Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że podoba wam się pościel. Musimy sobie pomagać :)
Bina śliczne buciki chyba dziś też się wybiorę do ciucholandu, może coś znajdę.
Antynikotynowa mój synek niestety nie miał czkawki ani razu, może to faktycznie objaw problemów z żołądkiem.
Fiolka super wyglądasz w tych dresach :)
Kukurydza co za palant z tego lekarza.
Emrysis pościel koleżanki też śliczna, no i pytanie jak nie zbankrutować przy małym dziecku, gdy tyle ładnych rzeczy.
Wczoraj po południu stwierdziłam, że nie czuję małego. zaczęłam się martwić. Oczywiście po zjedzeniu banana, jogurtu nic nie dało. Dopiero jak mamusia zjadła Grześka synek powoli leniwie się przesunął. Miał wczoraj leniwy dzień, ale powiem że nawet mój ślubny się zaniepokoił.
Glamjustyna będzie dobrze najważniejsze, że jesteś pod dobra opieką.
Misia dziwna ta twoja teściowa, jak można mieć takie podejście. jakby kochało się dziecko ze względu na imię jakie posiada.
Martajoanna w pierwszej ciąży tez miałam zastój moczu, nie wspominam tego dobrze. Cieszę się, że to się nie powtórzyło. Niestety ja wtedy wylądowałam w szpitalu.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny!
Kukurydza- cieszę się że tak to się skończyło. Czytałam Twojego posta dwa razy i nie mogę uwierzyć. Jeszcze w sobotę cieszylam się jak dzieciaki skakaja w brzuchu :-) i to w jednym czasie. A w niedzielę już byłam w lekkiej panice bo zauważyłam zwiększoną ilość wydzieliny takiej wodnistej i zaczęłam się zastanawiać czy to wody czy też dopadło mnie nie trzymanie moczu. Nawet zaczęłam szukać w aptekach testów na wyciek płynu owodniowgo lub pasków ph (bo tak też można podobno sprawdzić czy to wody) .
Samopoczucie też kompletnie do niczego. Byłam słaba i ciągle bym spała. Dziś jest lepiej choć jak pochodzę to zaczynam czuć kłucie w brzuchu. Ale dzieciaki czuję a wydzielina jest sporadyczna.
Po przeczytaniu tego co opisalas zastanawiam się czy nie przyspieszyć wizyty, którą mam za tydzień. Staram się do tego podejść spokojnie i nie panikowac ale nie wiem czy wytrzymam.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3ogywlkdonjyfq.png

Odnośnik do komentarza

Evee i dziewczyny studiujące/ uczące się. Dajcie znać, jak znajomi z uczelni i prowadzący reagują na brzuszek:)

marta_joanna widziałam bluzeczki kopertowe (niestety nie body) w pepco, za jakieś śmiesne pieniądze.

Natalia ja w weekend miałam kosmiczne mdlości, ale u mnie to wszystko korespondowało z zawrotami głowy. Nie mogłam w ogóle funkcjonować w pozycji pionowej :/

Też polecam ciuchy ciążowe z HM. Ja spodnie kupiłam w ca, najtańsze jakie znalazłam, bo przy moim obecnym trybie życia nie mam potrzeby ich często zakladać, zapłaciłam 109zł. W HM kupiłam bluzkę za 30zł, więc bajka. Póki co jedną, jak brzuch będzie ewoluował to będę kupować dalej, ale już mam wypatrzone tanie i ładne produkty.
Ja nie mam siły na chodzenie po lumpeksach, jednak trzeba tam trochę posiedzieć, a tak to mąż wynajduje, ja przymierzam i biegiem do domu. W zeszłym tygodniu zakup jednych spodni, bluzki i dwóch par bodziaków dla chłopców rozłożyliśmy na 3 dni, bo nie byłam w stanie na raz:D

Catya sto lat i przyjmij najszczersze urodzinowe wyściskanie! :D I sto lat dla trzylatka!! :) :**

Mamalina, Catya- dziękuję za pamięć o moich paznokciach! :D Niemalowanie wychodziło mi świetnie, choć nie ukrywam, żebym była z tego powodu zadowolona bo zupełnie mi się nie podobają bez lakieru:) Ale wczoraj w stresie zjadłam z jednego pazura całą płytkę (nie robiłam tego chyba od podstawówki! Ale to może kwestia tego, że nie mam teraz lakieru na pazurach) więc wieczorem przemalowałam je odżywką, raz, żeby zakryć straty a dwa, żeby odbudować zniszczenia :D

Natalia- my ostatnio zrobiliśmy duże zamówienie na aliexpress, ale ostatecznie nie sfinalizowaliśmy, bo ja wpadłam w panikę, że za wcześnie. Natomiast na pewno kupimy i skorzystamy, bo rzeczy są cudne i oryginalne, za grosze:)

Motylek86 mój mąż robi na drutach pledy dla dzieci do lożeczek:D

Pati90 super, że się odezwałaś. Twoja nieobecność bardzo mnie martwiła, ale czekałam cierpliwie, jak nam przykazałaś. Pisz więcej ! :*

Ula_S powodzenia z remontem!:) Jeśli używacie dobrej jakościowo farby, a teraz większość jest taka, to nie ma się co obawiac. W starych farbach były szkodliwe składniki, ale to już historia. My też będziemy malować i na pewno się nie wyprowadzam na ten czas:)

Fiolka masz cudny brzuszek!:)

Fiolka, Basia, MArta_Joanna
Jeśli chodzi o sukienkę na wesele, ja wypatrzyłam w HM "małą czarną" za 60zł. http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0367370002.html
Pewnie jest taka "zwykła" jeśli chodzi o materiał, ale zamierzam ją nabyć na rodzinną uroczystość planowaną na czerwiec.
Jest generalnie duży wybór, na stronie hm mama, ceny różne, ale cukienki śliczne, więc popatrzcie sobie:)
http://www2.hm.com/pl_pl/ona/produkty/mama.html?cm_mmc=adwords-_-pl-_-brand-_-%2Bmama%20%2Bh%20%2Bm&gclid=CjwKEAjwubK4BRC1xczKrZyj3mkSJAC6ntgrSds7naQUPxZhWMXL9rP2UtesE0Sh05OkACO_RQjOwxoC-b_w_wcB

Glamjustyna- witam, ściskam i od razu życzę dużo powodzenia i sił. !! :*

misia23- dlatego też, my NIKOMU nie zdradzamy imienia. I bardzo mnie to śmieszy, bo każdy rzuca jakieś propozycje i sugestie, jakby liczył na to, że weźmiemy je pod uwagę. ;D Współczuję sytuacji z teściową i naprawdę nie umiem zrozumieć takiego zachowania. Powodzenia.....
No i myslę, że mąż powinien mocno stanąć za Tobą!

Bina- gdybym miała pod ręką kwiaciarnię, to kupiłabym Ci piękny bukiet kolorowych kwiatów za całą pracę, jaką zrobiłaś przez weekend. Przed chwilą otwarłam dokument z zamiarem nadrobienia zaległości, a tu wszystko jest na miejscu! Dziękuję za pomoc!! :D

Zaraz wrzucę link do siebie pod posta.

Mamalina, Miremele, Edzia, jesteście tak pięknymi i młodymi kobietkami, że naprawdę nie wiem, nad którą z Was mam się zachwycać najbardziej!

Mamalina piękna i wspaniała rodzinka, cieszę się, że uroczystość udana:*
Daj znać, co u Ciebie, bo nie było wczoraj wieczornego meldunku i też się niepokoję:*

Odnośnik do komentarza

Przepraszam dziewczyny za ten nawał postów, robię co mogę, żeby ograniczyć się do minimum:)

Malinka, nie napisałam tego posta, żeby wzbudzić panikę, tylko wręcz przeciwnie, żeby napisać, że czasem panika nie jest potrzebna. Jeśli masz wodniste upławy to jasne, że idź do doktora, ale jestem pewna, że to będzie fizjologiczne. Dużo kobiet myśli, że to wody, a najczęściej okazuje się, że jest ok.
Brzuch rwie mnie bardzo często i kłuje, ale to wszystko przez wzrost. Od samego początku jeden i drugi smyk są po lewej stronie, więc tylko tam czuję bóle, ruchy i dolegliwości, bo pchają się na lewo:) Dlatego też nie jestem w stanie odróżnić podwójnych ruchów. JAk o tym czytałam, to nawet trochę Ci zazdrościłam:)
U mnie w ciązy dwuowodniowej wszelkie ryzyko np. wycieku wód jest podniesione, dlatego wolałam się upewnić. Ale jak widzisz, wszystko jest ok.:)
Dobrym sposobem na domowe zbadanie wód jest położyć się i poczekać, czy coś (do pol godz) zacznie się wylewać. Czytałam o tym w Internecie, lekarz mi potwierdził, że można tak robic. Kiedy stoisz/siedzisz, dziecko może "zatykać" dziurk\e, natomiast jak się położysz, to woda odpłynie.
Pytałam swojego gin o test, powiedział, że jeśli mam być spokojniejsza to mogę je kupić, ale bardzo często dają zafałszowane wyniki i często po prostu to wyrzucone pieniądze.
Jeśli masz jakieś pytania, to napisz mi wiadomość prywatna, od wczoraj mam "doktorat" z wyciekania wód:)
I nie martw się :*

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, pod moimi postami działa już link do naszego kompendium:) Jest w nim już naprawdę imponująco dużo informacji, więc zachęcam do oglądania.
Ucałowania dla wszystkich zaangażowanych.

Będę wdzięczna, jeśli kilka z Was doda sobie linka pod posty.
Edytuj profil > Wstaw link > (W okienko wklejamy link do dokumentu) > (W miejsce "Tekst linka" wpisujemy tytuł) > Zapisz wszystko
Czyli dokładnie tak, jak suwaczek:)

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, cale szczęście że taki finał tej historii. Moim zdaniem lekarz nie powinien mówić takich rzeczy skoro nie był nawet pewien :/ I dobre wieści z śdm!

A co do znaków zodiaku, ja generalnie nie wierzę w przesądy, ale zdaje mi się że znaki mają jednak kilka wspólnych cech. Na przykład moja mama to bliźnięta i słowo daję, że zachowuje się właśnie tak jak przystało na ten znak (raz jest gotowa do działania choćby nie wiem co a za chwilę nagle wszystko jest czarne i „nic jej nie wychodzi”). U nas dziecko będzie albo lewem albo panną (choć termin jest na pannę) i nie jestem pewna co bym wolała :D u mnie i u męża w rodzinie jest bardzo dużo lwów (mój brat, szwagier i teściowa), z kolei panną jest mój tata i chyba wolałabym już tą pannę bo lwy to mają temperament… :P
Poza tym jako ciekawostka, wszystkie nasze dzieci z tego forum będą też małpkami według chińskiego zodiaku ;) (i tu znów kłania się mój brat który jest lwem i małpą, a tata jest panną i małpą :D).

Motylek86, co do łóżeczek to warto kupić z obniżanym dnem żeby było wygodne zaraz po porodzie i bezpieczne jak już dzidziuś będzie umiał sam wstawać :) ja mam już swoje upatrzone <3 <br />
Nie ma co się przejmować jeśli nie czujemy ruchów. Ja dopiero co narzekałam, że sama nie wiem czy czuje i jeszcze tego samego dnia mały tak zaczął buszować, że śmiałam się z moich wątpliwości :) Czasami trochę za nerwowo podchodzę do wszystkiego i zbyt łatwo panikuję. W sumie dobrze że chodzę do pracy bo nie wiem o czym bym myslała przez te 8 godzin kiedy pracuję. Pewnie co chwilę chciałabym jechać na pogotowie.

Ja tez niestety senna cały weekend i wczoraj i dziś też. Szlak mnie trafia przez tą pogodę. Marzę o słońcu.

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza,
Super, że już wszystko dobrze.

Dziewczyny, Wasze zdjęcia są cudne.

Mamalina
świetne masz dzieciaki, fajna gromadka :)

Ja powoli rozglądam się za ciuszkami. Kilka rzeczy zamówiłam ostatnio w 51015 (czekam na dostawę). Z innymi zakupami chyba się wstrzymam do czasu kiedy koleżanka przywiezie mi rzeczy po swoim synku i je przejrzę (nie chce żeby się coś zdublowało). Chociaż kusi, żeby kupować bo to wszystko takie śliczne.

A ta pościel, o której była mowa wczoraj, naprawdę piękna. Jak nie dostanę takich rzeczy to pewnie się skuszę, bo zestawienie koloru siwego i miętowego urzekło mnie :)))

https://www.suwaczki.com/tickers/atdckqi1ni5sg5zb.png
https://www.suwaczki.com/tickers/l22ny2v4a5hyiypu.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry!

Natalia93
piekne rożki!

Antynikotynowa
ja za to ani razu nie czulam ze dziecko ma czkawke... a jest baaardzo ruchliwe, wiec tak zle i tak nie dobrze:D

Glamjustyna
trzymam mocno kciuki daj znac jak u Ciebie:)

Majeczka36
ja wlasnie tez mam benefit, ale mam dylemat moralny miedzy empik gdzie jest duzo praktycznych rzeczy, a zalando gdzie sie zakochalam w dziale dla dzieci:P ja mam juz chyba 500pln wiec moge sobie poszalec:P

Misia23
olej tesciowa! to Wam ma sie podobac imie a jej nie musi...ale tak jak reszta Ci poradzila to tez bym z mezem pogadala!!
jak brat twojego meza potrafi z nia mieszkac, ja tego nie rozumiem:p od takich ludzi najlepiej trzymac sie z daleka:D

Marta-joanna
dzieciaczek Ci pieknie rosnie:D moja miala tydzien temu 500 g i wydawalo mi sie duzo:P nie dobrze z nerka ale dobrze ze jest zdiagnozowana i bedzie prowadzone leczenie :)

Nowa_mama
czekaj spokojnie na wyniki, nie martw sie na zapas:D na pewno bedzie dobrze, trzymam kciuki!

Kukurydza123
ciesze sie ze humor powrocil. Znasz moje zdanie i lekarzem histerykiem sie nie przejmuj :):)
super wiadomosc o SDM, bo tak sie nimi przejmowalas a sprawa jest jasna w Twoim przypadku :)
co do zawrotow glowy chcialam tylko powiedziec, ze mi jak TSH skakalo z bardzo niskiego na wyzsze mialam okropne zawroty glowy i jak mi zwiekszyli dawke euthyroxu to odrazu przeszlo :)
trzymaj sie tam dzielnie i glowa do gory wszystko jest w jak najlepszym porzadku :)

A ja musze pozalic na moja Gabi!! rany boskie jak ona kopie wczoraj od 23 do 2 tak mi brzuch skakal, ze nie bylo szans na spanie!! ale te jej kopniaki zaczynaja mnie bolec!! skad taka Mala istota ma tyle sily... ja powiem szczeze ze boje sie przyszlosci ona mnie tam znokałtuje:P wczoraj, zeby zademonstrowac mojej mamie bo stwierdzila ze przesadzam polozylam opakowanie/fiolke leku to przy kopniakach wzbijala sie troche w powietrze i spadala na ziemie:P:P ehhh stosuja na mnie przemoc w rodzinie:P

ja dzisiaj mam ciche dni z moim szanownym mezem:P ale to moze opisze na prywatnym:P

milego dnia
buziaki dla was

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza co za lekarz nie moglam uwierzyc w to co przeczytalam jak mozna byc takim debilem cale szczescie ze juz wszystko sie wyjasnilo i z dzieciaczkami ok nie wiem co bym takiemu palantowi zrobila
Moj maly juz tez ma stale godziny i urzadza sobie harce codziennie od 22-23 i 8-9rano to jest niesamowite ze ma tyle sily:-).
Ja dzis wzielam sie za porzadki narazie w mojej szafie pozbywam sie ciuchow zimowych:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

kukurydza123 - jeszcze ja chcę się przyłączyć do gratulacji, że to tylko fałszywy alarm. Mam nadzieję, że już nie będą maluchy tak z Tobą igrać, niech dbają o swoje mieszkanko i karmicielkę ;)
Odnośnie studiowania, to ja nie wiedziałam, że tyle plusów będzie z tej ciąży ;) Panie w dziekanacie, w bibliotece wszystkie są bardzo miłe, załatwiają moje "niemożliwe" sprawy w oka mgnieniu. Szkoda, że tak nie jest z każdym studentem - uśmiech i bycie miłym od razu zmienia klimat. Prowadzący nie akcentują specjalnie mojej ciąży, z wyjątkiem promotora, który dopytuje, czy dam radę skończyć pracę 'przed' :) Za to najwięcej dobroci od koleżanek ze studiów. Są nieocenione w pomocy :)
Zazdroszczę Ci tego zapewnienia odnośnie opieki w trakcie śdm, ze mną pewnie do końca nie będzie wiadomo. Mam nadzieję, że mała jednak nie zechce wyjść te parę dni wcześniej...

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyvfxmaa17stme.png

Odnośnik do komentarza

Edzia85
Ale się uśmiałam czytając twoje narzekanie na Gabi i przemoc w rodzinie :-) Jak chodzi o mojego szkraba to pani doktor mnie pocieszyła że drugie dziecko jest większe więc liczę się z waga urodzeniową w okolicy 4 kg
Catya
Mój skończy 3 lata w maju i też robi mi sceny szczególnie jak mam się przebrać ze swojej ulubionej piżamy w spiderman rano:/ Ale znalazłam na niego sposób i kupuje mu ubrania z motywami z jego ulubionych bajek tak samo buty wybiera sam kolorystykę i teraz jest dużo lepiej :-)
Kukurydza
Mi tam ilość postów jakie produkujesz wcale nie przeszkadza ;-) wręcz zaczynam się o Ciebie martwic jaki ich nie produkujesz.
Mamalina
odezwij sie? Dawno nie pisałaś.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Cześć:)

Kukurydza, catya, marta_joanna jestem, jestem, tylko wczoraj zajęta byłam robieniem dekoracji do stroju Lilianki na ten wiosenny pokaz mody, o którym tu pisałam:) Dziękuje Wam bardzo:*

Chciałabym tak szybko odp, bo czasu mam mało.

Glamjustyna witaj! Zapraszamy do pisania.
Współczuję hospitalizacji, ale na pewno będzie wszystko dobrze - wszystkie sierpniowe mamy i dzidziusie są wspierane ogromem ciepłych myśli i trzymaniem kciuków przez pozostałe mamy, więc nie może być inaczej!

motylek86, irenkaa widzę, że jesteście aktywne na forum, więc chyba czas na przyjęcie Was do forum prywatnego:) I kolejna krakuska:) I mama z rocznika 86!

Fiolka, natalia dziękuję za miłe słowa nt mojej rodzinki:* Natalia już niedługo będziesz miała swoje osobiste Szczęście:) Bardzo szybko zleci, ani się nie obejrzymy i będziemy rozmawiać o kupkach, ulewaniu, karmieniu, itp.

Pati90 super, że się odezwałaś. Czekamy na Twój kolejny wpis.

Virkael oj będą spore, będą te Nasze brzuszki:)

mmj śliczna pościel - taka delikatna. Ja kupować nie będę, ale najbardziej podoba mi się ta z miętowymi wstawkami:)

Ula_S dziękuję:* Większość osób uważa, że Lilcia podobna do mnie:) Co do sesji- no cóż, sama nie wiem - Milan właśnie nie spał, tylko na tym jednym zdjęciu udaje, że śpi:) Godzina sesji jest umówiona z góry, a taki noworodek nie ma za bardzo jeszcze stałego rytmu, więc nie wiadomo tak na prawdę co z tym spaniem. Wydaje mi się, że lepiej pójść na taką sesję ok. 2 t.ż. kiedy jeszcze dziecko cały czas śpi i tylko ma przerwę na jedzenie i przebranie pampersa. Milan miał tutaj 3 tygodnie i był już trochę ciekawy otoczenia i nie wyszło Nam ze spaniem.

katalina ja też używałam podkładów hartmann, są mega. Tak samo jak po szpitalu podpasek też hartmanna. Ale co do majtek, to najlepsze, bo najbardziej przewiewne są te z grubej siateczki - linka dawałam do tabelki w zakładce wyprawka mama.

EdziaTobie również uściski się należą:) Dziękuję za podbudowanie mnie:*

natalia rożki bardzo w moim stylu - ładne:) Choć mnie się w ogóle nie przydały, ale mam nadzieję, że Wam posłużą:)
Apropos zupy cebulowej - mam świetny przepis na takową:)

mroczna pisz z Nami częściej!

Bina super perełki upolowałaś:) I też dziękuję za Naszą pigułkę wiedzy:*

Fiolka super masz ten brzuszek. Widać, że mieszka tam chłopak:) Na prawdę spory, jak na 1 ciążę!

Dziewczyny dopiszcie proszę jeszcze do FAQ na ból gardła Argentin-T - naturalna alternatywa dla tantum verde.

misia współczuję Ci takiej teściowej!

marta_joanna dziękuję:* Ale pędzi Twój synek!

kukurydza bardzo mi przykro, że tyle nerwów musiałaś przejść:/ Co przeżyłaś to Twoje. Najważniejsze, że wszystko ok z chłopakami i zostaliście przebadani wzdłuż i wszerz. Cieszę się również, że są pozytywy w postaci uspokojenia Cię co do hospitalizacji przed porodem. Super, że możesz liczyć na wsparcie męża. Ja szczególnie wsparcie mojego P. sobie chwalę przy porodzie. Jednak silne ramię jest mega potrzebne.

Aaa catya wszelkich najlepszości z okazji urodzin! I dla synka również dużo uśmiechu i szczęścia, a Wam rodzicom pociechy z synka, a niedługo dwóch pociech:)
Przytulam:* My takich akcji nie mamy, nie dałabym rady ubrać 3, gdy choć jedno, by protestowało. Jak prosimy jeden, drugi raz, żeby się Lilcia czy Namiś ubierali i nie słuchają, to mówimy, że pójdą w takim razie w pidżamie (bo zazwyczaj tu zdarza się problem, gdy któreś się nie wyśpi i zostało obudzone), czy czym tam są obecnie ubrani. I raczej to natychmiast skutkuje!
Stwierdzam w ogóle, że wychowanie jednego dziecka jest o wiele prostsze niż dwójki czy większej ilości. Wtedy dochodzą sprzeczki między Nimi, z których trzeba zgrabnie wyjść. A nie jest to łatwe niestety i nie zawsze sprawiedliwe.

motylek co do łóżeczka to, tak jak pisała chyba Natalia - regulowaną wysokość materaca i wyjmowane szczebelki. Szuflada też się przydaje, szczególnie, gdy ktoś ma mieszkanie i wykorzystuje każdy kąt do przechowywania rzeczy.

myszka dziękuję:*

Edzia najbardziej bolesne ruchy są wtedy, gdy bobas nie ma już miejsca w brzuszku - te wypychanie się pod żebra, ciągły ucisk, itd. Ale właśnie my kobiety jesteśmy tak skonstruowane żeby pod koniec marzyć już tylko o porodzie (nawet gdy bardzo się go boimy i odsuwamy myśli o nim). Może Twoja Gabi wczoraj tylko miała jakąś dyskotekę w brzuszku, a tak to będzie łaskawa dla Ciebie.
Współczuję cichych dni!

A teraz kilka słów o mnie/Nas. Zdecydowaliśmy, że na ten pokaz mody wiosennej w przedszkolu Namirka ubierzemy za bociana (dziś wieczorem będę robić nakrycie głowy z oczami i dziobem) - czerwone rajstopki (wczoraj łaziłam po dwóch galeriach żeby je znaleźć - wolałam leginsy ale nie było), białą koszulkę z ponaszywanymi czarnymi rękawami imitującymi skrzydła (tu wykorzystam moją mamę, która dziś odbiera dzieciaki z przedszkola, bo krawcowa ze mnie żadna). A Lilcia ma sukienkę w kwiatki, do tego robiłam wczoraj i muszę jeszcze dokończyć kwiatki z bibuły, które przyczepię do torebki, opaski, bransoletkę kwiat już zrobiłam. Do paska w sukience przyczepię dwa motylki i tyle. Mam nadzieję, że choć trochę będzie to oryginalne.
Poza tym Gaja już też fajnie się rusza i regularnie:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Aaa i jeszcze miałam napisać, apropos zębów kukurydza :)
W sobotę Milanek strasznie, wręcz darł się (nigdy, przenigdy mu się to nie zdarzyło), ciągiem przez pół godziny (no może z sekundowymi przerwami, gdy łapał oddech). Podałam mu paracetamol, posmarowałam dziąsełka żelem i zasnął błogo. Potem do końca dnia już było ok. Ale martwiłam się jak będzie się zachowywał w kościele (było jednak ok, tak jak pisałam Anioł). I wczoraj patrzę mu w paszczę:) i ... dwie górne jedynki i prawa dwójka przebita - to musiał być powód tego Jego ryku.
Więc bilans zębów na dziś - 5 sztuk.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mamalina no to kolejne ząbki do kompletu! :))) Gratulacje dla dzielnego chlopaka!:)
I czekamy na zdjęcia Wiosny i bociana :)

U mnie wczoraj ruchy były bardzo mocne, nie wiem czy to mój stres tak zadziałał, ale cały dzień pełno kopniakow. Wieczorem i dzisiaj cisza. Zanotowałam pojedyncze delikatne ruchy, ale te wczorajsze tańce bardziej mi się "podobaly"- Im więcej ruchów, tym jestem spokojniejsza.

Marta_Joanna dziękuję :)

Irenkaa nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie śdm to jest 36tc. W przypadku ciąży bliźniaczej, jednokosmowkowej, w jakiej jwstem, to bardzo prawdopodobny czas rozwiązania, wczoraj lekarz nawet mi to potwierdzal, że między 36 a 38 na pewno będzie juz finał. Dlatego tak bardzo martwiłam się o dojazd do szpitala, do tego jeszcze z uwagi na komplikacje przy moim typie porodu.
Nie wiem na kiedy masz termin, ale jeśli koniec sierpnia to jest miesiąc czasu wiec spokojnie :) Zresztą myślę, że zanim akcja się zacznie na dobrębie to zdążysz dotrzeć do szpitala bo poród trwa dość dlugo :)
Ale warto przeanalizować sobie mapę miasta na te dni i zaplanować najszybsze połączenie z jakimkolwiek szpitalem.
Ja rozważałam jeszcze wyjazd do innej miejscowości, gdybym nie miała zapewnionego szpItaka, do rodziców. Jeśli masz takie miejsce, gdzie możesz pomieszkac 3 dni a mają szpital to prewencyjnie można tam posiedzieć i w razie czego mieć szpital na miejscu :)
Co studiujesz? ;)

Majeczka wczoraj miałam milion epitetów w głowie, dziś już na szczęście to jest tylko niemiłym wspomnieniem. Moi chłopcy tez często dają o sobie znać właśnie rano.:) Też planujemy porządki. Szafa gotowa, czeka do odbioru i trzeba się będzie do niej przeprowadzić wiec zamierzam połączyć to z segregacja rzeczy. Postanowiłam jeszcze pochować ciuchy, których w tym roku na pewno nie będzie mo dane założyć ;)

Edzia szczerze mowiac liczę na to, że dostanę powera po euthyroxie. :)
Proszę się nie denerwować na moja synowa! :) Super, że jest taka aktywna
To duży spokój dla mamy, jak wie, że dzidziuś skacze zdrowo :)

Myszka u nas podobnie, tez kusi a rozsądek każe poczekać. ;)

Natalia no moim zdaniem tez, bo kolo takiej informacji nie da się przejść obojętnie czy z dystansem. Ale najważniejsze, że sprawa zakończona. :)

Odnośnik do komentarza

Witam mamuśki,

Bardzo się cieszę, ze wszystko dobrze u was, kukurydzo.

Glamjustyna, na pewno i u Ciebie będzie dobrze. Trzymamy kciuki ;)

Catya, wszystkiego najlepszego Wam z synkiem z okazji urodzin! Dużo szczęścia, radości i uśmiechów. Niech wszystkie marzenia się spełniają.

Mamalina, oo, nawet nie wiedziałam, że żąbki potrafią tak po kilka na raz rosnąć. No i gratulacje z okazji 5 zębów ;)

Dziewczyny, bardzo mi pomogła na zaparcia taka mieszanka. Świeżo wyciskany sok z miąższem z jabłek, suszonych i świeżych śliwek zmieszany z jogurtem pitnym typu activia. Zrobiłam sobie trochę więcej niż 0,5 l tego napoju i voila. Już drugi dzień ulga :D W domu dopisze przepis do FAQ.

Jeżeli chodzi o ruchy, to maluszek lubi położyć się poprzek brzuszka i gdy rusza nóżkami i rączkami jednocześnie, to odczuwam go jednocześnie z obu stron :D No i zdecydowanie pokochał lewą stronę swojej chaty.

Niestety nie udało mi się dotrzeć do waszych fotek, ale dzisiaj już koniecznie!

Buziaki wszystkim i miłego dnia ;)

Odnośnik do komentarza

Witam.
Kukurydza, wiem co czułaś bo gdy mi leciały niby wody :) a lekarz powiedział że to zielone wody to myślałam że padne tam trupem o tym co powiedział o dziecku lepiej nie wspominać. Szkoda że nie mam takiego spokoju jak ty i nie poczekałam do poniedziałku bo zaoszczędziłabym sobie pobytu w szpitalu. Bardzo się cieszę że wszystko u ciebie skończyło się dobrze.

Fiolka super brzuszek.

Glamjustyna będzie dobrze trzeba w to wierzyć i myśleć pozytywnie.

Misia Co tu dużo pisać smutno się robi jak czyta się takie historie a co dopiero w tym żyć. Powodzenia w weekend

Mmj pościel śliczna ale ja z zakupami będę jeszcze czekać.

Marta-joanna wow ale duży ten twój maluszek mój w tym czasie miał tylko 438g:) nerka to kłopot oby leki pomogły.

Mamalina Pięknie wyglądasz i dzieciaki również :) Podziwiam że masz jeszcze czas na te stroje, i Milanek 5 ząbków już ma super szkoda tylko że ostatnie wychodziły w takich bólach

A u nas wczoraj cały dzień darłam koty z moim M, a dziś mnie pokarało i dostałam biegunki. Czy kiedyś będzie choć tydzień spokoju. Dziewczyny tak zazdroszczę wam tych zakupów i pozytywnego myślenia ja już powoli dostaje w głowę, nie chcę być pesymistką ale tak mi chwilami trudno a do tego moj M powiedział że on już nie chce mieć tyle problemów i kazał mi leżeć aż do końca.

Odnośnik do komentarza

Ant-Kaz u mnie było bezbarwne, ale założyłam ze to na pewno nie wody, dlatego poczekalam. Gdyby było wecej (Ty z tego co pamiętam pisałaś o dużej ilosci) to pewnie też bym nie czekała, ale u mnie było mało, po prostu mokre majtki tylko ze przez całą noc ;)
I w końcu mi się przypomniało, bo już sto razy chciałam napisać, że imię, które wybraliście bardzo mi się podoba i sama je rozważałam :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziękuję za rady i wsparcie:) wyżaliłam się i juz mi duuużo lepiej:) Co do męża to on jest przyzwyczajony do zachowania swojej mamusi ze nawet nie słucha co ona gada. Ja tez staram się tym nie przejmować tylko czasem jak się uzbiera to ma serdecznie dość.
I powiem wam że tez ciężko mi zrozumieć jak można takie rzeczy wygadywać!

Kukurydza przykro mi że trafiłaś na tak niekompetentnego lekarza i tyle nie pogrzebnego stresu przeżyłaś. Aktywność chłopaków to zdecydowanie zasługa wrażenie jakie miałaś i to jedyny plus tej calej sytuacji.

Jesli chodzi o czkawkę u dzidzi to nie ma się czym martwić. To oznacza że maluch ćwiczy układ pokarmowy ( przełykanie, trawienie itd.) u niektóry jest to często odczuwalne a inne mamy nie czują wcale. Ale na pewno to nie szkodzi i nie przeszkadza naszemu dziecku w zyciu płodowym i po porodzie. W tej ciąż czułam tylko raz, w poprzedniej miałam miałam wrażenie że córka ma cały czas z krótkimi przerwami. Po porodzie kilkanaście razy dziennie miała, obecnie nie pamiętam kiedy była czkawka.

Temat rozmów. Mam dwa usztywnione z możliwością wciągnięcia wkładki np do prania. Ja preferowałam jednak z usztywniaczem bo bałam się że zrobię krzywdę dziecku.

http://s2.suwaczek.com/201608175165.pnghttp://s8.suwaczek.com/201409244565.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a jak rozpoznać czkawkę? Skąd mam wiedzieć że dziecko ma czkawkę czy się po prostu bardziej intensywniej rusza? :)

Dobrze wiedzieć, że w H&M są zawyżone rozmiary. Wydaje mi się, że w Smyku też. Tesciowa kupiła komplet dla maluszka w rozmiarze 56 ale to jest naprawdę duże... Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to 56.

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Byłam tak głodna i przypaliłam wszystkie kotlety. Nigdy mi się to nie przydarzyło! Wrr...

Kukurydza, sama widzisz ci lekarz to inna diagnoza: poprzedni- ten palant- mówił że wszystko ok a jak poszłam gdzie indziej to 2 tyg leżałam bo były skurcze. Czasami się zastanawiam jak Ci ludzie szkoły skończyli!?

Na uczelni ciężko. Niedzielę mam od 8 do 18 i od 16 wychodzę z zajęć kilka razy rozprostować kości, nie mowiac o tym iż o 13 mój mózg ma dość i myśli o kocykach dla małego:) nie którzy prof są ok i nie robią żadnych problemów, ale jak już na ostatnich zajęciach wychodziłam po raz 5 ( zahecia 2h) to były pretensje- wypiełam brzuch i powiedziałam że ktoś musi pracować na emerytury więc chodzę do toalety kiedy mi się podoba, a jak będę chciała to i kanapkę zjem. Chyba prof nie zauważył brzucha i zrobiło mu się wstyd.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...