Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wasze dzieciaczki znosza upaly? Julia chyba ciezko. Bardzo malo spi w dzien ostatnio i pomyslalam ze moze to kwestia tej duchoty :/
marzi zazdroszcze wyjscia z mezem! Tez chce cos takiego ogarnac, ale ciezko chociaz godzinke wyjac z codziennnego poplochu . Jak moj B wraca wieczorem do domu to ja juz przysypiam. Czuje jakbysmy wgl ze soba nie rozmawiali :/

Odnośnik do komentarza

sudectiive
A jak wasze dzieciaczki znosza upaly? Julia chyba ciezko. Bardzo malo spi w dzien ostatnio i pomyslalam ze moze to kwestia tej duchoty :/
marzi zazdroszcze wyjscia z mezem! Tez chce cos takiego ogarnac, ale ciezko chociaz godzinke wyjac z codziennnego poplochu . Jak moj B wraca wieczorem do domu to ja juz przysypiam. Czuje jakbysmy wgl ze soba nie rozmawiali :/

Oj wiem...jest ciężej niż myślałam jeśli chodzi o jakikolwiek romantyzm. Jesteśmy wykonczeni a czasu nie ma na nic. Teściowa mieszka w Austrii a moi rodzice na Śląsku wiec normalnie nie ma opcji żeby ktoś nam z nią został choć na godzinę. Teść się boi a ja też póki co bym jej z nim nie zostawiła, musi podrosnąć.
No i dupa.
Staram się nas wyciągać z domu prawie na siłę, żeby tylko zmienić otoczenie. W weekend poszliśmy z Małą do knajpy w plenerze i na mrożone kawę. Nawet grzecznie przeleżała w wózku mimo że nie spała. A przedwczoraj P. wziął mnie do sklepu na króciutki shopping, woził Małą i doradził a ja kupiłam sobie szpilki i sukienki i tak korzystamy z tych krótkich godzin po jego pracy. Ale wyjście we 2 to dopiero coś;) Nawet wieczorem posiedzielismy do 1 i trochę się pośmialismy.
Nie wiem jak Wy dziewczyny ale ja już się w lustrze nie poznaję bez makijażu. ..taka jestem wymięta jakbym miała 10 lat więcej .
Odnośnik do komentarza

Witajcie mamuśki:)
u nas też powoli jest lepiej. Żółtaczka fizjologiczna schodzi, mała je butelkę, uczy się jeść cyca. Przez to,że je tyle nie nadążam z produkcją mleka i musze jej dawać mm, a po tym nie może kupy zrobić i boli ją brzuch;/ Teraz ma więcej siły i zaczyna gwiazdożyc;)
Marzi może porozmawiaj z położną ona zawsze coś doradzi. Moja jest np cudowna i jak mam jakieś pytanie to od razu do niej dzwonie.
Gratulacje rozpakowanym i życzę powodzenia! :)

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

A co do słońca to chyba dobrze znosi byłyśmy na godzinnym spacerze pod koniec się obudziła i była spokojna . Ja tak jak wczoraj rozpoczynam misję utrzymania jej w przytomności do wieczora:) Nie musze gotować bo teściowa do środy mnie wyręcza to mogę karmić przewijać bawić I tak do wieczora bez drzemki...za to kilka chwil spokoju z P. wieczorem są tego warte; )
A w ogóle 1 lipca mam kontrolę u gina i mam nadzieje, że zielone światło. Ochota jest wielka tylko się boję jak to będzie z zapałem przy tym poziomie zmęczenia.
Dziewczyny Majka nue śpi zjadła przewiduje elam ja za chwile znów chciała dałam jej herbatkę ale za chwile znów szuka to jej w końcu dałam drugi pierścionki zjadła taj ze przy piersi już ulała a potem przy odbiciu serek i znów ciamka palce? Znów ja karmić?

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam ze moja tez jakos wczoraj przed kąpaniem jadła z prawego cyca długo.... Co nie bylo mile bo bardzo mnie on boli.. A potem po kąpaniu znowu byla glodna ale przetrzymalam ja ze dwie godz i dopiero dalam drugiego. Dzisiaj przed południem to samo... Może w prawym jest mniej mleka?
A Wasze dzieci tez maja krosteczki jakies na buzi? Jakby potowki tylko zastanawiam się czy to to...
I wiecie co? Moja mala przez tydzień nie robila kopy, byliśmy w niedz na ip, lewatywa i to samo. W środę i dzisiaj czopek. Nie wiem co jest.... Bez czopka zrobila kopę tylko w szpitalu! Prawie miesiąc temu... Doradzicie cos?

Odnośnik do komentarza

Jola - mój ma dopiero 2 tygodnie, więc w tej chwili więlszość dnia przesypia. Trudno go jeszcze "usystematyzować", więc często ma aktywność akurat po kąpieli, kiedy my buśmy chcieli, żeby pospał ;)

Mały też sporo ulewa. Lekarz mówi, że żółtaczka utrudnia jeszcze bardziej trawienie (wątroba jest zakęta usuwaniem bilirubiny), więc raczej poprawy na razie nie będzie. Biedny jest bardzo rozdrażniony od ulewania, więc musimy się uciekać do smoka.

Co do krocza-dopiero po 2 tygodniach nie czuję non stop bólu, więc to pewnie trochę trwa. Generalnie jak boli i nie przechodzi-warto sprawdzić. Mi np. jeden szew się rozszedł.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6v34fky.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jy8pb7r.png

Odnośnik do komentarza

JustynaD
A co Wasze noworodki robią jak nie śpią (poza jedzeniem)? Leżą spokojnie czy marudzą? Jak sobie wypełniacie z nimi czas?

Oj, robimy wszystko żeby nie krzyczał ;) większość czasu jest na rękach i rozgląda się po świecie, trochę na huśtawce, próby dołożenia do wózka lub łóżeczka kończą się awantura. Lubi jak skaczemy na piłce i chodzimy

Odnośnik do komentarza

Mała śpi różnie ale na pewno nie 20h może 12 się uzbiera. Aga nie mów śpi cały czas? To chyba już wychodzą charaktery z dzieciaków. Maja to jest zmęczona a robi wszystko żeby nie spać... a jak nie śpi to sporadycznie poleże, posiedzi w bujaczka. ..rekord pół h ale to raz a poza tym to się drze...głównie o jedzenie co chwilè. Jak z nią jedziemy gdzieś i nie śpi a jest nakarmiona to leży spokojnie q wózku albo foteliku i obserwuje ..ale w domu mam wrażenie ze ciągle czegoś chce. Zwłaszcza od kilku dni chwile polezy i macha ciągle rękami nogami z takim nerwem. Może ona ma ten skok rozwojowy, podobno jest w 5 tygodniu?
Zrobiłysmy sobie jednak 2h drzemki, wyjątkowo razem. Jutro sesja rodzinna ale nie wiem jak ja będę wyglądała na tych zdjeciach z tymi oczami podkrążonymi.
A kupy różnie, czasem co karmienie to kupa, ostatnio trochę rzadziej ale za to porządne. Po 1,5 tyg przerwy dał jej butelkę mm jedna i były 2 wielkie kupy wieczorem. Wczoraj w nocy tez dostała i jeszcze dziś nie było ale zazwyczaj wieczorem robi.
Po piersi może robić codziennie albo raz na kilka dni a po mm powinna zrobić jedna dziennie.
Aga strasznie z tymi kupka mi a co mówi lekarz, położna?
My mamy potówki na główce tzn chyba potówki bo pryszczyki jakby takie to samo było na brzuszku ale zeszło. ..jednak głowa dalej czerwona. Kąpiemy w oilatum ale głowę myje szamponem penaten.

Odnośnik do komentarza

Mała póki co padła ale jeszcze nie mowie hop...oczywiście po ciężkiej przeprawie. Krzyk i krzyk tylko noszenie pomaga, zasnèła tak w minute 3 razy ale przy odkładaniu do łóżeczka zaraz ryk. Ja juz nie wiem o co chodzi. Mleko musiałam już odciągnąć dla świętego spokoju bo trochę pojadła a potem już zaczęła szarpać, bić piąstkami, drugiego z nerwów już nawet nue mogła chwycić tylko ryk. Z brzuchem na bank wszystko ok. Ehh..droga przez mękę:/.

Odnośnik do komentarza

U Nas z kupkami okej, są dosyć często. Myślę, że z 6-8 na dobę na pewno. Teraz jak były upały dawaliśmy wodę przegotowaną do picia Małej. Łącznie przez dwa dni wypiła 120 ml około.
Marzi, a może spróbuj żeby spała z Wami? A potem stopniowo do łóżeczka? U Nas Zosia śpi z Nami jeszcze, teraz za kilka dni wraca do łóżeczka, bo już mnie rana nie boli to mogę śmiało wstawać.
I pojawiły się na buzi potówki...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

kamilaaa_n
U Nas z kupkami okej, są dosyć często. Myślę, że z 6-8 na dobę na pewno. Teraz jak były upały dawaliśmy wodę przegotowaną do picia Małej. Łącznie przez dwa dni wypiła 120 ml około.
Marzi, a może spróbuj żeby spała z Wami? A potem stopniowo do łóżeczka? U Nas Zosia śpi z Nami jeszcze, teraz za kilka dni wraca do łóżeczka, bo już mnie rana nie boli to mogę śmiało wstawać.
I pojawiły się na buzi potówki...

Ona śpi z nami tzn na dostawce śpi. Do łóżeczka ja odkładam tylko wieczorem tzn próbuje bo średnio wychodzi i w ciągu dnia ale i tak zazwyczaj ląduje na kanapie w rogalu. Od rana dziś tez nie da się położyć. Ani łóżeczko ani bujak, na kanapie 10 min poleżała. Jeszcze nie zdążyłam wziąć prysznica. Teraz widzę przysypia.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...