Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Mama amelii świetna lista :) A co do testu Papp-a przy USG to mi też je lekarz z medicover zlecił. Tyle, że mąż ma dla mnie z pracy wykupiony cały pakiet i ja tą krew robię w ramach pakietu. Poza tym czytałam gdzieś, że kobietom po 30 często je zlecają - że niby ryzyko większe. Prawdę mówiąc nie przywiązywałam do tego badania jakiejś większej wagi ale teraz to mnie trochę nastraszyłyście... A co do wcześniejszej rozmowy o wynikach badań - ja mocz i cukier mam w normie, ale za to dość głęboka anemia. Dostałam na nią Sorbifer Durules. Trochę się zastanawiałam nad tym lekiem w ciąży, ale chyba lekarz wie co robi...

http://fajnamama.pl/suwaczki/0wpvjtv.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/83pe5qi.png

Odnośnik do komentarza
Gość stokrotka1911

mama amelii super pomysł z tą listą:) ja mam termin na 01.01.2015 :)
kończę I trymestr, 01.07.2015 idę na wizytę i po niej dostanę już L4. Niestety nie potrafię pomóc apropo tych świadczeń po porodzie, ale skoro to coś w stylu zasiłku macierzyńskiego to pewnie w ZUSie można się czegoś dowiedzieć, a przynajmniej spróbować:)
Dziewczyny jak się czujecie w tych dalszych tygodniach? ja z jednej strony cieszę się, że objawy I trymestru powoli mijają, ale z drugiej strony wolałabym je mieć żeby czuć że jest dobrze. Pytanie drugie: czy to normalne, że w 12 tygodniu mam już dość mocno zaokrąglony brzuch?:)

Odnośnik do komentarza

Stokrotka ale super, że już masz drugi trymestr :) Swoją drogą datę porodu też masz ciekawą :) A co brzuszka moim zdaniem to normalne - wiele moich koleżanek miało już małe brzuszki pod koniec pierwszego trymestru :) Ja jestem w 9 i też już mi się brzuch zaokrągla :p ale u mnie to przez wzdęcia - no i ja dość szczupła jestem :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/0wpvjtv.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/83pe5qi.png

Odnośnik do komentarza

Cześć koleżanki! :) Dołączam do Was z wielką radością że będę mogła z kimś na co dzień pogadać o sprawach nam najbliższych - ciąży :) To moja pierwsza ciąża, termin mam na 31 stycznia.
W tej chwili nie czuję się najlepiej, cały czas pracuję i uwielbiam czas weekendu ale wychodzi tak że cały weekend leżę plackiem w łózku bo jestem taka przemęczona. Ponadto męczy mnie nieustanny głód i mdłości. Jestem głodna ale mogę jeść tylko owoce i gotowane ziemniaki ... do tego dochodzą omdlenia i wyczerpanie jakbym nie spała kilka dni - ale zasnąć w dzień nie mogę i sobie ulżyć. Nie wiem dlaczego tak jest, słyszałam że większość z Was śpi w ciągu dnia, ja mimo że bardzo bym chciała bo padam ze zmęczenia to jak przykładam głowę do poduszki to nie ma możliwości, że zasnę.
A jak to u was jest? :)

Odnośnik do komentarza

Hej laski :) ja wizytę miałam 16go. Bąbel miał 3,7mm, wysłuchałam serduszka i nawet widziałam jak się rusza. Pani położna powiedziała że na tą chwilę wszystko ok. Zaproponowała badania prenatalne których koszt u mnie wynosi 160euro (Holandia). Składa się z dokładnego usg i badania krwi. Po rozmowie z narzeczonym stwierdziliśmy że chcemy tego badania. Oczywiście wiem że będzie wszystko ok :) po prostu chyba dopiero wtedy się uspokoje :) badanie mam 30go i będzie to 12t3d ciąży. Jednocześnie nie mogę się doczekać i zaczynam się bać mimo wszystko. Ehh... mdłości ustępują do momentu głodu. Jak za długo zwlekam z jedzeniem robi mi się niedobrze i wraca brak apetytu. wymiotowałam kilka razy w 9 tygodniu i narazie cisza :) waga w miejscu a w sumie 1kg na minusie. Powinno już przybywać bo zamiast jednej bułki na przerwie w pracy potrafię zjeść 3 haha ;) brzucha nie widać; ) znaczy ja widzę odrobinę i codziennie sprawdzam czy tam jest haha. Jeansy noszę normalnie i nikt brzucha nie widzi jeszcze. Za 2 tygodnie po badaniach powiem rodzinie ;) bo jakoś jeszcze trzymam to w tajemnicy heh. Buziaki mamuśki; ) miłej soboty ;*

Odnośnik do komentarza

ja jak tylko położę się na łóżku tak po 10 minutach mnie nie ma. znam Twój ból, bo też cały czas pracuje i raczej na zwolnienie szybko nie pójdę. na szczęście mąż mnie wyręcza w obowiązkach domowych, więc przynajmniej w domu się nie namęczę. Ja ogólnie czuje się dobrze. We wtorek będzie 9 tygodni. Nie wymiotuje, rzadko mnie mdli, jeden raz bolał mnie brzuch. Jak narazie jest dobrze. Tylko dzieci robić ;) Tylko ta potrzeba ciągłe snu daje mi się we znaki.

Dziewczyny jak byłyście na pierwszej wizytację u ginekologa potwierdzającej ciąże jaki witaminy/ suplementy kazał Wam stosować lekarz?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaio4plrj5rn1r.png

Odnośnik do komentarza

mamuskaa
Tu masz artykuk jak wyglada skladanie teraz w tym roku o becikowe , wy bedziecie mialy ttkko za inny rok ale dochod nie moze przekroczyc 1922 zl netto wiec rwczej kazy dostaje a zapewne wiekszosc . A drugie becikowe dodatek do rodzinnego z tytulu urodzenia dziecka kwota nie moze przekroczyc 500 z czyms na osobe .

Możesz podać link do tego artykułu?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaio4plrj5rn1r.png

Odnośnik do komentarza

monka89
ja jak tylko położę się na łóżku tak po 10 minutach mnie nie ma. znam Twój ból, bo też cały czas pracuje i raczej na zwolnienie szybko nie pójdę. na szczęście mąż mnie wyręcza w obowiązkach domowych, więc przynajmniej w domu się nie namęczę. Ja ogólnie czuje się dobrze. We wtorek będzie 9 tygodni. Nie wymiotuje, rzadko mnie mdli, jeden raz bolał mnie brzuch. Jak narazie jest dobrze. Tylko dzieci robić ;) Tylko ta potrzeba ciągłe snu daje mi się we znaki.

Dziewczyny jak byłyście na pierwszej wizytację u ginekologa potwierdzającej ciąże jaki witaminy/ suplementy kazał Wam stosować lekarz?

Moja Pani doktor jak zobaczyła wyniki badań krwi i moczu stwierdziła że narazie nie mam nic brać bo wyniki są jak najbardziej ok, dopiero teraz przy drugiej wizycie powiedziała że powie co brać. Generalnie mam w domu już zakupione bo jak sie dowiedziałam ze jestem w ciąży nakupowałam sądząc że pewnie będę musiała od razu brać - kupiłam Prenatal i Vitamin Mama

Odnośnik do komentarza

martaem1990 to fajnie masz - u mnie już taki brzuch jakbym była w 5-6 miesiącu xD ale to podobno tak może być przy kolejnej już ciąży. W każdym razie spodnie mnie już uwierają - a nawet legginsy..

A co do witamin to ja nie biorę żadnych - mój lekarz też nie widzi potrzeby. W pierwszej ciąży brałam ale było mi po nich tak niedobrze że zrezygnowałam. Kolejną wizytę mam 4 lipca - zobaczymy co ciekawego się tam dzieje :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...