Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam okres w miarę regularnie dwa trzy dni różnicy.
Wiem że macie wielką moc dlatego proszę o wsparcie. Pisałam Wam tu że moja siostra poroniła 2 lata temu na początku 4 miesiąca. I od dwóch lat nie mogła zajść w ciążę. Więc jest w ciąży dziś dostała plamienia pojechała do szpitala usłyszała serduszko ciąża zdrowa. to dopiero skończony 6 tc. Ale ma większego krwiaka od dziecka i zarodek się odkleja. Zostawili ja do jutra zobaczyć w która stronę to pójdzie. Jest mi tak kurew... Przykro i jestem zła :(:(:(:( tak bardzo trzymam kciuki i wierze że jutro się okarze że to idzie w dobra stronę. Nie mogę się uspokoić już tyle przeszli i co... Dziada w piatek nie było w ogóle. Wiem jedno musi być dobrze i błagan trzydajcie kciuki za nich. Jej starszy synek tak bardzo chce rodzeństwo nawet ostatnio pytał czy mogę im dać Olisia. On jeszcze do niedawna pytał czemu mama miała dziecko w brzuchu przede mną a ja już mam go tu a mama nie. Jejku tak bardzo pragnę aby to się dobrze skończyło.

Odnośnik do komentarza

~Olijaa
Alexann
Madika
Alexann
Ja dzisiaj sylwestra spędzam z Polsatem, tefałenem czy innym Ibiszem. Mąż ma nocke :)

U nas zębów brak :D i zaczynam się nastawiac że przed roczkiem nie będzie.
Kacper zaczął dzisiaj wstawać sam, tj nie podciagajac się. Kladzie się na brzuch, potem staje na stopach i powoli się prostuje. Normalnie jogin, z dalszym buntem na raczkowanie.
Wazy 10300g, długi na 81 - jest co nosić.
Zaczął się ostatnio wstydzic i chować w mamę :) slodkie to :)
Nocnika jeszcze nie mamy, jemu to ani pampers do kolan, ani kupa nie przeszkadza, wręcz jest bunt jak chce go przebrać.

Oook kurcze to masz co dzwigac.... Szczegolnie ze razem z nim nosisz jeszcze coreczke :D
Powiedz mi jak Ty dajesz rade??? Bo ja o tej porze to juz wymiekalam i ostatnia rzecza o ktorej bym myslala to zajmowac sie 2 bardzo wymagajacym dzieckiem.

Madika, a czy Ty myślisz, że mam wybór? Jakoś leci, prezes się nie pyta o siły matki :D Chociaż nie ukrywam że chętnie bym gdzieś się schowala na 2 dni żeby spać i spać :)

Madika-to jest inwestycja w przyszłość.
Za trzy lata Alexann bedzie miec dzieciaki z glowy bo będą sie razem bawic w pokoju. A my? Znowu w pampersach a nasze dzieciaczki przy mamusinej spodnicy :D
Nas bylo piątka-i naprawde wiekszosc dnia spedzalam z siostrą:) dlatego chcę kak najszybciej kolejne Dzieciatko choc obaw mnóstwo jak to udzwignac fizycznie psychicznie i finansowo;)
Moze tez dlatego mam takie podejscie bo juz raz zycie pokazało mi ze planowac to ja sobie moge...i 3 lata ma małą czekałam wiec nie chce teraz planowac i kontrolowac tego zbytnio bo co jak za np 3 lata los bedzie mial dla mnie inne plany?!


Niestety nie można dziecka tak zaplanować bo natura może mieć inny plan. Też bardzo chce zajść w ciążę niebawem co los da zobaczymy. I też potwornie się boję jak to wszystko ogarnąć bo nie wiadomo jak ciąża będzie przebiegać i jak później to będzie wyglądać. Czasami takie emocjo mnie dopadaja że muszę nad tym panować. ale przed Olisiem też się bałam a jestem zadowolona jak całokształt ogarnęlismy więc mam nadzieję że to jakoś będzie.
Odnośnik do komentarza

~Misiakowata
Gratuluję ząbków :))

Wow bylam u dentysty nowego..noo zadowolona jestem..zalozyl trutke i mam wrocic za tydzien w rtg..noo..nawet nie bolalo jak mi tam czyscil..
A Mati w tym czasie jezdzil ze Skurczowa wóziem...spal caly czas :)) zeby nie plakal..a przelozyc nie chcialam ,wzielam tesciowa ze soba..przynajmniej i ona pospacerowala troche :)

Byli znajomi P.ze Szwecji..dostalismy ciuszki..do zlobka bedzie mial ,bo wieksze :))

Takze postanowienie Noworoczne rozpoczete..zeby zaczynam leczyc...hantelki kilogramowe zamowione to i o forme zadbam..nie chce uzywqc spowa -odchudzanie..bo raczej na diete nie przejde..aleee pocwicze moze :)

Misiakowata super ze dentysta spoko i dobrze ze z zebem lepiej:D

Gratuluje postanowien noworocznych :D

Ja obiecalam sobie ze ede jadla 5 posilkow dziennie od tego roku:D Wczoraj jadlam juz 4 wiec nie jest zle... Tylko na kolacje sie nawpierdzielalam chalki z dzemem w ilosci... hm.... DUZEJ :D Ale byla pyszna :D Wiec w 1/3 postanowienie noworoczne wykonane :D

Sniegu dowalilo u nas przez noc... Mezulek teraz odsnieza a ja gnije w cieplym lozeczku bo Hanula o dziwo jeszcze usnela :D Czuje sie jak za czasow ciazy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Renia74
Michaś zaczyna chodzić, puszcza się podpory i biegnie do kolejnej :) Już coraz lepiej mu to wychodzi. Gorzej z moim kręgosłupem bo od jakiegoś czasu już chodził za dwie rączki a potem za jedną rączkę , a do tego się trzeba mocno pochylać żeby dziecko miało ręce nie wyżej niż uszy. Teraz też biegam pochylona, bo się boję że się wyłoży :)

Renia gratuluje takiego spryciaza :D Brawo Michas!!!!!

I wspolczuje Twoim plecom. Ja blogoslawie moje 160 cm :D To duzo ulatwia :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~Alesandraa
Ja dziś też kupiłam tą pastę elmex w zestawie ze szczoteczką. Pierwsze mycie pastą za nami, Michaś chętnie otwierał buźkę.

Mój synuś jest leniwy tylko jeśli chodzi o raczkowanie. Robi tylko kilka kroczków, chyba że zachęcam go zabawką to przejdzie nawet cały pokój, a tak to pełza naprzemiennie jak żołnierz w okopach. Za to chodzi przy meblach czy ścianie, stoi samodzielnie przez kilka sekund, a dziś po raz pierwszy wstał bez podparcia. Czy Wasze dzieciaczki siadają na piętach tak jakby klęcząc, bo u starszych dzieci się tego zabrania i nie wiem czy mojemu na to pozwalać?

I jeszcze jedno, czy przy kp mogę coś wziąć na przeziębienie pęcherza?

Nooo prosze nastepny podroznik :D

Super ze tak Wam sie udalo z ta szczoteczka i pasta:D Reniu a jak u Was?

Tym siadaniem bym sie chyba na razie nie przejmowala bo i tak narazie go nie oduczysz bo jest za maly. A moze za chwile sam z tego zrezygnuhe.

Hanula tak smiesznie siada jak raczkuhe bo w szpagacie :D jedna noga do przodu a druga ugieta do tylu :D

Hanyla raczkuje i popyla po calej chalupie:D A najbardziej uwielbia pralnie bo tam podloga jest 5 cm nizej i trzeba zejsc i wejsc. Moze tam siedziec z 10 min i sie bawic :D heheh

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jola88
Witam po przerwie;) sponione wszystkiego dobrego w nowym roku:)
My nowy rok spędziłyśmy wszyscy chorzy. Maly miał 3 dniowke cały czas 39.3-39.6 i temperatura nie spadała a my w sylwestra z M wymioty i biegunka.
Co do mycia zębów my od 1go żabko myjemy zwykłą szczoteczka mała z rossman i pasta z ziaji od pierwszego żabko.
Mój Olis to straszna gadula ciągle gadać po swojemu ze słów mówi mama tata baba daj nie oj- i się za głowę chwyta. ;D
Sylwia jak tam sytuacja z Twoim mężem bo dawno nic nie pisałaś??

Ojjj Jola to u Was juz wogole sie porobo. A jak Olis teraz? Juz normalnie? Wy tez juz doszliscie do siebie?

Olis to nasz najdoroslejszy najmniejszy Marcowkowy chlopiec. A taki dzielny :D

Ja powiem Wam ze jakos zapnialam o tym myciu zebow.... Kurcze az wstyd sie przyznac.... Nic nie mowilyscie :D A ja gapa :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~nessquik
Zaczynają chodzić? To już???!?!
Mam wrażenie że u nas mocno się Młody wyciągnął, ciuchy 80 to tak na styk.. I zmienił się, zniknął mój malutki dzidziuś. Też sporo wstaje przy meblach i uwielbia schody - potrafi sam wejść na piętro! - ale nie kojarzy jeszcze, że nogami trzeba przebierać. Też gada po swojemu i zawsze ma dużo do powiedzenia. A jak się z bratem wykłóca!

My mamy szczoteczkę z Rosska i pastę Ziajki. Oraz 6 zębów, 4 wyszły w przeciągu ostatnich 3 tygodni.

No Hanula jak narazie 1 raz w piatek weszla sama na polpietro. Wiecej tego nie dokonala ale musze zaczac szukac bramki. Tylko mamy problem bo nasze schody sa szerokie i standardowe nie pasuja.

Ja tez widze jak moj dzidzius odchodzi w niepamiec... I robi sie taki maly dziewczecy lobuziak:D No moze z tym dziewczecym to nie bede przesadzac bo po niej zbytnio nie widac :D jeheh Nie ma rozowych zbytnio ubranek, niea zbytnio wloskow, noi lobuz jest i tyle :D heheh

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~misiakowata
heh no u mnie ta pasta Ziajki stoi nieotwarta..czeka na pierwszą perełkę Matiego :D

Sanki super sprawa :)U nas śnieg był rano,potem deszcz zmył wszystko..Niby te mrozy mają być.oby..bo wszedzie te choróbska ..:/
zdrówka dla wszystkich maluszków i ich rodzicom :)
Czy Wy ostatnio też jesteście takie zmęczone?

Co robicie do jedzenia na roczek malucha??
U nas miało być ciasto,tort kawa..ale chyba wypada jakies przekąski zrobić..no właśnie ,ale co?

U nas na roczku bedzie chyba z 26 osob wiec robie tort pietrowy i jakies ciasto jeszcze zrobimy i to wszystko. No nie chce mi sie gotowac. Tymbardziej ze miesiac pozniej chrzciny chcemy robic :D i wtedy bedzie jedzonko w lokalu :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Olija
~KasiaMamusia aa
Olija gratuluję 4 ząbka;) My mamy już dwie jedynki dolne,dwie jedynki górne;) i idą dwójki i trójki górne-najgorsze marudzenie przy tym, jedyne co to ładnie gryzie;) szczoteczkę mamy tą co strunka a chyba zobaczymy ta co poleca Lilijka i ta pastę;)

Gwiazda pospała od po 18 i teraz gwiazdorzy;)eh to nic ewidentnie męczą ja te ząbki to nie będę bronić:)

Kasia Mamusia naraz dwojki i trojki???? Olaboga!!!! Toz to musi bolec:( ucaluj od nas swoją Małą:* oby szybko bylo po wszystkim. U nas poki co pojedynczo sie wykluwają:)

Sory Dziewczyny ze tak na raty odpisuje ale ostatnio zupelnie nie mam czasu pracuje coraz wiecej jedyny z tego plus ze pewnie jak bede musiala wrocic na caly etat to jyz nie bedzie takiej wielkiej roznicy

Nooo Olija Ty to majmniejszego szoku doznasz :D I wogole zdolna i odwazna jestes :D Ja t juz sie martwie co zrobie z Hanulka.... Jejku dziewczyny coraz czesciej sie zastanawiam czy te dziewczyny ktore zostaja do 3 lat nie robia madrze :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~Olijaa
Alexann
Madika
Alexann
Ja dzisiaj sylwestra spędzam z Polsatem, tefałenem czy innym Ibiszem. Mąż ma nocke :)

U nas zębów brak :D i zaczynam się nastawiac że przed roczkiem nie będzie.
Kacper zaczął dzisiaj wstawać sam, tj nie podciagajac się. Kladzie się na brzuch, potem staje na stopach i powoli się prostuje. Normalnie jogin, z dalszym buntem na raczkowanie.
Wazy 10300g, długi na 81 - jest co nosić.
Zaczął się ostatnio wstydzic i chować w mamę :) slodkie to :)
Nocnika jeszcze nie mamy, jemu to ani pampers do kolan, ani kupa nie przeszkadza, wręcz jest bunt jak chce go przebrać.

Oook kurcze to masz co dzwigac.... Szczegolnie ze razem z nim nosisz jeszcze coreczke :D
Powiedz mi jak Ty dajesz rade??? Bo ja o tej porze to juz wymiekalam i ostatnia rzecza o ktorej bym myslala to zajmowac sie 2 bardzo wymagajacym dzieckiem.

Madika, a czy Ty myślisz, że mam wybór? Jakoś leci, prezes się nie pyta o siły matki :D Chociaż nie ukrywam że chętnie bym gdzieś się schowala na 2 dni żeby spać i spać :)

Madika-to jest inwestycja w przyszłość.
Za trzy lata Alexann bedzie miec dzieciaki z glowy bo będą sie razem bawic w pokoju. A my? Znowu w pampersach a nasze dzieciaczki przy mamusinej spodnicy :D
Nas bylo piątka-i naprawde wiekszosc dnia spedzalam z siostrą:) dlatego chcę kak najszybciej kolejne Dzieciatko choc obaw mnóstwo jak to udzwignac fizycznie psychicznie i finansowo;)
Moze tez dlatego mam takie podejscie bo juz raz zycie pokazało mi ze planowac to ja sobie moge...i 3 lata ma małą czekałam wiec nie chce teraz planowac i kontrolowac tego zbytnio bo co jak za np 3 lata los bedzie mial dla mnie inne plany?!

No u nas dokladnie tak samo.... Dlatego narazie kontruje beak ciazy :D A potem niech sie dzieje co chce:D Ale takiejega spiny nie bede miala jak przed Hanula bo juz ja mam. A kazde nastepne dziecko to bedzie juz nadwyzka ktora przyjme z dobrodziejstwem inwentarza:D hehe

Tylko ja sie boje jak to udzwigne fizycznie... Bo poporodzie okazalo sie ze nie jestem taka silna jak wszystkim sie wydawalo. I tego sie najbardziej boje... Zobaczymy co to bedzie:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jola88
Ja mam okres w miarę regularnie dwa trzy dni różnicy.
Wiem że macie wielką moc dlatego proszę o wsparcie. Pisałam Wam tu że moja siostra poroniła 2 lata temu na początku 4 miesiąca. I od dwóch lat nie mogła zajść w ciążę. Więc jest w ciąży dziś dostała plamienia pojechała do szpitala usłyszała serduszko ciąża zdrowa. to dopiero skończony 6 tc. Ale ma większego krwiaka od dziecka i zarodek się odkleja. Zostawili ja do jutra zobaczyć w która stronę to pójdzie. Jest mi tak kurew... Przykro i jestem zła :(:(:(:( tak bardzo trzymam kciuki i wierze że jutro się okarze że to idzie w dobra stronę. Nie mogę się uspokoić już tyle przeszli i co... Dziada w piatek nie było w ogóle. Wiem jedno musi być dobrze i błagan trzydajcie kciuki za nich. Jej starszy synek tak bardzo chce rodzeństwo nawet ostatnio pytał czy mogę im dać Olisia. On jeszcze do niedawna pytał czemu mama miała dziecko w brzuchu przede mną a ja już mam go tu a mama nie. Jejku tak bardzo pragnę aby to się dobrze skończyło.

Jola TRZYMAM MOCNO KCIUKI!!!! Jejku jak ten synek przezywa to co sie stalo.
Oby los im wynagrodzil to wszystko z nawiazka!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~Alesandraa
Szczęśliwego Nowego Roku Mamusie!

My wczoraj mieliśmy udany wieczór, Michaś sprawił nam miłą niespodziankę, a tak byłam negatywnie nastawiona. Usnął o 21 i spał do 1. 30 z jedną małą pobudką. Teściowa go szybko utuliła, a my z mężem w tym czasie potańczyliśmy sobie, bo już dawno nie było ku temu okazji. Jak wróciliśmy to synuś czekał na nas żeby jeszcze się pobawić :)

Brawo Michał!!! :):*:)

Odnośnik do komentarza

Madika
~Olijaa
Alexann
Madika
Alexann
Ja dzisiaj sylwestra spędzam z Polsatem, tefałenem czy innym Ibiszem. Mąż ma nocke :)

U nas zębów brak :D i zaczynam się nastawiac że przed roczkiem nie będzie.
Kacper zaczął dzisiaj wstawać sam, tj nie podciagajac się. Kladzie się na brzuch, potem staje na stopach i powoli się prostuje. Normalnie jogin, z dalszym buntem na raczkowanie.
Wazy 10300g, długi na 81 - jest co nosić.
Zaczął się ostatnio wstydzic i chować w mamę :) slodkie to :)
Nocnika jeszcze nie mamy, jemu to ani pampers do kolan, ani kupa nie przeszkadza, wręcz jest bunt jak chce go przebrać.

Oook kurcze to masz co dzwigac.... Szczegolnie ze razem z nim nosisz jeszcze coreczke :D
Powiedz mi jak Ty dajesz rade??? Bo ja o tej porze to juz wymiekalam i ostatnia rzecza o ktorej bym myslala to zajmowac sie 2 bardzo wymagajacym dzieckiem.

Madika, a czy Ty myślisz, że mam wybór? Jakoś leci, prezes się nie pyta o siły matki :D Chociaż nie ukrywam że chętnie bym gdzieś się schowala na 2 dni żeby spać i spać :)

Madika-to jest inwestycja w przyszłość.
Za trzy lata Alexann bedzie miec dzieciaki z glowy bo będą sie razem bawic w pokoju. A my? Znowu w pampersach a nasze dzieciaczki przy mamusinej spodnicy :D
Nas bylo piątka-i naprawde wiekszosc dnia spedzalam z siostrą:) dlatego chcę kak najszybciej kolejne Dzieciatko choc obaw mnóstwo jak to udzwignac fizycznie psychicznie i finansowo;)
Moze tez dlatego mam takie podejscie bo juz raz zycie pokazało mi ze planowac to ja sobie moge...i 3 lata ma małą czekałam wiec nie chce teraz planowac i kontrolowac tego zbytnio bo co jak za np 3 lata los bedzie mial dla mnie inne plany?!

No u nas dokladnie tak samo.... Dlatego narazie kontruje beak ciazy :D A potem niech sie dzieje co chce:D Ale takiejega spiny nie bede miala jak przed Hanula bo juz ja mam. A kazde nastepne dziecko to bedzie juz nadwyzka ktora przyjme z dobrodziejstwem inwentarza:D hehe

Tylko ja sie boje jak to udzwigne fizycznie... Bo poporodzie okazalo sie ze nie jestem taka silna jak wszystkim sie wydawalo. I tego sie najbardziej boje... Zobaczymy co to bedzie:D

Kochana jesteś silna sama chyba nawet nie wiesz jak bardzo-na forum pokazalas nieraz duza sile przy wielu przeciwnosciach losu przes ostatnie miesiace. Z tego co pamietam to co z Toba sie dzialo to komplikacje neurologiczne po cc a nie Twoja słabość fizyczna. Po prostu musisz byc pod wieksza kontrola lekarska w ciazy. A jak teraz wyglada sytuacja? Odczuwasz jeszcze jakies konsekwencje tego co Ci sie zdarzylo?

Odnośnik do komentarza

Madika
Renia74
Michaś zaczyna chodzić, puszcza się podpory i biegnie do kolejnej :) Już coraz lepiej mu to wychodzi. Gorzej z moim kręgosłupem bo od jakiegoś czasu już chodził za dwie rączki a potem za jedną rączkę , a do tego się trzeba mocno pochylać żeby dziecko miało ręce nie wyżej niż uszy. Teraz też biegam pochylona, bo się boję że się wyłoży :)

Renia gratuluje takiego spryciaza :D Brawo Michas!!!!!

I wspolczuje Twoim plecom. Ja blogoslawie moje 160 cm :D To duzo ulatwia :D


Dzięki. Ja też jestem niska , ale mimo to plecy dostają ostro.
Odnośnik do komentarza

~nessquik
Zaczynają chodzić? To już???!?!
Mam wrażenie że u nas mocno się Młody wyciągnął, ciuchy 80 to tak na styk.. I zmienił się, zniknął mój malutki dzidziuś. Też sporo wstaje przy meblach i uwielbia schody - potrafi sam wejść na piętro! - ale nie kojarzy jeszcze, że nogami trzeba przebierać. Też gada po swojemu i zawsze ma dużo do powiedzenia. A jak się z bratem wykłóca!

My mamy szczoteczkę z Rosska i pastę Ziajki. Oraz 6 zębów, 4 wyszły w przeciągu ostatnich 3 tygodni.

Jeszcze tak niedawno bezbronne maleństwa pulchniutkie, a teraz już takie kumate dzieciaczki, mój też się tak wyciągnął, już nie jest taki grubiutki, ciuchy na 86 nosi, jeszcze ma część na 80 ale się takie małe zaczęły robić. Ile ja już tych ciuszków naodkładałam.

Odnośnik do komentarza

Madika
Pisałam wczoraj - Michaś był trochę zaskoczony, bo i szczoteczka normalna a nie ta silikonowa, i pasta, ja kupiłam Elmex od pierwszego ząbka, ale dał sobie umyć bez problemu. Nałożyłam taką odrobinkę pasty i mu umyłam a potem dwa razy płukałam szczoteczkę i samą wodą mu przetarłam żeby za wiele tej pasty nie połknął.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...