Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Julia1980- aż mnie zmroziło jak przeczytałam. Wielki podziw za opanowanie. Życzę zdrówka i szybkiego powrotu do formy:).

Ewela83 - mi położna od laktacji polecała krople espumisan. Tylko żeby je stosować przez całą dobę. W sensie dawkę 30 kropli rozkładasz na ilość kamień i przed każdym karmieniem podajesz na łyżeczce wymieszane z Twoim mlekiem. Jednorazowo ponoć nie jest tak skuteczne. Jeszcze nie zaczęłam stosować to nie powiem, czy są skuteczne.

Odnośnik do komentarza

Ewela my bierzemy kropelki Delicol, dopiero 2 dni i jak na razie szału nie ma, brzuszek jak bolał tak boli, oczywiście w nocy. Espumisan jest teoretycznie od 1.miesiaca, ale pediatra pozwolił brać - na razie nie było jeszcze mega kryzysu, więc czekam aż Malutki jeszcze podrośnie - ma 13 dni.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a czy po nacięciu krocza pryskalyscie rane octaniseptem? czy tylko podmywanie plynem lub tantum? U mnie czwarta doba, niby nie jest tragicznie ale ciagnie bardzo zwlaszcza w okolicy odbytu... czy tez mialyscie takie uczucie jakby parcia? A jak u was z wyproznianiem? ja kupilam w aptece czopki glicerynowe bo byla masakra... strach przed toaleta...

http://www.suwaczek.pl/cache/1a6d5ee058.png

Odnośnik do komentarza

Ewushia- ja podmywałam się swoim płynem do higieny intymnej i pryskałam octenisteptem. Ale mi w miarę krocze się ładnie goiło i po trzech dobach siedziałam juz bez problemu na krześle. Co do wyprożniania to najgorzej było za pierwszym razem. Z tym, że było to na 5 dobę po porodzie, bo miałam lewatywę i nie czułam takiej potrzeby. Mimo to starałam się za bardzo nie spinać i raczej pozwolić, by wszystko wypadło grawitacyjne, bo niestety wyszły mi po parciu hemoroidy. Także do teraz nie jest kolorowo, stąd staram się jadać dużo błonnika, ale i tak są lepsze i gorsze dni:)

Odnośnik do komentarza

No witamy nowe mamuśki :) Ja w lepszym nastroju, humorze itd :) zabrzmi to paskudnie ale pozbyłam się toksycznych gości, jest środa dziś termin i co......... Ha jajco nadal w dwupaku z moim pasożycikiem.

Przy Amelci używałam Tantum, przez 10 dób, potem po ściągnieciu oscanisept. Rana super się goiła. Ciągnęło i nie było to przyjemne ale też nie bolało jakoś mocno. Ale fakt że lek przed wypróżnieniem to miałam przez miesiąc że coś rezerwę, coś wypadnie, bałam się przeć. Niestety czopki nie pomagały to siedzi w głowie.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywvcqgq27w642b.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/7u22krntvok7it5k.png

Odnośnik do komentarza

Monka89, marta993 - gratulacje!

Monka89- mój mały długo odsypiał poród. Praktycznie dwa dni przespał i mało ciągnął cyca i na 3 dobę okazało się, że ma żółtaczkę fizjologiczną, najprawdopodobniej przez spadek wagi (prawie 10%). Tylko nie wiem, czy żółtaczka się uaktywniła przez to, że mało jadł, czy że mało jadł, bo zaczynała się żółtaczka i był przez to ospały. Teraz wiem, że bym go bardziej męczyła, żeby częściej jadł. Także podpytaj położne i pielęgniarki od noworodków, co Ci mogą doradzić. Pytaj ile wlezie, od tego tam są:)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :) dawno mnie nie było ale już opowiadam co u nas słychać, no więc tak byliśmy u ortopedy i Nikola nie ma do końca rozwiniętych stawów biodrowych i w lutym idziemy jeszcze raz, mieliśmy już też wizyte u okulisty i jest wszystko dobrze kontrole dopiero za rok mamy :) teraz chodzimy co kilka dni do lekarza żeby zrobili nam szczepienia a że malutka ma lekko odparzoną dupke to niechce nam zrobić dostaliśmy maść z antybiotykiem zeby jej wyleczyc i juz sie goi i dzisiaj nasza lekarka stwierdziła ze trzeba zrobić badania na posiew moczu i dopiero wtedy zrobia jak bedzie wszystko ok. A tak ogólnie to moja kruszynka waży już 3750g bardzo szybko przybiera na wadze w 7 dni przybrała 350g :) i jest coraz większa, dodaje kilka zdjęć zebyście zobaczyły jak rośnie :)

monthly_2016_01/styczen-2016_43111.jpg

monthly_2016_01/styczen-2016_43112.jpg

monthly_2016_01/styczen-2016_43113.jpg

monthly_2016_01/styczen-2016_43114.jpg

monthly_2016_01/styczen-2016_43115.jpg

Odnośnik do komentarza

Mój synek też był zmęczony po porodzie, myślę że dla dziecka jest to też duży wysiłek i przeżycie, więc musi odespać. Też mieliśmy cc, choć początkowo próbowaliśmy normalnie.
Cieszę się, że jakiś maluszek rownież urodził się kruszynką, mój Malutki ważył niespełna 3 kg, a Wasze takie duże.

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla wszystkich szczęśliwych mam już ze swoimi pociechami.
mama_amelii ja jeszcze jestem w dwupaku i jestem po terminie już 7 dzień. Teraz chodzę na KTG do szpitala tak co 2-3 dzień i jak na razie zero zapowiedzi zbliżającego się porodu. Mam głupie przeczucie że zamiast w styczniu to w lutym rozdziele się z moim maluszkiem. Ale wszystko się okaże :).

http://fajnamama.pl/suwaczki/02c8p07.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...