Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłam z Igą na pierwszej wizycie u lekarza. Szczepienia mamy na 8 marca umówione. Ja zdecydowałam się na 5w1 i rotawirusy. To szczepienie 6w1 jest rozszerzone o żółtaczkę. Zobaczymy jak mała zniesie szczepienie. Póki co nie miałam złych doświadczeń, na szczęście, chłopaki znosili szczepienia bez problemu. A tak poza tym, to jest co robić, nie?

Odnośnik do komentarza

Moj Radzio to jak narazie aniolek. Je, spi w nocy daje nam pospac. Poki co jestem nawet bardziej zoorganizowana niz przed ciaza. Wczoraj wykorzystalam obecnosc meza w domu i wyrwalam sie do fryzjera :) Ale fakt, ze tez popoludniu ucinam sobie drzemke razem z nim bo kondycja jeszcze nie ta :)

monka89 ja juz nie krwawie od paru dni, mam czysty sluz i martwie sie czy to normalne bo w czw bedzie 2 tyg od cc. W czw bedzie u mnie polozna wiec dopytam. Ja narazie blizne przemywam octaniseptem. Dosc fajnie sie goi. Polozna doradzila mi tez naswietlanie lampa zeptera. Ale nie mam skad jej pozyczyc. Czy smarowac jeszcze czyms pomysle troche pozniej najpierw poszukam wiecej info o specyfikach na blizny...

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxdqk3g63z7mja.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73195.png

Odnośnik do komentarza

Powiem wam szczerze
Mój pies był ze mną od szczeniaka tylko 7lat. Cała miłość moja była przelana na niego i traktowałam go jak dziecko. Niestety wszystko zaczęło się od powrotu ze szpitala z Tymusiem :( w ciągu 10 dniu schudł 10 kg...miał bakterie w moczu i dawałam mu antybiotyki 3tygJa sugeruje depresję z lekarzem To był dla niego duży szok bo był tylko on a tu nagle małe stworzenie. .Pojechaliśmy do grudzadza bo tam jest bardzo dobra klinika i bardzo dobry lekarz.W poniedziałek byłam umówiona na wszystkie kompletne badania usg itd.Powtarzam cały czas byle do poniedziałku kochanie. Wydam wszystkie pieniądze ale będzie dobrze. Niestety w niedziele o 4 rano umarł. Nie mogę sobie wybaczyć ze nie zdążyłam :/ A tak go prosiłam :/ głaskalam kochałam. Do teraz płacze..
I tęsknię za nim tak bardzo. Wszędzie go widzę :/ Nie rozklejam się bo mam i tak balkony pod oczami a wieżowce mi nie potrzebne.Zmieniając temat to mój Tymus to terrorysta. Cały czas na rękach i co godzinę jedzenie. Czy to noc czy dzień... Umeczona jestem bo od urodzenia jestem z nim cały czas sama i nie mam jak odpocząć ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1hylr0syf.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ja trochę z innej beczki... Poszukuję do badań osób, które mają dziecko w wieku do 3 roku życia. Badania te są całkowicie anonimowe, polegają na wypełnieniu ankiety.
Ankieta dla osób, których dziecko uczęszcza do żłobka lub klubu malucha http://www.ebadania.pl/03604c8ed50bfd2c
Ankieta dla osób, których dziecko przebywa w domu http://www.ebadania.pl/4712985577979cc3
Liczę na Waszą pomoc:-)

Odnośnik do komentarza

Paulina - to rzeczywiście mały terrorysta. Mój Rysiek to jak nie śpi to chociaż sobie patrzy na spokojnie na książeczki kontrastowe na bujaczku, także jestem w stanie w tym czasie coś porobić, a nie tylko go zabawiać.
Właśnie miałam się pytać czy jesteś sama, czy tata widział Tymka, bo pamiętam, że był za granicą i się wahałaś, czy rodzić w PL czy za granicą?
Przykra sprawa z pieskiem. Nie wiedziałam, że psy mogą tak odreagować pojawienie się nowego domownika...

Margaretka - myślę, że brak krwawienia to dobry znak, nawet tak szybko. Gorzej jakbyś krwawiła coraz mocniej. Ale położnej zawsze warto spytać:)

Ilona - Co do szczepień to chyba jest inaczej. Każde dziecko, które będzie szczepione dostanie te same szczepionki tylko w innej formie. Jeśli zdecydujemy się na sanepidowslie to mamy najwięcej kłuć, 5w1 to mamy dwa wkłucia, a przy 6w1 jedno. I przy 6w1 wypada nam szczepienie na WZW w 7msc.
https://www.google.pl/search?q=szczepienia+tabela&client=ms-android-KAZAM&biw=320&bih=243&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjLj_a589jKAhXB1xoKHQVeCk4Q_AUIBigB#imgrc=WIwaIXuzmwejGM%3A

Odnośnik do komentarza

Zakropkowana masz rację z tymi szczepieniami. Jak byłam w punkcie szczepień to tak mi ładnie wszystko wytłumaczyły, że się zdecydowałam na 5w1. Poza tym nie mam złych doświadczeń związanych ze szczepieniami skojarzone. Czasami jednak zastanawiam się, czy to nie jest gra na emocjach rodziców "kłujemy raz a nie ileś tam". Myślę, że to większy stres dla rodzica niż dziecka. Ono owszem podłączenia,ale zaraz się uspokoi. No i nie oszukujmy się jest też olbrzymia promocja firm od szczepionek i idą za tym wielkie pieniądze. Ja osobiście czuję też presję, że gdybym zdecydowała się na sanepidowskie to jakbym chciała cierpienia dziecka i była skąpiradłem.

Odnośnik do komentarza

Ilona- z tą presją to się zgodzę. A prawda jest taka, że po każdych szczepionkach dzieci odchorowują. Wkurza mnie tylko to, że nie mamy wyboru, jakbyśmy nie wiedzieli, co dla naszych maleństw jest najlepsze. Ja się bardzo martwiłam, bo mały wcześniej miał katar i chciałam go później zaszczepić. Ale wyszło jak wyszło.
Nam położna tak tłumaczyła, że ze szczepionkami to jak z samochodami - wolimy jeździć lepszymi, ale każdym dotrzemy do celu. I to my jesteśmy rodzicami i to my zdecydujemy, jaka podróż jest najlepsza dla naszego dziecka.

Odnośnik do komentarza

Pocieszył mnie fakt, że są inne mamy, którym rownież cieżko się zorganizować, bo Maleństwo potrzebuje opieki non stop. U nas wczoraj był spokój, a dziś od nowa pół dnia pocieszania, bujania, tulenia, noszenia itp.
W kwestii opóźnienia szczepień, dowiedziałam się dopiero teraz, że jesli podejrzewa się u dziecka za duże napięcie mięśniowe, dziecko układa się w C, to szczepimy dopiero po rehabilitacji. Żeby było ciekawiej nie powiedziała mi o tym pediatra, a kiedy prosiłam ją o skierowanie do neurologa, stwierdziła że dziecko jest jeszcze za małe. Teraz szybko szukamy lekarza, bo już jest późno.

Odnośnik do komentarza

Monka98 boje się bo siostra szczepila 6 w 1 pneumokoki i rota. w wieku okolo 1 roku dziecko zaczęło miec jakby bezdech w trakcie placzu i tracilo przytomność. Neurolog stwierdził że to pochodna padaczki i na 100%po szczepieniu. Przyjaciółka szczepila identycznie i dziecko dostało paraliż połowy ciała, wyszło z tego po rehabilitacji ale ma problemy w szkole prawdopodobnie właśnie przez zmiany neurologiczne. Kuzyn który jest lekarzem identyczna sytuacja - paraliż dzidziusia, teraz jest ok wszystko wróciło do normy po rehabilitacji. Jestem za szczepieniem ale boje się strasznie.

Odnośnik do komentarza

Cześć Styczniowe mamusie, jestem wrześniówką 2015, jest tu jakąś mama z Sosnowca lub Gliwic? Mam do odsprzedania dwa Delicole oczywiście nieotwierane, nam już nie są potrzebne (całe szczęście) a zostały po zażegnanych kłopotach brzuszkowych. Cena 35 zł jeśli jakaś mama mieszka w wymienionych wyżej miejscowościach lub 40 zł łącznie z wysyłką, cena za dwie sztuki. Jeśli, któraś mama jest zainteresowana, proszę o wiadomość na priv.

Powodzenia i niech dzieciaczki rosną wam zdrowo!

8.09.2015, Jagódka
Pierwsze
Drugie

Odnośnik do komentarza

My mamy termin pod koniec marca i to bedzie akurat 7 tygodni malego. Narazie po rozmowie z pania dr szczepimy 5w1 a w pozniejszym czasie pneumokoki i moze meningokoki. Nie chcemy tak od razu bombardowac malego.

Dziewczyny czy mozecie mi polecic jakies wkladki laktacyjne ktore dobrze sie trzymaja? Bo jak narazie mam canpola i strasznie mnie wkurzaja bo sie odklejaja, babydream juz lepiej bo maja dwa paseczki kleju ale tez kiepsko...

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxdqk3g63z7mja.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73195.png

Odnośnik do komentarza

U mnie też waga szybko spadła na początku i się zatrzymała 3kg ponad wagą sprzed ciąży. Teraz się raczej nie zmienia, być może już tak zostanie.

Pytanie innego kalibru: Czy któreś z Waszych dzieci robiło kupkę w kolorze zielonym??? Wiem, że brzmi głupio, ale trochę mnie to niepokoi. A nasza pediatra jak mnie znowu zobaczy to popuka się chyba w czoło, poza tym dla niej wszystko jest normalne o co bym nie zapytała.

Odnośnik do komentarza

Lilus- no u mnie też 3kg zostało. Także to chyba norma.
Co do kupki to mój takowe robi i położna od laktacji mi mówiła, że ok, że najważniejsze, że robi limit 6 dziennie :). Moja bratowa miała ostatnio czarna u 7 msc dziecka i lekarka też powiedziała, że ważne, że je robi. Co prawda był to jednodniowy incydent.
Ja idę dziś z małym na wizytę do lekarza, bo dostał wysypki na twarzy, to jeszcze się go spytam i dam znać, co powiedział.

Odnośnik do komentarza

Margaretka_29 ja jestem zadowolona z wkładek Lansinoh czasem też im się zdarza odkleic ale są bardzo chlonne i miękkie a nie takie sztuczne.
U mnie waga caly czas do góry szybuje a my tylko na cycu...ostatnio bylo 4300 a teraz to nie wiem bo wizyta dopiero 8.03.
A zielona kupka jest ok, jest zawsze wtedy kiedy wprowadzamy do jadłospisu coś nowego do czego dzidziuś musi się przyzwyczaić albo po prostu coś ciężkiego i wieksza ilość do mleczka przeszła. U mnie jest po ryżu choć nie mam pojęcia dlaczego dzidziuś źle reaguje. Trochę ma znacznie to co jemy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...