikemiczny i potem mierzyć cukry. Owoce go podnoszą, ale nie wszystkie az tak bardzo i od czasu do czasu mozna cos zjesc :)
Jak macie lekko podwyższony cukier to nic sie nie dzieje, chyba, ze cukier jest podwazony bardzo duzo to wiadomo, ze trzeba rezygnować z wielu rzeczy+insulinę diabetyk przepisze, ale rozmawiałam z wieloma dziewczynami i raczej większość jak ma cukrzyce to taka, która regulują tylko dieta :)
U systematyczność posiłków wejdzie Wam w krew :D

My wczoraj na wizycie, Mała chyba nadal pozostaje moją Kluską i wazy w 26+3 tc 830gram :)

Miłego dnia dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja dzisiaj o 4 oczy jak 5 zł wyspany i spać się ne chce masakra jakas... zaczęłam rozmyślać ze jeszcze tylu rzeczy nie mam i wpadłam w jakas panikę normalnie. Zaczynam się strasznie bać tego co ma nastąpić. Nie wiem czy ja za stara nie jestem na pierwsze dziecko. Chociaż sama jestem w szoku jak dobrze ta ciaza przebiega. Od początku jakieś 2 kg na plusie brzuch wcale nie jakiś wielki siły są wyniki całkiem nieźle szok normalnie...

Odnośnik do komentarza

Padme najwazniejsze, ze z Pola wszystko dobrze! A pracy nie zaluj, duzo odpoczywaj i mysl tylko o Was i Waszej wygodzie ;) ja od tyg na zwolnieniu i w ogole nie tesknie za praca a tak sie balam ;)

Ja jeszcze sie nie zebralam zeby pojsc na glukoze, wizyte mam na koniec czerwca wiec tlumacze sobie, ze mam jeszcze czas ;p

Ze spaniem mam coraz wiekszy problem. Maz sie rozpycha strasznie, to znaczy probuje sie do mnie przytulic mimo mojej wielkiej poduszki i koniec koncow on zasypia a ja sie krece.. na plecach juz w ogole nie moge spac, bo Mały uciska przepone i dostaje zadyszki, na prawym boku jak spie to bola mnie plecy. Na lewy jak sie w nocy chcialam odwrocic to malo z lozka nie spadlam, bo lezalam na samym juz koncu. Wnerwia mnie to, bo leze i chce mi sie spac a nie moge zasnac. Na szczescie przestalam o dziwo w nocy sie budzic na siku. Mam pobudke codziennie okolo 5, ale tylko patrze na zegarek i dalej zasypiam.

Odnośnik do komentarza

Aniusia Ja czasem wstać nie mogę jak długo siedzę. Ja chodzę to nieraz tak zaboli, albo pęcherz scisnie? Przypuszczam że wtedy kopie gdzieś. Chociaż nie czuje jakoś tych kopniakow po zebrach.
Najdziwniej się czuje w nocy, nie mogę zmienić szybko pozycji, przekręcić się bo wszystko boli. Ciężko się wstaje do ubikacji, jakbym polknela głaz który przy ruchu gdzies się wbija.
w ogóle noce są ciężkie, zawsze spałam jak zabita, a teraz ciągle mi nie wygodnie. I pewnie jak nie pracuje to tez nie jestem taka zmęczona.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Szczęściara09
Aniusia Ja czasem wstać nie mogę jak długo siedzę. Ja chodzę to nieraz tak zaboli, albo pęcherz scisnie? Przypuszczam że wtedy kopie gdzieś. Chociaż nie czuje jakoś tych kopniakow po zebrach.
Najdziwniej się czuje w nocy, nie mogę zmienić szybko pozycji, przekręcić się bo wszystko boli. Ciężko się wstaje do ubikacji, jakbym polknela głaz który przy ruchu gdzies się wbija.
w ogóle noce są ciężkie, zawsze spałam jak zabita, a teraz ciągle mi nie wygodnie. I pewnie jak nie pracuje to tez nie jestem taka zmęczona.

Hej mamuska :-) :-)
Ja niby też po zebrach nie czuję kopniakow ale ogolnie gdzieś w pecherz czy w ścianę brzucha uderzy to sobie mysle jejku czy coś tam się nie stało..... dziwne uczucie.. a jak dłużej posiedzie to też problem zeby wstać bo wszystko boli. CHYBA muszę tylko leżeć ;-P ale ile można.... :-)

Odnośnik do komentarza

cześć :) Padme, nie żałuj pracy, na pewno już swoje w biurze odsiedziałaś, teraz czas się polenić :D
jeju ja mam wizytę w poniedziałek i też się boję co tam się dzieje z moją szyjką, miesiąc temu była na granicy chyba 30 mm ale była zamknięta. Jednak te szyjkowe wiadomości forumowe nie napawają optymizmem :/ trzymam kciuki za nas wszystkie by się powydłużało to co powinno :)

Dziewczyny a ja już którąś noc z rzędu się nie wysypiam,a dziś o czwartej rano zbudziłam się w połowie drogi do spotkania podłogi :) mój mężczyzna tak się do mnie przysuwał , że zostawił mi minimalną część łóżka i o mało co bym nie spadła, a ja teraz też się mega rozpycham, kręcę, nie mogę się ułożyć,lekko śpię ach

a chcę was zapytać: czy ćwiczycie mięśnie Kegla? ja od kilku dni staram się pamiętać i ściskam :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Ja na diecie musiałam zrezygnować prawie całkowicie z pieczywa :-/
Jedyne, które nie podnosi mi cukru to wasa. Prócz tego cukier bardzo podnoszą mi ziemniaki.
Na całe szczęście po miseczce truskawek z odtłuszczonym jogurtem naturalnym cukier w normie :-D Kiwi w sporych ilościach również jest ok. To samo twarde gruszki, jabłka, spory kawałek arbuza :-) Jem również sporo nabiału (nawet tego nie wskazanego) i cukier jest ok.
Wcześniej nie zwracałam na to uwagi ale producenci dodają cukier do produktów w których tego cukru się nie spodziewałam: np. wędliny, musztarda, przeciery pomidorowe...
W sumie to mamy sporo szczęścia, że ta cukrzyca wypadła nam w miesiącach letnich - mamy sporo świeżych warzyw i owoców, które możemy jeść na diecie :-)

Odnośnik do komentarza

Padme odpoczywaj dużo i na pewno się poprawi ;) Moja szyjka po 3 tygodniach leżenia ma dziś 4cm a nie 2,5 :D No i dziewczyny wyrównały, mają już 1200 i 1300g :) Ale najprawdopodobniej za 3 tygodnie wyślą mnie do szpitala i raczej dziewczynki urodzą się w lipcu... A miałam być wczesną wrześniówką.. To dlatego że łożysko już mi się starzeje i w ciąży jednojajowej i tak zawsze rozwiązanie jest wcześniej. Więc jestem dobrej myśli ;)

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...