Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry :)

anulka165 Mi się bardzo podobał gabarytowo i cenowo Carmelo Carera. Ma podobno bardzo dużą gondolę. Stety - niestety nabyłam inny używany, ale jak miała bym kupić nowy to właśnie ten. Ja przeglądałam w necie jakie mi się podobają wizualnie i cenowo, później szukałam opinii o danym modelu i lista się zmniejszała. W sklepie stacjonarnym byłam, ale nie było akurat tego modelu.

natalia93 Ja też skurcz czułam tylko raz - teraz już nie. Nie wiem, czy to kwestia ich braku, czy po prostu przyzwyczajenia organizmu do tej sytuacji, więc dzieje się to bezboleśnie:)

mamalina proszę nie dźwigać nawet tych najsłodszych ciężarów :) Chociaż zdaję sobie sprawę, że może to być trudne :)

Ja właśnie siedzę w przychodni i jestem po pierwszym pobraniu i wypiciu glukozy. Pani mi wcisnęła troszkę soku z cytryny (choć powiem szczerze wcale soku nie czułam;) ). Powiem szczerze nastawiałam się na coś bardziej ohydnego. Mi to smakowało jak herbatka z dużą ilością miodu/cukru. Generalnie bardzo do przeżycia :) Siedzę sobie w pokoju socjalnym i jest milej niż sądziłam :D

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

A właśnie jeszcze miałam coś pisać....
glamjustyna Koniecznie zrób zdjęcie. Nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla Ciebie samej i dzieciątka- na pamiątkę. Fotka przyda się też w czasie pytań "skąd się wziąłem ?", bo jest gotowa odpowiedź - z brzuszka :) Z fotką nie będzie to dla dziecka takie abstrakcyjne.

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

PMs don't have access to our groups so please always include ICs/CLs reply in comment box.
Please always provide sources in comment box.

irenkaa, tak najpierw wybrałam model w sieci, poczytaliśmy opinie o nim, a potem pojechaliśmy go zobaczyć na żywo :)

anulka165, a co to się porobiło że nie będziesz mieć pracy? Jakiś nieciekawy pracodawca chyba skoro zwalnia kobietę w ciąży? :/
Jeśli chodzi o wózek, to musisz wciąż pod uwagę swój własny wzrost i wysokość wózka żebyś nie musiała się garbić w trakcie prowadzenia ;). A co do długości gondoli, być może się mylę, ale większość ma chyba dość podobną? Nie wiem jak to jest z tymi niższymi wózkami, które ogólnie są mniejsze i lżejsze… Najlepiej przejedź się do sklepu z wózkami i pogadaj ze sprzedawcą, on pewnie będzie miał najlepszą wiedzę na ten temat ;)

Evee, ale masz imprę tam w brzuchu :D Mój mały układa się dosyć wygodnie, na razie nie przeszkadzał mi w spaniu - nie licząc ucisku na pęcherz :P

glamjustyna, piękna pamiątka takie zdjęcia :) Ja robię co tydzień żeby obserwować jak brzuch rośnie ;)
a jakoś czerwiec/lipiec nasz znajomy który trochę bawi się w fotografa zaproponował mi całą sesję brzuszkową i na pewno skorzystam :)

Mąż pojechał do Krakowa bronić swojej pracy licencjackiej, a ja sama w Warszawie zostałam i już zaczyna mi się robić za cicho w domu... Strasznie nie lubię być sama, a on dopiero po 23 będzie w domu :(

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Natalia93 jednak z tymi gondolami nie taka prosta sprawa. Największe mają jak dobrze pamiętam adamex i carmelo. Cześć firm ma bardzo małe gondole. Nie wiem jak w naszym wózku ale powinno być ok :) czytalam że gondola jest używana mniej więcej przez pół roku, później zmiana na spacerówkę bo dziecko zaczyna się nudzić.
Trzymam kciuki za męża:)
Zazwyczaj o tej porze jestem na spacerze z psem, ale trochę odczekam boaly wraca już do normalnej pozycji :)

Mamalina, również odradzam podnoszenia ciężarów :( to smutne, ale można sobie krzywdę zrobić.

Mirmele to pierwsza taka sytuacja i nie wiedziałam co mam robić. Myślałam że się rozplacze z bezradności. Widać że charakterek to ma po mnie, bo potrafi być tak samo wredny. Wiem czemu to zrobił. W weekend ostro pokłóciłam się z mężem i niedziela była bez słów. Oczywiście mały w tym czasie bym bardzo spokojny, za to niedzielna nic była jego!

Anulka165 z tym spanuem na plecach są dwie szkoły. Jedna mówi że nie ma problemu do czasu aż brzuch będzie wielki. Leżenie na plecach uciska żyłę i może spowodować niedotlenienie dziecka plus źle samopoczucie matki. By do tego doprowadzic trzeba miec bardzi duzą wagę i bardzo dlugo lezec. Druga szkoła to by w ogóle nie kłaść się na plecach od początku ciąży.
Powiedzmy szczerze, żadna z nas nie wiem do końca w jakiej pozycji śpi. Osobiście staram się spać na boku, ale wiadomo że nie raz leżałam również na plecach.
We środę (mam nadzieję) będę miała poduszkę do spania, bo już plecy mnie bolą od tego napięcia śpiąc na boku.

Na temat stwardnienia brzucha: nie pamiętam która z Was się o to pytała. Wszystko zależy od stanu szyjki, jeżeli lekarz nie ma co do jej kondycji ( długości i twardości) żadnych wątpliwości to twardnienie jest ok, jednak jeżeli lekarz nie jest " zadowolony" z jej stanu to powinno się jego poinformować jak często one występują i ile trwają. Teraz biorę luteinę 2 razy dziennie właśnie ze względu na to iż szyjka zmienia swoją długość. Jeżeli będą coraz częstsze a szyjka w dalszym ciągu będzie się zmieniać to czeka mnie leżenie do sierpnia. Puki co brzuch nie twardnieje, może to być spowodowane dodatkowym magnezem więc jest ok:)
Trzeba odróżnić twardnienie brzucha od skórczy bo to nie to samo. Z czasem każda z nas jest w stanie wszystko odróżnić i nie ma problemu. Teraz przy pierwszej ciąży jesteśmy trochę jak zagubione że mgle bo z dnia na dzień dowiadujemy się o swoim organizmie czegoś nowego.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

natalia93 Oj...takie sesje brzuszkowe są cudowne. Też poprosiłam znajomą o fotki, ale czekam na pogodę. Uwielbiam kwiaty na drzewach i marzy mi się sesja wśród nich. Mój mąż uważa to za głupotę, ale przecież dla kobiety ciąża to coś wyjątkowego, wartego uwiecznienia. Jakoś sesja ślubna go nie dziwiła:) Z resztą, wie że uwielbiam zdjęcia.... więc i tak postawie na swoim:)

Dodaje moje inspiracje...

monthly_2016_04/sierpniowki-2016_46738.jpg

monthly_2016_04/sierpniowki-2016_46739.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Miremele dziękuję za pamięć. Choć będziemy mieszkać już w nowym domu to chciałam zrobić chrzciny w małej restauracji. Teraz się wstrzymuję, bo gdyby była operacja to i tak chrzciny nie odbyłyby się w czasie.
Natalia podobno nie każdy odczuwa te skurcze przepowiadające ( z pierwszym dzieckiem nic nie czułam). Ja czuję jak brzuch mi się ściąga i pępek robi się bardziej wgłębiony :) Przy tym nawet mój mąż czuje różnicę w twardości brzucha. Jeżeli chodzi o to w którym miejscu się zaczynają to nie wiem, bo ja od razu czuję na całym brzuszku. Co mogę jeszcze o nich powiedzieć, że zdarzają się gdy chodzę i więcej mam ruchu. Bardzo rzadko gdy leżę.
Evee no to masz super zabawę. Jak będzie większy i naciśnie na pęcherz to dobrzy by w okolicy była łazienka :)
Bina zdjęcia super.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Bina, postaw na swoim koniecznie :)
Mój mąż jest jak najbardziej za tą sesją, sam pewnie też weźmie w niej udział :) Ciąża trwa tylko te 9 miesięcy, a znowu ile razy w życiu w tej ciąży jesteśmy? ;)

Mój dzidziuś dziś od rana wariuje, ostatnio nawet mąż jest w stanie wyczuć ruchy. To jest takie magiczne!

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki. Padłam wczoraj i 23 i właśnie wstałam. Jednak wyjazdy nie są dla mnie teraz. I apeluje do wszystkich dziewczyn, które zastanawiają się nad poduszka ciazowa- brać! :) Mi w nocy wyprostowala wszystkie organy i czuje się jak nowonarodzona. Jak kładlam się spać to miałam klucia w kilku różnych miejscach i brzuch jak po tygodniu na siłowni (takie jakby zakwasy miejscami) a dziś wszystko jak ręką odjal! :)

Mamalina, Irenkaa dziękuję! Teraz już cukrzyca murowana! :) :* Uwielbiam Was z wajemnoscia!

Ja skurczy nie mam od góry do dołu (biorąc pod uwagę gdzie znajdują się moje dzieci, dno macicy mam na wysokości żeber ). Czuje je tylko w dole brzucha, tak max do 10 sekund. W sumie trudno to opisać, dla mnie to tak jakby nagle mi podbrzusze zesztywnialo. :)
Na każdej wizycie lekarz pyta o te skurcze, ale na razie nie ma zastrzeżeń.
Natomiast nie wszystkie mamy mają skurcze, jeśli dobrze pamiętam, to Mamalina pisała,ze nie odczuwała w żadnej ciąży :)

Motylek dziękuję Ci bardzo za podlinkowanie dokumentu :*
Magnez warto zażywać w ciąży. Niektóre kobiety dostają z marszu w komplecie z kwasem foliowy i witaminami. On bardzo łatwo wyplukuje się z organizmu a niedobór może być właśnie przyczyną skurczy. :)

Basia odnośnie bólu gardła napisałam do Ciebie jeszcze jedna wiadomość. Jeśli zauważyłabys powiększone węzły chłonne i trudności w połykaniu to warto iść do lekarza bo to często jest angina i wtedy może pomóc tylko antybiotyk. :)

Anula spokojnie. Na pewno syn da sobie radę! :) To już w końcu duży przedszkolak wiec nie martw się, tylko pękaj z dumy! :)

Anulka165 u mnie też z praca poukładalo się nie tak, jak powinno i nie pracuje. Ale szybko to doceniłam bo wiemy teraz z mężem, że nie będę musiała się martwić powrotem i to dzieci zdecydują, kiedy wrócę do pracy. Inaczej pewni musielibyśmy dość szybko zdecydować się na żłobek albo opiekunkę i oddawać jej całą moją wypłatę. A tak to ja będę mogła być z chłopcami tak długo jak będą tego potrzebować. Planuje w międzyczasie zrobić dodatkowe kursy i szkolenia i zacząć później prace w troszkę innym miejscu, niż dotychczas. Wiec myślę, że z takiej sytuacji tez można wyciągnąć plusy, jeśli masz męża, który może wesprzeć rodzinę finansowo :*

Evee no to teraz się przyznaj po kim Jasiek ma taki temperament! :)

Natalia ja dziś tez sama w domu cały dzień tak mniej więcej do 22. Także wirtualnie przybijam Ci piątkę i zapraszam na kawę ;)

Mmj WSZYSTKO będzie dobrze! :*

Ja też nie widzę wszystkich zdjęć. Nie moge ich znaleźć ani na forum prywatnym (o zaproszenie trzeba uśmiechnąć się do Mamaliny;) ) ani tutaj. Być może to jakis problem parentingu albo otwierania forum na telefonie :)

A ja zabieram się za rozpakowywanie. Przywiezlismy cały bagażnik wyprawki, do tego jeszcze mpi rodzice drugi bagażnik :) Rodzice zabrali rzeczy dla starszych dzieci i pluszaki, bo trzeba je gdzieś wyprać a ja mam resztę. W weekend pojadę do domu to przejrzeć a póki co zobaczę co mam i wprowadzę poprawki na swoich listach. To już chyba koniec wyprawkowych prezentów (wyłączając jeszcze jakieś ubranka, które mam obiecane), wiec mogę się za to brać. :)

Ja ostatnio odczuwam napięcie skóry na brzuchu. Tak jakby mi ją chciało rozerwać albo jakbym sobie np. uciskala gumka od spodni (sprawdzałam, to nie to). Rozstępów nie mam, mimo wszystko przypuszczam, że to "objaw" rozciągania skóry. Jeśli któraś mama to ma to dajcie znać, będę spokojniejsza :)

Odnośnik do komentarza

Basia, wrzucam jeszcze rozwiązania na ból gardła z naszego kompendium :)

-tabletki: Prenalen gardło
-tabletki: Isla
-Tantum verde aerozol (w przypadku stanu zapalnego)
-siemię lniane, prawoślaz
-płukanie wodą utlenioną - 1/2 szklanki + 1 łyżka wody utlenionej
-Argentin T (naturalny odpowiednik tantum verde, z jonami srebra)

Dziś postaram się dodać do dokumentu posty odnośnie skurczy :)

Odnośnik do komentarza

Hey!

Natalia
daj znac jak sie skonczy z propozcyja pracy:D ja wiedzialam ze chce rok macierzynskiego wiec odrazu odmowilam:D ale powiem Ci ze twoje dodatkowe godziny pracy - masakra..
Ja nie lubie spac sama w domu...takto przyzwyczailam sie juz ze jestem sama calymi dniami:d

Juventinka
bardzo dziekuje za szczegolowy opis wozka:D sprawdzilam na stronie anex i nie maja sklepu w krakowie :(
mi zalezy na dobrej amortyzacji to jest podstawa! noi zeby mozna dopasowac do fotelika maxi cosi oraz w spacerowce zeby sie rozkladala na całkowicie leżącą płaszczyzne:D

Kukurydza
ciesze sie ze wycieczka sie udala i masz teraz pelne prawo na bycie "królewna" i nic nie robienie:D
aa to Kielce dosc daleko myslalam ze gdzies tu nie daleko:D
ojj nadrabianie zaleglosci z mezem no coz lista dluga i szeroka:P

co do tego twardnienia mi sie to od tygodnia pojawilo... ja czuje tylko takie napiecie w podbrzuszu.. i jak dotkne to czuje macice od wysokosci pepka do dolu..i wiem ile juz zajmuje:P ja magnez biore 3x2tabl asmag forte.. ale jak ja zmienie pozycje to to napiecie znika wiec ewidetnie cwiczenia:D

Evee
jesli masz sprawdzony fotelik to bierz:D

Mamalina
Matko jak Ty dajesz rade! musisz sie jakos powstrzymac od noszenia slodkiego ciezaru!!

Anulka165
tak wiem, ze nie wolno na plecach..w nocy sie pilnuje zeby na bokach spac..ale czasami w ciagu dnia sie klade na plecach i klade rece na podbrzuszu zeby sobie Gabi dokladnie poczuc:D ale to na chwilke doslownie:d

Evee
ja Cie w pelni rozumiem:P ja od miesiaca slabo sypiam tak Gabi daje w kośc...teraz tez od godziny siedze na necie i co 30 sek mam kopa:P
ja pisalam o tym twardnieniu ale to sa kilku sekundowe napiecia i tyle... ja mam problem z szyjka bo ona co wizyte jest inna!! w czw mam wizyte i sie okaze.. ale teraz jestem na luteina 50mg dopochwowo 2x2 tabl i zobaczymy czy cos to dalo...ostatnio bylo 3 cm a przed ostatnio 4 cm

Bina
ja jutro ide na krzywa, ale ze ja wogole nie uzywam cukru... do herbat czy czegokolwiek to wiem ze wypicie tego bedzie ciezkie:D
Ja tez planuje sesje ciazowa ale chyba na czerwiec jakos:D

ja dzisiaj dostalam wyniki tego egzaminu co bylam w marcu noi niestety oblany..ale tak sie spodziewalam bo moje procesy myslowe w ciazy sa zerowe:P no nic zostal mi ten jeden egzamin do ukonczenia..ale teraz sesje odpuszczam i moze w grudniu podejde:D

ja dzisiaj musze cos w mieszkanku ogarnac...a takto leniuchowanie:D

p.s Motylek super brzuszek jest juz takich pokaznych rozmiarow:D

milego dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Edzia podziwiam, że w ogóle podeszlas do egzaminu:)W grudniu napewno zdasz:) Ja tryb myslenia mam calkiem w ciąży wyłączony, maz pyta co się ze mną dzieje banał stanowi dla mnie teraz jakąś filozofie:)
Kukurydza
Masz już duży brzuszek i przyzwyczaj się do naciagania skóry bo tak już do końca będzie:) Mniej pocieszająca sprawa ja w pierwszej ciąży miałam duży brzuszek, i mimo, że mam skórę elastyczna jak plastelinka i w ciąży brak jednego rozstepu o tyle po porodzie jak wróciłam do domu i zobaczyłam swój brzuch doznalam szoku tyle było rozstepow ale później zbladły mam jasną karnacje więc ich nie widzialam:)

Odnośnik do komentarza

Edzia85 ja dostają 2x100 luteiny. Za każdym razem gdy mam wizytę prócz USG dziecka mam transwaginalne by sprawdzić dł szyjki. Biorąc magnez "unieszkodliwiania" skurcze więc jakoś się nie obawiam :)

Dziś zaczęłam szukać położnej... Nie jest łatwo. W okolicy mam 3 przychodnie i w żadnej nie ma nikogo do polecenia. Albo wredne, albo nie mają czasu albo dzwonią by przyjechać już z dzieckiem, jak ona sama powinna przyjechać do domu po porodzie! Wrr... Od 16.00 będzie chat z położna Lux med to zapytam się czy może organizują jakieś zajęcia dla przyszłych mam:)

Wózek wybrałam ja, nosidełko zostawiłam mężowi. To był błąd pokazywał mi jakieś fikuśne, kolorowe a zupełnie nie zwracał uwagi na atesty.. Chyba faktycznie wezmę ten od koleżanki, adaptery miałam w zestawie z wózkiem więc jakos się układa ;)

Kukurydza charakter chyba ma po mnie bo chodziłam wściekła to był grzeczny a teraz się na mnie wyżywa. Oj bardzo chcę mieć już tę poduszkę. Zmiana pozycji jest coraz trudniejsza... Wycieczka się udała, gratki:) za 2 tyg planuję pojechać do mamy. Pogoda będzie ładniejsza więc trochę czasu spedzę nad jeziorem :)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

irenkaaaszczerze to bardzo szybko mozna sie nauczyc cos zrobic na szydelku. najpierw zrobilam jakies dwie szmatki takie 15x15 cm w celu treningu a pozniej taka o to torebeczke na czytnik. idealnie moze nie jest, ale jaka dumna bylam:D
anulka165 mysle,ze kazda z nas tak ma,ze wieczorami brzuszki sa wieksze. przez caly dzien sie zbiera pewnie powietrze plus jakies tam jedzonko:P
binaoj chyba taka sesja mi sie trafi przy okazji slubu:P jak to mowia dwie pieczenie na jednym ogniu
Edzia85 hihi do filigranowych kobitek nie naleze, ale faktycznie musze przyznac,ze brzuszek rosnie:D

monthly_2016_04/sierpniowki-2016_46743.jpg

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72690.png

http://www.suwaczek.pl/cache/26bae06270.png

Odnośnik do komentarza

Cześć:)

natalia, juventinka kukurydza dobrze pamięta - ja ich nie miałam w żadnej ciąży - nie trzeba ich mieć i to jest też normalne. Jedyne twardnienie brzucha jakie mam to te po orgazmie.
Nic złego się nie dzieje - jedne organizmy ćwiczą, inne nie. I ten brak ćwiczeń wcale nie oznacza dłuższego, trudniejszego porodu (mój 1 - 4h od mocniejszych bóli, 2 - 2 h od pierwszego skurczu, 3 - 1 h od pierwszego skurczu).
Natalia daj znać jak poszła obrona mężowi!

Dziękuję dziewczyny za troskę ws dźwigania:) Ale ja na prawdę podnoszę tylko tyle, ile muszę. Moje dzieci są z tych nie noszonych dużo. Starszaki to są samodzielne jeśli chodzi o te podstawowe czynności - zrobią sami siku, rozbiorą i ubiorą się same, do łóżka wejdą same (po drabince na piętrowe), do wanny wejdą same, itp. Podnoszę je tylko wtedy, kiedy np. się przewrócą, albo inną krzywdę sobie zrobią i potwornie płaczą (i to też nie zawsze - jeśli jest taka możliwość idę usiąść i proszę żeby usiedli na moinch kolanach i się przytulili). Ale Milanek wymaga a to włożenia do fotelika do karmienia, a to włożenia do wanny, żeby umyć pupę, włożenia do łóżeczka, itd. Także chcąc niechcąc muszę.

anulka, paulina93 dodałam Was na prywatne forum.
Anulka może spotkamy się na porodówce - ja w Chorzowie właśnie tym razem będę rodzić. W ogóle jestem związana z tym miastem - tam pracuję, tam mieszkała moja ukochana Babcia (a więc rodzinne miasto mojej mamy), teraz mieszka siostra:) Rodzisz w śimin?
Teraz patrzę, że masz na początek sierpnia termin, to się raczej miniemy.

Evee, Edzia ale Wasze Maluszki mają temperamenty:)

Bina, natalia ja robiłam sesję ciążową, ale studyjną, w pierwszej ciąży. Zdjęcia są super - świetna pamiątka, nawet Lilcia czasem ogląda mamusię jak była u niej w brzuszku:) A plenerowa sesja wśród tych pięknych kwiatów na drzewach to już w ogóle super!
Dobrze, że tak dobrze przeszłaś przez wypicie glukozy!

kukurydza to na pewno rozciągająca skóra daje tak o sobie znać. Super, że dostałaś tyle rzeczy - tylko się nie przepracuj!:)

myszka najważniejsze, że jest już po. Teraz emocje już nie będą aż takie.

Co do rozmiaru gondoli - ja bym tego kryterium nie brała za priorytet. Sporo dzieci jak ma już te ok. 5, 6 m-cy denerwuje się, że nic, albo mało co widzi i rodzice świadomie decydują się na zmianę gondoli na spacerówkę, nawet jeśli dziecko jeszcze samodzielnie nie siedzi (jest zasada, że przesiadamy się do spacerówki, gdy dziecko siada). Bo co to za spacer, z krzyczącym dzieckiem?! U moich dzieci 6 miesiąc przypadał na listopad, grudzień i nie widziałam problemu, żeby jeździli w spacerówce (Lilcia i Namir później się przesiedli, bo się mieścili i nie denerwowali, ale Milan ze względu na to, że jest dużym dzieckiem właśnie ok 6 m.ż, siedział już w spacerówce). Także wziąć pod uwagę długość gondoli, ale nie żeby było to podstawowe kryterium - takie moje zdanie. Dużo ważniejsze są amortyzatory, wielkość po złożeniu, ogólnie prowadzenie wózka niż rozmiar gondoli.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mamalina, właśnie ostatnio czytałam o gondoli że są dzieci co szybciej przesiadują się do spacerówki bo są zbyt ciekawe świata i zwyczajnie się nudzą. Ciekawe ile mój wytrzyma w gondoli :) przecież od w brzuchu ledwo usiedzi na miejscu :) :) mój mąż- z którym dalej jestem skłócona- dzwonił dziś już że 3 razy z pytaniem jak się czuję. Dobrze mu tak, niech dzwoni!

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Ja od początku nastąpiła się na wózek Anex - granatowo biały. I po obejrzeniu na żywo dalej jestem zdecydowana :) wygląda bardzo smukło ale w środku jest dużo miejsca - Panu ze sklepu wszystko mi pokazywała. Świetnie się składa - chowane kółka
czy któraś z Was też go kupuje?

Odnośnik do komentarza

Ja w czwartek tez straciłam lekko równowagę na schodach i zjechała dwa schodki na tyłku i lekko łokieć poobijany.
zaraz zadzwoniłam do lekarki która powiedziała ze jeśli brzuch nie twardnieje nie ma plamienia ani bólu to nie trzeba przyjeżdżać, jeśli jednak by coś było miałam przyjechać na usg do szpitala:)
Nic takiego nie było ale ja i tak na drugi dzien pojechałam zobaczyć co z Małą - wszystko dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Co do wózka... co prawda Nadia to moje pierwsze dziecko, ale mam pewne doświadczenia i opinie, ponieważ sama mam już 3 bratanków i 1 siostrzenice, poza tym pracuję w przedszkolu (obecnie jestem na l4), więc i tam mogłam zasięgnąć opinii i tak jak mamalina pisze wielkość gondoli niekoniecznie jest najważniejsza. Żadne z dzieci mojego rodzeństwa nie wytrzymało w gondoli do 7 miesiąca :-P Dziecko już zaczyna być bardzo ciekawskie i ruchliwe, więc na pewno leżenie w gondoli go nie zadowoli.

katalina8 Ja właśnie kilka postów wcześniej pisałam o tym, że go zakupiłam :-)

mamalina trochę mnie uspokoiłaś :-) chociaż mi się zdarzyło kilka razy twardnienie brzucha, ale nie po igraszkach łóżkowych, bo te były mi zabronione do tej pory z powodu łożyska. Dopiero teraz lekarz dał zielone światło :-P

http://fajnamama.pl/suwaczki/d7xs7z1.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Ja też upatrzyłam sobie camarelo, nie jestem pewna co do modelu ale chyba właśnie carera. Trochę o nich już czytałam no i mają przystępną cenę.
W ogóle bardzo ładne wózki zakupiłyście, totalnie w moim guście:)

kukurydza - myślę że tak jak pisze katalina, jeśli nie odczuwasz niepokojącego bólu, nie masz plamienia, powinno być wszystko ok!
Wody płodowe naprawdę doskonale chronią nasze maleństwa.
Muszę podzielić się z Wami jak moja mama, będąc na przełomie 8 i 9 msca w ciąży z moim bratem przewróciła się, była zima i wciąż chodziła do pracy. Ale tak hardcorowo, bo do przodu, na brzuch. Strasznie się martwiła że z dzieckiem będzie coś nie tak, jakiś naczyniak albo jeszcze gorzej. Ale mój brat urodził się caaałkowicie zdrowy, śliczny, dostał dyszkę punktów. Także naprawdę, wody płodowe są niesamowite:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72713.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...