Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

hej:)Normalnie Narnia na forum nastała..zamroziło..szaleństwa białe?:)
My wczoraj byliśmy 2 godziny na spacerku we trójke..oj ale zimno na koniec nam było,szybko zmykaliśmy do domu na gorącą kawkę i kocyk :)
Matiego obudziłam,bo ten to by zimę przespał najlepiej,niczym misio w sumie :D
No ale nacykaliśmy zdjęc..kto wie czy śnieg się szybko pojawi :D

Wczoraj P.zauważył ząbka ..na górze !! Mamy to :) Mamy prawą jedynkę :D
Wcześniej go widziałam,ale już sama nie wiedziałam,bo spodziewałam sie najpierw na dole :D uff..nie powiem..ulżyło mi :)

Pozdrawiam śnieżnie :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Hej, już myślałam że się skończyło nasze marcówkowanie :(
Ja byłam przedwczoraj z Michasiem 40 min na dworzu, jeździliśmy na sankach, szaleliśmy w śniegu, mały chodził na czworachach, nie chciał wracać do domu taki był zadowolony. Niestety w domu okazało się że odmroziłam mu policzki :((( Jeden ma minimalnie zaróżowiony a na drugim ma małą czerwoną plamkę. Wkurzyłam się bardzo na siebie. Było -10. Na razie smaruję mu oilatumem i nivea baby, mąż ma kupić jakąś maść w aptece i zabaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza

Hej uwaga dobre wieści.
Mojej siostrze zaczął się Krwiak wchłaniać także szansę rosną mam dobre przeczucie. Musi leżeć. teraz jest jakiś nowy lek i już w pierwszej dobie był efekt. Trzymajcie kciuki.
Co do Olisia to wyszły mu duże lepsze wyniki ale nie wierze że w 2 dni podniosły się 100% także w poniedziałek zrobię mu jeszcze raz przywatnie też ręcznie liczone. oby było wszystko dobrze. apetyt wrócił także wszystko zmierza ku lepszemu.
Misia gratulacje pierwszego zęba !!!

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale napiszę, a może ktoś odpowie?

Jola
Super wieści, na pewno będzie dobrze, trzymam kciuki dalej.
Misia
Gratuluję zęba :)
Wy wszystkie byłyście na bilansie z maluchami? U nas babsko wpisała w tą rubrykę na 9mcy jak byliśmy na szczepieniu w 6 mcu i kazała nam teraz przyjść dopiero na roczek. Mierzyłam Michasia przy ścianie to wyszło mi 75cm a na mojej wadze 11,6

Odnośnik do komentarza

Renia74
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale napiszę, a może ktoś odpowie?

Jola
Super wieści, na pewno będzie dobrze, trzymam kciuki dalej.
Misia
Gratuluję zęba :)
Wy wszystkie byłyście na bilansie z maluchami? U nas babsko wpisała w tą rubrykę na 9mcy jak byliśmy na szczepieniu w 6 mcu i kazała nam teraz przyjść dopiero na roczek. Mierzyłam Michasia przy ścianie to wyszło mi 75cm a na mojej wadze 11,6


Tak nam kazali specjalnie przyjść na kontrolę wagi i dodatkowo dostaliśmy skierowanie na morfologię i mocz, więc pod tym względem lekarka super. Ale to mierzenie u lekarza na tym korytku, to bardzo mało wiarygodne mi się wydaje. Nam namierzyli 76, a ciuchy na 86 robią się w sam raz, a spodnie to już na styk (mały ma długie nogi:)
Odnośnik do komentarza
Gość strrrunka

Renia, u mnie tez kazał przyjść na kontrolę. Z mlodym tez poza szczepieniami przychodziłam.
Mlody byl na dolnej granicy przyrostu. Z czasem awansował. Być moze dlatego częściej chodziliśmy by zobaczyć czy rośnie.

A młoda tez byla na dolnej granicy, ale i tak lepiej przybiera na wadze niz brat ;) jak zdrowie dopisze to idziemy we wtorek.

W weekendy zawsze mniej osób tu pisało :D

Odnośnik do komentarza

Renia, my się umawialiśmy z pediatrą by przyjść po 9-tym miesiącu. Pamiętam, że mówiła, że skontroluje te jej powiększone gruczoły sutkowe. Choć jak dzwonił mąż tydzień przed wizytą to w rejestracji się chciała wykręcić babka, że oni nie robią bilansu na 9 miesięcy.
Były pomiary, sprawdziła gardło, stan uzębienia, osłuchała, sprawdziła ciemiączko, pytała o witaminę D, poogladała jak się rozwija ruchowo.

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Renia74
Hej, już myślałam że się skończyło nasze marcówkowanie :(
Ja byłam przedwczoraj z Michasiem 40 min na dworzu, jeździliśmy na sankach, szaleliśmy w śniegu, mały chodził na czworachach, nie chciał wracać do domu taki był zadowolony. Niestety w domu okazało się że odmroziłam mu policzki :((( Jeden ma minimalnie zaróżowiony a na drugim ma małą czerwoną plamkę. Wkurzyłam się bardzo na siebie. Było -10. Na razie smaruję mu oilatumem i nivea baby, mąż ma kupić jakąś maść w aptece i zabaczymy co z tego wyniknie.

ej no przecież ja jeszcze marcówkuję :)
Nie obwiniaj się kochana :)tyle radosci za to dalaś synkowi...zniknie zanim sie obejrzysz :) krememj na zimno i wiatr smarujesz??

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Jola88
Hej uwaga dobre wieści.
Mojej siostrze zaczął się Krwiak wchłaniać także szansę rosną mam dobre przeczucie. Musi leżeć. teraz jest jakiś nowy lek i już w pierwszej dobie był efekt. Trzymajcie kciuki.
Co do Olisia to wyszły mu duże lepsze wyniki ale nie wierze że w 2 dni podniosły się 100% także w poniedziałek zrobię mu jeszcze raz przywatnie też ręcznie liczone. oby było wszystko dobrze. apetyt wrócił także wszystko zmierza ku lepszemu.
Misia gratulacje pierwszego zęba !!!

Trzymam kciuki za siostre i Olisia :*
Kolezanka mialam krwiaka w ciazy i jej sie wchonal :) ma zdrowa córcię :)

dzis dal sobie zajrzec i patrze a tam druga jedynka i dwójka chca wyjsc i na dole jedynka :)

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Renia74
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale napiszę, a może ktoś odpowie?

Jola
Super wieści, na pewno będzie dobrze, trzymam kciuki dalej.
Misia
Gratuluję zęba :)
Wy wszystkie byłyście na bilansie z maluchami? U nas babsko wpisała w tą rubrykę na 9mcy jak byliśmy na szczepieniu w 6 mcu i kazała nam teraz przyjść dopiero na roczek. Mierzyłam Michasia przy ścianie to wyszło mi 75cm a na mojej wadze 11,6

my w ogole nie mielismy zadnych bilansow..wizyta u pediatry skonczyla sie na szczepieniu ponad miesiac temu i teraz po roczku mamy przyjsc..mierze i waze go sama ;)

Odnośnik do komentarza

Misia
Smaruję mu buzię kremem Nivea baby na każdą pogodę, ale może mu za mało posmarowałam, może za późno i nie zdążył się wchłonąć, może za długo byliśmy na dworzu. Teraz smaruję mu sudokremem i zobaczymy, jak jutro będzie miał nadal to chyba pojedziemy do dermatologa prywatnie.
Ale zęby to wam się rozszalały na całego widzę :) U nas pewnie też jak zaczną wreszcie wyłazić to jeden za drugim. A marudzi Mati czy ze spokojem to przechodzi ?

Lilijka
I co z ciemiączkiem? Ma jeszcze wyczuwalne? Michaś jeszcze ma, do kiedy powinno zarosnąć?
Misiek też nosi ubranka na 86, te na 80 już takie ciasne i małe, a ma 75 cm chociaż przy mierzeniu tak się wyrywał że razem z mężem usiłowaliśmy narysować kreskę na ścianie :)

Odnośnik do komentarza

Ma ciemiączko bo urodziła się z dużym, chyba 3 na 3 cm. Z tego co się orientuję to do roku powinno zarosnąć ale blisko 12-go miesiąca bo wcześniej to coś źle ale już nie pamiętam ze szkoły rodzenia.

Ania ma ubrania na 74 ale większość jest na styk. Mimo to zakładam już 80, a teraz kupuję 86.

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie.
Ostatnio nie mam na nic siły. Gabarytami przypominam mała orke i tak też się czuje, Kacper ciągle chce chodzić/wspinać się i nie usiedzi ani 5 minut, a mama i tata ostatnio są niezastąpieni - ile razy widzi jak wychodzę ja lub mąż to wręcz wpasa w histerie.

Dopadaja mnie tematy wyprawki dla Hani (wybraliśmy imię) i przeprowadzki. Musimy wrócić do moich rodziców, bo sama z 2 takich maluchów sobie rady nie dam. Tak się cieszę, że niech mnie szlag...
Razem z przeprowadzka musimy zrobić remont, Kacper dostanie własny pokój. Ale na ten remont to siły też mi brakuje.

Ogólnie to dupa zbita, deprecha i chętnie bym poszła spac tak na 3 miesiące.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

Dziewczyny kąpiecie jeszcze dzieciaczki w emolientach? A jeśli nie to w jakich kosmetykach? Pytam bo my jeszcze się kąpiemy i zastanawiam się kiedy przestać... A i mamy które miały cc, czy Wasze blizny są już całkiem jasne??? Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

Jola ja miałam mega krwiaka z tego tytułu miałam ciążę leżącą, późnej co prawda dochodziły inne problemy donosiłam i urodziłam w terminie :) a dzis mój Mikołaj kończy 10 miesięcy :) kocham Go nad życie :)
A co do zębów to mamy 5, idzie nam dalej ta nieszczęsna górna dwójka i dolna sie powolutku przebija :)

Odnośnik do komentarza

Renia to Michał duży chłopak mój trochę ponad 7 kg i 74cm.
My bilans mieliśmy. Mały na wyczuwalne jeszcze ciemniaczko.
Misa super teraz zęby widzę jeden po drugim:))))
Ja tu cały czas jestem staram się odzywać ale zawsze czytam:)
Alexan współczuje samopoczucie ale już niedługo przytulisz drugie swoje szczęście;))
Co do siostrz to naprawdę jestem dobrej myśli. tym razem musi się udać niech leży. Dzięki dziewczyny:)

Odnośnik do komentarza

U nas kazala przyjsc na bilans co miesiac. Bylismy w 9, ma 71cm i wage 8060g. Teraz w 10, 11, 12 mc tez. A ubranka nosi niektore 68 sa jeszcze dobre, ale 74 tez nosi. Nawet niektore 80 sa dobre, ale z tego sklepu zawsze maja inaczej o rozmiar.

Ciemiaczko zarasta okolo 12tego mca.

Jola super ze u siostrycoraz lepiej.

Odnośnik do komentarza

Alexann
Cześć mamusie.
Ostatnio nie mam na nic siły. Gabarytami przypominam mała orke i tak też się czuje, Kacper ciągle chce chodzić/wspinać się i nie usiedzi ani 5 minut, a mama i tata ostatnio są niezastąpieni - ile razy widzi jak wychodzę ja lub mąż to wręcz wpasa w histerie.

Dopadaja mnie tematy wyprawki dla Hani (wybraliśmy imię) i przeprowadzki. Musimy wrócić do moich rodziców, bo sama z 2 takich maluchów sobie rady nie dam. Tak się cieszę, że niech mnie szlag...
Razem z przeprowadzka musimy zrobić remont, Kacper dostanie własny pokój. Ale na ten remont to siły też mi brakuje.

Ogólnie to dupa zbita, deprecha i chętnie bym poszła spac tak na 3 miesiące.

Tochyba normalne ze jestes zmeczona, jak zamieszkasz z rodzicami to oni zajma sie dzieckiem a ty mozess sie przespac, bedzie ci lzej. A przeprowadzasz sie teraz? Bo moze tak lepiej, odpoczniesz przed rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza

Alexan
Ja nie jestem w ciąży a też czuję się jak orka wyrzucona na brzeg, ciągle jestem zmęczona i nie mam siły na nic.
Muszę znowu skontrolować moją tarczycę bo pewnie tu leży przyczyna.
Michaś coraz lepiej chodzi, ale mniej za to mówi. Ale też dużo chce być u mnie na rękach. Więc albo biegam za nim albo noszę go i wszystko muszę robić z nim bo tylko mama i mama. I broi, pralkę otwiera, szafki też i wyciąga różne rzeczy i się nimi bawi. A jak się gdzieś ruszę to on za mną leci. Podłogę myłam to on froterował rękawami i chustką nawilżaną też mył, oczywiście cały był do przebrania po tej "robocie" Książeczki bardzo lubi czytać, na razie krótkie rymowanki bo za szybko kartki przekręca.
Napiszcie też o swoich maluszkach

Odnośnik do komentarza

Kalae, przeprowadzamy się poczatkiem marca, teraz jeszcze musimy tam wyremontowac, robimy wlasna lazienke, także będziemy mieli takie małe mieszkanko. Mama wiem, że mi pomoże ile da radę, ale ma 62 lata, gigantyczna nadwage i problemy z biodrem, także często chce, a nie jest w stanie, tym bardziej jak Kacper juz nie usiedzi.

Dzisiaj młody skradl mi serducho, rano się budzi (po absolutnie nieprzespanej nocy) i powiedzial (wiem, że nieświadomie, ale i tak uroczo) "gdzie tata?"
Duże się robią te nasze maluchy :)

Jutro pediatra i bilans przy okazji, bo idziemy z powiekszonym węzłem chlonnym i zbyt wysokimi monocytami :/

Justyna u nas emolienty sa cały czas i nie znikną, ale przy podejrzeniu azs to ja się cieszę jak Kacper nie jest smarowany sterydami. Do wody lejemy emolium, myjemy zelem z emolium i smarujemy go też ich balsamem, a i tak dalej nie wiadomo co wywołuje wysypke co jakis czas.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...