Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Jola! Trzymam mocno kciuki za siostrę i jej maleństwo.

Olija w Dąbrowie Górniczej jest sklep z fachową obsługą, małe abc. Przymierzą foteliku do dziecka i auta, bo niestety nie każdy fotelik nadaje się do każdego auta. No i przede wszystkim pokażą jak dobrze go zamontować. Są polecani na fejsie przez grupę tyłem bezpieczniej, itp.

Byliśmy dziś na bilansie. Ania ma 73,5 cm i waży 8150 g.

Odnośnik do komentarza

~Olijaa
Madika
~Olijaa
Alexann
Madika
Alexann
Ja dzisiaj sylwestra spędzam z Polsatem, tefałenem czy innym Ibiszem. Mąż ma nocke :)

U nas zębów brak :D i zaczynam się nastawiac że przed roczkiem nie będzie.
Kacper zaczął dzisiaj wstawać sam, tj nie podciagajac się. Kladzie się na brzuch, potem staje na stopach i powoli się prostuje. Normalnie jogin, z dalszym buntem na raczkowanie.
Wazy 10300g, długi na 81 - jest co nosić.
Zaczął się ostatnio wstydzic i chować w mamę :) slodkie to :)
Nocnika jeszcze nie mamy, jemu to ani pampers do kolan, ani kupa nie przeszkadza, wręcz jest bunt jak chce go przebrać.

Oook kurcze to masz co dzwigac.... Szczegolnie ze razem z nim nosisz jeszcze coreczke :D
Powiedz mi jak Ty dajesz rade??? Bo ja o tej porze to juz wymiekalam i ostatnia rzecza o ktorej bym myslala to zajmowac sie 2 bardzo wymagajacym dzieckiem.

Madika, a czy Ty myślisz, że mam wybór? Jakoś leci, prezes się nie pyta o siły matki :D Chociaż nie ukrywam że chętnie bym gdzieś się schowala na 2 dni żeby spać i spać :)

Madika-to jest inwestycja w przyszłość.
Za trzy lata Alexann bedzie miec dzieciaki z glowy bo będą sie razem bawic w pokoju. A my? Znowu w pampersach a nasze dzieciaczki przy mamusinej spodnicy :D
Nas bylo piątka-i naprawde wiekszosc dnia spedzalam z siostrą:) dlatego chcę kak najszybciej kolejne Dzieciatko choc obaw mnóstwo jak to udzwignac fizycznie psychicznie i finansowo;)
Moze tez dlatego mam takie podejscie bo juz raz zycie pokazało mi ze planowac to ja sobie moge...i 3 lata ma małą czekałam wiec nie chce teraz planowac i kontrolowac tego zbytnio bo co jak za np 3 lata los bedzie mial dla mnie inne plany?!

No u nas dokladnie tak samo.... Dlatego narazie kontruje beak ciazy :D A potem niech sie dzieje co chce:D Ale takiejega spiny nie bede miala jak przed Hanula bo juz ja mam. A kazde nastepne dziecko to bedzie juz nadwyzka ktora przyjme z dobrodziejstwem inwentarza:D hehe

Tylko ja sie boje jak to udzwigne fizycznie... Bo poporodzie okazalo sie ze nie jestem taka silna jak wszystkim sie wydawalo. I tego sie najbardziej boje... Zobaczymy co to bedzie:D

Kochana jesteś silna sama chyba nawet nie wiesz jak bardzo-na forum pokazalas nieraz duza sile przy wielu przeciwnosciach losu przes ostatnie miesiace. Z tego co pamietam to co z Toba sie dzialo to komplikacje neurologiczne po cc a nie Twoja słabość fizyczna. Po prostu musisz byc pod wieksza kontrola lekarska w ciazy. A jak teraz wyglada sytuacja? Odczuwasz jeszcze jakies konsekwencje tego co Ci sie zdarzylo?

Odpukac ale oprocz tych 2 atakow nie mialam juz nic... No prawie nic bo tam czasem noga mi drzala ale ja to wszystko czulam.

Ale nie dalam sobie wcisnac lekow przez neurologa i chyba dobrze zrobilam. A jak ostatnio bylam u ginekologa i zapytal mnie o to i mu powiedzialm ze doszlismy do wniosku z mezulkiem ze to organizm odreagowywal przemeczenie i nie potrafil inaczej. I nawet gin sie zgodzil ze mna ze tak moglo byc. I to mnie troche podnioslo na duchu :D

No ale wiesz gdzies to swiatelko sie pali z tym ze tak bylo. Ale po prostu nastepnym razem musze spac jak Misiakowata z Matim:D Jak dziecko spi to ja tez.... No a ja zgrywalam bochaterke i noc przed porodem w szpitalu ciagle przychodzili badac serducho. Wiec nie pospalam... A jak sie Hanula urodzila to tez juz duzo nie spalam...

Nooo ale przy 2 bede madrzejsza :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jest Sylwia jest impreza :)
Cześć dziewczynki :) przywołana się zjawiam :) niestety na komputer ciężko mi "wejść" a na tymczasowym dziadku telefonie nie mam forum :)
U mnie dużo się dzieje. Z M wszystko dobrze. Mam nadzieję,że leczenie pomoże.
Musimy się na dniach wyprowadzać w sumie za miesiąc bo stary ma wrócić.
Martynka daje mamie w kość jest małym łobuziakiem.
Pozdrawiam wszystkie mamusie :) za 2 tyg wrócę jak odzyskam mój telefon :* Pamiętam o Was :*

Odnośnik do komentarza

Renia74
Madika
Pisałam wczoraj - Michaś był trochę zaskoczony, bo i szczoteczka normalna a nie ta silikonowa, i pasta, ja kupiłam Elmex od pierwszego ząbka, ale dał sobie umyć bez problemu. Nałożyłam taką odrobinkę pasty i mu umyłam a potem dwa razy płukałam szczoteczkę i samą wodą mu przetarłam żeby za wiele tej pasty nie połknął.

Dzieki Reniu i Sttunko :D Teraz jestem wyedukowana i musze wcielic to w zycie. Mozej jutro pojade z Hanula do rosska :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Renia74
Muszę się pochwalić, Michaś codziennie robi kupę na nocniku. Wyraźnie daje mi sygnał że coś się święci. Patrzy na mnie tymi swoimi wielkimi oczami i mówi pa. Trzeba wyczaić że chodzi o kupę bo robi też tak jak słyszy pociąg, psy na dworzu czy np wchodzi ktoś do domu, ale wtedy patrzy też na okno lub drzwi.

Ojjj kurcze ale cudnie!!!! Moja Hanula to lubi posiedziec na nocniku ale nie robi na nocnik... :( Nie wiem jak mam ja nauczyc bo nawet jak ma sucho to nie chce zrobic do nocnika... No ale moze sie jakos uda kiedys :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jola88
Moja siostra przestała krwawic ale krwiak jest bardzo duży wzdłuż całego jaja plodowego co dobrze nie wróży ale podobno i takie sie wchlaniaja. dzięki dziewczyny Trzymajcie dalej kciuki. Strasznie chce aby im się udało!!
Ja też chyba pójdę na chwilę na sanki dziś jak się uda.

To super wiesci ze przestala krwawic. Jest to jakis krok w kierunku - dobrze :D Teraz trzymam kciuki zeby sie wchlonal ktwiak i pozwalal sie normalnie rozwijac zarodkowi a potem czlowieczkowi :D Musi byc dobrze!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~Lili jka
Jola! Trzymam mocno kciuki za siostrę i jej maleństwo.

Olija w Dąbrowie Górniczej jest sklep z fachową obsługą, małe abc. Przymierzą foteliku do dziecka i auta, bo niestety nie każdy fotelik nadaje się do każdego auta. No i przede wszystkim pokażą jak dobrze go zamontować. Są polecani na fejsie przez grupę tyłem bezpieczniej, itp.

Byliśmy dziś na bilansie. Ania ma 73,5 cm i waży 8150 g.

Ooo to Ania duza jest jak Hanula tylko ze Hanus przebija ja o 1 kg w plusie :D Ania to po prostu laska co dba o wage :D heheh

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

Jola trzymam mocno kciuki za siostrę! Miejmy nadzieję, że wszystko się dobrze skończy.

Madika, mój Michaś też tak siada z jedną nóżką z tyłu a jedną z przodu, w takiej pozycji to ja kiedyś ćwiczyłam skłony, może on już się przymierza ten mój mały sportowiec :) A jak mnie oko nie myli to Hanula obchodzi dziś miesięcznicę. Ucałuj córcię od marcówkowej cioci :*

Renia gratuluję zdolnego synusia. Mi się wydaje, że w przeciwieństwie do starszego syna Michaś będzie nocnik miał głęboko w poważaniu i nie usiedzi ani chwili, straszny z niego psotnik i pewnie będzie latał z gołym tyłkiem a ja za nim żeby mu pieluchę założyć.

Odnośnik do komentarza

~strrunka
Jola, trzymam kciuki!

Kasiamamusia, mam regularny przy kp.

Olija, polecam np Fido (jest w Katowicach w Belgu, w Sosnowcu obok egzotarium). Znam jeszcze dwa dobrze wyposażone na Zagłębiu, ale nie wiem cz masz paszport ;)


;p

Strunka Likijka dzieki za odzew fotelikowy!!!

Renia ale fajnie :) bardzo dobrym obserwatorem jestes ze tak to probujesz rozpoznawac!!!

U Neli coraz wiecej "slow" rozpoznaje ktore sie powtarzaja np "nia" to nasz piesek:) no i tak przeslodko mowi "nie nie" smiejemy sie po pachy, póki co :D

Madika,Hania przebija kilo Anie, Nela dwa:) ale wolalabym troche mniej nosic no bo to juz obciazenie, na bilans idziemy za 2 tyg to ciekawa jestem jak ze wzrostem.

Odnośnik do komentarza

~Lili jka
Ania dostaje witaminę D z omegamed. Tam jest dha z alg morskich, więc teoretycznie lepsze jakościowo niż z ryb. Ja też się przerzuciłam na dha z omegamed.

Myję jej zęby samą szczoteczką, zanamoczoną jedynie w wodzie. Wychodzę z założenia, że póki nie nauczy się wypluwać pasty to jej nie dostanie. Nie chcę by ją połykała, nawet tej bez fluoru. Ale pluć jako tako już umie :p
Dentysta mówił mojej koleżance, że mleczaki często się psują, że taka ich "natura". Sama mam jednego mleczaka (taki moi mały sekret :p - nie miałam zawiązka stałego zęba, więc nic go nie wypchało) i był plombowany :)

No i news.
Wiedziałam, że to kiedyś nastąpi. I choć mówiłam, że pewnie jeszcze w tym roku to liczyłam po cichu, że przytrzymam tak do kolejnej ciąży. I że dobrze mieć bo człowiek wie na czym stoi. Ale jak już jest to... No jest dziwnie po takim czasie. To jak chcieć mieć ciastko i zjeść ciastko. Choć 1,5 roku to i tak długo. Jest pierwszy okres.


Ooooo jeszcze na tego posta chcialam odpisac.......!!!!!!
Myslalam ze jesteś w ciąży!!! Taki wstep zrobilas.......ze myslalam ze padne. Masz talent do pisania:)

U nas nic nie zwiastuje czerwonej strony mocy. Ktos jeszcze nie ma? Moze przez kp nocne? Ty Lilijka karmisz w nocy?

Odnośnik do komentarza

Oilija ja karnie w nocy ale niestety po 3 msc już miałam miesiączke albo 4 jakoś tak.
Gratulacje nowych zębów, umiejętności i zawartości w nocniku.
U nas jakieś kiepskie dni cały czas się martwię czy z siostra będzie ok ale jutro 8 tc zaczyna kończy 7 bo różnie to licza chyba z każdym dniem lepiej bo dziecko większe tak mi się wydaje. Rano jąde z Olisiem na badania mam nadzieję że będzie wszystko szło ku lepszemu i te płytki zaczęły rosnąć. A jak nie to szpital.

Odnośnik do komentarza

Jola, mocne kciuki i za wyniki Olisia, i za siostrę i jej okruszka!

Ja ostatnio zaczęłam karmić kp w nocy(przez ząbki, wcześniej nie było potrzeby) i od 1 stycznia niestety też przeszłam na czerwoną stronę mocy. A tak było fajnie bez..

W temacie nocnikowym mamy regres. Tyle wrażeń przez święta i NR, że starszak nie ma czasu meldować potrzeb, a młodszy posadzony natychmiast wstaje, jakby go coś gryzło w tyłek. Powrót do domowej rutyny mam nadzieję pomoże, ale potrzeba trochę czasu.

Z Młodego słuchajcie wyłazi charakterek.. Robiłam ciasto. Obudził się i zaczął płakać, a że nie słyszałam, poszła go ululać babcia. Ja przychodzę i coś do niego zagaduję, a ten ODWRACA GŁOWĘ i mocniej przytula się do babci.. Normalnie się na mnie obraził.. I trochę trwało, zanim mi wybaczył..

A dzisiaj tak złapał i wyszarpał brata za włosy, że zaczęłam sprawdzać przedszkola dla starszaka.. Jak się za sobą stęsknią to może inaczej będą sobie okazywać czułości..

Odnośnik do komentarza

Madika może i Ania dba o linię bo z niej jest tak żywe srebro, że wszędzie jej pełno. No nie usiedzi w miejscu dłużej niż 5 minut. Chyba, że je, co lubi robić, to posiedzi dłużej :)

I tak Olija, karmię w nocy trzy, cztery razy ale zdecydowanie mniej w dzień niż wcześniej. Ania dużo już je stałych pokarmów. Trzy posiłki dziennie to standard, często jest jeszcze czwarty, a raz miała ich pięć.

Mój nibyokres trwał dobę. Był tak skąpy, że w sumie to było plamienie.

Odnośnik do komentarza

Madika
Renia74
Muszę się pochwalić, Michaś codziennie robi kupę na nocniku. Wyraźnie daje mi sygnał że coś się święci. Patrzy na mnie tymi swoimi wielkimi oczami i mówi pa. Trzeba wyczaić że chodzi o kupę bo robi też tak jak słyszy pociąg, psy na dworzu czy np wchodzi ktoś do domu, ale wtedy patrzy też na okno lub drzwi.

Ojjj kurcze ale cudnie!!!! Moja Hanula to lubi posiedziec na nocniku ale nie robi na nocnik... :( Nie wiem jak mam ja nauczyc bo nawet jak ma sucho to nie chce zrobic do nocnika... No ale moze sie jakos uda kiedys :D

A wchodzi z tobą do łazienki ? Misiek leci za mną za każdym razem (wszędzie za mną chodzi) i jak widzi że sikam to robi siiiii aż się opluje cały i próbuje mi zaglądać do sedesu, najbardziej wkurzające to jest jak siedzę na 2. Rzucam mu wtedy z szuflady różne rzeczy żeby się zajął na moment abym się mogła podetrzeć w spokoju. A jak on zrobi na nocnik kupę albo siku to za każdym razem idziemy razem do łazienki i on patrzy jak ja to wylewam do wc i spłukuje i opowiadam mu co robię.

Odnośnik do komentarza
Gość sylwiaaa 921125

Hej ;-) udało mi się Was troszkę nadrobić do tylu.
Jola trzymam kciuki za siostrę ;-)
Renia gratuluje postępów nocnikowych. Pamiętam, że Ty od razu nastawiałas się na nocniczek jak Maluszek zacznie siadać i wtedy mi się ten pomysł spodobał. I kurcze do tej pory nocniczka nie kupiłam :-D
MamaMi nie wiedziałam., że na forum jeszcze zagładasz.

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Rozpisałam się i mi kuźwa zniknęło :(
ach

Lilijka moj pierwszy tez byl mega skąpy okres..rozkrecił się na 3 dzien
Olija ja karmie w nocy i mialam juz 3 @.Dostałam zaraz po rozszerzeniu diety..Teraz juz 3-4 posiłki ma stałe..a wtedy raptem zaczynałam :)
Fajne te perypetie nocnikowe :)Podziwiam

Mati tez lezie za mna do lazienki..tylko otworze drzwi a on wyprzedza koankami prawie raczki tak szybko hehe
jego nie interesuje co tam robię,tylko głownie pralka :)
Specjalnie robie pranie przy nim :)

Dziś mi sie złapał piekarnika i poleciał jak długi,bo sie otworzył..matko..nie było specjalnie płaczu..
za to wieczorem był :( i to az sie zapowietrzyl :(i osmarkał :(
w zabawie robił mi glony,chciał sie rzucic obok mnie na lozku i bokiem głowe padł na porecz łozka..ach no..ma guza i slad na skroni..
bardzo musialo go bolec..az sie sama rozplakałam..no ale popuszczałam mu baniek mydlanych,ktore ubóstwia i zapomniał szybko :D

Czytałam dziś po łebkach,takze przepraszam,jak nie odpisałam komuś...
aa Jola trzymam kciuki za siostry maleństwo..i za Olisia co by juz te płytki nie szalały..

Pozdrawiam i zycze zdrowka maluszkom i buziaki misiowe :********************************

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

Olija
~KasiaMamusia aa
Olija gratuluję 4 ząbka;) My mamy już dwie jedynki dolne,dwie jedynki górne;) i idą dwójki i trójki górne-najgorsze marudzenie przy tym, jedyne co to ładnie gryzie;) szczoteczkę mamy tą co strunka a chyba zobaczymy ta co poleca Lilijka i ta pastę;)

Gwiazda pospała od po 18 i teraz gwiazdorzy;)eh to nic ewidentnie męczą ja te ząbki to nie będę bronić:)

Kasia Mamusia naraz dwojki i trojki???? Olaboga!!!! Toz to musi bolec:( ucaluj od nas swoją Małą:* oby szybko bylo po wszystkim. U nas poki co pojedynczo sie wykluwają:)

Sory Dziewczyny ze tak na raty odpisuje ale ostatnio zupelnie nie mam czasu pracuje coraz wiecej jedyny z tego plus ze pewnie jak bede musiala wrocic na caly etat to jyz nie bedzie takiej wielkiej roznicy

Dwójki już wyczuwalne, trójki i zaraz czwórki, jak już mam znosić w nocy humory, budzić się co godzinę to niech wyjdą wszystkie juz

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

~Oaijaa
~Lili jka
Ania dostaje witaminę D z omegamed. Tam jest dha z alg morskich, więc teoretycznie lepsze jakościowo niż z ryb. Ja też się przerzuciłam na dha z omegamed.

Myję jej zęby samą szczoteczką, zanamoczoną jedynie w wodzie. Wychodzę z założenia, że póki nie nauczy się wypluwać pasty to jej nie dostanie. Nie chcę by ją połykała, nawet tej bez fluoru. Ale pluć jako tako już umie :p
Dentysta mówił mojej koleżance, że mleczaki często się psują, że taka ich "natura". Sama mam jednego mleczaka (taki moi mały sekret :p - nie miałam zawiązka stałego zęba, więc nic go nie wypchało) i był plombowany :)

No i news.
Wiedziałam, że to kiedyś nastąpi. I choć mówiłam, że pewnie jeszcze w tym roku to liczyłam po cichu, że przytrzymam tak do kolejnej ciąży. I że dobrze mieć bo człowiek wie na czym stoi. Ale jak już jest to... No jest dziwnie po takim czasie. To jak chcieć mieć ciastko i zjeść ciastko. Choć 1,5 roku to i tak długo. Jest pierwszy okres.


Ooooo jeszcze na tego posta chcialam odpisac.......!!!!!!
Myslalam ze jesteś w ciąży!!! Taki wstep zrobilas.......ze myslalam ze padne. Masz talent do pisania:)

U nas nic nie zwiastuje czerwonej strony mocy. Ktos jeszcze nie ma? Moze przez kp nocne? Ty Lilijka karmisz w nocy?

Raczej nocne karmienie to nie to...Mi się zatrzymał puki co okres....A tak to był odkąd minęło 6miesięcy po porodzie,a teraz??Nie ma dziada

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...