Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mamusie :)
Jola super wieści :)
Alexan duzo sił życzę ja w ciąży cały czas byłam zmęczona a gdzie tu opieka nad dzieckiem jak w tym etapie nasze maluszki potrzebują uwagi non stop. Ostatnio myłam naczynia a Martynka zaczęła się wspinać po schodach. Dorwałam ją przy 4 ;/
Nas też czeka za tydzień przeprowadzka do teściowej. M akurat wraca wtedy do domu. Wg to tak się wkurzyłam bo matka z ojcem się wczoraj wprowadzili a umowa była inna więc musimy teraz na szybko się wyprowadzać ;/
Ja też używam nivea baby. Oilatum używałam pierwsze dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

~justyna_mama
Dziewczyny kąpiecie jeszcze dzieciaczki w emolientach? A jeśli nie to w jakich kosmetykach? Pytam bo my jeszcze się kąpiemy i zastanawiam się kiedy przestać... A i mamy które miały cc, czy Wasze blizny są już całkiem jasne??? Pozdrawiamy :)

Hej
Na początku kąpaliśmy w Oilatum,aż do jak dobrze pamiętam 3-4mż, potem wdrożyliśmy bdrosman i po skończonym 7mż Linomag używam;)na pupę ten zielony,na twarz głównie policzki żółty,i płyn do kąpieli i balsam do ciała;)

Blizna już prawie blaknie;)
Jola super, że u siostry już lepiej;)
Alexann rodzice pomogą to i ty odpoczniesz:)
Renia74 nie martw się tym mrozem na buzce;) nie twoja wina, choć podziwiam że odważyłaś się dać raczkować po śniegu;) dziś już pewnie lepiej?

Lilijka na fb na jednym zdjęciu Ania ma fajną zabawkę zwierzątka tak zaczepione..... gdzie to kupywalaś?Online? Bardzo to fajne a nie mogę tego utrafić;)

Misia teraz ząbki u małego misiątka pójdą hurtem;) gratulacje obecnych, nam wyszły te dwójki teraz na tapecie męczą ją trójki i czwórki.....Masakra

Dzisiaj pierwsza drzemka od pół roku była ze smokiem!Szok , niestety przy drugiej która obecnie trwa już to nie przeszło żeby mama oszukała:D

Odnośnik do komentarza

Kasia to jest czuczu obrazki na sznurku, dostępne, np. W Rossmannie lub empiku. Ania je uwielbia. Ma je od miesiąca, a zapytana o jakieś zwierzę potrafi go pokazać, często pokazuje paluszkiem i czeka aż się wymówi jego nazwę ;)

Moja śniadania je różnie. Kaszka z owocem, twaróg, kanapka z awokado i jajkiem, mięsem, które sama piekę lub gotuję, jajecznice, jakieś placuszki (przepisy z ala'antkowe blw).

Sylwia, a z M. Już ok? I jak to rodzice się wprowadzili? Mimo zakazu?

Odnośnik do komentarza

Michaś je z reguły takie "dorosłe" śniadanie, chleb z masłem, szynka, ser żółty, serek homogenizowany, jajko na miękko albo jajecznicę. Kaszkę to mu daję na kolację raczej.
Sylwia
My pozakładaliśmy bramki na wszystkie schody bo odkąd zaczął raczkować to ciągle go ze schodów ściągałam , ale skoro się wyprowadzacie to już nie warto.

Odnośnik do komentarza

Lilijka zależy jak na to spojrzeć. M jak nie pije to jest całkiem inny człowiek. Taki za którego wyszłam :) ale nie mam pewności, że on nie zacznie pić niestety. Jesteśmy już po wyroku.Stary nie mógł dostać zakazu mieszkania w domu bo matka o to nie wnosiła a to ich wspólny majątek. Ale ma zakaz picia alkoholu więc jak nie będzie się stosował to pójdzie siedzieć.
Renia u teściowej nie ma schodów to tyle dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

Misia, gratuluję ząbka! Teraz pewnie będą szły jeden za drugim. U nas wciąż dwa, codziennie wypatruję kolejnego.

Ja malucha przez pierwsze pół roku kąpałam w emolientach, a później w nivea baby albo bambino, ale wczoraj zauważyłam suche plamki na rączkach i nóżkach, więc dziś kupiłam emolient bd w Rossmanie. Zobaczymy czy pomoże.

Widzę, że wasze dzieciaczki jedzą prawdziwe śniadanka. Michaś rano je cyca, jak wstajemy ok 9.30 to razem ze mną je kromkę chleba lub chałki z masłem, a o 12 kaszkę. Próbowałam dać mu twarogu, ale wyraźnie mu nie podpasował. Może spróbuję upiec szynkę. A jajeczniczkę robicie z samych żółtek na masełku, bo nam pediatra kazała białko wprowadzić po 10 mcu?

Dziś byliśmy na kontroli bioderek, naczekalismy się ponad godzinę. Michaś był najgłośniejszym dzieckiem w poczekalni, buźka mu się nie zamykała, chciał raczkować na podłodze, mój mały urwisek.
No i w końcu się doczekałam, Michaś mówi mama. Uwielbiam tego słuchać :)

Odnośnik do komentarza

Ja daje cale jajko w jajecznicy, Tosie bialko uczula, ale co jakis czas wlasnie sprawdzam czy juz przeszlo jej. Jajecznice jej daje jak tez ja jem, wtedy dostaje ode mnie, po trochu. I na masle.

Twarogu tez nie chce jesc, krzywi sie strasznie.

Odnośnik do komentarza

Co tu tak cicho? Trza rozruszać towarzystwo :-)!!!
Jak czytam co Wasze dzieci potrafią, to mam wrażenie, że ja mam młodszą dzidzię hehe. Z tym jedzeniem "dorosłych" rzeczy to jak to u Was wygląda? Bo u nas np jakaś kanapka,kluska czy placek to w większości w postaci okruszków trafia na ziemię, a tylko czasem coś do buzi. Więc wydaje mi się, że najeść to on się może tylko obiadkiem i kaszką, które ja podaję mu łyżeczką.
Czytam, że większość z Was daje nabiał, ja jakoś zabyłam z tym tematem, od niedawna próbuję tylko jogurt dawać, ale nie bardzo mu podchodzi.

Odnośnik do komentarza

~ANikod
Co tu tak cicho? Trza rozruszać towarzystwo :-)!!!
Jak czytam co Wasze dzieci potrafią, to mam wrażenie, że ja mam młodszą dzidzię hehe. Z tym jedzeniem "dorosłych" rzeczy to jak to u Was wygląda? Bo u nas np jakaś kanapka,kluska czy placek to w większości w postaci okruszków trafia na ziemię, a tylko czasem coś do buzi. Więc wydaje mi się, że najeść to on się może tylko obiadkiem i kaszką, które ja podaję mu łyżeczką.
Czytam, że większość z Was daje nabiał, ja jakoś zabyłam z tym tematem, od niedawna próbuję tylko jogurt dawać, ale nie bardzo mu podchodzi.

No właśnie, czemu tu tak cicho?
U nas jedzenie tak wygląda ,ze ja mu ręką podaje do dzióbka bo inaczej to nie wiem czy by coś zjadł. Muszę kupić taki talerzyk z przyssawką, bo jak mu ponakładam kawałki na taki zwykły a on jednym ruchem wywali wszystko na podłogę to nie będzie mi do śmiechu.

Odnośnik do komentarza

~ANikod
Alexann
Kasiakitka, u nas o 8:00 zawsze jest mleko, a o 11 na drugie śniadanie różnie: kaszka (glutenowa lub bezglutenowa), jogurt, ryz na mleku, budyń lub mleko.

Alexann ryż na mleku i budyń to robisz na krowim mleku czy mm?

Ja robię na krowim mleku ale rzadko. Mleka w proszku nie można gotować przecież to jak zrobić budyń ?
Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

~Lili jka
Kasia to jest czuczu obrazki na sznurku, dostępne, np. W Rossmannie lub empiku. Ania je uwielbia. Ma je od miesiąca, a zapytana o jakieś zwierzę potrafi go pokazać, często pokazuje paluszkiem i czeka aż się wymówi jego nazwę ;)

Dzięki właśnie to ;) Też tak właśnie u nas jest, że jak powiem zwierzątko jakieś to czeka abym okazała a jak w książeczce pokaże to zaraz kartki chce gryźć a tutaj by widziała jak wygląda:)

Odnośnik do komentarza

~ANikod
Alexann
Kasiakitka, u nas o 8:00 zawsze jest mleko, a o 11 na drugie śniadanie różnie: kaszka (glutenowa lub bezglutenowa), jogurt, ryz na mleku, budyń lub mleko.

Alexann ryż na mleku i budyń to robisz na krowim mleku czy mm?

Jak dostał pierwszy raz to te gotowe, z nestle czy z bobovity, a jak przeczytałam że oni w składzie mają mleko krowie a Kacprowi nic nie było, to sama zaczęłam tak robić, tylko cukru nie daje (a w ich składach jest).

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza

~ANikod
Alexann
Kasiakitka, u nas o 8:00 zawsze jest mleko, a o 11 na drugie śniadanie różnie: kaszka (glutenowa lub bezglutenowa), jogurt, ryz na mleku, budyń lub mleko.

Alexann ryż na mleku i budyń to robisz na krowim mleku czy mm?

Jak dostał pierwszy raz to te gotowe, z nestle czy z bobovity, a jak przeczytałam że oni w składzie mają mleko krowie a Kacprowi nic nie było, to sama zaczęłam tak robić, tylko cukru nie daje (a w ich składach jest).

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza

Michaś dostał od chrzestnych 100 zł na mikołaja i zastanawiałam się co mu kupić . Oni nie mieli pomysłu więc poszli na łatwiznę i na mnie zrzucili wymyślanie. Kupiłam taką dużą wywrotkę Wadera z przyczepą, będzie miał na wiosnę do ogrodu. Trochę musiałam dołożyć bo z przesyłką wyniosła 130. Ale ma jeszcze kasę z chrzcin i chcę mu kupić piaskownicę z ławeczkami i mam też chęć na taki domek ogrodowy , mógłby tam zabawki na noc chować żeby się nie walały po podwórku. A konik na biegunach ? Może na roczek ? Co myślicie ?

Odnośnik do komentarza

hej :) Mój łobuziak nie daje mi nadrobić tak jakbym chciała..muszę ciagle zabawiać,mało dziś spał w dzień,nie dawał nam spać od 5 a usnął jak mysz wczoraj po 21 i budził się co godzinę..także tego ząbki na tapecie :) Dziś widziałam,że u góry to razem 4 wyjda i jeden na dole..jak nie było tak wylezą nadrobione :D
Renia74 doczytałam wcześniej co odpisałaś,oby szybko zeszło z buzi odmrożonko :*
Matiemu też policzki sie zmieniły od mrozu,takie suche ma..chyba wiecej kremu bede dawać.
Zmykam karmić marudka..
całuje wszystkie dzieciaki :*

Ps: Madike na fb widziałam...i ja tam czesciej jestem,bo łatwiej..sorki poprawię się

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...