Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

niuska_aw
strunka7777
Dziewczyny, macie już czasem bóle, skurcze?
Jak u Was się objawiają?
Miałam w zeszłym tygodniu lekkie bóle w podbrzuszu - lżejsza forma miesiączki i trwały praktycznie bez przerwy nawet parę godz. Czasem mam takie uczucie... Nie wiem jak to opisać i czy zaliczyć do skurczów Braxtona Hicksa... Chwilę mnie jakoś trzyma (skórcz typowy to nie jest) i towarzyszy mi uczucie jakby z oddechem było jakoś tak dziwnie, lekko cieplej się robi. Czy napina mi się brzuch? Nie wiem :) Bo mam trochę kołderki zimowej na brzuchu ;)
Trudno mi to opisać :)

Tak ja też miewam takie bóle kasyna okres tylko delikatne.

i ja też ostatnio miewałam, dzis juz bylo ok. ale wydaje mi sie że to normalne

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:) ja niedawno wròcilam ze szkoly rodzenia. Dxis ogladalismy porody... Uff chyba mam tak sano jak z pobieraniem krwi... Jak nie patrze jak mi pobierają to mogą mi pobrac litr krwi i nic mi nie jest... Tak sano tutaj. Jak oglądalam te porody to opròcz wzruszenia i les plynących po policzkach tez zrobilo mi sie duszno i slabo... Przypuszczam ze na samym porodzie bede silba i dan rade ale oglądając obrazy wymiękam... :o

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze za 40 min bede miała paczki;p oj chyba zgrzesze;p jakos trzeba sobie poprawic humor po dzisiejszym zdenerwowaniu;p
Struna7777 tak z tymi skurczami tak jest tez je mam :) Chociaz 2 dzien moje dziecko jest senne ze az sie boje wczesniej był jak "jaskiniowiec" walczacy o ogien bo nozki czułam niczym uderzenia maczugi:)
Oby do poniedziałku usg i wizyta u pani doktor i juz bede znac termin kiedy mnie "zamkną" :))
Wgl moze to dziwne mam takiego lenia ze w koncu tego drozdzowca nie zrobiłam ale chyba jutro juz mi corcia nie odpusci:)

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
aniia
BadWoman super kącik:) ta sciana fajnie wygląda!
Ernesto, Lilijka..uklony za Wasze twórczości:))
Do nas wpadla teściowa,bo przyjechała z racji ferii z córą (9lat) i bracia mojego męża.
Obawiam się, że mogę bardzo alergicznie reagować na chęci opieki nad moją córką przez kogoś innego niż ja czy mój mąż.. Też tak macie, że jesteście juz teraz bardzo zaborcze w tej kwestii?:P czy to minie?

Tak, po stokroć TAK! Już o tym mówiłam mężowi. Ja już nawet nie lubię jak ktoś inny niż P. Dotyka mi brzucha!

Ernesto fajowe butko-skarpetki :) ile Ci zajmuje zrobienie pary? Mi na zwierzaczka schodzi godzina plus czas na narysowanie i wycięcie szablonu. ,

Ja ostatnio mowilam mezowi ze czuje obawy przed braniem Hani na rece przez osoby ktore nie beda jej kochac... I takie osoby nie lubie jak dotykaja mojego brzucha. Powiem Wam ze nie bede miala obiekcji zeby moja bratanica (7 lat) brala ja na rece karmila czy "bawila sie" z Hania. Oczywiscie pod czujnym okiem doroslych. ALE dziewczyna mojego szwagra to juz bym mie chciala... Nawet nie lubie jak przychodzi i sama dotyka mojego brzucha... No tak mnie to wkurza odrazu sie spinam...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Ernesto
AsiaR
Dziewczyny, a to becikowe to każdy jeśli złoży wniosek to dostaje czy jest jakieś kryterium dochodowe?

Asia jest kryterium, na osobę nie moze być więcej niż 1922 netto (na rękę). Dochód za 2014

JA 2014 miałam "tłusty" więc ta papierologia mnie ominie :(


Niekoniecznie minie. Trzeba tylko się upierać, ze dochody zmalaly, poza tym kurna mamy juz 2016 rok... I można tym sie wybronić, ze sytuacja zyciowa sie zmienila.
U mnie bylo trzy lata temu tak, ze chcieli 2011 rok, w ktorym oprócz umowy o prace miałam tez zlecenie przez kilka m-cy, przez co przekraczalismy kilka zl. Potem stwierdziliśmy, ze i tak do roku czasu wniosek mozna złożyć, to poczekalismy z tym, choc ten sam rok obfitości chcieli wziac pod uwagę. Uparlam sie w MOPS, ze przeciez obecna sytuavje mamy gorsza niz dwa lata temu, ze miałam ta umów zlecenie, po czym paniusia poprosiła o zaświadczenie dot tej umowy zlecenia, PIT-11 od tego pracdawcy, odjela ten dochód i becikowe bylo nasze :D takze nie ma co sie poddawać, tylko upiwrax przy swoim. W koncu z dnia na dzien sytuacja moze się zmienić.

Odnośnik do komentarza

Ja tez nie lubie jak ktos dotyka mojego brzuszka. Oprocz meza oczywiście i siostrzenca. On mówi, że bardzo kocha Martynke i zebym juz szla wypluc Martynke do szpitala :) on ma 3 latka, ale jak bedzie siedział wygodnie na łóżeczku to tez dostanie Mala. A ja bede ja trzymac. Ja nie bede miala problemu zeby ktos wzial Mala na rece ( chyba) Renatka mam znajoma, ktorej też tesc zatruwa zycie po pijanemu. Raz nawet ja uderzyl w ciazy.
Lilijka, Ernesto, ale jesteście zdolne :)
Olka to Ty będziesz mogla sie starac o 2 becikowe :) a zaświadczenie to pewnie ze szkoły, ze sie dalej uczysz. Moze niech Michal idzie do OPS albo mama i rozezna sie jakich dokumentów Ty jako uczaca sie potrzebujesz.
A wg co z Twoja matura i z tym rokiem szkolnym?? Ukonczysz w tym roku technikum? ? Bo masz chyba spore zaleglosci co nie?? Najważniejsza teraz jest Majeczka :*
Dziekuje Wam za wsparcie. Jestescie niezastapione. Wg jestem taka zla na siebie. Baba w aptece zle mi wydala kase do tego kupilam cos co mi sie nie przyda i tylko kase straciłam :/

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
te uczucie takiego zatkania to sa te skurcze hixa u mnie,pobolewanie tez sie zdarza,ale to normalne :)

Kamcia to pieknie bedzie :D


O! Dobrze ujęte :) uczucie zatkania :D cieszę się, ze organizm się juz przygotowuje :) przy pierwszym bąblu miałam niedługo przed porodem nieregularne skorcze, które mijaly. A tu wszystko inaczej... :D no cóż, Male problemy w ciąży i człowiek na wszystko wyczulony.

Odnośnik do komentarza

mi do tej pory brzucha dotknely tylko moja siostra, jedna i druga i siostra mojego K, jako że ona ma fioła na punkcie dzieci i w ogóle "najpiekniejszy brzuszek pod sloncem, uci puci"- co mnie też oczywiście irytuje, ale zdarzyło się to tylko 2 razy. nikt wiecej nie dotykal, raz moze moja mama ale tez nie jestem pewna. gdyby to był kto inny to bym posłała wiązke

Odnośnik do komentarza

Nadrobiłam w końcu ;-)
Dziewczyny ślicznie wyglądacie z brzuszkami.
Olka Majka jest przeslotka ;-).
Aniołek_nocy Twój synek też na pewno szybko przybierze na wadze i zabierzesz go do domku ;-)

Ja dzisiaj jakoś beznadziejnie się czuje :-( wszystko mnie boli: krocze biodra kręgosłup plecy. Ledwo chodzę mąż się śmieje że chodzę jak kaczka :'(
Chyba za długo stałam przy garach dzisiaj :-(
Za mną też chodzą pączki mam nadzieje że mąż jutro jak będzie wracał z pracy to zajedzie i kupi :-D

Co do dotykania brzucha to oprócz męża dotykały moje siostry i mama i to dosłownie 2 czy 3 razy. Akurat to że one dotykały nie przeszkadzalo mi. Może temu że jesteśmy dość zżyte ze sobą :-D

Pokoiki dla maluszków super. Renatka9010 ta kołyska też prześliczna. ;-)
Ernesto buciki i skarpetki są powalające ;-).

Hmmm co ja jeszcze miałam napisać...

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgenypzflnq.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwieccc

Lilijka87
Po wizycie. Mam coś nie tak z moczem i dostałam sławetny monural. Usg dokładnego nie robił bo było ostatnio i będzie na kolejnej wizycie za trzy tygodnie. Za to zbezcześcił patyczkiem moje dwie dziurki biorąc sobie wymaz na paciorkowca.

Nie wytrzymałam do tłustego i już smaże pączusie, mmm

Leniwiec gotowy, i co?


Ale pieknota! :-D

Odnośnik do komentarza

Łoooo matko nareszcie was dogoniłam. 2godz temu wróciłam do domu z cukierni i tyle czytania. Trochę pączków zrobiłam, trochę pogadałam i posmialam się ze znajomymi, zorganizowałam stanowisko pracy. Boże jak mi tego brakowało. A jeszcze mi za to zapłacili :).
Ernesto śliczne te buciczki.
Pokoik Gabrysi cudny (Angelika powiedziała że te meble też jej się podobają)
Leniwiec zabawny (muszę pokazać Asi bo u nas to ona ma talent)
Znikam spać bo jestem padnięta po atrakcjach. Dobrej nocy :*

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nigdy tak nie czekałam na szwagierke:) W drzwiach juz mi wreczyła pudło paczusiów:) 35 szt:) hah zjadłam dwa masakra pękne chyba :))) ale powiem Wam ze od południa sie martwiłam bo jak sie zdenerwowałam mały przestał sie ruszac ale pączusie go obudziły i juz jestem spokojna. On pewnie taki dzis spiacy jak ja tyle ze ja pewnie po tych paczkach nie zasne
Misiakowata heh dzieciaczki cudooo:)))

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Haniutek
Jeszcze nigdy tak nie czekałam na szwagierke:) W drzwiach juz mi wreczyła pudło paczusiów:) 35 szt:) hah zjadłam dwa masakra pękne chyba :))) ale powiem Wam ze od południa sie martwiłam bo jak sie zdenerwowałam mały przestał sie ruszac ale pączusie go obudziły i juz jestem spokojna. On pewnie taki dzis spiacy jak ja tyle ze ja pewnie po tych paczkach nie zasne
Misiakowata heh dzieciaczki cudooo:)))

Jak ja Ci zazdroszcze ze juz dzis jadlas paczusie!!!!!!:D Jezu zaslinie chyba cale lozko.... :D Tak juz sie nie moge doczekaj jutra!!! Zawsze z moja mama wyczekujemy tlustego czwartku bo przez caly rok nie jemy paczkow :D a w czwartek to folgujemy sobie ze HEJ!!!:D

Leniwiec moze i zdjecie bylo wzorcem :D Ale wyszedl cudnie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za odpowiedz w sprawie tego macierzyńskiego. Jutro widzę sie z moja oddziałowa to jeszcze dopytam jak to u nas konkretnie jest.

My po pączki jedziemy z mężem specjalnie jutro rano,takze caly dzien bede sie obżerać :)

Co do skurczy.. Ja tez takie mam,teraz juz potrafię odróżnić. Bo czasami stawia/twardnieje mi sie brzuch na troche dłużej,ale co jakks czas mam tez skurcz-niebolesny trwający ok10sek. Czuje wtedy po prostu jakby mi sie macica kurczyła i do tego cieplo aż do twarzy mi idzie..

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Nadrobilam, tylko co Ja miałam komu napisać...
Ola Majeczka przeslodka, Aniołek trzymam mocno kciuki za Antosia!!!!
Dołączam się do grona nie mających talentów ( albo zapału...) umiem ugotować Ale bez szału, nie kręci mnie to. Piekę rzadko jak już to ze względu na synka on też alergik. Za to mąż gotuje z pasją :) On robi wszystkie imprezy, święta itp. Robótki ręczne no może bym umiała Ale no nie potrafię się zabrać....
Pokoik cudny, ten kosz super, myślałam o takim Ale wtedy nie mam gdzie wózka postawić.
Barcelona super że Juz po przeprowadzce i już nie pokazuj tych widoków, bo naprawdę kiedyś przyjadę :p
Dobrze ze mój mąż bierze 2 tyg wolnego to ogarnie te papoerologie. Jak ruszy 500+ to też mu zapowiedzialam żeby załatwił póki ma urlop, coprawda ma być czas do czerwca ale potem będzie ciężko o wolne a ja nie będę się z niemowlakiem tlukla.
Co do dotykania nikt tego nie robi, chociaż kolega z pracy spytał czy będzie mógł bo on uwielbia kobiece brzuchy i póki pracowałam to mu pozwalalam. :p Ale grzecznie spytał; syna nikt nigdy mi nie brał na ręce jak lalki. Jak ktoś chciał to pytał, z reguły to były przyjaciółki czy szwagierki/bratowe które lubię, z obcych nikt tego nie robił.
Co tam jeszcze, nie mam skorczy (chyba) jak się zmecze to podbrzusze jest twardsze i to tyle, ogólnie przez tą szyjke staram się nie forsować, 7 tyg zostało, damy radę!!!! Torby nie mam, czekam do wypłaty i puszczam zamówienie do gemini, myślę czy kupić ten lansiloh czy jak to się pisze czy maltan...
Jutro chyba nie wejdę na forum bo będziecie się zajadać poczkami a mi nie wolno :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...