Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Fiolett - współczuję tego leżenia, ale dbaj o siebie. Wszystko inne może poczekać. Jak przeczytałam mężowi, że "trochę ciuszków" oznacza 5 prań, a my niewiele mamy, to zapatł "a jaki to wkład do pralki bo pewnie 1,5kg?" Pomocy to ile kg wchodzi do twojej pralk?;-)
Tina_jg - a Ty jak się trzymasz?
W ogóle jakoś cicho tak u nas dzisiaj: co porabiaciw Dziewczyny? Mi udało się dzisiaj nabyć w drodze kupna dwie sukienki i bluzkę, w które się zmieściłem bo już niedługo centymetr krawiecki się skończy :-(. Mam nadzieje, że do końca ciąży mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza

~lucys u mnie 28tc+ 2dni. Mam nadzieję się jeszcze nie rozpakować co najmniej przez najbliższe 8 tyg ale zobaczymy co życie pokaże...

Meggy1901 to nie moja wina, tyle dostałam :) a pralkę mam na 6kg. Dużo zajęły poszewki, pieluszki itp. Sporo jest też ubranek troszkę większych. Nie wiem jaki się mały duży urodzi, jego tata ma 2m i 130kg. Ja 178cm więc pewnie spory będzie i szybko wyrośnie z "maluszkowych" ciuszków. Dlatego wolę poprać i posegregować teraz, potem nie będzie kiedy.

Odnośnik do komentarza

Jakas przerwa techniczna byla i pewnie dlatego tak cicho bo ja od 14 staram sie napisac a nie moge.
A jak do 12 nakręcona wszystko obie i zatrzymać mnie nie można tak po 13 jestem juz wykończona. Zauważyłam że wraca do mnie ta sama ochota na sen co w 1 trymestrze i czytałam ze to normalne. Najadlam się i leze a mój synek sobie dyskotekę w brzuszku urządził.
Na szczęście mogę sobie pozwolić na to leżenie bo obiad zrobiony, pranie tez i pies wyprowadzony. Korzystam z uroków ciąży i leze ile się da

http://s2.suwaczek.com/201601131762.png

Odnośnik do komentarza

U mnie zaczęło się w 26tc od tego ze zaczął mi twardniec brzuch lezalam 2dni w szpitalu badania,kroplowki leki szyjks byla długa ale twardnie brzucha nie ustapilo dużo odpoczywalam ale nie leżalam non stop bo nie mam szans. Na wizycie kontrolnej dowiedzialam sie ze niestety szyjka sie skrócila.i takie ciążowe historie

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Monka89 ja mam wrażenie że jak jeszcze trochę urosnę to lepiej mnie będzie przeskoczyć niż ominąć. :)
Fiolett współczuję, ale musisz wierzyć że będzie dobrze. Moja mała cały czas aktywna, ale mam wrażenie że troszkę mniej niż wcześniej. Przynajmniej mogę się chwilę zdrzemnąć. :)
Meggy1901 mnie ratuję to że jeszcze przed pierwszą ciąża dużo chodziłam w legginsach i tunikach. Gdyby nie to pewnie nie miałabym co na siebie włożyć. Jakoś tak nie mam ostatnio melodii żeby coś kupić dla siebie. Szkoda mi kasy.
Chocovanilla wczoraj mały chciał grzebać w kontakcie, mój go ochrzanił, ten ryczy więc mówię mu że tatuś ma rację bo mogłoby mu się coś stać i poszedłby do aniołków. Na to mały w ryk że on chce do aniołków :/ masakra czasem ciężko dzieciakom coś wytłumaczyć. U mnie też bajzel. Ostatnie dni jestem strasznie słaba. Mam niskie ciśnienie 100/50, 90/60, a wieczorem 36 stopni. To chyba przemęczenie. Padam razem z małym i budzę się w połowie nocy. Potem nie mogę zasnąć i tak w kółko.
Młoda mamusiu966 wydaje mi się że waga twojego maleństwa jest prawidłowa. Teraz nasze okruszki będą przybierać nawet ponad 200 g tygodniowo. Nie martw się. Tak swoją drogą współczuję lekarza.
Chocovanilla a ten tysiąc miesięcznie od państwa dla bezrobotnych, studentów itp do ukończenia 12 m ż dostaniesz? Wydaje mi się że powinnaś. Szkoda gadać jak to u nas wygląda.
Maloy według mnie nie ma sensu kupować wagi. Ja gdybym ją miała w domu przy synku to pewnie dostałabym świra i ważyła go codziennie bo często chciał cyca i martwiłam się że nie przybiera. A tak ważyli go zawsze w przychodni i było ok. Z takim maluchem itak często się jeździ na szczepieni.
Marsta88 nie słyszałam o takim przypisie że nie wolno się zatrudnić w czasie ciąży. Pewnie chcą sprawdzić czy naprawdę pracowałaś. U mnie na druku księgowa nie wpisałam jakiejś pierdoły w wyniku czego na pierwszą wypłatę z zusu czekałam prawie dwa miesiące. Oczywiście pismo z zusu przyszło w ostatnim momencie gdy mijał termin w którym mieli mi wypłacić kasę. Teraz też czekałam do dzisiaj chociaż L4 kończyło się 21 bo były u mnie na kontroli i czekały ze zleceniem przelewu, może akurat by mnie nie zastały.
Julia1980 zgadzam się z Tobą odnośnie ściągania pokarmu. Nie warto robic tego zbyt często bo można przesadzić. Ostatnio spotkałam koleżankę która karmiła piersią córkę prawię 4 lata (miała problem ją odstawić) i minął już teraz rok odkąd nie karmi a dalej ma pokarm. Masakra
Tina_ig jak się czujesz?
Dziewczyny u nas wczoraj masakra. Synuś dostał po antybiotyku straszna biegunkę. Dobrze że udało nam się wcisnąć mu w końcu smectę, poza tym gotowana marchewka i ryż załatwiły sprawę. Dzisiaj już spokojnie. Bogu dziękuję bo byłam przerażona jak się to skończy. Najpierw wymioty a potem to. Ale nic. Dzisiaj już dobrze. Mały rozrabia :) A my z mężem mamy 4 rocznicę ślubu ❤

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Kasia300, samopoczucie, mimo leżenia w miarę dobrze, energię mam, ale niestety nie mam jak jej spożytkować :( myślałam, żeby rozpocząć pranie w grudniu, ale teraz myślę, że w następnym tygodniu poproszę mamę o pomoc, a prasowanie może jakoś pójdzie na siedząco :) i trzeba się zabrać za zamówienie brakujących rzeczy bo nie wiadomo ile czasu jeszcze zostało...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgbk6o4jvv.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhm95ll2y5h.png

Odnośnik do komentarza

Kasia300 u mnie też do południa jeszcze ok, ale potem masakra. Codziennie idę spać jak mały ma drzemkę bo nie wytrzymałabym do wieczora. Cieszę się że piszesz o tym że masz tak samo bo już zaczynałam się martwić.
I też muszę się pochwalić. Zaczęłam już prać rzeczy małej, w przerwach między praniem rzeczy synka ;) narazie fotelik, wozek, nosidło i bujak. Teraz kolej na ubranka :) w poniedziałek mój Paweł był w bielsku odebrać moje zamówienie ze smyka :) coś pięknego :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, u mnie z wyprawkowych kwestii to przyszło dziś zamówienie z Gemini, jutro zamówienie ze smyka, a na poczcie czeka przesyłka z koszulami do karmienia:). Można powiedzieć, że wpadłam w szał zakupów, ale akurat przyszedł przelew z zusu, a za miesiąc to już będę myśleć o świętach i zacznie się oszczędzanie;).

Ja mam wizytę w poniedziałek i mam nadzieję, że moja szyjka bez zmian, bo brzuch niestety twardy. Ale ogólnie jest ok, byłam parę razy na szkole rodzenia (za zgodą lekarza) i jakoś psychicznie mi lepiej. Im wiem więcej tym mniej się obawiam rozwiązania:).

Martwi mnie tylko jedna rzecz, bo z Gemini zamówiłam ciśnieniomierz i pokazuje mi, że mam nie regularny puls. Ciśnienie mam 121/76, puls 100 o pokazuje mi, że jest nieregularny. Mój luby jak mierzy to u niego jest ok. I zastanawiam się, czy w ciąży się tak zdarza?

Odnośnik do komentarza

ooo forum przyspieszyło :)

monka89, ja też mam wrażenie że mój jest strasznie duży, może dlatego że zwykle jest płaski... wszyscy mówią że mały i zgrabny ami się wcale nie podoba :)

Mi się szyjka nijak nie objawiała, brzuch po prostu niemal cały czas twardy ale to się ciągnęło od sierpnia i wg usg i lekarki była szyjka cały czas długa i twarda. Teraz gin na wizycie powiedziała, że jej się nie podoba bo się zrobiła cienka. Mam mieć usg we wtorek, zobaczymy... Zupełnie jak u ciebie agataa2912.

Kasia300 ja mam z kolei przypływ energii, teraz kiedy muszę leżeć chce mi się wszystko naraz robić. Wrócił mega apetyt, ostatni raz tak jadałam w okolicach kwietnia.... ciągle jestem głodna :|

Welka współczuję choroby synka, ja przechodziłam z moim w listopadzie i grudniu Shoeleina-Henocha, paskudna choroba. Spędziliśmy 2 mce w szpitalu. A co się naoglądałam na oddziale onkologiczno-hematologicznym... Szok, że te matki jeszcze tyle nadziei miały....

Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :) Ja mam pierwszą rocznicę z moim M :) a z moim ex mielibyśmy już 10 lat.... ehhh, na sentymenty się zebrało :)

agataa2912 ja też planuję poprasować na siedząco, ale dopiero jak remont się skończy.

Jak przejrzałam moją wyprawkę to chyba tylko pieluch nie mam a reszta gotowa :) (oprócz remontu)

Odnośnik do komentarza

Kasia300 niestety musimy poczekać do soboty. Mój ma trzecie zmiany :/ no nic, to tylko dwa dni. Damy radę.
Hannaanna88 mam taki ból codziennie. Najgorzej jak wstanę rano lub po drzemce. Masakra. Teraz śpię z poduszką między kolanami więc jest troszkę lepiej. Lekarka mówi że wszystko jest ok, a ja pamiętam ten ból z pierwszej ciąży więc już się tak nie martwię.
Fiolett współczuję. Nie ma nic gorszego od choroby dziecka. U nas w rodzinie jest dziewczynka której ponad dwa lata temu nagle w ciągu nocy na brzuchu pojawił się wielki guz. Okazało się że to nowotwór, już nie pamiętam jaki dokładnie. W każdym bądź razie trzeba było usunąć jedną nerkę. Na szczęście po wielu radio- i chemio- terapiach mała jest zdrowa. Pamiętam jak wszyscy to przeżywaliśmy, wolę nawet nie myśleć co czuli rodzice.
Fiolett również gratuluję.
Dziękuję za życzenia dziewczyny.
Zakropkowana mierz ciśnienie rano i wieczorem i zapisuj wyniki. Na wizycie pokaż je lekarce. Ciśnienie nie jest wysokie. Ale lepiej zgłaszać wszystko co nas martwi, choćby po to żeby się nie denerwować :)
Dziewczyny a wiecie powyżej jakiej kwoty zamówienia w gemini dostawa jest gratis?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. U mnie leżakowania w szpitalu ciąg dalszy. Dzis mnie odłączyli od tej pompy magnezowej plus taki ze ręce mi sie nie trzesa, serducho nie wali jak oszalale ale brzuch dalej twardnieje (juz mowilam na wieczornym obchodzi) co prawda brzuch nie twardnieje tak jak wczesniej tj tak ze chodzić nie mogłam. Jak leże to jest git. Jak wstaje i sie przejde - twardnieje :/
Dzis na szkole rodzenia był mój maz. Było spotkanie z neonatologiem - okazało sie ze to znajoma męża. Mówił o mnie. Uspokajala ze jak to juz jutro 31 TC to taki maliszek ma duze szanse ale lepiej aby siedziała w brzuszku. Poruszane były kwestie szczepień. na fundusz w szpitalu są dwie szczepionki w pierwszej dobie na wirusowe zapalenie i gruźlicę (chyba tak mi maz przekazał) ale one właśnie zawierają rtęć więc jak ktoś chce to może dac swoja 5w1 lub 6w1 ale to indywidualna sprawa.

Ja dostalam dwa zastrzyki ze sterydami na szybszy rozwój plucek u malej.

Co do ruchów dostalam kartę mierzenia ruchów płodu i jest tak, ze mamy na liczyć od 9 do 21 - 10 ruchow. Nie wiem skąd te info ze w ciągu godziny. Jest to karta ruchów płodu wg Cardiffa. Ja miałam od 2 dni tak ze przed 10 juz 10 ruchów miałam na liczonych ale dzis po 12 moja córka zamilkla. Stukam pukam nic. Dopiero po 17 poskakala i poszła spać dalej. Dobrze ze co 4 godziny badają tętno bo juz sie wystraszylam.

Czy Wy tez tak czujecie ze te kopy są juz inne. Brzuch bardziej faluje i czuć takiego bobasa co sie obkreca ;-)

Sciskam bardzo mocno

Fiolett przykro mi ze i Twoja szyjka sie skraca? Ile juz ma? Jak każą leżeć to naprawdę lezcie. Mi położna powiedziała ze nawet siedzenie nie jest wskazane bo macica opada i uciska na szyjkę. Damy rade!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3c6edrizt1m7g.png

Odnośnik do komentarza

welka przesyłka o wadze do 15kg dla zamówień o wartości powyżej 299zł za free. Więcej w linku http://www.aptekagemini.pl/webpage/dostawa.html

tina_ig ja mam wrażenie, że moje dziecko stało się teraz mniej aktywne. Czasami i 2 h jej nie czuje. Ogólnie kopniaków jest mniej, za to więcej jakby przeciągania/ rozpychania się w brzuchu. Tina_ig, fiolett, ~lucys jesteśmy z Wami, wszytko będzie dobrze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaio4plrj5rn1r.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...