Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

W szpitalu dawali mi nospe i magnez w kroplowie we wlewie ciaglym 9flaszek w 24h :-)

Szybki raprt z pola walki. Mila ma sie lepiej, oddychala dzis sama przez godzine, ale sie meczyla wiec podlaczyli, ale dala rade. Dzis dostala tez pierwsze krople mleka na jezyczek!!! Wie sciagam pokarm i zamrazam. Czekamy na kardiologow. Mam nadzieje, ze beda mieli pomysl na naprawe.
Ide upasc na wyro. Jutro poczytam Was i sie odezwe.

Odnośnik do komentarza

sudectiive
gosia kurcze, jak dziwnie. Ja mam termin dzien wczesniej i lekarz dwa tygodnie temy stwierdzil zebym wytrzymala dwa tygodnie i troche przystopowala a potem mozna sie rozpakowac. Tylko moja mala jest wieksza, to moze dlatego nie ma przeciwwskazan :)

No właśnie on powiedział ze Zuzia jest za mała i musi jeszcze trochę urosnąć ;( ech końcówka juz a tu same nerwy:((

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Babyjago całuski i pozdrowienia dla ciebie i malutkiej.
Magnez też biore od dawna,fakt-też lekarz mi mówil ze to jest bezpieczne i tego sie nie da przedawkować,wiec spokojnie możesz brać ale magne b6 akurat drogo wychodzi i na pare dni paczka starczy.
SYLFKA to zdjecie co dodałas kilka dni temu nie twojego autorstwa ale już wtedy zauważyłam ze masz cos z fotografia wspólnego:)

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

gosiakzk
hej mamuśki!!

ja również wysłałam przed chwilą prośbę o przyłączenie do grupy:)

dziewczyny byłam dzisiaj na wizycie, szyjka się bardzo skróciła, i stanowczo za często mam skurcze... Zuzia waży 2250 i lekarz stwierdził, że musze wytrzymać jeszcze ze 2 tyg (termin mam na 8.06) i mam kategoryczny zakaz robienia czegokolwiek, leżeć i leżeć, bo i tak urodze wcześniej. Dodatkowo przepisał mi magnez i no-spe. Powiedzcie mi czy Wy też używacie no-spy??? ja mam 3x1 i magne b6 2x1, do tego już wcześniej miałam żelazo wprowadzone na anemie i już sama nie wiem czy brać jak kazał, bo wiele sie słyszało o nospie i zgłupiałam:(( czy któraś też bierze nospe i magnez???


Właśnie ja tez dostałam magnez dzisiaj i nospe, ale najpierw powiedziała żeby brać, pozniej ze w razie skurczów.. Jak ja skurczów nie miałam i nie mam, przynajmniej nie czuje. Wiec nawet jakby to nie wiedziała bym kiedy to brać. A z drugiej strony to przeciez jak sa skurcze to się jedzie rodzic nie? :) a nie bierze nospe :) wiec sama stwierdziłam ze jednak nospy nie będę brala.
Babyjaga, trzymamy kciuki dalej za małą :)
Odnośnik do komentarza

Hej, wysłałam prośbę o przyłączenie do grupy- Hania to ja :)
I juz dostałam potwierdzenie :) dzięki
Czy wasze maluchy ruszają się mniej niz jeszcze kilka tygodni temu, kiedy były mniejsze? Bo ja mam właśnie wrażenie, że im większy ten mój bąk się robi tym bardziej sie rusza. Normalnie jakby chciał wyjść przez pępek :) i niestety ciągle ułożenie miednicowe, a to juz 37tc...

Odnośnik do komentarza

Baby jago cieszę siw ze jest lepiej i wierze ze będzie jeszcze lepiej dacie rade. Zdrowka życzę. No dziewczynki skoro o mamy sie przedstawiac to zgadnijcie ktora to czarownica :) poznacie na pewno. Ja tez mam magnez 3x1 zmienił mi na asmag forte ale ja mam jeszcze opakowanie asparginu. A chciałam was zapytać czy któraś z was miała globulki MACMIROR 500?

Odnośnik do komentarza

Zewa moja też się rusza nawet bardziej im jest większa. Myślałam że będę się denerwowała pod koniec bo niby ruchy miały być rzadsze ale póki co jestem spokojna bo cały czas się pręży w brzuchu.
Pytałam już ale się powtórzę, chodźcie wszystkie na ktg? Bo ja już mam 38tc i się trochę zagapilam z tym, nie zapytałam lekarza i trochę się martwię ze juz powinnam pójść w tym tygodniu?:/ nast wizyta w pon.

Odnośnik do komentarza

gosiakzk
właśnie sie przestraszyłam ta no-spa i tym magnezem:( sama nie wiem co teraz mam robić, różne sa opinie o nospie i dlatego sie boje jej brać:( już sama nie wiem co robić;((

Magnezem sobie nie zaprzataj głowy tylko bierz, prawie każda z nas bierze i niczym Ci to nie grozi. A co do nospy to ja bym może zaczęła 1x dziennie a gdyby skurcze Ci się utrzymywały to weź 2x. Myślę że na tak krótką metę ta nospa nie zaszkodzi Małej. A moja bratanica urodziła się z wagą 2300 i była ( jest nadal) całkowicie zdrowa:) także nic się nie martw.
Odnośnik do komentarza

Babyjaga cieszę się że Milenka sobie radzi tak dzielnie.
Ja mam od wczoraj jakiś problem z pobraniem danych na fb ale to raczej problem gdzieś u mnie. Pewnie samo się naprawi. Z naszym forum tez wczoraj było cos nie tak przez chwilę.
Ja tez biorę magnez 3x2. Temat nospy był juz poruszany i lepiej z nią uważać bo można przegapić rozpoczynający się poród zwłaszcza na naszym etapie. W poprzedniej ciąży brałam bo mi lekarz zalecał. Ale na temat jego kompetencji lepiej się nie wypowiadać. Teraz przez całą ciążę wzięłam kilka razy ale teraz chyba bym się już nie odważyła.
Dziecku nospa raczej nie zaszkodzi tylko my możemy mieć Zonka jak na porodówkę nie zdążymy.
Marzi ja na ktg nie chodzę i w porzednio też nie chodziłam. Ktg będzie jak się do terminu nic nie wykluje. To potem co 2dzień. Koleżanka jak pojechałam w zeszłym roku na ktg do szpitala bo akurat w przychodni nie miała możliwości i była w dniu terminu to kazali jej zostać mimo że nic się nie działo. Stwierdzili ze takie mają przepisy jak ktoś juz ma termin to nie wypuszczają. Moim zdaniem bzdura tylko kasę z NFZ ściągają. A ona biedna tydzień bez celu leżała.
U mnie cale szczęście nie trzymają "na wszelki wypadek" ale i tak mam nadzieję że w przyszly weekend albo krótko po urodzę. Tak żeby na Boże Ciało rodzinka była w komplecie.

Odnośnik do komentarza

Zewa, moja mała też jest bardzo aktywna w brzuchu, ale dzięki temu jestem spokojniejsza o nią.
Madzi, z tego co widzę to mamy ten sam termin, ale mi lekarz też nie kazał iść na ktg, wiec chyba to normalne.
Co do magnezu, to ja juz odstawilam, bo ciąża donoszona, a jak mam urodzić skoro skurcze niweluje magnezem :)

Noc o dziwo dużo lepsza od poprzedniej, pogoda ładna. Czy wam też ginekolog zabronił siedzenia na słońcu?

Odnośnik do komentarza

cześć Brzuszki :-) ja podobnie jak Aga,ktg przy pierwszej ciąży miałam dopiero w szpitalu. Teraz moja lekarka też nic nie wspominała,ale zapytam jej w poniedziałek. Moja Mała tez się rusza w miarę okej. Dziś już prezyla się o 5.30 i pierwszy raz mnie obudziła :-) co do słońca to też nie miałam żadnych zastrzeżeń od lekarza.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Ja w poprzedniej ciąży ktg miałam od 35tc co tydzień, ale to przez cukrzycę. Ale co z tego, skoro i tak nikt nie zauważył, że córka miała zaburzenia rytmu serca... Dopiero na przyjęciu do porodu ktoś się w końcu wsłuchał i wtedy zaczęła się akcja jak w amerykańskim filmie :) cale szczęście to byly zaburzenia adaptacyjne i szybko minęły. Teraz mialam ktg tylko jak leżałam w szpitalu, chociaz spodziewam się, ze po następnej wizycie dostane skierowanie.
U mnie dzis pogoda piękna, wiec wyruszam na maly komunijny szoping i ploty z kumpelą :)
Udanego dnia dziewczęta :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...