Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Monka widze ze nie jestem sama z dziwnym humorem, jak widzi moich tesciow na horyzoncie to mnie normalnie roznosi mam ochote krzyczec jakby mi jakas krzywde zrobili:-P no alw takie uroki ciazy :-)
jagoda nie denerwuj sie, postaraj sie chociaz troche zrelaksowac, a jesli juz bedziesz musiala urodzic to zobaczysz maluszek sobie poradzi, trzymam kciuki zeby udalo ci sie chociaz 2 tygodnie pochodzic w dwupaku :-)
Dziewczyny a jak wy sie czujecie?? Jestesmy blizej konca niz dalej:-) macie jakies dolegliwosci ciazowe?? Bo ja oprucz zgogi nie mam nic moj maz sie smieje czy napewno jestem w ciazy jak nic mi nie jest :-)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie wszystkie nowe Styczniówki :-* Gartulacje !
Kochane a ja jestem przeziębiona i czuje sie fatalnie jeszcze na dodatek dziś w nocy dokuczała mnie strasznie zgaga ! Masakra ! Coś okropnego :-(
Kochane jeśli chodzi o ruchy. Jestem w 34 tyg i są słabsze po prostu inne . Ostatnio mały tez mnie wystraszył bo w nocy mnie zawsze budził a przedwczoraj nic cały dzien tez słabo 10 ruch od godz 9:00 miałam dopiero o 14:30 aż pojechałam do szkoły rodzenia zeby posłuchały tętna . I uspokoiły mnie powiedziały Ze teraz moge zauważyć zmniejszenie sie ruchów i ze teraz mogą być delikatniejsze . Wiec wrocilam spokojna do domku. Dziś juz jestem po 10 ruchu. Lekarz dał mi juz karte ruchów wiec liczę ale powiem wam ze jest to stresujące :-/

http://fajnamama.pl/suwaczki/wcylpq3.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/om0t1yd.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) z tymi ruchami to można zwariować, jakbym miała liczyć z kartką i długopisem w ręku to bym codziennie chyba była w szpitalu, masakra, właśnie zauważyłam, że teraz jest więcej rozpychania niż takiego" pukania", ważne, żeby dawała o sobie znać :) dziś rano, tak po 5 nie wiedziałam czy to ruchy czy skurcze BH, nigdy ich nie czułam i nie bolało mnie nic, ale pierwszy raz coś takiego czułam, jeszcze się dodatkowo zeschizowalam bo byłam 5 razy w nocy na siku co 1,5 h, ale już jest wszystko normalnie, byle do wizyty w środę :) zamówilam w smyku legginsy i rajstopki 2 pary bo promocja minus 30 %, a stwierdziłam, że zima będzie to przydadzą się przecież :) Styczniowka zdrowia życzę :)
Jagoda trzymaj się, będzie dobrze. Monka też mi jakoś dziwnie, leżę cały dzień, nie odrywam się od laptopa i tv, na ambitniejsze rozrywki mnie dziś mentalnie nie stać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgbk6o4jvv.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhm95ll2y5h.png

Odnośnik do komentarza

Ja również dostałam kartkę żeby zapisywać ruchy dziecka,ale szczerze mówiac nie mam na to czasu.Moja niunia na tyle jest aktywna że nie muszę nad tym sie zastanawiać.Mam nadzieję że wszystkie dotrwamy chociaż do sylwka do godz.00:01.Ja już siedze i odliczam tygodnie do rozwiązania,i powiem szczerze że zaczynam sie powoli stresować.A jak u Was?
Styczniówka a ty jeszcze biegasz do szkoły rodzenia??Ja narazie odpuściłam ale zamierzam iść za tydzien we czwartek na ćwiczenia i potem zostane na naukę parcia i odrazu wezmę zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza

andzik1978 ja się stresuje po mału. Sama nie wiem czym bardziej, czy porodem czy tym co będzie po porodzie, ale robię się po mału niespokojna.

ania941, agataa2912 u mnie to samo. Laptop i łóżko. Męża nie mam, dopiero co się przeprowadziłam do nowego mieszkania. Nikogo tu nie znam, ta cisza mnie dobija. Rodzina najbliższa 40 km ode mnie. Nie ma z kim nawet pogadać. Mąż z kolei jak wróci z pracy po 17 trochę pogada, a potem idzie spać, bo zmęczony. Zwariować można. Niech już będzie ten styczeń i niech ta córeczka już ze mną będzie to przynajmniej czymś się zajmę. No i do tego jeszcze te moje humory. Dziś to po prostu wszytko mnie wkurza, nic nie cieszy. A przecież ja taka nie jestem na co dzień ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaio4plrj5rn1r.png

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nie tylko ja mam taki nastrój :P W domu już ze mną chyba nie wytrzymują. Sama nie wiem co się ze mną dzieje, dlaczego taka nerwowa jestem. W pierwszej ciąży nie miałam takich humorów, za to teraz ...Koszmar. Sama mam siebie nieraz dość. Od wczoraj ryczę co chwila z byle powodu... Ehh byle do stycznia!!!!!!!

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23140

Odnośnik do komentarza

Monka89 andzik1978 dziewczyny ja tez odliczam czas do stycznia chcialabym juz przytulic do siebie nasza coreczke ale niestety musimy uzbroic sie w cierpliwosc niby to juz nie dlugo ale mi sie strasznie dluzy a jak wam?
Monka89 moj maz chodzi teraz na dwie prace ( zeby nie bylo nikt mu nie kaze, jezdzi z moim tata bo jakies terminy go gonia a moj mezus twierdzi ze sobie dorobi i bedzie mial na piwko )i nie ma go wogule w domu a jak wraca to tez chwile pogada i idzie spac bo jest zmeczony i tak ogolnie siedze sama w domu a doprowadza mnie to do szalu czasami siostra przyjedzie z dzieciaczkami a tez duzo nie moze bo sama jest wciazy na koncowce i mamy prawie na ten sam tydzien termin

Odnośnik do komentarza

Rozumiem was doskonale. Mój też wychodzi przed 7 do pracy wraca po 17. Chwilę posiedzi i spać bo zmęczony. Cały dzień nie ma do kogo się odezwać. Do tego w miejscowości w której mieszkamy tylko 2 znajomych mamy. Rodzina też ponad 30 km od nas mieszka. Jedyne co wyczekuję to weekend wówczas mąż ma wolne więc trochę lepiej.

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq9n73936urp15.png

Odnośnik do komentarza
Gość fasola83

Witam,jak samopoczucie?Ja dzisiaj bylam w szpitalu gdzie bede rodzila,1 core tez tam rodzilam:-)po wyjsciu mowie do meza boze dopiero sie Ada rodzila....a tu juz tuz tuz drugie szczescie sie urodzi:-)jestem mega zadowolona,super personel,polozne powiedzialy co bede potrzebowala do szpitala itd.rozmawialysmy o znieczuleniach...strach jest ale wieksza ekscytacja:-)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wózki... cały czwartek jeździłam po sklepach. Wszyscy jednogłośnie odradzają kupno wózka 3w1. Foteliki w zestawach są kiepskie i tylko do 10 kg gdy te w sklepach są do 13. Do każdego wózka można dokupić adaptery i wredny będzie pasował lepszy fotelik. Chciałam wózek adamexu york ale nigdzie nie było żeby można było go obejrzeć na żywo. Ponoć na te wózki trzeba czekać do 3 miesięcy. To jest polski producent ale nie robi wózków samodzielnie tylko robi obszyta stelażu reszta podwykonawcy. Druga sprawa baza isofix. Nie każda baza pasuje do każdego samochodu z isofixem. Przed rokiem 2013 każda marka miała swój patent na isofix i są różne mocowania na co warto zwrócić uwagę przed zakupem. Na dzień dzisiejszy wybrałam wózek bebetto torino i czekam aż będzie kasa żeby go kupić. Mam nadzieję że nikt mi go nie wykupi :/ Jeśli chodzi o isofix i fotelik musimy poczytać instrukcje samochodu żeby zobaczyć jaki isofix będzie pasował... pan też odradzać kupno tego isofixu z baza od razu na następny fotelik bo jest droższa a nie koniecznie znajdziemy odpowiedni następny fotelik żeby pasował i dziecku i do bazy...
Koszmar... niby tylko wózek a tyle biegania...

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx0dw4fdkoafyo.png

Odnośnik do komentarza

Mumford - niestety nie pomogę, ponieważ nie znam tego wózka. Wiem, że jest diść popularny i kilka dziewczyn z naszego forum decydowało się na niego. Może spróbuj przejrzeć wcześniejsze wpisy na forum - już poruszałyśmy temat wózków, więc może znajdziesz tam coś ciekawego. Jeśli chodzi o torby to wózków to też byłam w szoku, ponieważ ceny dochodziły do 400zł, więc ta którą podajesz wydaje się rozsądna.
Chocivanilia - współczuje poszukiwań. My zaczęliśmy w sierpniu pierwsze rozeznanie w internecie, potem wycieczki po sklepach. Zdecydowaliśmy się na niemiecką firmę "Toutonia" - odbiór mamy około 15/12 - ja jestem bardzo zadowolona z wyboru.
Udanego weekendu dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem co to znaczy ze sprzedawca odradzal kupno wózka 3w1. Może fotelik który Ci proponowano miał kiepskie atesty albo w ogóle ich nie miał i zasugerował żebyś jednak kupiła adaptery do fotelika lepszej jakości. Bo ja np. Tak miałam. Fotelik który był proponowany nie spelnial moich oczekiwan ale poszukam sprzedawce gdzie za tę samą cenę dał mi adaptery i fotelik z atestem.
Uważam że wózek 3w1 to idealne rozwiązanie. Chyba ze ktoś uznał ze nie będzie wpifotelika w ramę wózka i ta funkcja nie jest mu potrzebna a fotelik jedynie do samochodu i jazda.
Isofix tez super sprawa i żałuję że nie mogę sobie na niego pozwolić ale to jedynie kwestia finansowa bo jeśli chodziloby o wygodę to brałabym i korzystala tych dobrodziejstw.
Warto szukać i korzystać z takich nowinek ale tak jak pisze chocovanilla warto też sprawdzić czy on rzeczywiście będzie kompatybilny z naszym autem.

http://s2.suwaczek.com/201601131762.png

Odnośnik do komentarza

mumford ja zastanawiałam się nad tym wózkiem, ostatecznie kupiliśmy xlander x move. Model, który podesłałaś jest super, o ile będziesz się poruszać głównie w mieście- jest lekki, zwrotny, fajnie się składa do małych rozmiarów, wygląda na porządnie wykonany. Spacerówka składa się w pół, jeśli masz mały bagażnik super sprawa. Mnie zniechęciły tylko te małe kółka z przodu- planuję jeździć z wózkiem również w góry, a tam raczej byłoby ciężko go prowadzić. I drugi minus to jak dla mnie mocno odsłonięta spacerówka- ale coś za coś, jest chociaż lekka:)
Co do ceny torby-poszukaj w sieciówkach takich jak toysAreUs albo smyk- nam udało się kupić wózek x move w mega promocji, torbę dostaliśmy za 1 zł i śpiwór też.

http://www.suwaczek.pl/cache/dccd400382.png

Odnośnik do komentarza

stokrotka1911
mumford ja zastanawiałam się nad tym wózkiem, ostatecznie kupiliśmy xlander x move. Model, który podesłałaś jest super, o ile będziesz się poruszać głównie w mieście- jest lekki, zwrotny, fajnie się składa do małych rozmiarów, wygląda na porządnie wykonany. Spacerówka składa się w pół, jeśli masz mały bagażnik super sprawa. Mnie zniechęciły tylko te małe kółka z przodu- planuję jeździć z wózkiem również w góry, a tam raczej byłoby ciężko go prowadzić. I drugi minus to jak dla mnie mocno odsłonięta spacerówka- ale coś za coś, jest chociaż lekka:)
Co do ceny torby-poszukaj w sieciówkach takich jak toysAreUs albo smyk- nam udało się kupić wózek x move w mega promocji, torbę dostaliśmy za 1 zł i śpiwór też.

oo dzięki za spostrzeżenie, ja tylko po mieście to go biore :) w ogóle to troche mnie irytuje czas oczekiwania, na szczescie ten jest od reki, ale w zasadzie to do wczoraj chcialam inny wózek ale okazalo sie, że minimum 4 tygodnie oczekiwania

Odnośnik do komentarza

Kasia 300 źle się zrozumiałysmy on doradził foteliki co są dawane do wózków 3wq bo są to foteliki do 10 kg. Kupując wózek plus adaptery wepnę swój fotelik do wózka i o tym jest mowa żeby po prostu dla bezpieczeństwa dziecka kupić wózek z 2 czesci a fotelik samochodowy lepszy który będzie idealnie pasował do wózka ;) nie wyobrażam sobie żebym miała nosić fotelik w rękach w dzisiejszych czasach. Chodzi tylko o bezpieczeństwo dziecka. Jeśli chodzi o isofix to tak jak mowie instrukcja samochodu nam się kłania ale nie zrezygnujemy z bazy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx0dw4fdkoafyo.png

Odnośnik do komentarza

Hej.
Dawno się nie wpisywalam ale czytam Was codziennie i razem z Wami przezywam smutki o radości. U mnie ostatnio nerwy na wierzchu. Po wyjsciu ze szpitala gdzie bylam 6 dni z powodu wielowodzia bylam wręcz wstrząśnięta warunkami w szpitalu w jakim zamierzam rodzić. Niby taki dobry szpital a dziewczyny rodza na korytarzach. Po prostu jakas masakra. Nie wiem czy teraz na ostatnio chwilę nie zmieniać miejsca porodu..... ale co mnie jeszcze bardziej zdenerwowalo to ze zapadła już decyzja ze beda mnie indukowac z powodu cukrzycy.... cholerka jasna takie maja procedury. Nie patrza na to jakir ja mam warunki do rodzenia jakiej wielkości jest mój szkrab tylko profesor tak zdecydował i koniec. Strasznie sie boję bo to sie kłóci z moja wizją ale cos mi sie wydaję że nie mam nic do powiedzenia. Beda mnie męczyć dopoki niewycisna dziecka ze mnie...

Odnośnik do komentarza

Mam rodzić w Warszawie. Ale z cukrzycą nie wiele szpitali sie podejmuje takiego porodu. Teoretycznie mogę się nie zgodzić ale oni będą robić wszystko..... zresztą jak trafię na porodowke to po kilku dniach sama poprosze o jak najszybsze rozwiązanie. 24h w krzyku i płaczu. Mam zgłosić się w niedzielę 27 grudnia. A planowy termin mam na 20 stycznia

Odnośnik do komentarza

andzik1978
Ja również dostałam kartkę żeby zapisywać ruchy dziecka,ale szczerze mówiac nie mam na to czasu.Moja niunia na tyle jest aktywna że nie muszę nad tym sie zastanawiać.Mam nadzieję że wszystkie dotrwamy chociaż do sylwka do godz.00:01.Ja już siedze i odliczam tygodnie do rozwiązania,i powiem szczerze że zaczynam sie powoli stresować.A jak u Was?
Styczniówka a ty jeszcze biegasz do szkoły rodzenia??Ja narazie odpuściłam ale zamierzam iść za tydzien we czwartek na ćwiczenia i potem zostane na naukę parcia i odrazu wezmę zaświadczenie.

Hej kochana tak chodzę ale ostatnio nie byłam na ćwiczeniach wpadłam tylko na tętno . Myśle ze bede teraz w poniedziałek :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wcylpq3.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/om0t1yd.png

Odnośnik do komentarza

Ale tutaj cichutko na forum... ja jak zwykle ostatnio spać nie mogę :/ synek kopie czasem tak mocno ze z bólu przykładami rękę w miejsce gdzie boli żeby przesunął się spowrotem... dzisiaj 6 juz tak niewiele czasu zostało... niedługo każda z nas będzie opisywał swoją historię porodu i pokazywała swoją kruszynke :) tak szybko minęło te 8 miesięcy... niektóre z nas mają piękne sesje.. ja niestety nie zdecydowałam się... po pierwszej ciąży mam sporo rozstępów poza tym strasznie nie lubię zdjęć tzn siebie na zdjęciach :/ zostało mi maksymalnie 15 dni do porodu :/ strasznie się boję czy wszystko będzie ok... nie pamiętam żebym aż tak bała się poprzednia ciążą co teraz :/

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx0dw4fdkoafyo.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...