Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Madika
Na grudniowkach jest nas kilka ale sporo piszemy.
Akurat ja gaduła więc mnie tam dużo :)))

Ja mojego syna uczyłam mycia zębów tak, że jak sama myłam zęby to mu pokazywałam a on chętnie papugował. Najpierw miałam szczoteczkę silikonową z rossmana a teraz mam tego Jordana. Mały używa ich wymiennie. Sam szoruje sobie zęby w wannie. I używamy mikroilosci pasty elmex od pierwszego ząbka. A potem płuczę szczoteczkę i staram się tą pastę wytrzeć.
Koleżanka stomatolog każe czyścić dokładnie zęby przy nasadzie, kółeczkami bo stamtąd zaczyna się zwykle próchnica.

Odnośnik do komentarza

Cześć :D
Ooo no to się nie martwię :)
Ja to lubię jak Mati się czymś zafascynuje,np.psem sąsiadów jak szczeka i wtedy wydaje z siebie takie "OOoo oo oo ooo"hehe ale jakim słodkim głosikiem :D
My nadal spędzamy Sylewestra w domku :)
Kawał karkówy właśnie przyprawiłam,za parę godzin upiekę :)Będzie Gyros,karkówka jako wedlinka do chlebka(a drugi kawał jutro do obiadu z ziemniakami i buraczkami),jaja w majonezie i Brownie(wczoraj z przebojami upiekłam).
Aleksandra jeju,że mężowi tak zalezy..ciekawe jak malutki pospi w nocy.Nie boicie się..to jego pierwszy Sylwester,huk?Mama da radę?

Kasiamamusia to masz tulasa do dzwigania :)
obawiam sie,ze moj pieszczoch tez taki bedzie ;)

ja kupiłam paste z ziaja od pierwszego zabka...hmmm a zabka brak-kazdego.Mam takie szczoteczki z Rosmana..dostałam po narodzinach Matiego.Nimi bede myć.
Mati to grzeczne dziecko,ale wczoraj przegiał pałkę..
Jęczenie,marudzenie,10 min sam sie nie pobawił..pieklam ciasto w stresie normalnie..a jak odkurzałam to laził za mna z panicznym rykiem wrrr
dzis juz cos mu nie pasi..oby było lepiej

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy później znajdę czas,bo dziś znów sami z Matim jesteśmy do 22.30..a że on taka jęczydupka,to juz teraz złożę Wam życzenia :D

Kochane Marcóweczki!..Niech Nowy rok będzie dla Was szczęśliwy w każdej dziedzinie..niech każdej spełnią się marzenia...o pracy,z dobrym żłobku..niech Skurcze dają żyć albo wyjadą w kosmos :D..zdrówka dużo,uśmiechu codziennie ! :D
Przespanych nocy,szczupłej talii i kasy w portfelu :D a i Marcepanów,żeby czaili bazę i nie denerwowali :D

HAPPY NEW YEAR !!!!! :D:D:D:D:D
Lovciam :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj sylwestra spędzam z Polsatem, tefałenem czy innym Ibiszem. Mąż ma nocke :)

U nas zębów brak :D i zaczynam się nastawiac że przed roczkiem nie będzie.
Kacper zaczął dzisiaj wstawać sam, tj nie podciagajac się. Kladzie się na brzuch, potem staje na stopach i powoli się prostuje. Normalnie jogin, z dalszym buntem na raczkowanie.
Wazy 10300g, długi na 81 - jest co nosić.
Zaczął się ostatnio wstydzic i chować w mamę :) slodkie to :)
Nocnika jeszcze nie mamy, jemu to ani pampers do kolan, ani kupa nie przeszkadza, wręcz jest bunt jak chce go przebrać.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza

Madika
Ja myję ząbki taką silikonową szczoteczką z pepco i robię to od kiedy pokazał się pierwszy ząbek przed 6 mcem, więc on jest tak do tego tak przyzwyczajony ,że jak mówię teraz umyjemy ząbki to on się rozgląda, znajduje wzrokiem pojemnik ze szczoteczkami, pokazuje ręką i mówi ta. Ja mu myje tą szczoteczką te dwa zęby, dziąsła i język a potem Michaś wyrywa mi tą szczotkę z ręki i "myje" sam :)

Odnośnik do komentarza

Alexann
Ja dzisiaj sylwestra spędzam z Polsatem, tefałenem czy innym Ibiszem. Mąż ma nocke :)

U nas zębów brak :D i zaczynam się nastawiac że przed roczkiem nie będzie.
Kacper zaczął dzisiaj wstawać sam, tj nie podciagajac się. Kladzie się na brzuch, potem staje na stopach i powoli się prostuje. Normalnie jogin, z dalszym buntem na raczkowanie.
Wazy 10300g, długi na 81 - jest co nosić.
Zaczął się ostatnio wstydzic i chować w mamę :) slodkie to :)
Nocnika jeszcze nie mamy, jemu to ani pampers do kolan, ani kupa nie przeszkadza, wręcz jest bunt jak chce go przebrać.

oj to u nas to samo..pielucha nie przeszkadza hehe
i te wstydzioszki..fajnie jak tak się chowa za mną :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Jak tam ?
Wczoraj małemu improzewiczowi pozwoliłam na trzecia drzemke ok 18 i spał prawie do 20..wytrwał do fajerwerków,obejrzał i poszedł spac :D
co jakis czas sie budził..ale o 2 padł juz mocno i o 4 trafił do nas na cyca ;)wtedy i my poszlismy spac ;)
fajny Sylwester ;)pojadlam,potanczyłam z Matim,obaliłam cała butle Wintense czy jak to tam sie pisze ;)
Dzis P.w pracy do 22,mały chyba ma kaca bo marudny a ja staram sie odpoczac ;)

Odnośnik do komentarza

Marcóweczki! Do Siego!!!
:*
:*
:*
My po ciezkich dniach. Od srody walczymy z przeziębieniem-wirus nas dopadl najpierw małą i goraczkowala 38.7 teraz ja:( ale najwazniejsze ze Nelcia dziś dobry humorek usmuecha sie i rojbruje:) od srody potrafiła przespac po 5 godzin w cuagu dnia taka byla oslabiona. Nsjgorsze ze wiem jak to sie stalo i mam poczucie winy. Przujechala jej ciocia chrzestna zza granicy i przyjechala mocno zakatarzona. Oczywiście bawiła nelcie:/ to nasza wina ze jej nie odseparowalismy na ten czas bo chcieliśmy spedzic czas z siostra męża i nie zadbaliśmy o nasza kruszynke. Zresztą siostra nie mowila ze jest chora a w nocy sie okazalo ze sie poci i goraczkuje. Nowy Rok swietowalismy we trójkę. Bylo klimatycznie:) padlismy o 22 nawet pedardy nas nie pobudzily. O 5 Nela bardzo plakala i sie wyginala-wiedzielismy ze cos ja boli goraczki nie miala i dzisiaj.....czwarty ząb:)

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

Madika
~KasiaMamusia aa
~Misiakowata
Renia74 kupalka robi jak raczkuhe..przystanie steknie dwa razy i po wszystkim:)
No jakos nie wyobrazam sobie nocnikowania teraz..jego wszystko ciekawi..wszedzie lapki wsadza..szybko zwiewa hehe nie nie..uwazam,ze mohe dziecko nie jest na to gotowe :)

Dziewczyny to normalne,ze mati mowi tylko bababa i nase innych dzwiekow po skomlenie po mega krzyk??
Mowil mama..apcia...jade..gii..a teraz tylko baba.
Mozliwe ze bedzie mowil duzo pozniej??
Mmay staszakow chlopcow co Wy na to?

Nienawidze fajerwerkow!!!
Tzn lubie w Sylwestra o polnocy czy na innych imprezach....ale nie puszczane co godzine te wybuchowe i to w nocy..22..23..1..2..
Za drugim razem huklo gdzies przy bloku obok i sie maly wystraszyl..musialam utulic by znow zasnal. Jeju noo. Sama przysypialam i nagle huk i az podskakiwalam wrrr..
Szkoda mi tez zwierzat teraz..debile no

Wcziraj supwr pogoda byla..bylismy w koncu an spacerku..wyorzedaz w Pepco obkupilam malutkiego w bodziaki na dlugi i 3 pary spodni :D skarpetki tez z wypustkami ;)
Bede stroic ;)

Hej

Raczej normalne;) czasem to piszczy nawet,a tak to *gada* po swojemu:D u nas króluje mamm mama czy jak to tam zrozumieć:D

Co mi się podoba ma maskotkę konika i jak pytam gdzie konik?To się fajnie rozgląda i patrzy na mnie jak mówię;)takie to słodkie

A mojego przydupke muszę ostatnio usypiać, no taki zazdrosny znowu ma etap, ale nic urocze to, tylko ta waga 25kg jest co dźwigać:D

Kasia mamusia to Ty go na rekach usypiasz????? :D

Heh nie do przesady nie dam rady:D

Wszystkiego dobrego w nowym roku;)

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

Madika
~Lili jka
Ania dostaje witaminę D z omegamed. Tam jest dha z alg morskich, więc teoretycznie lepsze jakościowo niż z ryb. Ja też się przerzuciłam na dha z omegamed.

Myję jej zęby samą szczoteczką, zanamoczoną jedynie w wodzie. Wychodzę z założenia, że póki nie nauczy się wypluwać pasty to jej nie dostanie. Nie chcę by ją połykała, nawet tej bez fluoru. Ale pluć jako tako już umie :p
Dentysta mówił mojej koleżance, że mleczaki często się psują, że taka ich "natura". Sama mam jednego mleczaka (taki moi mały sekret :p - nie miałam zawiązka stałego zęba, więc nic go nie wypchało) i był plombowany :)

No i news.
Wiedziałam, że to kiedyś nastąpi. I choć mówiłam, że pewnie jeszcze w tym roku to liczyłam po cichu, że przytrzymam tak do kolejnej ciąży. I że dobrze mieć bo człowiek wie na czym stoi. Ale jak już jest to... No jest dziwnie po takim czasie. To jak chcieć mieć ciastko i zjeść ciastko. Choć 1,5 roku to i tak długo. Jest pierwszy okres.

Nooo Lilijka wreszcie i Ty dolaczylas do naszego zaxnego grona :D hehhe

Dziewczyny jak Wy myjecie zeby dzieciakom? Bo ja sobie tego jakos nie wyobrazam :D

Napisała bym potocznie , że to proste;) normalnie szczoteczką dla niemowląt:) samą wodą;)

Odnośnik do komentarza

~ANikod
Witam poświątecznie! Bardzo szybko minęły te święta :-/ My jeszcze możemy sobie kontynuować świętowanie, bo właściwie cała rodzina ma jeszcze wolne, ale to już nie to samo, zawsze znajdzie się coś do roboty. Spacer zaliczyliśmy tylko w 2dzień, pogoda jak co roku do kitu :-( Ospałe te dni były.
Nikuś był bardzo grzeczny, zaliczył 2 wigilie (wyjątkowo w tym roku, ze względu na chorobę teścia), bardzo podobała się mu rola najważniejszego gościa przy stole :-D Zaczął ostro dyskutować i tak śmiesznie przy tym gestykulował, z wielką powagą :-)
Jak czytam co potrafią Wasze dzieciaczki, to widzę, że mój jest mocno w tyle - dopiero niedawno zaczął sam siadać, nie raczkuje (tylko pełza), o wstawaniu nie ma mowy na razie. Ale zachowuję spokój i czekam spokojnie na kolejny etap :-D Jest mi tylko trochę przykro, że prawdopodobnie jest to wynikiem niedotlenienia przy porodzie i obniżonego napięcia. Mam też nadzieję, że to nadgoni i nie będzie żadnych innych skutków tego :-(

Ja od 24tc mialam ciaze lezacą-podtrzymanie mnostwo nospy i nie wiem czy to mialo wpływ na mojego leniuszka...czasem sie nad tym zastanawiam kiedy Mała nie dogania rowiesnikow a z drugiej strony rozwija sie przecież prawidlowo tyle ze w swoim tempie, tez mamy etap pelzania i na raczkowanie sie nie zanosi ale po mnie sie wspina klęka i probuje wstawac. Moze Nikus tez przeskoczy raczkowanie?! Fajnie ze siada sam. To najważniejsze:)

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

Olija gratuluję 4 ząbka;) My mamy już dwie jedynki dolne,dwie jedynki górne;) i idą dwójki i trójki górne-najgorsze marudzenie przy tym, jedyne co to ładnie gryzie;) szczoteczkę mamy tą co strunka a chyba zobaczymy ta co poleca Lilijka i ta pastę;)

Gwiazda pospała od po 18 i teraz gwiazdorzy;)eh to nic ewidentnie męczą ja te ząbki to nie będę bronić:)

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

Szczęśliwego Nowego Roku Mamusie!

My wczoraj mieliśmy udany wieczór, Michaś sprawił nam miłą niespodziankę, a tak byłam negatywnie nastawiona. Usnął o 21 i spał do 1. 30 z jedną małą pobudką. Teściowa go szybko utuliła, a my z mężem w tym czasie potańczyliśmy sobie, bo już dawno nie było ku temu okazji. Jak wróciliśmy to synuś czekał na nas żeby jeszcze się pobawić :)

Odnośnik do komentarza

Aleksandra
To super was synuś zaskoczył, miło że teściowa tak sobie poradziła.
Kasia
To dużo już macie tych ząbków, u nas ciągle dwa na dole, co rano sprawdzam stan uzębienia z nadzieją że coś nowego się pojawiło i nic, a ślinotok i marudzenie już jakiś czas. Pewnie jak wreszcie wyjdą to wszystkie na raz.
Olija
Możliwe że to od nospy, ale gdybyś urodziła w 24tyg to mogło być dużo gorzej więc jednak wybrałaś mniejsze "zło", a jednak mała się rozwija w swoim tempie, na pewno szybko dogoni. Dzieci się bardzo różnie rozwijają. Koleżanki synuś skończy za chwilę 7 mcy i jeszcze się nie przekręca na brzuch ani nic a ona żadnych leków nie brała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...