Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Eva gratulacje.
Marzi może po prostu taki masz typ księżniczki. Poza tym wiadomo Ty jesteś bardziej zdenerwowana i dziecko to wyczuwa i błędne koło.
A kojarzysz jak wyglądała aktywność Majci w brzuszku bo u mnie się pokrywa.
Natomiast co do wściekania się przy cycku to z Majką tak miałam piła na poczatku a potem jak już mniej leciało i trzeba było mocniej ciągnąć to był problem. Poza tym miała krótkie wędzidełko i trudniej jej bylo pić.
Odciągałam więc i podawałam z butli i to był błąd bo przyzwyczaiła się że szybciej leci. Potem miałam 2 x więcej roboty bo karmienie i odciąganie. Nie chciałam podawać mm skoro miałam pokarm. Ponad 7 mieś. się potem tak męczyłam. Uważam że niepotrzebnie dałam butlę za wcześnie. Filip butlę dostał pierwszy raz po 3tyg ponad jak już dobrze się do cyca przyzwyczaił i tylko dlatego że dawałam mu herbatkę. Wczoraj i dzisiaj też bo mega upały. Jak tylko się ochłodzi znów zostaniemy przy cycu.
A jeśli chodzi o przetrzymywanie czy zmiany godzin aktywności to też ciężko. Majka nam wcześnie wstawała 5-6 tak do 4-5r.ż. Próbowaliśmy ją przetrzymać później kłaść. Efekt był odwrotny dziecko wściekle jak nie wiem a wstawała jeszcze wczesniej. Teraz ma 6lat i wstaje 7 max 8 . Trzeba to poprostu przeżyć.

Odnośnik do komentarza

dawno się nie odzwywałam, ale starałam się was czytać na bieżąco:) Ja też jestem już po 16.06.2016r. urodził się mój Gabriel 4410g i 60 cm przez 24h męczyli mnie żebym urodziła naturalnie bo lekarz na usg stwierdził, że dziecko ma 4,05 kg i dam radę, ale później zrobili mi cc. Mały miał wrodzone zapalenie płuc i po tygodniu w szpitalu wkońcu wróciliśmy do domu

http://s7.suwaczek.com/201606267344.png

Odnośnik do komentarza

Eva35
Hej Dziewczyny. Jeatem juz w gronie Mamusiek w koncu!!! Juleczka urodzila sie w dzien taty. Wazyla 3,600, i 53 cm dl. Jest cudna. Ja niestety mialam cc i czuje sie fatalnie. Panie cesarzowe ile dochodzilyscie do siebie i co bolalo? Bo mnie doslownie wszystko!

Eva gratuluje !!! :-) ja jestem 10 dni po Cc i czuje sie juz ok , najgorsze były pierwsze trzy dni - blizna strasznie bolała i piekła myślałam ze juz nigdy nie będę mogła sie wyprostować . Po trzech dniach wypisali mnie ze szpitala i po powrocie do domu juz jest okej :)

a href="http://

Odnośnik do komentarza

Aga czyli generalnie mam przerąbane :) godzę się z tym powoli ;) mnie się też coś wydaje, że jej wolno leci i ma nerw...bo tak to wygląda. A wcześniej tak nie robiła. ..może błąd ze zaczęłam dawać herbatkę bo mm nie dostawała 1,5 tyg już ani trochę a wcześniej rzadko bardzo.
Melus gratuluję. ..koszmarny poród :( dobrze, że już za Tobą, gratuluję dorodnego chłopaka.

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla evy i melusi :) i chyba dla dagi ;D
Marzi moja cora tez zywiolowa :) chyba z ciekawosci policze ile godzin spi w ciagu doby
Ale musze sie pochwalic! Mialam okropne popoludnie z Jula wczoraj. Karmienie-kupa-ryk i kolo sie zamykalo. Juz chcialam wcisnac mm, ale przetrzymalismy i kiedy wreszcie zasnela kolo 22 to obudzila sie tylko o 4 nad ranem :) mam nadzieje ze tak zostanie :P
Jak usypiacie swoje maluchy? My wlasnie lezyny na lozku i mala powoli zasypia <3 najgorsze ze czesto ja tez wtedy padam razem z nia i z wolnego wieczoru nici :/

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla nowych mamusiek :-)

No to wychodzi, że tylko ja i goherek zostałyśmy, chociaż możliwe, że już tylko ja. Czuję się okropnie sama ze sobą i NA PEWNO nie zatęsknie, żeby mała wróciła do brzucha jak już wreszcie z niego wyjdzie. Na usg wyszło, że waży 3500 +/- 500g, mam nadzieję, że - :-P

Mam pytanie natury formalnej. Czy po przekroczeniu terminu porodu z OM automatycznie przechodzę na macierzyński, czy muszę iść jeszcze do swojego gina po jakieś zaświadczenie?? Bo do terminu porodu byłam cały czas na l4.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

czitabu
Dziewczyny czy wasze maluszki ulewaja ? Moja mała potrafi nawet po 40 minutach ulać ... Strasznie mnie to martwi , bo boje sie ze zasnę w nocy po kamieniu a ona mi sie zakrztusi ...

Właśnie moja śmiesznie bo jak cuduje w ciągu dnia z odbijaniem to zawsze coś tam zwróci a w nocy jak się karmimy na leżąco i jà odkładam na bok, ew chwilę trzymam pionowo jeszcze na ramieniu to nigdy jej się nie zdarzyło.
Odnośnik do komentarza

Mimina-ja w dniu terminu dostałam kolejne L4 na tydzień. Jeśli by się dziecko nie urodziło w tydzień po terminie to stawiasz się wtedy do szpitala i już potem szpital wystawia Ci stosowne zaświadczenie. Nie wydaje mi się, żeby konieczne było rozppczęcie macierzyńskiego. Choć jest to możliwe-chyba 2 tyg można wziąć przed.

Czitabu-mój szkrab ulewa i mam takie same obawy. Dlatego staram się, żeby zawsze odbił (choć czasami to się nie dzieje) i odkładam go do łóżeczka na boku. Łóżeczko podnieśliśmy książkami, żeby był skos. No ale i tak śpię czujnie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6v34fky.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jy8pb7r.png

Odnośnik do komentarza

JustynaD
Mimina-ja w dniu terminu dostałam kolejne L4 na tydzień. Jeśli by się dziecko nie urodziło w tydzień po terminie to stawiasz się wtedy do szpitala i już potem szpital wystawia Ci stosowne zaświadczenie. Nie wydaje mi się, żeby konieczne było rozppczęcie macierzyńskiego. Choć jest to możliwe-chyba 2 tyg można wziąć przed.

Czitabu-mój szkrab ulewa i mam takie same obawy. Dlatego staram się, żeby zawsze odbił (choć czasami to się nie dzieje) i odkładam go do łóżeczka na boku. Łóżeczko podnieśliśmy książkami, żeby był skos. No ale i tak śpię czujnie.

Dzięki JustynaD za info :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

czitabu
Dziewczyny czy wasze maluszki ulewaja ? Moja mała potrafi nawet po 40 minutach ulać ... Strasznie mnie to martwi , bo boje sie ze zasnę w nocy po kamieniu a ona mi sie zakrztusi ...

U nas nie ma reguły na ulewanie, czasami się nie odbija i nie ulewa, czasami odbije i jeszcze jak jest pionowo to ulewa, nigdy nie wiadomo, więc po każdym karmieniu trzymamy dość długo.

Jasiek pobił wczoraj swój rekord snu - 12h na dobę, za to dziś nie śpi juz od piątej.

Odnośnik do komentarza

U nas też różnie z ulewaniem. Chyba ulewa jak sie za dużo nas się poprostu.
Moja od trzech dni ma takie cos ze 16-17 budzi się, mycie i nie śpi, raz jeden cycek raz drugi i tak na zmianę. Dzisiaj mija miesiąc, może to skok rozwojowy? I wtedy więcej mleka potrzebuje?
U nas w pokoju jest 31st..... Nie wiem co robic, okna nie otworzy bo żeby nie owialo... Kiedy te upały sie skończą....
A mam takie pytanie. Miałam od wtorku zapalenie piersi no i juz lepiej.. Ale jak pierś jest przed karmieniem to wyczuwam takie grudki, a po karmieniu jakby ich nie bylo... Co to może byc? :(

Odnośnik do komentarza

My juz otwieramy okno wieczorami bo wytrzymac nie idzie.
A dzisiaj mamy nawal ulewan :( praktycznie po kazdym karmieniu..

Z moim kroczem coraz gorzej. Juz trzeci dzien boli chociaz od porodu minal miesiac a do wizyty prawie dwa tygodnie :( moze powinnam pojsc na wizyte wczesniej ? Albo zadzwonic na ip? Nie wiem co z tym robic, a czuje sie jakby dopiero mi je zszyli :/

Odnośnik do komentarza

sudectiive
My juz otwieramy okno wieczorami bo wytrzymac nie idzie.
A dzisiaj mamy nawal ulewan :( praktycznie po kazdym karmieniu..

Z moim kroczem coraz gorzej. Juz trzeci dzien boli chociaz od porodu minal miesiac a do wizyty prawie dwa tygodnie :( moze powinnam pojsc na wizyte wczesniej ? Albo zadzwonic na ip? Nie wiem co z tym robic, a czuje sie jakby dopiero mi je zszyli :/


Mnie bolało prawie 2 tyg szczypało, rwało jak nie wzięłam czopka przeciwbólowego to płakałam. A miałam tylko kilka szwów. Wrocilam do domu i było coraz lepiej. W szpitalu położne sie dziwiły, ze tak długo mnie boli a Ciebie juz miesiąc, wiec leć do lekarza bo nie ma sensu się meczyć a może coś źle się goi.
Odnośnik do komentarza

Agnieszka.94 mnie się robią te grudki jak Mała za długo śpi, wypije i znikają. Pokarm się gromadzi. Jak jej nie mogę dobudzic to odciągnąć żeby się zastoju nie nabawić.dziala bo nie mam problemów z tym a już miesiąc ponad karmię.
A co do gorąca to u nas już klimę załączam, bo ten gorąc jest nie do wytrzymania. Pilnuje tylko żeby siedzieć tak by na nas nie dmuchało bezosrednio i jest ok.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam bardzo ważne pytanie to ciemiàczko z przodu macie równe z główką? Bo Mała ma je lekko w głębione tzn jak dotknę to jest dołek i czytałam że tak jest jak dziecko odwodnienie ale ona co chwile pije...w nocy już ja wczoraj karmiłam przez sen bo 1 spanie ma najdłuższe 3 godz czasem 4 a otem sama mi się budzi co 1,5-2 h max...? To jakim cudem może być odwodniona? Chyba że ja znów za dużo czytam ale nie wiem jak powinno dokładnie to wyglądać a też zauważyłam że zalezy od pozycji główki bardziej lub mniej czuć ten dołek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...